Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Werkpaard voor thuis

Pagina: 1
Acties:

  • Chip.
  • Registratie: Mei 2006
  • Niet online
Dit is het eerste systeem wat ikzelf wil gaan bouwen. Ik werk nu nog op een laptopje van 2009 :p

Wat wil je doen met je nieuwe systeem?
Ik wil hier onder andere games op gaan spelen, foto's en video's bewerken, programmeren, Matlab-en, virtuele machine laten draaien.

Wat mag het systeem gaan kosten?
Ik heb niet echt een maximum prijs maar zo rond de 1600 euro vind ik wel OK

Zijn er componenten of randapparatuur die je al hebt en mee wil nemen naar je nieuwe systeem?
Nee

Wat denk je allemaal nodig te hebben?
Voor de volgende onderdelen heb ik dus ~1600 euro:
  • Processor, interne geheugen, videokaart ?2x?, moederbord, hardeschijf/SSD, behuizing, processor koeling, voeding, ?geluidskaart?
Ik zit over een drietal zaken te dubben:
  1. Wil ik 1 of 2 videokaarten? Wellicht beginnen met 1? En als het niet naar mijn wens is nog een extra kopen?
  2. Wil ik 16 of 32 GB RAM geheugen. Ik heb vaak veel programma's tegelijk openstaan en wil bijvoorbeeld wel tegelijk een VM draaien, browsen, met Matlab werken, photoshoppen bijvoorbeeld.
  3. Wil ik een geluidskaart nemen ja of nee? Ik merk dat in de BBG's bijna nooit meer geluidskaarten erbij worden gedaan, ik ben niet goed op de hoogte van de voor en nadelen hiervan.
Heb je nog bepaalde (merk)voorkeuren?
Ik sta open voor alle merken mits ze zich wel bewezen hebben en goed gereviewd zijn.

Heb je nog bepaalde eisen/wensen?
Het liefst een geluidsniveau van 0 en een energieverbruik van 0 :*). Ook liever een behuizing met een kleinere vorm factor en een strakke look. Ik heb geen zin in een bakbeest. Daarnaast wil ik ook dat de behuizing tenminste 4 slots aan de achterkant heeft i.v.m. oog op de toekomst, wellicht dat ik nu maar 1 videokaart neem maar in de toekomst toch liever nog een bijsteek. Behuizing wil ik dus in zekere mate toekomst bestendig hebben.

Ga je overklokken?
Ik ga niet overklokken.

Wat verwacht je van ons?
Het liefst hoor ik zoveel mogelijk vragen en eventueel betere alternatieven zodat ik kan uitzoeken wat de betere keus is.


Ikzelf heb de volgende selectie van onderdelen gemaakt:

Processor
#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i5-6600K Boxed€ 245,50€ 245,50
1Intel Core i7-6700 Boxed€ 315,-€ 315,-
1Intel Core i7-6700K Boxed€ 345,95€ 345,95
1Intel Core i7-6800K Boxed€ 445,95€ 445,95
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 1.352,40
Vergelijken: https://tweakers.net/pric...396;461464;457379;547991/

Als ik de commentaar op de BBG van september moet geloven en het gene wat in [Guide][advies] Geschikte Onderdelen Kiezen staat dan is Hyper Threading niet goed voor gaming, echter is Hyper Threading wel weer goed wanneer je veel programma's tegelijk draait.

Dus ik zit al in dubio over welke processor ik zou moeten kiezen. Daarnaast heeft de Intel Core i7-6800K Boxed een 2011-3 socket, rekening houdend met het feit dat ik graag een wat kleinere vorm factor wil moet ik een µATX moederbord nemen voor de behuizing. Wat de keuze vrijheid voor moederborden inperkt overigens zijn de moederborden in dat segment (µATX vorm factor en 2011-3 socket) ook een stuk duurder.

Interne geheugen
Ook hier heb ik weer een paar smaakjes uitgekozen, wel allemaal in bijna hetzelfde prijs segment.

