Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Xudonax
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 10:16
Fireshade schreef op dinsdag 12 januari 2016 @ 14:36:
Maar ik mis nu al wel dat aloude PASM wiel. Dat moet je nu met een combo instellen. Misschien is dat een kwestie van wennen.
Ik ben eigenlijk wel blij dat het niet zo heel eenvoudig meer is om de modus te wisselen, heb vaak zat gehad dat ik in A modus bezig was en nadat ik de camera weer uit mijn tas haal staat het ding "spontaan" op M modus oid...
Fireshade schreef op dinsdag 12 januari 2016 @ 14:36:
Ook de ingebouwde flits is weg; da's wel erg jammer voor remote flash. Dat betekent een extra wireless flits commander erbij kopen :/
Daar zit ik inderdaad ook over te balen ja. Ik dacht dat er een wireless flash controller in de camera zit, maar als ik de vergelijkingspdf met de D7200 en D300s lees is dat niet het geval. Ik hoop dat er ergens een mooie SB400 opduikt welke als "popup flash" te gebruiken is, en ik moet mijn SB900 maar eens laten repareren. Ik ga echt niet meteen een SB5000 erbij halen voor ~€650 meen ik. Het is wel interessant om te zien dat Nikon nu ook naar radio gaat ipv IR om remote flitsers aan te sturen.

Ik denk dat ik mijn iTTL Yongnuo radio triggers toch maar in de verkoop ga doen dan :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Abbadon
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 14:15
Orion84 schreef op dinsdag 12 januari 2016 @ 14:41:
[...]


Uit nieuwsgierigheid: iemand ervaring met dergelijke pro bodies en enig idee of die ook van dergelijke geheugen modes hebben?
Ik gebruik de geheugenopties voor o.a. AF-instellingen en RAW-parameters. Het werkt allemaal iets omslachtiger dan gewoon een draai aan de knop van U1 naar U2; je moet tweemaal op de Info-knop drukken en dan heb je via het scherm achterop twee opties die je kunt selecteren: 'persoonlijke instellingen/custom' en 'opnamenmenu/shoot'. Elk van de opties heeft vier keuzemogelijkheden (A, B, C en D) die je zelf kunt definiëren en een eigen naam kunt geven.

Wil ik bijvoorbeeld een vlot bewegend voorwerp op de foto zetten, dan selecteer ik een zelf vooraf gedefinieerde geheugeninstelling die ik 'Fast' heb genoemd, daarin heb ik allerhande AF-instellingen geconfigureerd maar ook 12-bit RAW (want buffer gaat dan langer mee). Wil ik b.v. een stilleven vastleggen kan ik op dezelfde manier de door mij voorgedefinieerde configuratie 'Quality' laden met andere AF-instellingen en 14-bit RAW.

Het werkt an sich prima maar het is geen simpele 'draai aan een dial en klaar'-actie; je moet een paar maal op de Info-knop drukken en met de selector-knop vervolgens de keuze maken en daarbij echt op het scherm kijken.

Just pick a dead end and chill out 'till you die.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21:01

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

Xudonax schreef op dinsdag 12 januari 2016 @ 19:46:
[...]

Ik ben eigenlijk wel blij dat het niet zo heel eenvoudig meer is om de modus te wisselen, heb vaak zat gehad dat ik in A modus bezig was en nadat ik de camera weer uit mijn tas haal staat het ding "spontaan" op M modus oid...

[...]
Dat is al sinds de D600 (en dus ook d7100, d7200, d610, d750) opgelost met een vergrendeling op de mode dial. Op de D7000 was dat wel een aardige faal, met de mode dial helemaal op de hoek van de body.

@aba: dank voor de uitleg :)

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Catscratch
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 08-09 15:00
Ik vraag me af waarom zoveel mensen een D750 willen inruilen voor een D500? Je gaat van FX naar DX wat toch een enorme impact heeft op je bereik van je lenzen?

Zelf ga ik de D500 kopen om deze te gebruiken naast mijn D800. Bedoeling is om in de eerste plaats de D500 te gebruiken met de Nikon 200-500 F5.6 om op 750mm uit te komen. Dan heb ik mezelf een belofte gemaakt om een aantal jaren niets meer te kopen van fotomateriaal en heel rustig te sparen voor een prime zoals de 500 of 600 F4.

Hopelijk wordt de D810 opvolger niet te verleidelijk dan. ;)

Frank Lenaerts


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Scirocco
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 02-04-2023
Ik ben al bijna 7 jaar een 'canon-man' vanwege verschillende redenen en houdt het Nikon nieuws nooit zo in de gaten. Maar ik zag net de specs van de D500 en was toch wel een beetje verbaasd.

Ik gebruik zelf een 7D en mocht ik die ooit upgraden wil ik weer een high end crop body, maar ik zie wel dat de D500 een stuk meer biedt dan de 7DII.. Ondanks de nikon variant toch duidelijk wat duurder is.
Typisch Canon om de ontwikkelingen te vertragen en minimale upgrades te bieden.

Paar puntjes die ik belangrijk vind:
- 153 focus punten! 153, honderddrieenvijftig..what?!
- 10 fps icm een buffer van 200 raws... wow
- wifi, bluetooth EN nfc, mooi met je smartphone te combineren.
- Sensor met wss veel betere dyn. bereik
- scherm met veel hoger pixel dichtheid dan 7DII (swivel screen boeit me niet en kan stuk gaan)
- 4K video 30fps

Mis bij zo'n pro camera dan wel de weather sealing, die heb ik af en toe wel nodig. Maar dat zal door het swivel screen komen.
Maar ik ben verder best onder de indruk van de specs van de D500!
Hoe dan ook zal ik geen nikon kopen omdat ik de bediening en knoppen layout vervelend vind en het lens aanbod beperkt vind.

Maar als ik Nikon gebruiker was, wist ik het wel.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21:01

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

Catscratch schreef op woensdag 13 januari 2016 @ 13:03:
Ik vraag me af waarom zoveel mensen een D750 willen inruilen voor een D500? Je gaat van FX naar DX wat toch een enorme impact heeft op je bereik van je lenzen?
Ik heb sinds mijn overstap van D7000 naar D750 niet of nauwelijks geïnvesteerd in glas waarbij dat een probleem is. Voor mijn vogelfotografie is de kleinere beeldhoek alleen maar gunstig en mijn telelens had ik sowieso al voordat ik de D750 kocht, dus dat is gewoon 'terug' naar wat ik gewend was. Verder heb ik mijn 16-85VR nog gewoon. Ik had een 28mm 1.8 gekocht bij de D750 die ik nu meestal als walkaround gebruik. Die zal ik na de stap 'terug' misschien iets minder gaan gebruiken en de 16-85 weer wat meer.

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Brilsmurfffje
  • Registratie: December 2007
  • Niet online

Brilsmurfffje

Parttime Prutser

Scirocco schreef op zaterdag 16 januari 2016 @ 20:09:

Mis bij zo'n pro camera dan wel de weather sealing, die heb ik af en toe wel nodig. Maar dat zal door het swivel screen komen.
Maar ik ben verder best onder de indruk van de specs van de D500!
Hoe dan ook zal ik geen nikon kopen omdat ik de bediening en knoppen layout vervelend vind en het lens aanbod beperkt vind.

