Frogmen schreef op zaterdag 21 januari 2017 @ 21:50:
Goed andere vraag waarom wil je het renoveren het zie netjes werkt het niet goed heb je last van storing of is het omdat het kan. Ik neem aan dat je signaal versterker goed is afgeschermd zodat deze niet je Genexis zal verstoren. Maar even voor mijn beeld heb je dan glas en kabel in gebruik?
Signaalversterker is goed spul. De Genexis vervangen is ten eerste omdat het kan. Andere mensen wachten tot een apparaat overlijdt terwijl ik weleens een handboor of een receiver vervang. XS4ALL/KPN werkt voortdurend aan verbeteringen van hun netwerk en ik werk eigenwijs graag mee door een model NTU van 6 jaar oud te vervangen voor een nieuwer model, zéker als dat een fractie van de prijs kost (15 euro)

Ik heb glas en kabel in gebruik; kabel voor de TV en glas voor internet.
MediaZoo schreef op zaterdag 21 januari 2017 @ 21:53:
HF signaal en Licht staan elkaar niet in de weg. Een tv versterker zal nooit het glasvezel signaal beïnvloeden. Daarbij is een een antenneversterker die zijn omgeving verstoort per definitie direct afgeschreven. Het signaal moet binnen het apparaat/coaxnetwerk blijven. Lekkage is uit den boze zowel van buiten naar binnen als andersom.
20/30dB versterker door een tv specialist geïnstalleerd... dat is wel heel erg veel versterking voor een gemiddelde binnenhuis installatie.
Ja dat vond ik ook. Er hing een oudere Hirschmann die 10dB versterkte voor de eerste verdieping. Toen we een slaapkamer gingen inrichten op de tweede verdieping en de televisie opgehangen was, kwam er gewoon nul signaal door de nieuw getrokken duur betaalde semi-prof kabel. Een meting wees uit dat het TV signaal tot de 2e kwam en daarboven al gauw geheel verdween. De TV installateur zei dat een schakelbare 20-30dB versterker de klus zou klaren. Dat bleek ook een goede oplossing voor de BG waar we altijd al een matig signaal hadden (10m van de kast af) en bij navraag waren er veel mensen in de buurt die daarover klaagden. Na een paar updates in de straat van Ziggo recentelijk, heb ik de versterker terug kunnen draaien naar 20db want nu was er sprake van overstuurd signaal.
Wat betreft uw uiteg glas/TV versterking : dank u, dat was precies wat ik mij afvroeg

Dat bedoel ik niet. Je kunt zeggen: Aan versterking van je signaal heb je niets, omdat je alleen maar voor meer interferentie zorgt bij jezelf en je buren, het ongezond is en daarnaast kunnen je buren het Agentschap Telecom bellen en om een meting vragen vanwege voortdurende storing. Of je kunt jTS alleen maar wijzen op het burgerlik wetboek. Zulke vingertjes in de lucht weerhouden iemand niet van zn plannen. Als iemand dat signaal persé wil versterken dan zou ik óók afraden het te doen maar ten eerste uit praktisch oogpunt (praktijkervaring) en gezondheidsoogpunt. Als je als enige reden opgeeft 'dat het gewoon niet mag' dan wordt dát de discussie en wordt het al gauw een kippenhok van voor -en tegenstanders van de betreffende wet en dat is dus zo jammer.
Gast

bedankt, ik zit op 1 lijn met je. Ik vermoed dat je dacht dat ik alsnog tegenwierp dat het wél kon storen maar in de reply die je van mij quote geef ik JUIST aan dat ik op glasvezelgebied géén verstand heb van zaken. Mijn interessegebied ligt tussen 1100-5500mhz met ándere spullen en ándere apparatuur dus niet i.c.m. glasvezel.
VVV-007 schreef op zondag 22 januari 2017 @ 16:17:
[...]
Er zijn (helaas) genoeg mensen die geen idee hebben van wat de regels hiervoor zijn en dat het verhogen van zendkracht zoals jij het noemt officieel niet is toegestaan. Het is daarom zeker verstandig om dat er wel bij te noemen, nog afgezien van de storing en problemen die je veroorzaakt voor je omgeving door het verhogen, terwijl het ook nog eens niet helpt aangezien de andere kant (je WiFi apparaten) niet harder kan gaan zenden.
Volgens mij is er ook zelfs een officiële forum policy over dat er niet over illegale praktijken geadviseerd mag worden.
VVV-007 dat was mijn vraag ook niet!

Het was een voorbeeld van een vraag die gesteld zou kunnen worden waarbij men geneigd is om meteen met het wetboek te gaan zwaaien terwijl dat een TS echt niet zo snel van zn plannen afhoudt. Daarnaast verlegt men de dfiscussie dan naar een ander onderwerp: de wetmatigheid van de plannen van TS. Dat is het onderwerp niet. Maar wat verhoging van dat wifi zendvermogen betreft: helemaal met je eens hoor: beter 5 AP's op een oppervlakte dan 2 die 5x zo hard blazen. Ze kunnen elkaar ook nog in de weg gaan zitten want als ze teveel in elkaars gebied dekking hebben verstoort dat de roaming aanzienlijk.