'Upgrade' van 4K naar 1440p/144hz/G-sync

Pagina: 1
Acties:

  • Daffie
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 06-02 22:19
Enkele jaren geleden heb ik na enige tijd afwegen geüpgrade van 2x1080p dual monitor setup, naar een enkele 28" 4K monitor. De reden destijds om daar voor te gaan was dat ik toen nog veel programmeerde voor mijn opleiding en dat ik veel RTS games speelde. Hoewel ik daar altijd met plezier op heb gewerkt, merk ik dat ik tegenwoordig minder baat heb bij 4K omdat ik vrijwel geen RTS games meer speel (tegenwoordig veel shooters en sandbox games) en ik gebruik mijn PC tegenwoordig vrijwel alleen nog maar voor de 'fun' en niet voor werk of opleiding (die is afgerond).

Afijn, ik wil nu dus eigenlijk 'upgraden' naar een scherm die beter aansluit bij de scenario's waar ik m'n PC tegenwoordig voor gebruik. Het formaat van het scherm bevalt me wel, dus ik wil wel bij om en nabij de 27" blijven. Op het werk gebruiken we IPS schermen, en dat vind ik ook wel behoorlijk fijn. Ik heb een Nvidia GPU dus G-sync is ook wel gaaf om te hebben. Qua resolutie is 4K dus niet meer nodig, ik wil graag een stapje naar beneden dus 1440p. Daarentegen wil ik dan wel een voorwaartse stap maken qua refreshrate, dus die zou ik minimaal 120Hz willen, liever nog iets hoger, 144Hz bijvoorbeeld.

Als ik die productfilters toepas op de pricewatch, dan blijven er maar 4 over.

Nou heb ik zelf behoorlijke slechte ervaring met Acer schermen, hoewel ik de afgelopen 6 jaar alleen ASUS schermen heb gehad dus ik weet niet of Acer tegenwoordig wel 'op niveau' zit. ViewSonic heb ik geen ervaring mee, maar ik vind de looks van dat scherm niet mooi. Blijven dus de AOC en de ASUS over. Volgens deze review van de AOC hebben deze twee schermen hetzelfde paneel. Dus zou je voor looks/features kunnen gaan.

Maar het spookt me dat het schijnbaar zo'n geluksspelletje is of je een goed exemplaar treft. Het enige wat ik daar aan kan doen (denk ik?) is IPS in z'n geheel vermijden en voor TN gaan. Dat zou op zich ook geen ramp zijn want ik heb thuis altijd TN gehad. Van alle 'eisen' die ik heb (minimaal 27", minimaal 120Hz, 1440p, G-Sync en IPS) zit IPS toch wel onderaan.

Heeft iemand enig idee of het tegenwoordig nog steeds zo'n 'geluk hebben'-kwestie is? De ASUS is al sinds eind 2015 op de markt, de AOC inmiddels ook al bijna een jaar.
Is het wat dat betreft 'veiliger' om voor een TN paneel te gaan of heb ik daar net zo goed kans op rariteiten?

https://freight.associates


  • Daffie
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 06-02 22:19
Heb na wat reviews de knoop doorgehakt en de pricewatch: Asus ROG Swift PG279Q Zwart besteld. Ik vond de AOC qua looks nét iets beter maar de ASUS was o.a. te koop bij CoolBlue (en toevallig ook 't goedkoopst daar), en ik heb goede ervaring met het terugbreng- en omruilbeleid van CoolBlue. Aangezien je bij dit scherm gratis meedoet aan de AU Optronics panel lottery leek me dat geen verkeerd idee.

[ Voor 44% gewijzigd door Daffie op 21-06-2017 16:04 ]

https://freight.associates


  • NO_Excuses
  • Registratie: Juli 2012
  • Laatst online: 08-03-2025
Absoluut geen verkeerde keuze!

  • RoytjeP
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 28-01 17:40
He Daffie. Ik ben echt heel erg benieuwd hoe het scherm is. Zelf heb ik het niet aangedurft. Dus laat het even weten!

  • Pykow
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 22:21

Pykow

Angelo OTR

RoytjeP schreef op donderdag 22 juni 2017 @ 17:34:
He Daffie. Ik ben echt heel erg benieuwd hoe het scherm is. Zelf heb ik het niet aangedurft. Dus laat het even weten!
Hetzelfde hier.
Ik lees zoveel slechte verhalen over Acer en Asus met dode pixels.

Angelo NL / Global Cargo VTC


  • Daffie
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 06-02 22:19
Ik heb er vandaag even op gespeeld maar niet heel goed gekeken naar IPS glow (het word ook pas nu donker :p) of dode pixels. Maar vooralsnog ziet alles er gewoon dikke prima uit hoor. Dit weekend ben ik weg, ik zal zondagavond eens goed kijken en mijn bevindingen laten weten.

https://freight.associates


  • RoytjeP
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 28-01 17:40
Wat een leuke test is, is ff de Witcher 3, en dan met name in meditatie mode. Zoals je kunt zien in mijn AOC Review was het toen regelrechte hell in de hoeken. Ben erg benieuwd hoe het er bij jou uitziet.

Andere goeie test is Call of Duty Modern Warfare 2 ACT III en Missie Whiskey Hotel. Erg donker level. Was bij mij ook echt verpest en eigenlijk niet leuk om te spelen. Rechteronder hoek een grote oranje vlek.

  • Pykow
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 22:21

Pykow

Angelo OTR

Vandaag de asus pg248q kunnen testen bij de media markt.
Een game demo die maar op 30 fps draaide ofzo. Het was gewoon niet vloeiend.
Kleuren vielen mee. Was voldoende maar echt een slechte demo

Angelo NL / Global Cargo VTC


  • RoytjeP
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 28-01 17:40
He Daffie. Nog kunnen checken? :)

  • RoytjeP
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 28-01 17:40
Zou die em stiekem toch gewoon terug gestuurd hebben? ;-)
Pagina: 1