Maar als ik Nikon gebruiker was, wist ik het wel.
Je kan gewoon overstappen hoor: ;)
The D500 features an enhanced level of robust build quality, offering the same amount of rugged weather sealing as the Nikon D810. The durable body is a monocoque structure composed of magnesium alloy for the top and rear, while the front is reinforced with lightweight carbon fiber. The shutter mechanism has been tested for 200K actuations, helping to ensure maximum endurance. For further durability, the D500 excludes a pop-up flash, yet is compatible with Nikon’s newest radio frequency capable flash, the SB-5000 Speedlight
bron

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Balance
  • Registratie: Januari 2013
  • Laatst online: 14-09 21:48
Je hebt helemaal gelijk, de Nikon bied veel technologische vernieuwingen. Vooral het scherm (400 PPI !), de buffer (200 RAW's) en de autofocus zijn erg indrukwekkend en daadwerkelijk wat nieuws in de camera industrie.

Aan de andere kans komt de 7D Mark II uit September 2014 en kost €1500, en is dus al een jaar en vier maanden ouder en is ruim 500 euro goedkoper. Dat maakt ze niet helemaal vergelijkbaar.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Scirocco
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 02-04-2023
@Balance: Ben ik met je eens, ze zijn slecht te vergelijken.
Maar aan de andere kant is de 7DII momenteel wel de beste crop camera die Canon aanbiedt. Laten we het er maar op houden dat Canon behoorlijk achterloopt op de ontwikkelingen. Hoewel ik Canon's ontwikkelingen op het gebied van lenzen wel heel erg kan waarderen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Balance
  • Registratie: Januari 2013
  • Laatst online: 14-09 21:48
Nu wel, maar eind 2014 was dit de situatie weer opgedraaid: Canon had als topmodel de 7D Mark II, en Nikon had de D7100 (of de hele oude D300s). Beide kwamen niet op tegen de 7D Mark II.

Maar het is in ieder geval goed dat er nog lekker wat competitie in het high-end APS-C gebied is. Hopelijk komen daarmee ook wat nieuwe croplenzen van beide fabrikanten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Catscratch
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 08-09 15:00
Although aimed at ‘advanced enthusiasts and professional photographers’, amateurs may have to wait to get hold of the 20.9-million-pixel camera when 
it goes on sale in March, priced £1,729.99 (body only). ‘Due to the anticipated high demand for this new flagship DX DSLR, we will be prioritising pre-orders placed by Nikon Professional Services members and Nikon Professional Users,’ said Simon Iddon, head of product management at Nikon UK.

Da's minder om te lezen.
Ik heb net mijn D500 voorbesteld trouwens.

Frank Lenaerts


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jick
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 09-09 09:34
Ik wacht nog even tot de eerste modellen verkocht zijn. Heb nu een D7100 die ergens dit jaar vervangen gaat worden voor een D500. Mogelijke kinderziektes kunnen er dan uit en de prijs is hopelijk wat gunstiger. Ik kan nog even uit de voeten met mijn D7100, die ik heb gekocht na een upgraden van een D200 (!). Die D200 body was echt fantastisch. Jammer dat de sensor op een gegeven moment echt door de mand viel qua high ISO, maar verder verkies ik de D200 op alle punten boven mijn D7100. Erg fijn om te zien dat Nikon ook weer daadwerkelijk een echt DX topmodel lanceert.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Brilsmurfffje
  • Registratie: December 2007
  • Niet online

Brilsmurfffje

Parttime Prutser

jick schreef op woensdag 20 januari 2016 @ 17:04:
Ik wacht nog even tot de eerste modellen verkocht zijn. Heb nu een D7100 die ergens dit jaar vervangen gaat worden voor een D500. Mogelijke kinderziektes kunnen er dan uit en de prijs is hopelijk wat gunstiger. Ik kan nog even uit de voeten met mijn D7100, die ik heb gekocht na een upgraden van een D200 (!). Die D200 body was echt fantastisch. Jammer dat de sensor op een gegeven moment echt door de mand viel qua high ISO, maar verder verkies ik de D200 op alle punten boven mijn D7100. Erg fijn om te zien dat Nikon ook weer daadwerkelijk een echt DX topmodel lanceert.
Is dit niet een beetje emotie gedreven? Je had ook nog de D300s welke wel degelijk een upgrade van de D200 was. De D200 heeft ook een relatief kleine buffer voor RAW files, maar dat is het enigste puntje dat ik kan bedenken om de D200 boven de D7100 te kiezen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jick
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 09-09 09:34
Klopt, dat was ook een afweging. Ik ben een tweaker, dus niet echt emotie, maar meer specs gedreven ;) De betere low ISO performance van de D7100 ten opzichte van de D300s heeft destijds mijn keuze bepaald. Achteraf zou het kunnen dat een D300s inderdaad de betere keuze geweest was. Met die kennis in het achterhoofd ben ik toch wel erg benieuwd naar de D500, wat dus weer echt een (semi)pro camera is. Dat is de D7x00 serie wat mij betreft toch nooit echt helemaal geworden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xudonax
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 10:16
Er is zo te zien 4K footage van de Nikon D500 opgedoken. Eén tip, laat je hoogtevrees thuis ;) Zie See the first 4K resolution video from the Nikon D500 - Imaging Resource voor de video en wat reiteratie over de specs :)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Xilantof
  • Registratie: Augustus 2003
  • Nu online

Xilantof

ik ga lopen tot de zon komt

Voor de mensen die de D500 graag een vast willen houden:
http://www.hafo.nl/index.php/blog/evenement/
Nikon Sneak preview. Op 3 februari 2016 1800-1900 en 1900-2000 uur

Nikon Introduceerd de Nikon D500. Op deze avond is er de eerste mogelijkheid om de camera te bekijken en te proberen. Iemand van Nikon zal een 20 minuten durende presentatie houden.

Schrijf u in via info@hafo.nl

Beperkt aantal plaatsen.

Fotonerd


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21:01

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

nieuws: Nikon stelt introductie D500-dslr uit tot eind april
:/

Ah well, beter zo, dan vanaf maart weken/maanden moeten wachten op levering.

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xudonax
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 10:16
Iets handiger voor de mensen welke doordeweeks moeten werken en toch even een Nikon D500 / D5 willen vasthouden, Nikon staat op Professional Imaging met beide camera's. Helaas kan ik enkel een Facebook event vinden: https://www.facebook.com/events/1106200069431308/. Toegang kost €10 voor een dag of €20 voor alle dagen. Tickets voor het evenement vind je op http://www.professionalimaging.nl/.

EDIT: Professional Imaging is 12-14 maart in Nijkerk. Dat had er hierboven nog bij gemoeten ;)

[ Voor 10% gewijzigd door Xudonax op 12-02-2016 13:39 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PdeBie
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 19:30
Orion84 schreef op donderdag 04 februari 2016 @ 12:41:
nieuws: Nikon stelt introductie D500-dslr uit tot eind april
:/

Ah well, beter zo, dan vanaf maart weken/maanden moeten wachten op levering.
haha die discussie met @Peatsmoke ook _O-

Heb ik maar 1 antwoord op:


:w

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • walletje-w
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 14-09 22:39
PdeBie schreef op vrijdag 12 februari 2016 @ 13:45:
[...]


haha die discussie met @Peatsmoke ook _O-

Heb ik maar 1 antwoord op:
[video]

:w
Heerlijk! :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21:01

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

Nog wat meer handson info van DPReview vanaf de CP+ beurs:
http://www.dpreview.com/n...bout-on-the-nikon-d5-d500

Onder andere uitgebreide info over button customization en AF instellingen.

