Inderdaad. En aanvullend gaat een nieuweling met een complexe vraag in een uitgebreide topicstart niet komen. Die heeft geen zin te posten tussen alleen-helpdesk topics en zoals je zegt gaan de mensen die antwoord kunnen geven het niet zien. En gaan andere nieuwelingen vragen posten in bestaande topics. (Alle nieuwen beperken tot een newbie-forum wil je echt niet, als Torvalds als 1e post meteen wil antwoorden in NOS zou ik dat
echt niet willen verbieden).
En ik eet m'n hoed op als meer dan een enkeling in dit topic alle voorwaarden van Facebook heeft gelezen voor die daar een eerste post plaatste. Ik niet, en die van GoT ook niet. Toch pretendeer ik sindsdien iets te hebben toegevoegd.
Dat hele volksstammen dus niet eerst de mores van het forum leren, kan ik dan ook wel snappen. Al zou ook ik heel graag zien dat nieuwe users fatsoenlijk eigen inzet laten zien. En dat hoeft inderdaad helemaal niet moeilijk te zijn en vereist geen enorme tech skills. Er zullen mensen zijn die het nooit leren en simpel zelf op te zoeken vraagjes blijven stellen zonder enige inbreng (zoals idd de eigen topictitel door Google gooien). Maar die met hooivork wegjagen zal als 'bijvangst' ook andere wegjagen. Ik hoop dat een gloednieuwe user dat ook netjes verteld krijgt de eerste keer - zodat ze het ook kunnen gaan doen.
----
Verplicht in een zandbak spelen, paar seconden timer die 'in your face' de regels laat zien voor je kunt posten en dan ook bijv een minimumaantal karakters vereisen, etc.: kan helpen om wat meer inzet van de beginners te krijgen. Zal er ook een paar naar andere fora / Facebook / oid of zo laten gaan. Maar het jaagt ook anderen weg. Ik zou er toentertijd om zijn weggebleven.
Nou ja, mijn eerste reacties waren AFAIK in andermans topics, maar toch. Het gaat om de gedachte.
En de nieuwe aanwas is nodig, al was het maar omdat die de simpele vragen niet al duizend keer hebben zien langskomen en sommigen blijven hangen om mee te gaan denken.
offtopic:
Ik heb het laten staan o.a. omdat het topic dicht was, de nieuwe user het toch al zal hebben gezien en niet terug gaat kijken en het alleen dan duidelijk is waarom ik 'reageer dan niet' roep.
En dat laatste blijft zo. Als er een domme vraag is, reageer dan niet of idd met een niet-kinderachtige (

) en -denigrerende LMFGTFY maar behulpzame reactie en laat de crew sluiten / om meer inzet vragen / ...
offtopic:
Als het aan mij ligt wordt er ook niet gereageerd met een klant-en-klaar antwoord omdat er dan niets wordt geleerd, maar dat terzijde.
'Multiple exclamation marks,' he went on, shaking his head, 'are a sure sign of a diseased mind' (Terry Pratchett, Eric)