#ProductPrijsSubtotaal
1Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2B3000C15€ 84,90€ 84,90
1Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2B3200C16€ 92,95€ 92,95
1Kingston HyperX Fury HX426C15FBK2/16€ 85,-€ 85,-
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 262,85

Vergelijken: https://tweakers.net/pric...are/457451;459273;458074/

Opzich is dit ?denk ik? een makkelijk rekensommetje. Als ik kijk naar de technische specificaties een zo hoog mogelijke geheugensnelheid en een zo laag mogelijke geheugen CAS latency, true latency en spanning.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/PSlvjcQC5yqV02tp4rkdsQ3l/full.png

Dan lijkt mij de Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2B3000C15 de beste keus, ook prijs technisch gezien, 4 euro duurder dan de Kingston bij 4Launch, maar wel hogere klok snelheid en lagere latency. Of ben ik mij nu aan het doodstaren op getalletjes? Daarnaast ben ik niet bekend met het merk Corsair en weet ik dus ook niet hoe goed het aangeschreven staat. Kingston ken ik namelijk wel en heeft bij mijn weten ook een goede naam?

Videokaart
#ProductPrijsSubtotaal
1Gigabyte GeForce GTX 1070 WINDFORCE OC 8GB€ 455,-€ 455,-
1Gigabyte GeForce GTX 1080 G1 Gaming 8GB€ 719,-€ 719,-
1MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8G€ 520,95€ 520,95
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 1.694,95
Vergelijken: https://tweakers.net/pric...are/545555;548957;554667/

Ik denk dat ik hier gewoon voor de Gigabyte GeForce GTX 1070 ga. Ik wil gewoon lekker kunnen gamen op high settings maar ik hoef geen 4K te gaan gamen. Des gewenst, althans zo is het idee met oog op de toekomst, kan ik eventueel later nog altijd een tweede videokaart bij steken indien dat gewenst is? Krijg ik dan dubbele performance? Of hoe werkt dat precies als je twee videokaarten hebt? Alternatief dat ik niet heb bekeken is om twee goedkopere videokaarten te nemen? Ik las dat twee middenmoters in sommige gevallen meer performance kan leveren dan een high range videokaart?

Behuizing
Hier wil ik eigenlijk gewoon een Cooler Master Silencio 352 welke ook in de BBG naar voren kwam. Ik wil namelijk een kleine vorm factor en die strak oogt. Daarnaast heeft die ook 4 expansie sloten aan de achterkant. Heb wel een paar alternatieven gezien een kleine vorm factor mij wel beperkt in de keuze van het moederbord.

#ProductPrijsSubtotaal
1Cooler Master Silencio 352€ 59,95€ 59,95
1Cooler Master Silencio 550 (zonder voeding)€ 84,49€ 84,49
1Fractal Design Define S€ 80,95€ 80,95
1Fractal Design Define S - Window€ 85,41€ 85,41
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 310,80
Vergelijken: https://tweakers.net/pric...613;443611;282494;346374/

Moederbord
Omdat ik nog niet uit ben welke processor ik wil gaan nemen en dus niet weet welke socket ik nodig heb + de vorm factor van de behuizing heb ik ook een aantal moederborden in mijn lijstje

#ProductPrijsSubtotaal
1Asus X99-M WS/SE€ 248,10€ 248,10
1Gigabyte GA-X99M-Gaming 5€ 217,50€ 217,50
1Gigabyte GA-Z170-Gaming K3€ 124,90€ 124,90
1Gigabyte GA-Z170M-D3H€ 122,-€ 122,-
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 712,50
Vergelijken: https://tweakers.net/pric...442;480473;460009;457398/

In geval dat ik de Intel Core i7-6800K Boxed processor neem heb ik een 2011-3 socket nodig. Bij alle andere processors een 1151 socket.

