Welke tentharingen voor Noorwegen?

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Canon_nl3
  • Registratie: Juli 2017
  • Laatst online: 03-04 14:57
Mijn vraag
Ik ga naar Noorwegen volgende week. Ik wil nog even een paar goede haringen kopen.
Heeft iemand hier verstand van? Op Bol.com heb je 100 soorten haringen te koop. van 5cm tot 40cm en van €1 tot aan €30.

Ik ben benieuwd :).

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Humma Kavula
  • Registratie: Juni 2008
  • Niet online

Humma Kavula

Don't vote for stupid

Denk dat je je vraag beter hier:[Vakantie] Kamperen algemeen - deel 2 kan stellen ;)

Wear Sunscreen!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Nu online

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

Noorwegen is nogal groot. Wil je gaan wildkamperen op stenige grond aan een meertje, of gewoon op een goedverzorgde camping met nette grasvelden?

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • bszz
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 07:56
Daarom zijn er speciaalzaken.... het hangt uiteraard van je tent af. En ook in Noorwegen is de grond divers: zand, rots, sneeuw. Als je echt de perfecte haring wilt: laat je adviseren door een specialist die je de juiste vragen stelt, of neem anders gewoon een divers setje mee. Eerlijk gezegd heb ik mij de vraag nooit gesteld en ik ben nog nooit van een berg gewaaid ;)

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Fonetic
  • Registratie: Februari 2013
  • Laatst online: 25-04 19:20
Het beste neem je haringen van dit type mee:

https://www.bol.com/nl/p/...76/?suggestionType=browse

De grond in Noorwegen is erg hard en bevat veel steen. Dit is een type haring wat eigenlijk een groot uitgevallen spijker is. Die zal daardoor het eenvoudigste de grond in gaan en niet snel krom trekken of buigen (i.t.t. andere haringen).

Kijk even verder dan de door mij gegeven link, dat soort haringen is veel goedkoper te krijgen.. ;-0

Naast bovenstaande komen de volgende haringen ook altijd goed van pas bij kamperen, zeker als er sprake is van gras of zand (wat ik zelf in Noorwegen overigens niet heb gezien):

https://www.bol.com/nl/p/...55/?suggestionType=browse

Vergeet ook niet een goede hamer mee te nemen. Zelf neem ik altijd een klauwhamer mee, handig om de haringen in de grond te slaan en er ook weer uit te 'wippen'.

Naar een speciaalzaak zou ik (voor haringen en andere basisuitrusting) niet zo snel gaan, al is het maar vanwege de prijzen. Zo spannend is dat niet.

Veel plezier, Noorwegen is een adembenemend land!

[ Voor 27% gewijzigd door Fonetic op 13-08-2017 19:01 ]

Asus Z170 Pro Gaming / Intel i5 6600K / Thermalright True Spirit 140 Power / Kingston HyperX Fury HX426C15FBK2/16 / Corsair RM550x / Fractal Design Define R5


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Canon_nl3
  • Registratie: Juli 2017
  • Laatst online: 03-04 14:57
Bedankt voor de reactie's.

We weten nog niet precies waar we gaan staan in Noorwegen, maar iig niet alleen maar op een camping, dus ook wildkamperen. Ik ben er nog niet geweest, maar het moet daar dus ook rotsachtig zijn.

€6,39 per haring vind ik wat veel. Maar als dat nodig is....

Het gaat er dus om dat het van staal is denk ik?

In principe gaat het maar om 8 haringen, dus hoef geen pakket te hebben van 30 haringen.


De dichtstbijzijnde camping winkel is voor mij 20 minuten rijden, dus bestel liever bij bol.com voor een paar haringen.

Nogmaals dank, erg prettig het meedenken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Eddey
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 07-05 22:53
Heb zelf goede ervaringen met dit soort aluminium haringen:
https://www.bol.com/nl/p/...tharing/9200000060680366/
https://www.bever.nl/p/ms...ring-MABBC60002.1438.html

Met wat beleid heb ik die in hele rotsachtige gebieden en ook hard bevroren grond kunnen steken (enigzins voorzichtig met je bergschoen erin drukken, evt met je handen zorgen dat je schoen niet opzij schiet). Enige waar deze niet goed in werken is hele zompige grond of sneeuw. Veel nachten wildgekampeerd in allerlei terrein, en slechts 2 haringen krom.

