Nieuwe TV: 40", budget onder de 600

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


  • Dimens
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 07-01-2024
orange.x schreef op woensdag 13 juli 2016 @ 14:58:
[...]

Dat elimineert dus alvast de 4K variant in het lijstje. Dank hiervoor, maar hier: http://www.rtings.com/tv/learn/what-is-the-refresh-rate zeggen ze:

[...]
Ook al hebben ze in dit artikel gelijk, gaan ze onvoldoende in op het beeldinterpolatie-algoritme dat 120Hz & 240Hz LCD-televisies toepassen waardoor het weer wel nut heeft.

In de voorbeeldvideo zou het verschil tussen een televisie met een 60Hz paneel en een 120Hz paneel zichtbaar moeten worden, echter zijn het beiden 60Hz panelen. Logisch dus dat er geen verschil zichtbaar is. Dat Rtings zich hierin vergist is niet zo vreemd, LG heeft de LA6200 namelijk wel gespecificeerd met 120Hz paneel. In werkelijkheid is het een 60Hz paneel met Black Frame Insertion (BFI). LG telt die BFI bij de frequentie op en komt zo op een pseudo 120Hz paneel. In de praktijk geeft het echter totaal niet dezelfde resultaten als een echt 120Hz paneel.

Het artikel is trouwens ook al wat ouder en ondertussen wordt in de reviews het beeldinterpolatie-algoritme wel meegenomen waar de verschillen wel enorm groot kunnen zijn en het voordeel van een 120Hz paneel wel zichtbaar is.

Zie bijvoorbeeld het verschil tussen wel en geen beeldinterpolatie ingeschakeld op de Samsung J6200.

Afbeeldingslocatie: http://i.rtings.com/images/reviews/j6300/j6300-soap-opera-effect-small.jpg Afbeeldingslocatie: http://i.rtings.com/images/reviews/j6300/j6300-motion-blur-small.jpg

De tekst blijft bij bewegingen een heel stuk scherper met het beeldinterpolatie-algoritme aan. Om de scherpte bij UHD-televisies te behouden, moet je dit algoritme gebruiken wil je tijdens bewegingen de scherpte kunnen behouden. Vandaar dat een 60Hz UHD-televisie onzin is.

Mocht je trouwens meer willen weten over frequenties, lees dan ook eens mijn blog door: Dimens: Frame Rates en Geoptimaliseerde Frame Rates
Pagina: 1