Indien ik de Intel Core i7-6800K Boxed processor neem wil ik ook liever een niet al te oud moederbord, de eerste prijsvermelding van Gigabyte GA-X99M-Gaming 5 dateert van eind 2014. Echter zie ik wel dat de Gigabyte GA-X99M-Gaming 5 en de Asus X99-M WS/SE vrijwel niets van elkaar verschillen wat betreft hardware. Dan nog steeds gaat mijn voorkeur liever uit naar een Gigabyte moederbord omdat het hetzelfde merk dan is als de videokaart?

Over de andere twee moederborden heb ik niet veel te zeggen behalve dat ik dan de Gigabyte GA-Z170M-D3H neem gezien deze een kleinere vorm factor heeft, µATX.

Hardeschijf
pricewatch: Samsung 850 EVO 500GB (overgenomen van BBG)

Processor koeling
pricewatch: Arctic Freezer i32 (overgenomen van BBG)

Voeding
pricewatch: Corsair RM550x (overgenomen van BBG)

Ik zou wel graag nog wat advies willen hebben over de voeding. Ik weet namelijk niet goed welke ik zou moeten kiezen en waar ik precies zou moeten naar kijken. Het lijkt mij dat hij een bepaald vermogen moet kunnen leveren maar hoe kom ik er precies achter hoeveel?

Brand maar los :)

ps. Ik heb een google spreadsheet gemaakt voor een goed overzicht om te zien wat compatible is met elkaar en wat niet: https://docs.google.com/s...n0veTxWs/edit?usp=sharing

  • Reepje
  • Registratie: Juni 2010
  • Niet online
Lap text, gelukkig maar 3 vragen:

-1 of 2 graka. 1 graka is het handigst, wil je op 4k gamen neem dan in ieder geval een GTX1080
-16 of 32 GB RAM. Je hebt budget, je draait misschien veel VM's ga maar gelijk voor 32 GB
-de geluidschip op mobo is zeer goed. Ben je echter hifi fanaat en hangen er boxen van een paar honderd euro aan, kan een geluidskaart toegevoegde waarde hebben.

  • ASJDV
  • Registratie: Maart 2011
  • Laatst online: 14-02 09:33
Chip. schreef op vrijdag 02 september 2016 @ 15:27:
  1. Wil ik 1 of 2 videokaarten? Wellicht beginnen met 1? En als het niet naar mijn wens is nog een extra kopen?
  2. Wil ik 16 of 32 GB RAM geheugen. Ik heb vaak veel programma's tegelijk openstaan en wil bijvoorbeeld wel tegelijk een VM draaien, browsen, met Matlab werken, photoshoppen bijvoorbeeld.
  3. Wil ik een geluidskaart nemen ja of nee? Ik merk dat in de BBG's bijna nooit meer geluidskaarten erbij worden gedaan, ik ben niet goed op de hoogte van de voor en nadelen hiervan.
1. Een tweede videokaart betekent niet dat je dubbele performance krijgt. Zoals je zelf aangeeft kan je beginnen met 1 videokaart en daar later een tweede bij toevoegen, of upgraden naar een betere videokaart.
2. RAM kost niet enorm veel om eerlijk te zijn en als je denkt dat je meer RAM nodig hebt, dan zou ik zeggen ga lekker voor de 32 GB. Dan hoef je je daar in ieder geval geen zorgen over te maken. :)
3. Ik denk dat een geluidskaart tegenwoordig interessant is voor mensen die enorm goede geluidskwaliteit verwachten van hun PC of iets dergelijks. Ik weet het ook niet precies om eerlijk te zijn. ;)

Er vallen me nog een paar dingen op:

Je geeft aan niet te willen overklokken. In dat geval hoef je geen 'K' processor te kopen, dat scheelt weer wat euro's. In dat geval kan je ook moederbord kopen met de B150 chipset, kan ook weer wat euro's schelen.