Die stalen haringen zijn idd erg duur, maar vooral ook erg zwaar... Dus als je gaat wandelen zou ik daar zeker niet voor kiezen.

Ik heb nooit een hamer bij me. Bergschoen werkt wel, en anders is er vast wel een steen te vinden. Voor verwijderen pak je evt een haring en haak die ondersteboven in de andere, en dan trekken.

[ Voor 20% gewijzigd door Eddey op 13-08-2017 23:08 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MewBie
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 01:06
Als je met de auto gaat niet moeilijk doen en gewoon rotspennen en een hamer mee nemen.
Minder stevige haringen gaat over het algemeen ook wel goed, je moet vaak alleen meerdere keren proberen voor je haring diep genoeg gaat.

Ikzelf heb rotspennen van 8mm diameter, met een beetje geweld sla je die dingen dwars door een steen heen. :P

Please leave a message after the beep.
*beeeeep*


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TomsDiner
  • Registratie: November 2014
  • Laatst online: 08-05 23:45
Die rotspinnen zijn onverwoestbaar, maar niet te gebruiken op grasvelden zonder steenslag: ze hebben geen weerstand als de grond losser is, en zijn totaal onbruikbaar. Daar is houten haring of v-vormig metaal beter.

Daarnaast heb je in Scandinavië ook genoeg naaldbos met zandgrond, daar zijn de aluminium V-vormen prima op krom te slaan (veel boomwortels). Sowieso gaan de metalen v-vormen erg snel stuk...

Of te wel: het hangt (bij een wat grotere tent) echt af van de grond om te bepalen welke haringen nodig zijn. Ik kampeer in half Europa met een (erg) grote Brixen 6 -de zware doek uitvoering (tent 50kg oid?)- en wij hebben inmiddels rotspennen, nylon pennen (x vormig), v-vormig metaal en de gewone houten haringen.

Per locatie wordt een andere combinatie gebruikt, maar -als het kan- worden de houten haringen het meest gebruikt. Zijn 1 euro per stuk bij de dump, en niemand haalt zijn tenen er aan open als hij erover struikelt. Voor grondpin het liefst nylon, maar wij hebben wat kortere (15 cm of zo), dus vaak ook de v-vormige metalen haringen. Bij slecht weer (wind) proberen we alles zo veel mogelijk met hout te doen, daar hebben we de beste ervaringen mee.

De rotspinnen worden zelden gebruikt. Op andere grond pakken ze niet, maar soms staat je tent mooi vlak en dan blijkt dat 4 haringen in de rotsige grond staan...

Overigens neem ik wel altijd iets teveel aan haringen mee, en een stuk nylon touw (geslagen nylon, 3-5 mm dik). Kan handig zijn als een haring verder weg moet, of de scheerlijn om een boom geslagen moet worden, en is ook handig voor waslijn....

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MewBie
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 01:06
Trouwens, in noorse outdoor winkels verkopen ze bijna alleen maar licht gewicht aluminium kruisvormige haringen en needle haringen.

Please leave a message after the beep.
*beeeeep*


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Canon_nl3
  • Registratie: Juli 2017
  • Laatst online: 03-04 14:57
Het zijn deze geworden.

https://www.bever.nl/p/um...BDA42004.html?colour=5806
Niet zo heel erg duur en 4,5 ster. Dus zal vast goed komen! Super bedankt voor het mee denken.

Grappig dat er zo veel soorten haringen bestaan. Zelfs glow in the dark etc.. Weer wat geleerd haha.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TomsDiner
  • Registratie: November 2014
  • Laatst online: 08-05 23:45
Maar pas op. Als je niet op rots staat, heb je daar niets aan...

Test maar eens op een grasveldje, ze hebben geen weerstand.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ThunderNet
  • Registratie: Juni 2004
  • Nu online

ThunderNet

Flits!