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Catscratch
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 08-09 15:00
http://nikonrumors.com/20...ry-cards-now-50-off.aspx/

Ik denk een tijdelijke korting op de snelle Lexar QXD kaarten. Ik heb me net een 128Gb gekocht (B&H), met importtaxen en verzending kom ik nog op een 250 USD uit. Beter dan de 500+ EUR die we hier moeten betalen. :)

Frank Lenaerts


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Balance
  • Registratie: Januari 2013
  • Laatst online: 14-09 21:48
Mooie deal, maar de prijzen van XQD geheugen vallen mij nog flink tegen. Zeker als je bedenkt dat je nu een zeer snelle (90+ MB/s read en 80 MB/s+ write) SD kaart hebt voor minder dan €0,40 per GB. De goedkoopste XQD kaart in de Pricewatch is €2,50 per GB, de goedkoopste die daadwerkelijk wat extra snelheid haalt is €4 per GB! Je betaald dus zo'n 6x zoveel voor 2x de snelheid en 10x meer voor 5x de snelheid van een SD kaart.

Ik wacht eerst wel even af hoe UHS-II adoptie verloopt. Tot nu toe ondersteunen de Fujifilm X-T1 & X-Pro2, Panasonic GH4 & G7, Samsung NX1 en Olympus E-M10 II & E-M5 II (en wellicht meer) de UHS-II interface, welke backwardscompatible is met UHS-I, wat adoptie van de standaard een stuk gemakkelijker maakt. Deze kaarten halen 280 tot 300MB/s, dus dat zijn bijna dezelfde snelheden als XQD, maar dan voor minder dan €2 per GB.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

UHS-II support vind ik nog wel behoorlijk slecht bij alle camera's. Mijn X-T1 is niet stabiel met dat soort kaartjes en merk ook geen extra snelheid ten opzichte van zo'n snel UHS-I 90+ MB/s kaartje. Als je ziet wat de NX1 voor snelheid haalt, valt dat ook wel tegen. Deze blijft steken op 60MB/s met snelste UHS-II kaartje. Canon en Nikon halen met standaard UHS-I support al hogere snelheden met UHS-I kaartjes bij weg schrijven naar de kaart, ze zitten rond de 75MB/s met de snelste kaartjes. De Olympus E-M5 II bijvoorbeeld is met een enkele UHS-II kaart ietsje sneller als wat Canon en Nikon met UHS-I support al halen en Olympus komt bij 82MB/s uit met snelste kaartje. Dus daar ook weinig extra snelheid door UHS-II support en in de praktijk vooralsnog weinig voordeel te halen, behalve dat mensen in de specs UHS-II zien staan en dan denken dat het sneller is.

Backwardscompatibility is ook niet geweldig vanuit de kaartfabrikanten. De ene kaart haalt nog redelijke snelheden, maar diverse kaarten zijn bijzonder langzaam in dit soort situaties en komen soms niet verder dan 35MB/s. Ik vind het een beetje een rare standaard en zeker door de introductie van die 2de contactrij op de kaart. De snelheid die je kan verwachten komt vooralsnog niet in de buurt van de 280MB/s tot 300MB/s wat erop de kaartjes staat (Al is dat ook niet de schrijfsnelheid).

Nu is het even afwachten wat de D500 met UHS-II gaat doen maar ondanks dat, is voor snelheid en een groot buffer die XQD kaartjes wel je beste optie denk ik zo. Dit zijn kaartjes die veel dichter in de buurt komen van de daadwerkelijke specs. Als je al €2300,- voor een camera uit gaat geven moet een aantal kaartjes van rond de €200 ook nog wel lukken. Want ik heb een idee dat ook in de D500 de UHS-II interface niet de snelheden van de UHS-II kaartjes haalt en behoorlijk achter zal blijven qua specs. Met die XQD kaarten kom je denk ik veel meer in de buurt qua snelheden wat erop de kaart staat. Hierdoor wordt het snelheidsverschil een stuk groter als dat je nu hebt staan. Maar dat is nog even afwachten met UHS-II snelheid support en XQD support.

Kijk nog wel eens op deze site: http://www.cameramemoryspeed.com/camera-tests/ daarin is toch best wel aardig vergelijken en gegevens over dit topic. Misschien testen ze de D5, D500 en de 1Dx Mark II nog eens om een goed beeld te krijgen tussen de 2 kaart soorten. Ben ook wel benieuwd naar wat CFast 2.0 gaat doen in de 1DxII.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PdeBie
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 19:30
Afgelopen weekend de D500 in mijn handen gehad. Zitten toch wel een aantal zaken op die wel fijn zijn.

Bijvoorbeeld het 'klepje' waarmee je de viewfinder dicht kan doen voor bijvoorbeeld lange belichtingen op statief.
Ook het extra joystickje is prettig. Die zit net even wat lekkerder qua positie voor mijn duim om het focuspunt te verleggen.
Verder eindelijk een goede locatie voor de ISO knop! Gewoon bij de rechter wijsvinger.

De AF werkte overigens (in de goed belichte Nikon stand uiteraard) verbazingwekkend goed. Er stond een kerel flink te bewegen (schijnbaar noemen ze dat dansen tegenwoordig :+ , maar afijn.....) en de AF kon de focus prima vast houden.

De camera maakt gebruik van dezelfde accu's (EN-EL15) als mijn Nikon D7000. Komt goed uit, hoef ik ook geen nieuwe reserve accu's te kopen. Echter, heeft Nikon wel weer een nieuwe grip op de markt gebracht speciaal voor dit model..... Ene kant logisch, andere kant... zucht.....


Ook een paar "minpunten":

De grip t.o.v. mijn D7000 is heel anders. Hij ligt wel goed in de hand, maar minder prettig dan de D7000. Het zal denk ik gewoon een kwestie van wennen zijn.

Nog een gewenningspunt is dat de + en - knoppen om in/uit te zoomen andersom zitten t.o.v. de D7000. Dit schijnt bij meerdere Nikon modellen overigens het geval te zijn en niet heel consistent. Ook weer iets kleins waar wel aan te wennen valt.

