Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mark184
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 01-04 22:28
Nu ik ook een PV installatie heb, en de omvormer achter een knieschot op zolder heb geplaatst, is temperatuur een dingetje geworden.

Fysiek
Dak:
Afbeeldingslocatie: https://www.komtiedan.nl/PV.jpg

Overloop:
Afbeeldingslocatie: https://www.komtiedan.nl/OL.jpg

Ventilatie gaten onder omvormer:
Afbeeldingslocatie: https://www.komtiedan.nl/OV.jpg

Achter knieschot:
Afbeeldingslocatie: https://www.komtiedan.nl/KS.jpg

De cijfers!!
Zoals je hieronder ziet, is de opbrengst prima.
Afbeeldingslocatie: https://www.komtiedan.nl/PVZ.jpg
Afbeeldingslocatie: https://www.komtiedan.nl/chart.jpeg
En zelfs een efficiëntie met 6.263kWh/kW.
Maar de temperatuur loopt wel hard op bij hoge productie:
Afbeeldingslocatie: https://www.komtiedan.nl/PVT.jpg

Zoals je op de overloop foto zag heb ik al onder en boven de omvormer ventilatiegaten gemaakt.
Ook is het huis goed geïsoleerd met 12 cm glaswol als dakisolatie, en de zonnepanelen zitten pal boven de omvormer, dus warmte van het dak is niet het probleem.

Nu lees is op fora dat een lage omgevingstemperatuur de efficiëntie en levensduur van de omvormer sterk te goede komt. Dus ik start een zoektocht naar ventilatoren en schakelmateriaal om mijn omvormer boven de 50 graden te koelen.
Conrad:
Afbeeldingslocatie: https://www.komtiedan.nl/Setje.jpg
Nu vind ik 51 euros voor een paar ventilatoren en temp schakelaar aan de dure kant.
Heeft iemand ervaring met het koelen van zijn omvormer?
Zijn er kant en klare setjes voor een schappelijke prijs?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Proton_
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 19:42

Proton_

Moderator Wonen & Mobiliteit 

Team Welles

* 1 ventilator is waarschijnlijk genoeg.
* Thermostaat haal je voor €3 uit China (dx.com)

Of je gaat voor de lowtech oplossing met een klein paneel. Geen voeding of thermostaat nodig, wel zonlicht.
https://www.conrad.nl/nl/...llen-2-wp-6-v-110605.html

[ Voor 7% gewijzigd door Proton_ op 17-07-2017 22:32 ]

Het ik-wil-een-warmtepomp FAQ topic- '23 MG5, douchen met wtw en Auer Edel Eau, verwarming met Vaillant Arotherm Plus.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • prein2
  • Registratie: Februari 2007
  • Laatst online: 19:01

prein2

2.430 kWp, Solaredge SE2200

Ik heb 1 ventilator onder het koelbloedig van de omvormer hangen, uit een oude computer, aangesloten op 5V spanning, hoor je hem niet.

Verder schakel ik hem in mbv domoticz, hiervoor had ik enkel een kaku switch nodig, de rest bestond al. De kaku had ik ook liggen, anders had het 10 euro gekost.

Bij mij gaat ie boven 37 graden draaien gedurende 2 uur. Koelt netjes terug. Bij mij hangt ie ook op een warme plek..

PVoutput


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Erasmo
  • Registratie: Juli 2004
  • Niet online

Erasmo

Laadpaaljager

Inderdaad dat kan mooi low-tech en goedkoop. Wat ik ook altijd doe is als ik een heatsink over heb van een projectje dan plak ik die op de omvormer :P

Doet iets met stroom, motors en nu ook auto's op YouTube


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • ThinkPad
  • Registratie: Juni 2005
  • Nu online
Wat staat er in de handleiding van de omvormer?
57°C is niet super heet ofzo, de omvormer kan er waarschijnlijk prima tegen.

Ik vraag mij ook af of je verbetering in je opbrengst gaat zien als je de omvormer gaat koelen. Zet er eens een tafelventilator voor met een tijdschakelaar om hem tussen 11:00 en 16:00 te laten koelen. Ik vermoed dat je het niet terug gaat zien in je logging als extra opbrengst.