Let bij werkgeheugen op de snelheid van het RAM en de snelheid die ondersteunt wordt door andere delen in je PC, anders betaal je voor snelheid waar je geen gebruik van kan maken...

Je zou wellicht kunnen kijken naar een goede 450 watt voeding (scheelt weer euro's ;) ), of gewoon die RM550x kopen en je nergens zorgen over maken.

  • Chip.
  • Registratie: Mei 2006
  • Niet online
ASJDV schreef op vrijdag 02 september 2016 @ 16:17:
[...]
Je geeft aan niet te willen overklokken. In dat geval hoef je geen 'K' processor te kopen, dat scheelt weer wat euro's. In dat geval kan je ook moederbord kopen met de B150 chipset, kan ook weer wat euro's schelen.

Let bij werkgeheugen op de snelheid van het RAM en de snelheid die ondersteunt wordt door andere delen in je PC, anders betaal je voor snelheid waar je geen gebruik van kan maken...

Je zou wellicht kunnen kijken naar een goede 450 watt voeding (scheelt weer euro's ;) ), of gewoon die RM550x kopen en je nergens zorgen over maken.
Indien ik geen K processor hoef te nemen. Dan vraag ik mij af welke processor ik het beste kan pakken, Intel Core i5-6600 of Intel Core i7-6700? Daarnaast ben ik ook dus een beetje in dubbio, sorry kwam niet zo heel goed naar voren vanuit mijn post, of ik wellicht niet beter af ben met 6 cores. Maar daarvan heb je dus alleen de Intel Core i7-6800K (K) dus, niet een zonder "K". Wat houdt die "K" precies in. Alleen dat je hem kan overklokken? Of zijn er subtiele verschillen?

Over RAM heb je gelijk. Gewoon 4 stikjes. En over de chipset van de moederbord, las ik inderdaad (pricewatch: Kingston HyperX Fury HX426C15FBK2/16 allereerste review) dat de snelheid van de RAM ondersteunt moet worden, maar hoe kan ik dat goed makkelijk checken? Het heeft denk ik te maken met de moederbord chipset? Gewoon de specificaties induiken daarvan, e.g., PDF online gaan zoeken?

[ Voor 14% gewijzigd door Chip. op 02-09-2016 16:37 ]


  • ASJDV
  • Registratie: Maart 2011
  • Laatst online: 14-02 09:33
Chip. schreef op vrijdag 02 september 2016 @ 16:35:
[...]

Indien ik geen K processor hoef te nemen. Dan vraag ik mij af welke processor ik het beste kan pakken, Intel Core i5-6600 of Intel Core i7-6700? Daarnaast ben ik ook dus een beetje in dubbio, sorry kwam niet zo heel goed naar voren vanuit mijn post, of ik wellicht niet beter af ben met 6 cores. Maar daarvan heb je dus alleen de Intel Core i7-6800K (K) dus, niet een zonder "K". Wat houdt die "K" precies in. Alleen dat je hem kan overklokken? Of zijn er subtiele verschillen?

Over RAM heb je gelijk. Gewoon 4 stikjes. En over de chipset van de moederbord, las ik inderdaad (pricewatch: Kingston HyperX Fury HX426C15FBK2/16 allereerste review) dat de snelheid van de RAM ondersteunt moet worden, maar hoe kan ik dat goed makkelijk checken? Het heeft denk ik te maken met de moederbord chipset? Gewoon de specificaties induiken daarvan, e.g., PDF online gaan zoeken?
Als je denkt zware video bewerking te gaan doen, dan raad ik de i7-6700 aan. Anders is inderdaad een i5-6600 of i5-6500 een goede keuze. Die 'K' betekent dat de multiplier unlocked is, maw je kunt de processor overklokken door de multiplier in de BIOS te verhogen. Dat is eigenlijk het enige verschil, naast het prijsverschil uiteraard.

Je moet inderdaad kijken naar het moederbord. Google even het moederbord type, moet geen probleem zijn om die informatie te vinden.

