Defecte camera in Macbook Pro of ook defect aan USB-circuit?

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RgR
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 05-10 02:42
Ik heb voor weinig geld een MacBook Pro Late 2011 gekocht met een defecte camera. Het kabeltje waarmee de camera op het moederbord was aangesloten was (zichtbaar) kapot. Vol goede moed bestelde ik een nieuwe iSight-kabel uit China die ik gisteren binnenkreeg.

Het kabeltje vervangen is me gelukt, maar helaas werkt de camera nog steeds niet. Ook in System Profiler en in dmesg is helemaal niets te zien van de camera.

Ik denk dat de kapotte connector destijds kortsluiting heeft gemaakt en dat de cameramodule zelf of misschien zelfs de hele interne USB-poort kapot is. Er gebeurt wel "iets": er komt een zachte hoge soort van fluittoon uit de camera. Dat kan niet de bedoeling zijn, maar het betekent volgens mij wel dat de kabel in elk geval stroom levert. Ik heb hem na deze ontdekking snel losgekoppeld zodat er niet iets nog verder kapot gaat.

Ik ben van plan om een nieuwe cameramodule uit China te bestellen, maar voordat ik dat doe zou ik graag willen weten of ik, naast een kapotte kabel en kapotte cameramodule niet ook nog een kapot USB-circuit heb. Daar heb ik slechte ervaringen mee namelijk ;)

System Profiler ziet twee USB 2.0 bussen. Is dat "genoeg" of heb ik er een gefrituurd? In de meeste screenshots van System Profiler die ik online kan vinden zie ik meer bussen, maar ik kan niet met zekerheid zeggen of ik dan naar een screenshot van een soortgelijke Macbook kijk.

De 2 gewone externe USB-poorten van de MacBook werken bij mij in elk geval gewoon, dus dat lijkt me in orde. Zou iemand met een Macbook Pro (late) 2011 voor mij kunnen checken of het klopt dat er 2 bussen zijn en onder welke van deze bussen de iSight camera normaal gesproken werkt?

Afbeeldingslocatie: https://www.mupload.nl/img/siol9vuduu9cc.02.58.png

Update: Ik heb inmiddels een screenshot van een soortgelijke laptop gevonden en zo te zien mist er bij mij geen USB-bus. Een nieuwe camera-module bestellen is dus hopelijk genoeg om het weer aan de praat te krijgen.

[ Voor 5% gewijzigd door RgR op 05-04-2016 21:42 . Reden: Zelf antwoord (hopelijk) al gevonden ]

Beste antwoord (via RgR op 15-04-2016 18:32)


  • rvanpruissen
  • Registratie: Januari 2013
  • Laatst online: 07-12-2024

rvanpruissen

rePear.it

Dat zijn L3408 en C3452 op mijn eerdere plaatje, de voeding van de camera dus. Goede kans dat dit wel te fixen is, maar kan de staat van het bord zelf niet zo goed beoordelen op je foto.

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • supersnathan94
  • Registratie: Juli 2010
  • Laatst online: 11:52
Succes! Ik kan je verder niet helpen. Mijn macs hebben allen ook USB 3.0 naast de twee USB2.0 hubs.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rvanpruissen
  • Registratie: Januari 2013
  • Laatst online: 07-12-2024

rvanpruissen

rePear.it

Bijgevoegd wat schema's. Twee USB-bussen inderdaad. Je zou op moederbord en kabel kunnen kijken of hij ergens kortsluiting naar ground maakt.

USB en camera

Edit: dit betreft een 820-2936 bord.

[ Voor 6% gewijzigd door rvanpruissen op 06-04-2016 13:15 . Reden: Aanvulling bordtype ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RgR
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 05-10 02:42
Dank jullie wel!
Ik heb even goed naar het moederbord gekeken en ik ben bang dat ik het probleem heb gevonden...
Afbeeldingslocatie: https://www.mupload.nl/img/ywklyhkgy8org.jpg
(kijk tussen het onderste schroefgaatje en de onderste condensator)

Afbeeldingslocatie: https://www.mupload.nl/img/e0hl7oa0ibkz1.jpg

Er lijkt hier iets doorgebrand te zijn en dit zit ook vlak bij de connector van de camera, dus dit moet haast wel de oorzaak zijn. Zou dit te repareren zijn, of is dit zo minuscuul dat hier geen beginnen aan is en kan ik maar beter accepteren dat de camera gewoon niet gaat werken? Ik ben benieuwd wat jullie aanraden.

Acties:
  • Beste antwoord
  • +1 Henk 'm!

  • rvanpruissen
  • Registratie: Januari 2013
  • Laatst online: 07-12-2024

rvanpruissen

rePear.it

Dat zijn L3408 en C3452 op mijn eerdere plaatje, de voeding van de camera dus. Goede kans dat dit wel te fixen is, maar kan de staat van het bord zelf niet zo goed beoordelen op je foto.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RgR
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 05-10 02:42
Dat klinkt goed, dank je wel! Klinkt wel als iets wat mij zelf zeker niet gaat lukken, maar dan ga ik op zoek naar iemand die dat voor mij zou kunnen doen! :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RgR
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 05-10 02:42
Update: rvanpruissen heeft de genoemde onderdelen voor mij op het logicboard vervangen en de camera werkt weer!!! Bedankt, ik ben blij!
Pagina: 1