Haal meerdere mee, maar niet teveel :) Als je er een paar kapot slaat, kun je in Noorwegen gewoon nieuwe kopen. Daarnaast zul je toch een een eigen "stijl" van wildkamperen ontwikkelen, misschien ga je de hangmat/tarp wel geweldig vinden, of vind je een tarp om onder te zitten ideaal. Iets wat op hoogte niet meer gaat werken (bij gebrek aan bomen).
Noorwegen/Scandinavië is wat dat betreft te groot om zomaar iets over te kunnen roepen Tussen Utrecht en Marokko zit qua landschap ook een behoorlijk verschil en dat heb je in Noorwegen/Zweden in 1 land.

Heb je liever vooraf, of achteraf, dat ik zeg dat ik geen flauw idee heb wat ik doe?


Acties:
  • +3 Henk 'm!

Anoniem: 639074

TomsDiner schreef op maandag 14 augustus 2017 @ 00:44:
Maar pas op. Als je niet op rots staat, heb je daar niets aan...

Test maar eens op een grasveldje, ze hebben geen weerstand.
Het is net als bij een spijker in de muur.
Als je die in dezelfde richting gaat belasten als dat je de spijker het muurtje inslaat, dan trek je hem er ook weer zo uit.
Daarom sla je een spijker onder een hoek de muur in en belast je die vervolgens in een andere richting op "afschuiving".
Dan blijk je aan dezelfde spijker ineens een paard te kunnen hangen. :+

Wij gebruiken eigenlijk alleen maar lange rotspinnen en als je die onder een hoek de grond in ramt (of drukt) dan doorstaat de tent een behoorlijk stevige wind.
Losse zandgrond is een ander verhaal.
Op cruciale plekken prak je er op een zacht grondje uiteraard liever enkele V-haringen bij.

Bij echte rotsgrond gaat ook een rotspin je niet helpen, tenzij de accuboorhamer mee op pad gaat. :P
Voor die gevallen bevestig je aan het einde vd scheerlijn flappen van bijv. bisonyl of nylon en die stapel je gewoon vol met brokken rots.
Dan zal de tent -ook bij zeer stevige wind- netjes blijven staan.

Liggen er geen losse brokken steen en krijg je geen enkele rotspin intact de grond in en is de accuboorhamer thuis gebleven, zoek dan maar een leuk hotel met uitzicht. :Y

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Ardana
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 08-05 19:01

Ardana

Moderator General Chat

Mens

Canon_nl3 schreef op zondag 13 augustus 2017 @ 20:33:
€6,39 per haring vind ik wat veel. Maar als dat nodig is....
Te laat zie ik, maar het is € 6,39 per 6 haringen, niet per stuk. Alsnog duurder dan wat je zelf gevonden hebt, maar scheelt wel behoorlijk.

Maar beste tip uit dit topic: neem div. soorten haringen mee. Dan zie je ter plekke welke het beste is voor de ondergrond waar je staat, en zo zwaar zijn ze niet (tenzij je gaat trekken, dan moet je op iedere gram letten).

Steun het recht op abortus, teken de petitie! My Voice, My Choice!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • indigo79
  • Registratie: Februari 2009
  • Niet online
Noorwegen (en bij uitbreiding heel Scandinavië) ligt vol stenen, dus als je toevallig op een wat zanderiger terrein zit waar je rotspennen geen of onvoldoende grip hebben, leg je er gewoon nog een dikke steen op of tegen, dan blijven ze ook zitten. Zeker als je met de rugzak gaat wandelen, zou ik alle overtollige gewicht vermijden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Leipo
  • Registratie: November 2000
  • Niet online
lange rotspennen is nog het enige wat ik gebruik en op elke ondergrond: gaat al vele jaren prima, ook tijdens stormen.

enige waar het niet zal werken is op het strand, maar daar zet ik mijn tent toch nooit op :P

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • IceStorm
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 13:38

IceStorm

This place is GoT-like!!!