[ Voor 52% gewijzigd door ThinkPad op 18-07-2017 13:30 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mkleinman
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 19:44

mkleinman

8kWp, WPB, ELGA 6

Ik zou mij er inderdaad niet heel druk over maken. Mijn omvormers hangen allemaal op een vliering. Ik zag net dat mijn omvormer de 50 graden aantikt.

Duurzame nerd. Veel comfort en weinig verbruiken. Zuinig aan doen voor de toekomst.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jeroen3
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 14:47
De omvormer heeft toch al een ventilator aan de binnenkant? Daar ga je met zo'n pc ventilator niets aan doen.
Als je de temperatuur wilt in het knieschot wilt verlagen zul je een dakdoorlaat moeten maken.

Is het al >40 graden in het hokje?

[ Voor 8% gewijzigd door jeroen3 op 18-07-2017 13:41 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dunklefaser
  • Registratie: Oktober 2012
  • Laatst online: 18:54

dunklefaser

Point Of KnowReturn

Wat er ook soms kan gebeuren bij (te) hoge omvormertemperaturen:
Derating, d.w.z. de omvormer schroeft het omgezette vermogen terug
om de verlieswarmte te beperken c.q. de vermogenshalfgeleiders te beschermen.
Bij welke temperatuur dit gebeurt is firmware/fabricaatafhankelijk.
YMMV

Uiteraard leven halfgeleiders bij te hoge temperaturen korter ;w .

Nobody is perfeckt - But who wants to be Nobody? - Vrijwillig Energycoach Fiat LUXus! - Some Insights


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ThinkPad
  • Registratie: Juni 2005
  • Nu online
Derating is op de screenshots van topicstarter niks van te zien. Pas als je dat wel gaat zien op onbewolkte zonnige dagen dan zou ik gaan nadenken over actieve koeling van de omvormer.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ik222
  • Registratie: Maart 2007
  • Niet online
De temperatuur die een omvormer aangeeft is ook heel afhankelijk van het model en vooral ook waar men de sensor heeft geplaatst. Mijn omvormer hangt in een ruimte die nu niet warmer dan 20 - 25 graden zal zijn maar de omvormer monitoring geeft rustig temperaturen tussen de 80 en 85 graden aan.

Echter is het ding daar blijkbaar ook gewoon op ingericht, want pas bij 85 raden gaat de ingebouwde ventilator aan en die koelt het dan terug tot net onder de 80 graden en slaat daar weer af.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • leon0013
  • Registratie: April 2017
  • Laatst online: 12:05

leon0013

Ooit waren het er twaalf

Ik heb voor welgeteld USD 1,19 op Ebay uit china normaal open temperatuurschakelaars gekocht die 250V/5A kunnen schakelen.

Deze heb ik tegen de zijkant van m'n omvormer en deze schakelt bij 40°C aan en 25°C uit.

Hierop heb ik een 14W badkamerventilator van €15 van de hornbach gehangen.

Groot nadeel van dit systeem : het is hoorbaar maar het zorgt wel voor een airflow in m'n anders snikhete schuurtje. Hij zit aan de achterkant van m'n schuurtje dus ik heb er zelf niet zoveel last van.

Aandachtspuntje van dit systeem is wel : de buitenmantel van de sensor moet geïsoleerd worden. Nameten bleek nuttig aangezien mijn multimeter nagenoeg geenweerstand meette en ik met spanning erop netjes 220V AC kon meten.

7x185 Wp mono op Growatt 1500s; 4x250Wp mono op Growatt 1000s; 4x2 75Wp CdTe op Steca 500


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • NBK
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 12-11-2024

NBK

Weercam-Avatar

Bij m'n ouders werd het op schuurzolder ook flink warm in de zomer en met de omvormer erbij was het helemaal erg. Uiteindelijk een gat in de buitenwand gemaakt en een oude thermostaat gebruikt om een ventilator te schakelen. Die blaast meteen buitenlucht over de omvormer. Dat was goed terug te zien in de temperatuur grafiek.
Uit ervaring met m'n werk weet ik dat veel vermogens elektronica best een hoop warmte kan hebben maar uiteindelijk gaan de regelaars die het minste in de warmte hangen toch het langste mee.

PC's; Home; Met 8619 units als 72e geëindigd bij DPC @ SETI-classic

Pagina: 1