De camera heeft geen pop-up flitser. Mocht je dus je triggers vergeten, heb je geen mogelijkheid om andere flitsers draadloos aan te sturen. Plus dat je dus altijd extra sets AA batterijen opgeladen moet hebben om de triggers te kunnen gebruiken. Ik heb nog wel eens de pop-up flitser gebruikt toen ik even zonder reserve AA's zat. Dit is natuurlijk in uiterste geval van nood, maar je zal net zien dat het gebeurt op een moment dat het niet uit komt :P

Twee verschillende card-slots. Waarom??? ZUCHT!
Zo onhandig.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Autofan1985
  • Registratie: Augustus 2012
  • Laatst online: 11-01-2024
Ik kan me in een groot deel van je betoog herkennen, maar de Grip was voor mij juist erg vertrouwd vanaf mijn D300. De + en - heb ik overigens niet op gelet. Wel een heerlijk snelle AF idd, dat viel mij ook direct op! Zowel met de 85mm als met de 12-24 die een dame van de stand even op een D500 zette. Jammer dat hij zo duur is, anders had het echt gaan kriebelen... :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xudonax
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 10:16
*neemt een aanloop*

Drie dagen geleden heeft Digital Rev een nieuwe video geüpload waarin ze over de Nikon D500 heen gaan, inclusief de 4K Wideo en SlapBitch :P Het is vooral een preview en een héél klein beetje over de persconferentie zelf, maar ze hinten wel op een volledige review door Kai.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21:01

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

De eerste handson video's beginnen de afgelopen dagen binnen te druppelen op YouTube ja, nu de eerste exemplaren zijn uitgeleverd in de US. Jared Polin heeft ook al wat online staan. Er is ook iemand die hem qua formaat naast een d750 gehouden heeft en gemeten en blijkbaar is de grip nagenoeg identiek, dat klinkt goed.

Tony northrup kondigde in zijn D5 review aan de D500 met een stel mooie telelenzen op pad te nemen voor een real life test voor wildlife fotografie, ben benieuwd :)

Maar geduldig wachten tot ie hier ook leverbaar wordt. Mediamarkt site noemt 30 april...

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kwintessens
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 18:58

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21:01

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

Maar die zijn niet open vandaag. Uiteindelijk wel een winkel gevonden die hem ook op voorraad had en wel open is :*)

Orion84 in "Show hier je nieuwe en oude apparatuur."

Eerste indrukken:
- Ligt erg prettig in de hand. Ik was bang dat de body toch wat lomper zou zijn dan mijn D750 (meer richting D300/D700 formaat), maar de vorm van de grip is tegenwoordig echt stukken prettiger dan ik van die oude camera's gewend was.
- Ik had mijn camera voorheen steevast op Ch staan en met de D7000 en de D750 was dat prima te doen (af en toe een keer een dubbele foto). Maar met 10fps is het bijna onmogelijk om in Ch maar een enkel shot af te laten gaan, dus ik denk dat ik wat vaker ga terugschakelen naar Cl of S :P
- Buffer is met een 150MB/s UHS-II SD kaartje zo'n 30 shots lossless compressed 14-bit RAW. Dat is het dubbele van de D750 met dezelfde instellingen. Binnenkort maar eens een snel XQD kaartje scoren (die hadden ze bij de betreffende winkel niet) en zien wat ie dan doet.
- Schermpje is fijn, touch zoomen en scrollen door foto's is erg handig.

haas
De AF kon deze tegemoetkomende haas in elk geval goed bijhouden.

Als iemand specifieke dingetjes getest / uitgezocht wil hebben, geef maar een gil. Ik ga eens kijken of ik eind van de middag, begin van de avond hier in de buurt nog wat vogels voor de lens kan krijgen bij mooi licht (tussen de stapelwolken/buien door).

[ Voor 9% gewijzigd door Orion84 op 27-04-2016 15:34 ]

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bollefles
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 25-02 18:52
Orion84 schreef op woensdag 27 april 2016 @ 15:33:
Maar die zijn niet open vandaag. Uiteindelijk wel een winkel gevonden die hem ook op voorraad had en wel open is :*)

Als iemand specifieke dingetjes getest / uitgezocht wil hebben, geef maar een gil. Ik ga eens kijken of ik eind van de middag, begin van de avond hier in de buurt nog wat vogels voor de lens kan krijgen bij mooi licht (tussen de stapelwolken/buien door).
Gaaf, ik ben erg benieuwd! Kun je dan ook aangeven welke lens je gebruikt? Ik ben erg benieuwd naar de combo D500/200-500 (de nieuwe Nikon). Eens kijken of die m'n D7100 + AF-S 300/F4 (oude versie, geen VR) zou kunnen gaan vervangen voor wildlife...

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21:01

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

Lijkt mij een hele mooie combo. Die 300 F/4 is ook geen onbekende voor mij. Jaren gebruikt op mijn D7000. Ik gebruik zelf inmiddels een 200-400VRII. Heerlijke lens, maar die 200-500 heeft toch ook wel de nodige voordelen (prijs en gewicht met name) :P

Wat wel een toffe feature is trouwens (DP Review was daar ook al enthousiast over in een van hun preview artikelen) is de mogelijkheid om de AF-ON knop te koppelen aan een bepaalde AF-mode. Dan kan je dus onder je sluiterknop bijvoorbeeld 3D tracking of auto-field aan hebben staan, maar met de AF-ON knop focussen met bijvoorbeeld Group-AF of single-field.

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bollefles
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 25-02 18:52
ga je zo met die 200-400 op pad?

Dat is zeker een gave feature die het leven verder vergemakkelijkt. Zal effe wennen zijn, maar daarna...

Waar ik ook erg benieuwd naar ben is de AF-finetuning die de body per objectief zelf automatisch zou moeten kunnen instellen, "Auto AF Fine Tune".

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xudonax
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 10:16
Die Auto AF Fine Tune is iets waar ik ook erg benieuwd naar ben, maar ik vermoed dat je deze maar één keer per lens nodig gaat hebben. Lijkt me tenslotte logisch om die waarde ergens op te slaan, gekoppeld aan het serienummer van de lens oid?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21:01

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

Die waarde wordt gewoon in de camera opgeslagen, net als de normale handmatige AF fine tune die de meeste nikon bodies nu al hadden. Alleen is het maar 1 waarde per lens, terwijl focus afwijkingen kunnen verschillen met de afstand tot je onderwerp en bij zoomlenzen is de afwijking vaak ook niet constant over het zoombereik. Dat maakt AF Fine Tune in z'n algemeenheid een tikje mank, maar met de auto-fine-tune optie zou je als het goed is wel vrij simpel, ter plaatse even voor de benodigde afstand en zoomkeuze een verse fine-tune actie kunnen doen.

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bollefles
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 25-02 18:52
Ik hoop/verwacht dat de Auto AF Fine Tune idd zo werkt... Nu kun je ook reeds lenzen koppelen aan je body.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ijdod
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 08-09 16:54
Moet zeggen dat de D500 me voor het eerst in jaren weer system-envy geeft :D (meer dat het gebruikelijke stuivertje wisselen qua specs wat we vroeger zaten. De lat is fors omhoog verplaatst)

Root don't mean a thing, if you ain't got that ping...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • APClll
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 20:38

APClll

FP ProMod

[DPC] Team Grazzie

ijdod schreef op woensdag 27 april 2016 @ 20:30:
Moet zeggen dat de D500 me voor het eerst in jaren weer system-envy geeft :D (meer dat het gebruikelijke stuivertje wisselen qua specs wat we vroeger zaten. De lat is fors omhoog verplaatst)
En toch zit ik in tweestrijd :P
Ik ben wel eens wat aan het prutsen in het donker, ook met off-camera flitsers. (en een antieke D80, die op de nominatie staat om vervangen te worden)

- Geen ingebouwde flitser, dus ook geen "ingebouwde" aansturing voor CLS
- Geen AF-assist lampje ingebouwd

+ Wel :9~ AF-unit
+ Wel kantelbaar schermpje

Orion84, zou je eens willen testen of het gebrek aan die AF-assist lamp echt een issue is, of dat die AF-unit zo goed (in het donker) is dat dat lampje niet meer nodig is?

