A-Jay schreef op vrijdag 5 januari 2018 @ 09:24:
[...]
Het is geen zinloze vergelijking. Het maakt juist het probleem kraakhelder
Jij denkt als een automobilist, net als veel andere mensen die vinden 5 liter weinig en logisch minimum. Zo vinden veel mensen in de dienst verlening een minimum van een uur ook heel logisch. Als je een voertuig hebt met een tankinhoud van 6 liter is 5 eigenlijk wel heel veel
Maar de vergelijking is dus correct, het probleem is alleen dat het stickertje met het minimum op de website moeilijk te vinden is, alsof die op de achterkant van de pomp is geplakt.
Leerpuntje voor Zoofy zet bij het bevestigen van de opdracht dat stickertje erbij en alle onduidelijkheid is opgelost.
Dat kan zo zijn, maar als jij gebruik maakt van een dienst waarbij je minimaal 10 liter moet afnemen omdat ze het thuis komen bezorgen (zonder apart voorrijkosten te berekenen), dan is het jammer maar helaas als er maar 6 liter in je tank past, je zal toch echt voor 10 moeten betalen.
En het is niet dat dit stiekem in één of ander AV documentje staat verstopt, het staat gewoon duidelijk in hun FAQ.
75 euro voor het plaatsen van een contactdoos, inclusief zijn reistijd, brandstof en materiaal vind ik meer dan een nette prijs. Van die 75 euro is hij zeker 10 euro kwijt aan materiaal, dan is hij nog de eerste 21% kwijt aan belasting (aangenomen dat de 75E incl. BTW was), dus voor zijn uur tijd (incl. het auto zitten) krijgt hij zo'n 50 euro. Van dat geld moet hij z'n verzekeringen betalen, z'n pensioenpot vullen (wat ik niet denk dat Rob doet want daar is dit niet genoeg voor).
Als hij nou slecht werk had afgeleverd was het misschien wat anders geweest, maar ik ga ervan uit dat het allemaal goed zit, want anders hadden er wel andere klachten in je topic gestaan. Deze Rob heeft dus voor zo'n 50 euro per uur (waar zijn kosten als verzekering etc dus nog vanaf moeten) netjes een contactdoos aangesloten. Tuurlijk kan het zijn dat Rob verderop in het dorp nog een contactdoosje mocht aansluiten, en hij de reiskosten kon uitsmeren, laten we dan zeggen dat als Rob geluk had hij 80 euro per uur kon verdienen die dag. Het enige jammere is dat Rob morgen misschien ochtends wel geen klussen heeft waardoor hij een paar uur niets verdient.
Iedereen mag er zelf wat van vinden natuurlijk, maar ik vind het persoonlijk beschamend dat de beste man als geldbeluste wolf wordt neergezet die na even in de neus peuteren in z'n gouden Maserati naar het volgende adres gaat om een contactdoosje te installeren. Het gaat hier gewoon om een hardwerkende ZZP'er, die er aan het einde van de maand echt niet rijk van wordt. Tuurlijk zal hij een inkomen verdienen, misschien zelfs wel iets meer dan modaal, maar daar werkt hij de hele dag voor. Mensen die zelf een contactdoos kunnen plaatsen, kudos, want ik doe het je niet na, maar omdat ik wel graag een fatsoenlijk (en veilig) geplaatst contactdoosje wil betaal ik Rob graag de 75 euro.