Verwijderd

Tov een i7-6700 heeft de 6700K een hogere stocksnelheid. Gezien de meerprijs van ongeveer €25,- is dat het wel waard als de software een enkele core gebruikt. Je kan daarbij prima een bord gebruiken waarmee je niet kan overklokken. Een 6700K op een B150 is niet zo'n gekke keuze. Niet overklokken en wel genieten van de hogere snelheid van de 6700K.

Kan de software goed overweg met meerdere cores dan zou de keuze ook op een 6800K kunnen vallen. Single core doet deze nauwelijks meer onder voor een 6700K en multicore een flinke klap sneller.

Prijsverschil is er uiteraard wel tussen beide systemen.

Voor de prestaties en compatibiliteit maakt het niet uit van welk merk het moederbord en de videokaart zijn.
6700K
#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i7-6700K Boxed€ 345,95€ 345,95
1Asus B150M PRO GAMING€ 85,95€ 85,95
1EVGA GeForce GTX 1070 FTW GAMING ACX 3.0 8GB€ 459,80€ 459,80
1Nanoxia Deep Silence 4 (Dark Black)€ 70,49€ 70,49
1Arctic Freezer i32€ 28,50€ 28,50
1Crucial CT2K16G4DFD8213€ 130,85€ 130,85
1Corsair RM550x€ 94,25€ 94,25
1Samsung 850 EVO 500GB€ 153,50€ 153,50
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 1.369,29

6800K
#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i7-6800K Boxed€ 445,95€ 445,95
1Asus X99-M WS/SE€ 242,23€ 242,23
1EVGA GeForce GTX 1070 FTW GAMING ACX 3.0 8GB€ 459,80€ 459,80
1Nanoxia Deep Silence 4 (Dark Black)€ 70,49€ 70,49
1Arctic Freezer i32€ 28,50€ 28,50
1Crucial CT4K8G4DFS8213€ 135,25€ 135,25
1Corsair RM550x€ 94,25€ 94,25
1Samsung 850 EVO 500GB€ 153,50€ 153,50
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 1.629,97

  • Mr-E
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 26-11 12:58
Over de case, toen ik mijn Define s thuis kreeg schrok ik ff van de grootte, als je dus een kleine strakke behuizing wilt, niet doen ;).

Wellicht dat de Define Nano S wat is? Ze zijn wel erg mooi :) .

Main rig : X99 Soc Force | i7 5820k @ 4.3 Ghz | 32Gb Dominator Orange ltd @3400 mhz | Aorus 1070Ti


  • Chip.
  • Registratie: Mei 2006
  • Niet online
Mr-E schreef op vrijdag 02 september 2016 @ 19:48:
Over de case, toen ik mijn Define s thuis kreeg schrok ik ff van de grootte, als je dus een kleine strakke behuizing wilt, niet doen ;).

Wellicht dat de Define Nano S wat is? Ze zijn wel erg mooi :) .
Ik vind de Define Nano S ook heel mooi echter heeft maar twee expansions slots achterin, en ik wil er tenminste minimaal 4 hebben met het oog op de toekomst, indien ik er nog een videokaart bij doe. Of is dit ook mogelijk met de Define Nano S?

Ik heb overigens nu gekozen uit de componenten en dus een systeem samen gesteld ik heb hier echter nog een aantal vragen over.

#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i7-6700 Boxed€ 315,-€ 315,-
1Gigabyte GA-H170M-D3H€ 103,95€ 103,95
1Gigabyte GeForce GTX 1070 WINDFORCE OC 8GB€ 455,-€ 455,-
1Cooler Master Silencio 352€ 59,95€ 59,95
1Noctua NH-U9B SE2€ 47,90€ 47,90
2Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2B3000C15€ 84,90€ 169,80
1Corsair RM750x€ 110,95€ 110,95
1Samsung 950 Pro 512GB€ 322,27€ 322,27
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 1.584,82