[ Voor 3% gewijzigd door APClll op 27-04-2016 20:46 ]

Ouwe troep? Wat is dat?.......Alles is leuk, zelfs modelracing..........BOINC ook mee met DPC!
......Team Grazzie~Power....!! Mooooooeeeee......


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21:01

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

APClll schreef op woensdag 27 april 2016 @ 20:45:
[...]
Orion84, zou je eens willen testen of het gebrek aan die AF-assist lamp echt een issue is, of dat die AF-unit zo goed (in het donker) is dat dat lampje niet meer nodig is?
Of het echt een issue is, is wat lastig testen, want nogal afhankelijk van wat je eisen zijn / in wat voor situaties je fotografeert. Op mijn D750 zit wel zo'n lampje en er zijn prima situaties te vinden waarbij die met lampje nog wel focust, maar zonder lampje niet meer. De D500 laat het in dergelijke situaties dan ook wel afweten (misschien dat ie het iets langer volhoudt maar dat zal niet heel veel schelen).

Of het een issue is, is heel erg persoonlijk. Ik zag net (toen ik even wat wilde proberen) dat de af-assist op mijn D750 uit stond in het menu. Dus blijkbaar is het voor mij geen issue :P

Tegen de tijd dat het dusdanig donker is dat AF zonder hulplicht niet meer werkt, valt er zonder extra licht sowieso ook geen fatsoenlijke foto meer te maken. In mijn geval betekent dat dus dat ik er een flitser op zet en daar zit dan ook meteen een AF-assist op.

Hoe dan ook werkt zo'n af-assist lampje in de camera maar tot een vrij beperkte afstand.

Maar om je vraag toch min of meer te beantwoorden: nee het AF systeem kan niet magisch focussen in het donker. Het is goed, maar heeft zeker zijn grenzen en is geen bijzondere stap vooruit t.o.v. in elk geval mijn D750. Of daarmee het gebrek aan af-assist een issue is, ligt helemaal aan wat je met de camera doet, of je in dergelijke donkere situaties komt en of je het makkelijk op een andere manier kan ondervangen.

Voor de beeldvorming: AF doet het nog (met moeite) bij 1/15, F1.8, ISO51200. Voor mij is dat ver voorbij het punt waar ik naar een flitser zou grijpen. Hell, je ziet nauwelijks nog door je zoeker wat je aan het fotograferen bent.

[ Voor 6% gewijzigd door Orion84 op 27-04-2016 21:11 ]

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Smarron
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 14-09 22:17

Smarron

The bend

Ik ben vooral erg benieuwd naar de ruis op hoge iso's vergeleken met de D750, dus gewoon bruikbare foto's vergeleken. Ik had mijn zinnen gezet om dit jaar een D750 te kopen, maar ik zie eigenlijk alleen maar voordelen om toch voor de D500 te gaan (behalve de prijs dan).

Dpreview heeft wel wat vergelijkingsmateriaal en daar lijkt de D750 toch wel beter te presteren.

http://www.dpreview.com/n...ows-drop-in-dynamic-range
De D5, D750 en D500 zijn allemaal te selecteren en ook al gaat het hier om de Dynamic Range (en getest op ISO100), ik heb wel het idee dat hetzelfde plaatje voor hoge ISO's ook wel zichtbaar zal zijn. Maar ik kan er met deze test ook helemaal naast zitten hoor. :P

Maar aan de andere kant, ik heb nu een D5300 en welke keuze ik ook ga maken, de boost zal indrukwekkend zijn.

[ Voor 4% gewijzigd door Smarron op 27-04-2016 21:13 ]

-=Dell Inspiron 7591=- -=Samsung Galaxy A52s 8GB=- -=Nikon D750=- -=Flickr=-


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21:01

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

DPReview heeft alle camera's die je noemt al in hun studio comparison tool zitten:
http://www.dpreview.com/r...y=-0.00011841769045494077

De fullframe D5 en D750 presteren duidelijk beter dan de beide DX camera´s. Maar dat is natuurlijk ook te verwachten. Een sensorgeneratie nieuwer compenseert niet de 1-stop winst die inherent is aan het verschil in sensorgrootte.

Qua features heeft de D500 natuurlijk een behoorlijke voorsprong op de D750. Je moet behoorlijk specifieke eisen hebben, wil de grotere sensor van de D750 je echt voordeel bieden. Als ik zo eens door je flickr stream scroll, zie ik weinig foto's staan waarbij low-light performance echt noodzaak is.

Daarentegen kan je van de 400 euro prijsverschil een boel andere leuke dingen kopen / doen.

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Smarron
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 14-09 22:17

Smarron

The bend

Ah thanks, dat maakt het vergelijken erg makkelijk! Ik had ook niet verwacht dat een nieuwe DX zomaar de FX zou verslaan, maar als het een veel grotere verbetering is t.o.v. de D5300 (wat al geen verkeerde DX was) en wat meer in de buurt komt van FX, is dat wel heel erg interessant. Verder niet verplicht om al mijn lenzen gelijk te moeten vervangen als ik op DX blijf.

Op Flickr durf ik die low light foto's niet te posten. :P Ik heb pas nog een indoor dans show gedaan met erg slecht licht en moest daar zoveel ruis weghalen (f2.8-4, 1/200 gemiddeld op iso3200) voordat ik bruikbare resultaten kreeg. Ook het focussen was erg lastig, maar dat had ook met de lens te maken uiteraard (langzame Tamron 28-75 f/2.8). Maar dat soort shows (en feesten en concerten) wil ik sowieso vaker gaan doen, maar dan liever met wat beter materiaal. Met een D750 zou ik daarmee weer wat geld richting een betere lens kunnen doen. Ik vind het ook geen probleem om 2e hands te kijken en dan wordt het prijsverschil toch wel erg groot.

Als ik verder kijk naar wat ik veelal doe, is dat toch veel objecten/landschappen (D750 wellicht de betere keuze?), maar sport (D500?) wil ik ook veel meer mee doen. En dan lijkt die 10fps toch wel extreem gaaf en bruikbaar! (6,5fps van de D750 is ook niet verkeerd natuurlijk).

Hoe dan ook, het wordt sowieso een erg fijne upgrade.

-=Dell Inspiron 7591=- -=Samsung Galaxy A52s 8GB=- -=Nikon D750=- -=Flickr=-


Acties:
  • +2 Henk 'm!

Verwijderd

Smarron schreef op woensdag 27 april 2016 @ 22:06:
Ah thanks, dat maakt het vergelijken erg makkelijk! Ik had ook niet verwacht dat een nieuwe DX zomaar de FX zou verslaan, maar als het een veel grotere verbetering is t.o.v. de D5300 (wat al geen verkeerde DX was) en wat meer in de buurt komt van FX, is dat wel heel erg interessant. Verder niet verplicht om al mijn lenzen gelijk te moeten vervangen als ik op DX blijf.