Ardana schreef op maandag 14 augustus 2017 @ 09:54:
Te laat zie ik, maar het is € 6,39 per 6 haringen, niet per stuk. Alsnog duurder dan wat je zelf gevonden hebt, maar scheelt wel behoorlijk.
Het is echt € 6.39 per stuk. Bij een minimale afname van 6 stuks. Neem je er 1 dan zijn ze € 7.99.

edit:
Bij nader inzien denk ik dat @Wormaap gelijk heeft en het wel degelijk de prijs van 6 stuks is. Maar ik zou iets minder verwarring proberen te schoppen in mijn advertenties :P

[ Voor 22% gewijzigd door IceStorm op 15-08-2017 23:48 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mekkieboek
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 13:41
Canon_nl3 schreef op zondag 13 augustus 2017 @ 20:33:
€6,39 per haring vind ik wat veel. Maar als dat nodig is....
offtopic:
Da's ongeveer de prijs van een terras biertje in Noorwegen. En die gaan een stuk minder lang mee. Hoewel, de herinnering aan een plezierige middag op een zonnig terras gaat soms een leven lang mee :)

|       |       |   ·  |     |  ·  |    |  · |    | · |   |   | : |  |  |·| |·| |·| |·|


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Wormaap
  • Registratie: Oktober 2003
  • Nu online
IceStorm schreef op maandag 14 augustus 2017 @ 17:27:
[...]

Het is echt € 6.39 per stuk. Bij een minimale afname van 6 stuks. Neem je er 1 dan zijn ze € 7.99.
Het kopje 'in de doos' zegt 6 stuks per verpakking. Ook het gewicht lijkt dat te suggereren. Volgens mij is 'een stuk' hier een verpakking van zes. Maar duidelijk is het niet :X

Ticking away, the moments that make up a dull day


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TomsDiner
  • Registratie: November 2014
  • Laatst online: 08-05 23:45
Anoniem: 639074 schreef op maandag 14 augustus 2017 @ 06:58:
[...]

Het is net als bij een spijker in de muur.
Als je die in dezelfde richting gaat belasten als dat je de spijker het muurtje inslaat, dan trek je hem er ook weer zo uit.
Daarom sla je een spijker onder een hoek de muur in en belast je die vervolgens in een andere richting op "afschuiving".
Dan blijk je aan dezelfde spijker ineens een paard te kunnen hangen. :+

Wij gebruiken eigenlijk alleen maar lange rotspinnen en als je die onder een hoek de grond in ramt (of drukt) dan doorstaat de tent een behoorlijk stevige wind.
Losse zandgrond is een ander verhaal.
Op cruciale plekken prak je er op een zacht grondje uiteraard liever enkele V-haringen bij.

Bij echte rotsgrond gaat ook een rotspin je niet helpen, tenzij de accuboorhamer mee op pad gaat. :P
Voor die gevallen bevestig je aan het einde vd scheerlijn flappen van bijv. bisonyl of nylon en die stapel je gewoon vol met brokken rots.
Dan zal de tent -ook bij zeer stevige wind- netjes blijven staan.

Liggen er geen losse brokken steen en krijg je geen enkele rotspin intact de grond in en is de accuboorhamer thuis gebleven, zoek dan maar een leuk hotel met uitzicht. :Y
De grondverplaatsing met die pinnen -als ze zijdelings schuiven- is het kleinst van alle soorten haringen.. Zoals ik al zei: geweldige dingen, maar als de grond er niet geschikt voor is heb je er niets aan. Maar (zoals ik ook schreef) onze Brixen is zwaar en groot. Bij kleinere tenten kan een rotspen best meer toegevoegde waarde hebben op slappe grond.
indigo79 schreef op maandag 14 augustus 2017 @ 10:04:
Noorwegen (en bij uitbreiding heel Scandinavië) ligt vol stenen, dus als je toevallig op een wat zanderiger terrein zit waar je rotspennen geen of onvoldoende grip hebben, leg je er gewoon nog een dikke steen op of tegen, dan blijven ze ook zitten. Zeker als je met de rugzak gaat wandelen, zou ik alle overtollige gewicht vermijden.
En dit is eigenlijk een heel goed antwoord..... Ook bomen, boomstronken of de trekhaak van je auto kunnen prima dienst doen.