Is dit een beetje een goede samenstelling?
  • Ik heb voor een grotere voeding gekozen i.v.m. oog op de toekomst dat ik er eventueel een tweede videokaart wil bijsteken. Of kan ik dan nog steeds met een kleinere voeding uit?
  • Daarnaast heb ik de koeler vervangen door een Noctua koeler, heb gelezen dat dit een beter merk is en dat deze koeler ook beter is, op Tweakers krijgt die ook goede reviews.
  • Ik heb de SSD vervangen door een M.2 SSD NVMe, ook gedeeltelijk met oog op de toekomst en omdat het natuurlijk fijn is om super snel bij je data te kunnen.
  • Ik heb voor het Gigabyte GA-H170M-D3H moederbord gelezen omdat deze ook geschikter zou zijn met het oog op de toekomst. Zover ik lees heeft die betere 2x SATA poort en single en dual PCI poorten. https://tweakers.net/pric...are/461152;461156;457398/. Het enigste waar ik niet uit kom is of dit moederbord ook de snelheid van mijn RAM ondersteunt? Ik kan die informatie nergens vinden. Hier heb ik namelijk gekozen voor corsair-vengeance-lpx welke op 3 GHz draait.
  • Ook heb ik dus voor een i7 6700K gekozen i.v.m. dat het toch een werkpaard is en ik denk dat HT gunstig kan uitvallen.
Verwijderd schreef op vrijdag 02 september 2016 @ 19:13:
Kan de software goed overweg met meerdere cores dan zou de keuze ook op een 6800K kunnen vallen. Single core doet deze nauwelijks meer onder voor een 6700K en multicore een flinke klap sneller.
Op de 6700K heb ik ook nog steeds 4 cores dus daar kan software wat goed overweg kan met meerdere cores toch ook profiteren? Met de 6800K zit ik wel meteen aan een andere socket en een veel duurder moederbord en de cores hebben ieder een iets lagere klok frequenctie. Bedankt voor je systeem suggesties trouwens. Overigens vind ik de Cooler Master Silencio 352 wel mooier uit zien dan de Nanoxia Deep Silence 4.

[ Voor 6% gewijzigd door Chip. op 03-09-2016 13:05 ]


Verwijderd

Voor een tientje meer heb je met de Nanoxia die ik voorstel een veel betere kast tov de Silencio 352. Betere kwaliteit, stiller en veel meer ruimte om de kabels netjes weg te werken.

3000 MHz werkt niet op dat moederbord. 2400 MHz wel maar ook dat wordt teruggeklokt naar 2133. Het heeft met dit bord dus geen nut sneller geheugen dan 2133 te gebruiken.

SLI is niet mogelijk op een H170 bord. Een voeding voorbereid op SLI is dus zinloos.

  • Chip.
  • Registratie: Mei 2006
  • Niet online
Verwijderd schreef op zaterdag 03 september 2016 @ 13:13:
Voor een tientje meer heb je met de Nanoxia die ik voorstel een veel betere kast tov de Silencio 352. Betere kwaliteit, stiller en veel meer ruimte om de kabels netjes weg te werken.

3000 MHz werkt niet op dat moederbord. 2400 MHz wel maar ook dat wordt teruggeklokt naar 2133. Het heeft met dit bord dus geen nut sneller geheugen dan 2133 te gebruiken.

SLI is niet mogelijk op een H170 bord. Een voeding voorbereid op SLI is dus zinloos.
2133 MHz of hoger werkt dus alleen met een Z170 chipset? Als ik dan het bord vervang met een Z170 chipset dan werkt het wel en kan ik wel gebruik maken hiervan en ben ik ook toekomst bestendiger? Dan ook nog een Z170 bord vinden dat ook SLI support.

  • Chip.
  • Registratie: Mei 2006
  • Niet online
Verwijderd schreef op zaterdag 03 september 2016 @ 13:13:
Voor een tientje meer heb je met de Nanoxia die ik voorstel een veel betere kast tov de Silencio 352. Betere kwaliteit, stiller en veel meer ruimte om de kabels netjes weg te werken.