Op Flickr durf ik die low light foto's niet te posten. :P Ik heb pas nog een indoor dans show gedaan met erg slecht licht en moest daar zoveel ruis weghalen (f2.8-4, 1/200 gemiddeld op iso3200) voordat ik bruikbare resultaten kreeg.
Verwacht geen wonderen van de D500. Als je bij je D5300 al moeite hebt met ISO3200 ga je dat ook wel hebben met ISO3200 bij de D500. Ruisprestaties tussen deze 2 is nauwelijks anders als je bijvoorbeeld de studio compare van DPreview bekijkt. Zie http://www.dpreview.com/r...117&y=-0.6454408771280533

Als je weinig sports doet en meer landschappen dan lijkt mij een D750 een betere optie. Zeker ook omdat je dan geld overhoud om te stoppen in een betere lens. Plus je hebt iets meer resolutie en ISO prestaties van de D750 is nog steeds wat beter als van de D500. Met 6,5fps en het AF systeem van de D750 is nog steeds wat sport foto's te maken.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21:01

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

En de D750 is met wat mazzel ook tweedehands op de kop te tikken. Voor de D500 betaal je voorlopig nog wel even de hoofdprijs.

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Smarron
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 14-09 22:17

Smarron

The bend

Bedankt voor de antwoorden. Ik denk als ik eerlijk naar mezelf kijk, dat de D750 inderdaad beter bij mij zal passen. Maar ik zal zeker nog de prestaties van de D500 blijven volgen.

-=Dell Inspiron 7591=- -=Samsung Galaxy A52s 8GB=- -=Nikon D750=- -=Flickr=-


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xudonax
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 10:16
Er is iemand die al met de AF Fine Tune heeft gespeeld: http://www.imaging-resour...s-with-the-nikon-d5s-auto

EDIT: En ook de Nikon SnapBridge applicatie staat al in de Google Play Store: Google Play: SnapBridge

[ Voor 34% gewijzigd door Xudonax op 28-04-2016 21:32 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21:01

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

Vandaag een Lexar 2933x XQD binnengekregen en daarmee krijg je de buffer dus gewoon niet vol. Heerlijk, gewoon 10fps 14-bit lossless compressed RAW schieten en tot de 200 shots door kunnen gaan op volle snelheid. Niet dat 20 seconden lang bursten nu echt heel nuttig is, maar ik heb toch regelmatig met vogels (met name vliegend) dat ik hele reeksen van korte bursts snel na elkaar schiet en dan is het fijn om te weten dat je camera je daarbij niet in de steek zal laten (tot je het kaartje vol schiet) :)

Met de Lexar 1000x UHS-II SD die ik er in de winkel bij had gekocht (snelste wat ze hadden liggen) hield het na de buffer van 29 shots wel op (stevige drop in fps). Nu zijn er nog wel snellere UHS-II kaartjes, dus misschien daar nog eens naar kijken, maar aangezien ik die toch voornamelijk voor overflow / video zal gebruiken, heb ik aan snelle XQD eigenlijk wel voldoende.

Ik ben ook heel benieuwd naar Snapbridge, maar helaas is de iOS applicatie vertraagd, dus daar kan ik nog weinig over vertellen :(

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xudonax
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 10:16
Ik was in de veronderstelling dat de D500 SXS en SD deed, maar het is (helaas) inderdaad XQD... Wéér een kaartsoort erbij in mijn tas :P In ieder geval goed om te weten dat die Lexar Professional 2933x XQD 2.0 (128GB variant) snel genoeg is om praktisch onbeperkt door te kunnen schieten. Ik hoop mijn D500 omtrent augustus te gaan halen, ik wacht nog even af of er geen rare dingen met die camera naar boven komen :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xudonax
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 10:16
Een edit was misschien netter geweest, maar de eerste Nikon D500 reviews beginnen te verschijnen. De enige verstaanbare voor mij is die van Imaging Resource, maar er zijn ook enkele Italiaanse foto galerijen en een Franse review :D

Vooral de vergelijkingsfoto's bij Imaging Resource (met de D300s) geven mij een heel goed gevoel over de D500, aangezien ik wil gaan upgraden van de D90 welke redelijk vergelijkbaar zou moeten zijn met de D300s voor zover ik begrepen heb :9~

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21:01

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

Orion84 schreef op woensdag 27 april 2016 @ 16:15:
Wat wel een toffe feature is trouwens (DP Review was daar ook al enthousiast over in een van hun preview artikelen) is de mogelijkheid om de AF-ON knop te koppelen aan een bepaalde AF-mode. Dan kan je dus onder je sluiterknop bijvoorbeeld 3D tracking of auto-field aan hebben staan, maar met de AF-ON knop focussen met bijvoorbeeld Group-AF of single-field.
Die feature is echt briljant. En als je een lens hebt met functieknoppen, dan is het nog mooier, want dan kan je die ook als "AF-mode + AF-ON" instellen met een eigen AF-Mode voorkeur. Ik heb nu 3D tracking onder de sluiterknop, Group-AF onder de AF-ON button (voor als ik in een reflex snel, maar zonder perfect te hoeven mikken wil focussen op een vogel die ineens aan komt vliegen of zo) en onder de knoppen op de 200-400 single-field AF voor nauwkeurig focussen op rustige onderwerpen.

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Smarron
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 14-09 22:17

Smarron

The bend

Kogel door de kerk, het is toch geen D500 geworden, maar een D750. Sowieso vanwege het grote prijsverschil en gezien mijn interesse voornamelijk in landschap en objecten zit, denk ik dat ik met de D750 waarschijnlijk toch meer plezier ga hebben. De lage ruis op hoge iso is een extra bonus. De burst is sowieso een kleine sprong t.o.v. de D5300 en daar ging het opzich al prima mee wat betreft "sport" foto's. Voor de rest volgens mij een erg mooie overstap van D5300 naar D750 op alle fronten. En verder ben ik nog steeds een n00b wat betreft gebruik maken van de mogelijkheden van de camera, dus dat wordt al genoeg leren straks.

En via Ebay een nieuwe kunnen kopen voor "slechts" 1325 Euro (alleen kapotte buitenverpakking, maar camera splinternieuw en onbeschadigd) bij een winkel. Dus volgens mij een goede koop gedaan! Dat is nogal een verschil met de D500. Nu eerst thuis uitleggen bij de vrouw waar dat geld is gebleven, maar deze kans kon ik echt niet lagen liggen. :P

-=Dell Inspiron 7591=- -=Samsung Galaxy A52s 8GB=- -=Nikon D750=- -=Flickr=-


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Brilsmurfffje
  • Registratie: December 2007
  • Niet online

Brilsmurfffje

Parttime Prutser

Smarron schreef op vrijdag 06 mei 2016 @ 11:46:
Kogel door de kerk, het is toch geen D500 geworden, maar een D750. Sowieso vanwege het grote prijsverschil en gezien mijn interesse voornamelijk in landschap en objecten zit, denk ik dat ik met de D750 waarschijnlijk toch meer plezier ga hebben. De lage ruis op hoge iso is een extra bonus. De burst is sowieso een kleine sprong t.o.v. de D5300 en daar ging het opzich al prima mee wat betreft "sport" foto's. Voor de rest volgens mij een erg mooie overstap van D5300 naar D750 op alle fronten. En verder ben ik nog steeds een n00b wat betreft gebruik maken van de mogelijkheden van de camera, dus dat wordt al genoeg leren straks.

