Indruk early access van (very) early backer hier en tevens (tot voor kort) zeer actief forumlid / moderator op officieel Bat1944 forum:
Behoorlijk teleurgesteld in de staat van de game tot nu toe. Ik zal trachten de game niet compleet af branden, daarvoor ben ik gewoon een te groot fanboy/dev friend/valuable community member voor, echter mist de game voor mij compleet de " addict" factor die ik wel had bij MOH, COD2 en COD:MW.
Te beginnen met de
UI:
Betrekkelijk (onnodig) complex. Volledige modbaarheid qua settings is vaak leuk maar alles waar "té" voor staat is simpelweg overkill. Vooral in shooters die zijn opgezet voor de competitive scene is het juist zaak het aantal settings te beperken en zodoende min of meer uniformiteit te creëren.
FPS/Max packets, resolutie/ brightness en FOV en hooguit een detail level is afdoende. Niet tot op minimap niveau settings modbaar laten zijn.
Overall gameplay
Spel draait, afhankelijk van settings vloeiend. Movements wat mij betreft een tandje té snel waardoor meer een niveau van Quake dan van COD:MW wordt benaderd. Over COD2 nog maar te zwijgen; die snelheid lag toch echt nog een stuk lager. En deze laatste twee games zouden juist de rolmodel/basis games moeten zijn voor Bat:1944. Combinatie van sprint, jump, leanen, scopen loopt redelijk tot goed vloeiend in elkaar over; multiple actions worden goed verwerkt. Throw mechanic van grenades kan extra iteratie gebruiken. Te clunky.
Graphics zijn prima in orde maar gekozen artist style en color palette creëert voor mij persoonlijk onvoldoende die " WW2 era" atmosphere zoals in COD:UO en COD2 het geval was. Was veel grauwer en ' spannender'.
Weaponry:
Zowel look, feel en balance zijn compleet off. De BAR bijvoorbeeld is simpelweg een upgraded Tommy gun. Alle guns lijken wel van papier mache te zijn gemaakt, zo dun. Sounds verre van realistisch maar dit zal naar waarschijnlijkheid nog worden verbeterd. (Ben sowieso nooit fan geweest van midi sounds, geef mij maar recorded sounds zoals Vietcong game destijds, maar dat terzijde.) en weapon cycle gaat een tikkeltje te traag. Voldoende keus. TTK is mijn inziens iets te laag.
Maps:
Tjsa, kan ik vrij kort over zijn; saai en erg slecht uitgelegd. Waar oude COD maps waren opgebouwd volgens principe: CQC center en long range aan de map edges inclusief two level game play (rooftops) mist dat hier volkomen. Maps zijn een doolhof met onterecht afgesloten pathways, gebrek aan rooftops en slecht gelegen capture sites. Buiten de paar WW2 props hier en daar, geeft omgeving ook niet echt de indruk dat je in een WW2 omgeving vecht. Zie ook eerdere opmerking over de artist style / color palette.
Community
Alles buiten het officiële forum om is ronduit toxic. Heb persoonlijk al sinds dag 1 een bloedhekel gehad aan Steam en alles wat in die krochten aan spelers rond waant dat doorgaans 0,0 ervaring heeft met competitive shooters en alles al bij voorbaat afbrand dat niet aan graphic van een AAA rating game, liefst nog met exo / morph suits, perks / VR en weet ik niet wat meer voldoet.
Was destijds al erg teleurgesteld te moeten vernemen dat Bulkhead (devs) er voor kozen om de game via Steam te releasen i.p.c. als stand alone en nauwe samenwerking met ESL. Dit heeft ook geleid tot een compleet versnipperde " community"; groot deel casuals op Steam, deel early backers op officiële forum, veel (pro) clans op eigen TS/Discord/Vent channels met gesloten servers, Reddit en weet ik niet waar nog meer. " Back in the days" was het Clanbase forum en ICQ waar het merendeel van challenges en algemene discussies plaatsvond.
Algehele opinie van (earl) backers is ook dat community disconnected is en devs hier onvoldoende op in spelen / op in hebben gespeeld in voorbereiding. Laatste hoop is voorgenomen " BattleRank" competitive ladders. Wellicht dat dit platform alle neuzen in dezelfde richting kan krijgen.
Tot die tijd ben ik behoorlijk teleurgesteld in de game

En op officieel forum (en ja ook toxic Steam forum) ben ik niet de enige. Houdt mijn hart vast want keek toch echt wel enorm uit hiernaar.
Ik ben een pessimist; een realist in de ogen van een optimist.