loekf2 schreef op maandag 9 juli 2018 @ 14:12:
[...]
Verklaard misschien waarom het even duurt voordat ze uit die grot komen na gered te zijn, als je zwaar onder de verdoving zit.
Laatste 4 ws morgen, omdat ze eerst weer
zuurstof flessen heen en weer moeten verplaatsen.
Zullen we stoppen met het 'zuurstof flessen' te noemen? Het klopt dat de NOS en alle andere nieuwsbronnen het zo noemen, maar het is fout. Er zit inderdaad zuurstof in de flessen, maar ook bijna 80% stikstof (en wat kleine hoeveelheden andere gassen). Het is dus gewoon de zelfde lucht als die we allemaal inademen. Beter is om gewoon lucht flessen of voor mijn part perslucht flessen, maar geen zuurstof flessen.
De reden hiervoor is heel simpel. Pure (100%) zuurstof reageert nogal heftig op bijna alles wat brandbaar is. Hierom moet alles wat met de 100% zuurstof in aanraking komt 'zuurstof schoon' zijn. Je zult begrijpen dat dit in zo'n vieze grot onmogelijk is.
Daarnaast is 100% zuurstof heel erg duur!
In de lucht flessen zit dus gewoon geperste lucht tot een druk van zo'n 200-230 bar. In een fles van 10L zit dan 2000-2300L lucht, genoeg om tot 10m diepte makkelijk een uur van te kunnen ademen bij een rustige duik.
Niet persoonlijk op jou bedoelt, maar iets waar ik mij als duiker al dagen aan erger...
[
Voor 3% gewijzigd door
Who Am I? op 09-07-2018 14:37
]
Sony A7R4+A7III, Sigma 35mm f1.4 ART, Tamron 17-28mm f2.8, Sony 85mm f1.8, Sony G II 70-200mm f2.8, Minolta 35-70mm f3.5