(en onder een hoek moet altijd)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 639074

TomsDiner schreef op dinsdag 15 augustus 2017 @ 23:45:
[...]
De grondverplaatsing met die pinnen -als ze zijdelings schuiven- is het kleinst van alle soorten haringen.. Zoals ik al zei: geweldige dingen, maar als de grond er niet geschikt voor is heb je er niets aan. Maar (zoals ik ook schreef) onze Brixen is zwaar en groot. Bij kleinere tenten kan een rotspen best meer toegevoegde waarde hebben op slappe grond.
Op een kleiachtig grasveld zetten wij onze 3x3 Karsten met uitbouw gewoon met rotspennen op en die is in al die jaren nog nooit platgegaan. :)
Dat werkt in Nederland, maar ook voor de meeste grondjes in Midden- en Zuid-Europa.
Pas als de grond echt los van structuur is, of iets te sappig begint te worden span ik de belangrijkste punten af met een paar stalen V-haringen.
Je voelt snel genoeg hoe stevig eea vastzit.

Daarnaast hebben wij een soort van nylon 3x3 Khyam rondomdichte partytent die waterdicht is en geen grondzeil heeft.
Die gaat bijna wekelijks op voor de hondensport als zon-, regen- en windscherm.
Het blijkt met zijn bungalowbouw een behoorlijke windvanger en als je die niet goed afspant dat gaat die geheid de lucht in bij toenemende wind.
Ook die spannen wij gewoon af met rotspennen, dat gaat ultrasnel en praktisch en ook die tent is nog nooit "opgestegen" itt de vele buren die wij intussen hebben gehad met identieke tentjes en die het niet zo nauw namen met verantwoord afspannen. :+

Op onze fietstochten in binnen en buiten Europa hadden wij met een lichtgewicht tentje hooguit 4 stalen rotspennen mee waarmee wij enkel de pengaten sloegen.
Vervolgens trokken wij de rotspen er uit en prikten er een lichtgewicht aluminium versie voor in de plaats.
Op die manier kun je toch lichtgewicht haringen meenemen en ook op rotsachtige grondjes je haringen slaan.
Klauwhamers neem je uiteraard niet mee op de fiets en het was daarom altijd even zoeken naar een praktisch rotsblok voor het betere mepwerk. :P

[ Voor 7% gewijzigd door Anoniem: 639074 op 16-08-2017 04:47 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TomsDiner
  • Registratie: November 2014
  • Laatst online: 08-05 23:45
Anoniem: 639074 schreef op woensdag 16 augustus 2017 @ 01:31:
[...]

Op een kleiachtig grasveld zetten wij onze 3x3 Karsten met uitbouw gewoon met rotspennen op en die is in al die jaren nog nooit platgegaan. :)
Dat werkt in Nederland, maar ook voor de meeste grondjes in Midden- en Zuid-Europa.
Pas als de grond echt los van structuur is, of iets te sappig begint te worden span ik de belangrijkste punten af met een paar stalen V-haringen.
Je voelt snel genoeg hoe stevig eea vastzit.
Misschien kiezen wij het verkeerde seizoen, maar zelfs met houten haringen hebben wij echt al wel schade gehad. Ook wel een keer een scheur in de tent opgelopen, iets teveel wind, maar de haringen hielden. Rotspennen zijn zich al meerdere keren gaan gedragen als ploeg in stevige grond, maar rotsloos. Dat waren overigens wel degene die de belangrijkste (nok) scheerlijnen in bedwang moesten houden.

En bij nader inzien heb ik geloof ik zelden of nooit op klei gekampeerd, dus dat weet ik niet.

Maar ik kan de rotspennen ook weer uit het vet halen, want over drie weken tien dagen Kanderstegg (KISS voor kenners :) ), en dat zal ook best weer heel rotsachtig worden. Ben alvast voorpret aan het beleven met Google Earth.. (Wat is die geweldig geworden!)

  • MewBie
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 01:06
Het hangt ook een beetje van het soort tent en de afmeting af.
Een 2 a 3 persoons koepel of tunneltentje vangt niet zoveel wind en je haringen zijn al snel goed. Bij grotere tenten die flink wind vangen wordt het type haringen belangrijker.

[ Voor 5% gewijzigd door MewBie op 17-08-2017 08:39 ]

Please leave a message after the beep.
*beeeeep*

Pagina: 1