En via Ebay een nieuwe kunnen kopen voor "slechts" 1325 Euro (alleen kapotte buitenverpakking, maar camera splinternieuw en onbeschadigd) bij een winkel. Dus volgens mij een goede koop gedaan! Dat is nogal een verschil met de D500. Nu eerst thuis uitleggen bij de vrouw waar dat geld is gebleven, maar deze kans kon ik echt niet lagen liggen. :P
Je moet ook nog nieuwe lenzen hebben dan :+

Acties:
  • +1 Henk 'm!

Verwijderd

Camera Memory Speed website heeft de D500 getest. Eindelijk een camera die ook naar SD nu snel kan schrijven als er UHS-II compatible op staat. Waar alle huidige UHS-II camera's blijven steken onder de ~80MB/s meerderheid er nog ver onder volgens mij. Doet de D500 het 2x zo snel met 160MB/s. Nog niet zo snel als zou moeten kunnen maar volgens mij gaat dat nooit gebeuren met SD in een camera. Maar ja zeg nooit nooit.

Wil je echt snel moet je XQD gebruiken en dan wel de Lexar 2933x die haalt in de D500 bijna 300MB/s.

De test is wel handig bij het uitzoeken van een nieuw geheugen kaartje.
http://www.cameramemorysp...-and-xqd-card-speed-test/

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xudonax
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 10:16
Verwijderd schreef op vrijdag 06 mei 2016 @ 19:44:
Camera Memory Speed website heeft de D500 getest. Eindelijk een camera die ook naar SD nu snel kan schrijven als er UHS-II compatible op staat. Waar alle huidige UHS-II camera's blijven steken onder de ~80MB/s meerderheid er nog ver onder volgens mij. Doet de D500 het 2x zo snel met 160MB/s.
Als ik kijk op Wikipedia dan zou ~160MB/s de max van een full duplex verbinding zijn. Je zou nog iets kunnen winnen als het geheel half duplex gemaakt was, maar hey :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Xudonax schreef op vrijdag 06 mei 2016 @ 19:49:
[...]


Als ik kijk op Wikipedia dan zou ~160MB/s de max van een full duplex verbinding zijn. Je zou nog iets kunnen winnen als het geheel half duplex gemaakt was, maar hey :)
Voor half duplex zit juist die extra rij contactjes op een UHS-II kaart. Dat zelfde kaartje doet in een USB3 cardreader 265MB/s. Aan de kaartjes ligt het dus niet. Waarom ze dan in de camera's alleen full duplex doen? Maar ja de D500 heeft in ieder geval een stap de goede richting in gemaakt. Al lijkt mij XQD de "snelste" optie, zeker als je RAW schiet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21:01

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

Inmiddels ook een review van Tony Northrup op YouTube: YouTube: Nikon D500 Review vs Canon 7D Mk II, Nikon D7200, D5

Incl. vergelijking met onder andere de 7DII.

Daar wordt ook opgemerkt dat de D500 geen AA filter zou hebben, dat was mij nog niet bekend.

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xudonax
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 10:16
En ook DigitalRev heeft een Hands-on review van de D500 geplaatst :)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • esch
  • Registratie: Februari 2009
  • Niet online
dpreview heeft haar review van de D500 afgerond en online geslingerd:
The D500 is among the best DSLRs we've ever tested. Its strengths are its superlative autofocus combined with the ability to keep shooting at 10 frames per second. There are other APS-C cameras that offer similarly excellent image quality but none that offer the speed, ergonomics and dependability of the D500
http://www.dpreview.com/reviews/nikon-d500

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21:01

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

Eerste firmware update is uitgebracht. Fix voor een bug in de taalinstellingen:
http://downloadcenter.nik...m/nl/download/fw/184.html

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • PdeBie
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 19:30
Jared Polin heeft sinds kort ook een Real World Review van de D500. Ik vond het een van de interessantste filmpjes van hem sinds lange tijd. Heb hem in 1 keer uit kunnen kijken voor de verandering :+


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MazeWing
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 22:21

MazeWing

The plot thickens...

Iemand die de D750 aanprijst als de ideale camera om met fotografie te beginnen kan ik niet serieusnemen.

Vond het weer een vreselijk irritant en druk filmpje wat voornamelijk door meneer zelf komt. Ben zelf een groot fan van thecamerastore tv.

MacBook Pro 16” M4 Pro | PC (Ryzen 58000X / RTX5070 Ti) | PS5 Pro | Switch 2 | LG 77G2 | B&W 700 S2 | Nikon Z8 + 14-30, 24-120, 100-400 | iPhone 16 Pro Max | Tesla Model Y


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Jelle E
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 03-09 19:50
PdeBie schreef op maandag 14 maart 2016 @ 11:17:
De camera maakt gebruik van dezelfde accu's (EN-EL15) als mijn Nikon D7000. Komt goed uit, hoef ik ook geen nieuwe reserve accu's te kopen.
Sterker nog, ga met de aankoopbon van de D500 en je oude EN-EL15 accu's naar Beverwijk en je kan zomaar met gloednieuwe reserveaccu's (met hogere capaciteit) naar buiten lopen: https://nikoneurope-nl.cu...answers/detail/a_id/66517

edit: Tenminste, ik had die ervaring met een eerdere recall, op de website staat hoe het gaat als je verzend en ontvangt.

[ Voor 11% gewijzigd door Jelle E op 08-07-2016 21:42 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • henkie196
  • Registratie: November 2001
  • Niet online
Jelle E schreef op vrijdag 08 juli 2016 @ 21:40:
Sterker nog, ga met de aankoopbon van de D500 en je oude EN-EL15 accu's naar Beverwijk en je kan zomaar met gloednieuwe reserveaccu's (met hogere capaciteit) naar buiten lopen: https://nikoneurope-nl.cu...answers/detail/a_id/66517
Als ik het bericht goed lees, is de capaciteit van de accu gelijk, maar hebben de nieuwe EN-EL15 accu's een andere controller. Beetje slordig van Nikon dat ze de accu een gelijk typenr geven zonder dat de oude accu's ook goed werken met de nieuwere camera's. Wel netjes dat ze die dan gewoon vervangen door nieuwe accu's.

Ben wel benieuwd of die nieuwere accu's ook goed werken met oudere camera's.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21:01

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

Ik gebruikte die oude en nieuwe EN-EL15 accu's al tijden door elkaar (D7000 en D750) en dat werkt volgens mij gewoon prima. Het is echt pas sinds de D500 dat er wat klachten zijn dat die oudere niet perfect werken. Van problemen met nieuwe en-el15s in oudere bodies heb ik nog niks gezien.

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • +1 Henk 'm!

Verwijderd

Die nieuwe accu kan volgens mij ook beter omgaan met hogere verbruik/stroom pieken tijdens bijvoorbeeld de 10fps burst. De oudere accu's zijn daar minder geschikt voor en zakken dan veel sneller in qua spanning wat dus resulteert in de problemen die men ziet met het oude type accu. Gebruik je de D500 in continuous-Low of in single shot kun je waarschijnlijk zonder problemen die oudere accu's gebruiken met redelijk normale accuduur. Ga je met 10-fps schieten en mogelijk ook al bij 4k filmen ga je tegen of zelf over de limit van wat die oudere accu's kunnen hebben.