3000 MHz werkt niet op dat moederbord. 2400 MHz wel maar ook dat wordt teruggeklokt naar 2133. Het heeft met dit bord dus geen nut sneller geheugen dan 2133 te gebruiken.

SLI is niet mogelijk op een H170 bord. Een voeding voorbereid op SLI is dus zinloos.
#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i7-6800K Boxed€ 445,95€ 445,95
1Asus X99-M WS/SE€ 242,23€ 242,23
1EVGA GeForce GTX 1070 FTW GAMING ACX 3.0 8GB€ 459,80€ 459,80
1Nanoxia Deep Silence 4 (Dark Black)€ 70,49€ 70,49
1Scythe Mugen 4€ 39,95€ 39,95
2Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2B3000C15€ 84,90€ 169,80
1Corsair RM750x€ 110,95€ 110,95
1Samsung 950 Pro 512GB€ 322,27€ 322,27
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 1.861,44


Heb er nu dit van gemaakt. Grotendeels dus gebasseerd dus op jou configuratie alleen andere koeler, SSD en memory. Commentaar hierop? Wil vooral ook weten of dit future/upgrade proof is

Verwijderd

Als je denkt dat een 6700K voldoende is kan je heel wat besparen door deze op een pricewatch: ASRock Z170M Extreme4 te prikken. Ondersteunt ook ram sneller dan 2133 en sli is mogelijk. Scheelt €200,- waarmee je weer rond het budget zit.

  • Chip.
  • Registratie: Mei 2006
  • Niet online
Verwijderd schreef op zaterdag 03 september 2016 @ 15:44:
Als je denkt dat een 6700K voldoende is kan je heel wat besparen door deze op een pricewatch: ASRock Z170M Extreme4 te prikken. Ondersteunt ook ram sneller dan 2133 en sli is mogelijk. Scheelt €200,- waarmee je weer rond het budget zit.
Oke super bedankt neem het mee! Ander vraagje... Ik zat net te kijken waar ik ging bestellen en bij Afuture stonden meer specificaties dan hier op Tweakers daar zag ik dat de 6700K enkel RAM snelheid tot 2.133 GHz support en de 6800K tot 2.400 GHz. Nu kan het mobo inderdaad meer supporten maar heeft het dan uberhaupt nog nut om RAM te kopen met een hogere clock dan de CPU support?

Zie:
http://ark.intel.com/nl/p...r-8M-Cache-up-to-4_20-GHz
en
http://ark.intel.com/nl/p...-15M-Cache-up-to-3_60-GHz

Verwijderd

Standaard loopt het ram op 2133. Voor hogere clocks moet je overklokken of een XMP profiel instellen.

  • Chip.
  • Registratie: Mei 2006
  • Niet online
Hoewel ik in principe nog nooit heb overgeklokt wil ik dit eventueel wel proberen en XMP profiel aanzetten is geen echt gevaar voor mijn hardware lees ik. Dus helemaal top! Bedankt voor je hulp ACB2401!

Final lijstje dan.
#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i7-6700K Boxed€ 345,95€ 345,95
1ASRock Z170M Extreme4€ 126,51€ 126,51
1EVGA GeForce GTX 1070 FTW GAMING ACX 3.0 8GB€ 459,80€ 459,80
1Nanoxia Deep Silence 4 (Dark Black)€ 70,49€ 70,49
1Scythe Mugen 4€ 39,95€ 39,95
2Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2B3000C15€ 84,90€ 169,80
1Corsair RM750x€ 110,95€ 110,95
1Samsung 950 Pro 512GB€ 322,27€ 322,27
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 1.645,72


Mooi dat Azerty alles in huis heeft. Nu nog randapperatuur gaan selecteren maar dat doe ik gewoon fysiek in de winkel.
Pagina: 1