Partititie verdwenen / data recovery nodig

Pagina: 1
Acties:

  • maxtrash
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 23:36
Een kennis heeft mijn hulp ingeroepen. Als gevolg van een crash/stroomstoring is zijn harde schijf corrupt geraakt en start de laptop niet meer op. Het betreft 1TB gecombineerde ssd/laptop drive met 4k sectors (mq02abd100h).

De drive wordt herkend en de interne hardware test van de laptop geeft geen fouten.
heb de drive in een externe sata-behuizing geplaatst maar kan hem dan niet goed benaderen (met allerlei tools). De drive zit nu weer terug in de laptop.
Ik wil eigenlijk het liefst een image maken en deze dan met DMDE analyseren. Dit is een erg krachtig programma heb ik al gezien.
Het maken van de image lukt me echter niet. Heb nu DMDE op een bootable USB-stick gezet en boot de laptop in linux. Vervolgens probeer ik de drive te analyseren met DMDE, maar ook nu krijg ik fouten (error 0x05).

heeft het feit dat het een 4k sector drive is er mee te maken (in Linux/dos ziet ie dat niet)?
wat is wijsheid?

  • jan99999
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 10-12-2025
Zoek goed naar handleidingen, liefst van diverse personen.

Dan eerst oefenen op andere schijven.
Dan pas zelf gaan doen.

En altijd eerst een kopie maken, als je dit niet kunt, begin dan ook niet aan recoveren.

  • onkeltje
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 28-06-2024
Ik gebruik altijd Easus partitie master, is trouwens gratis en heel handig.
Hier vindt ge het:

http://www.partition-tool.com

[ Voor 22% gewijzigd door onkeltje op 08-01-2017 08:50 . Reden: Schrijffout ]


  • Q
  • Registratie: November 1999
  • Laatst online: 00:16

Q

Au Contraire Mon Capitan!

Wijsheid is om 'die kennis' een data recovery bedrijf in te laten schakelen als die data waarde heeft.

Als je 100% zeker bent dat de disk OK is....

Zie verder: Thematopic: Datarecovery

[ Voor 35% gewijzigd door Q op 08-01-2017 08:46 ]


  • maxtrash
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 23:36
dank voor de reacties. Ik heb uiteraard wel gevraagd wat de waarde van de data is en gesuggereerd een speciaal bedrijf in te schakelen. Dit wordt echter te duur.
Uiteraard ben ik wel zo slim om niet zomaar te gaan schrijven naar de harde schijf (itt het advies van HP die zeiden dat hij windows maar opnieuw moest installeren...)
daarom wil ik juist een image maken en daar verder op klooien.
eerst maar eens een grotere harddisk vinden, dan ga ik daar de image op proberen te maken vanuit een bootable linux.

feit dat het niet lukte via de usb enclosure zal dan wel daaraan liggen misschien

  • jan99999
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 10-12-2025
Als je een hd aan een andere controller hangt, dit kan tot gevolg hebben dat de hd niet goed geformatteerd is, omdat sommige controllers anders omgaan met een hd.(blijkbaar anders indelen).
Dus als het kan op de laptop een kopie maken en recoveren, misschien starten via een bootable cd/usb of boot vanaf een externe hd.
Pagina: 1