Ik dacht dat het aan mij lag.. Maar inderdaad, dit is gewoon hetzelfde principe. Neemt nog steeds niet weg dat het verschil tussen FHD en UHD op 55" in veel gevallen helemaal niet zo groot is.
Dan zit hij al te ver van het toestel af om de UHD-resolutie op 55" volledig te benutten. Ook al heeft hij gezichtsvermogen met een visie van 6/4,5, is de afstand nog te groot om de individuele pixels van FHD op dit formaat en die kijkafstand te kunnen onderscheiden. Iets betere ogen en enkel detail met hoge contrasten kunnen zichtbaar worden. Dit soort detail komt echter nauwelijks voor en wordt grotendeels al verpest door 4:2:0 chroma subsampeling.
MAX3400 schreef op vrijdag 24 juni 2016 @ 11:30:
[...]

In de range 55" en hoger, zijn er 80 FHD en 258 UHD te krijgen volgens Pricewatch. Als je het filter qua diagonaal naar "any" zet, is het bijna gelijk met elk 400 modellen te verkrijgen.
En als je
een 8.5 midrange vindt, vraag ik me af hoe jij uberhaupt nog onderscheid maakt tussen modellen die een 8.6 of hoger krijgen.
Dat is gewoon een midrange televisie, ja. Dat het toestel een 8.5 hier op Tweakers krijgt, wil nog niet zeggen dat het vergelijkbaar is met een 8.5 voor een toestel dat twee keer zoveel kost. Die 8.5 is voornamelijk te danken aan de prijs-kwaliteitsverhouding van het toestel en die is inderdaad goed. Had het toestel twee keer zoveel gekost, dan was het maar een matig toestel geweest voor dat geld.
Alle FHD LCD-televisies van tegenwoordig zijn midrange. Een beetje high-end toestel komt namelijk met zaken zoals HDR en dat vind je alleen terug bij UHD-televisies.
Daarmee wil ik niet zeggen dat alle UHD-televisies high-end zijn - verre van zelfs. Er zijn een hoop UHD-televisies te koop die bestempeld kunnen worden als budgettoestellen door het gebruik van een 50Hz paneel. Een 100Hz LCD-paneel presteert dan ook beter.
Fraggert schreef op vrijdag 24 juni 2016 @ 16:33:
Je haalt de US en EU typenummers door elkaar.
Die review is van de curved, je pricewatch link is een vlak toestel.
Ik zit niet zo in de samsungs maar dacht dat je de amerikaanse HU moet hebben ofzo
Amerikaanse toestellen beginnen met UN in plaats van UE. Toestellen met HU zijn 2014 UHD-televisies van Samsung waar de 2015 UHD-televisies JU krijgen. Zonder de U is het geen UHD-televisie.
Als het budget trouwens rekbaar is, laat die vriend dan eens kijken naar de
pricewatch: LG 55EG910V Zwart. OLED is op vrijwel ieder punt superieur aan LCD.
http://uk.rtings.com/tv/reviews/lg/eg9100