Dit zelfde heeft Fuji nu ook gedaan met hun accu voor de X-T2 en Canon had dit ook gedaan met de accu voor de 7D Mark II. Aan capaciteit en form factor veranderd er weinig tot niets alleen de gebruikte cellen zijn nu beter om met hogere stromen/pieken om te kunnen gaan. Wat resulteert in een normaal stroomverbruik bij gebruik van deze nieuwe accu's.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jelle E
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 03-09 19:50
henkie196 schreef op maandag 11 juli 2016 @ 14:39:
[...]

Als ik het bericht goed lees, is de capaciteit van de accu gelijk, maar hebben de nieuwe EN-EL15 accu's een andere controller. Beetje slordig van Nikon dat ze de accu een gelijk typenr geven zonder dat de oude accu's ook goed werken met de nieuwere camera's. Wel netjes dat ze die dan gewoon vervangen door nieuwe accu's.

Ben wel benieuwd of die nieuwere accu's ook goed werken met oudere camera's.
Ze hadden het ook kunnen aanpakken als het verschil tussen de EN-EL3 en EN-EL3e, maar dan ontbreekt alle compatibiliteit tussen oude accu's en nieuwe bodies en andersom. (Ik dacht ooit een keer een goedkope extra accu voor mijn D80 te hebben gevonden :+)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21:01

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

Nieuwe firmware update:
http://downloadcenter.nik...m/nl/download/fw/191.html
Een probleem aangepakt dat soms fouten veroorzaakte met bepaalde UHS-II SD-geheugenkaarten. Omdat we hebben geconstateerd dat dit leesfouten waren die niet in de camera maar in de kaarten zelf optraden, hebben we het probleem aangepakt met een alternatief dat zorgt voor tijdelijke overschakeling naar de UHS-I-stand wanneer zich een fout in de kaart voordoet in UHS-II-stand. Zodra de camera wordt uitgeschakeld en vervolgens weer ingeschakeld of wanneer de stand-by-timer opnieuw wordt gestart, gaat de camera terug naar UHS-II-stand. Leesfouten in kaarten kunnen zich nog steeds voordoen na de update, zij het in zeer zeldzame gevallen.

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xudonax
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 10:16
Even dit topic weer een schop geven. Heeft er iemand al gebruik gemaakt van de UHD video functie? Als ik de Nikon D500 Professional Setting Guide - Movie Edition bekijk dan staat er op pagina 39 dat de video output 144Mbps zou zijn. Hoe is het gesteld qua detail, rolling shutter etc met de D500?

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21:01

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Weer een nieuwe firmware released, maar helaas nog niet de d9 AF helaas ;)

Wijzigingen van “C” Firmwareversie 1.10 naar 1.11

• Een probleem opgelost dat voorkwam dat de sluiter door de aanraaksluiteroptie werd ontspannen wanneer autofocus, met een bevestigde SB-800 flitser, tijdens livebeeld werd gebruikt.
• De items gewijzigd die werden gecontroleerd wanneer beeldsensorreiniging werd uitgevoerd met behulp van de optie SETUP-MENU > Beeldsensor reinigen > Nu reinigen. Wij raden u aan deze optie te gebruiken om beeldsensorreiniging uit te voeren nadat de update is voltooid.

http://downloadcenter.nik...m/nl/download/fw/205.html

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • esch
  • Registratie: Februari 2009
  • Niet online
Bij gebrek aan een losse XQD-cardreader download ik de foto's via de meegeleverde USB-kabel naar mijn computer. Nu valt het me op dat na het downloaden en nadat ik de foto's bewerkt heb (dus zo'n 3-4 uur later, camera blijft intussen gekoppeld aan de computer) de accu in de grip (MB-D17) van mijn D500 leeg is.

Ik heb (nog) maar 1 accu en die zit in de grip. Ik heb de vliegtuigmodus standaard aan staan dus eventuele bluetooth- en wifi-verbindingen staan uit. Iemand dezelfde ervaring? Ligt het aan de accu? Ligt het aan de grip? Ligt het aan mijn computer? Ligt het aan mij?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

esch schreef op zondag 27 november 2016 @ 23:24:
Bij gebrek aan een losse XQD-cardreader download ik de foto's via de meegeleverde USB-kabel naar mijn computer. Nu valt het me op dat na het downloaden en nadat ik de foto's bewerkt heb (dus zo'n 3-4 uur later, camera blijft intussen gekoppeld aan de computer) de accu in de grip (MB-D17) van mijn D500 leeg is.

Ik heb (nog) maar 1 accu en die zit in de grip. Ik heb de vliegtuigmodus standaard aan staan dus eventuele bluetooth- en wifi-verbindingen staan uit. Iemand dezelfde ervaring? Ligt het aan de accu? Ligt het aan de grip? Ligt het aan mijn computer? Ligt het aan mij?
Dit gebeurt bij de meeste, zo niet, alle Nikon DSLR's, zolang ze met USB zijn verbonden gaan ze niet in sleep mode en zullen dus veel meer battery power verbruiken dan normaal. Gewoon dus even ontkoppelen als je klaar bent met USB.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21:01

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

Of gewoon even voor een paar tientjes een xqd kaartlezer scoren. Gaat veel kans nog sneller ook?

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • esch
  • Registratie: Februari 2009
  • Niet online
Verwijderd schreef op maandag 28 november 2016 @ 15:06:
Gewoon dus even ontkoppelen als je klaar bent met USB.
Oke, dank voor je uitleg. De volgende keer dus maar minder eager beginnen met bewerken...
Orion84 schreef op maandag 28 november 2016 @ 15:12:
Of gewoon even voor een paar tientjes een xqd kaartlezer scoren. Gaat veel kans nog sneller ook?
Ik zocht eigenlijk een intern multi-card-exemplaar (dus met XQD, CF, USB en (micro)SD). Maar die heb ik nog niet gevonden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Die heb ik inderdaad ook nog niet gezien, op dit moment zijn er volgens mij ook maar 2 xqd readers, die van sony (met sd) en die van lexar (alleen xqd)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xudonax
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 10:16
Je kunt kijken naar een Lexar Professional Workflow met een XR2 module en een SD module. Echt compact is anders, maar je hebt wel een "alles in een" oplossing.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Uiteindelijk maar voor de Sony XQD reader gegaan, scheelt best wat qua snelheid vergeleken met direct van de kamera downloaden.

firmware 1.12 is ook net uit trouwens;

http://downloadcenter.nik...m/nl/download/fw/227.html

Slapbitch werkt nu "beter" op iOS schijnbaar :/

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bollefles
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 25-02 18:52
Zo, ik mag ook aan de bak met een D500. Welk merk XQD-kaart zouden jullie aanraden? Het prijsverschil tussen Lexar en Sony is behoorlijk, maar ik heb (nog) niet ergens iets over kwaliteitsverschil kunnen vinden. Voor de beste prestaties lijkt het me ook dat je de snelste variant moet nemen, of volstaat de 210 MB/S?

Oké, edit: op YouTube wel wat berichten over haperende Lexar-kaartjes. Iemand ervaringen?

[ Voor 12% gewijzigd door bollefles op 11-03-2017 11:32 . Reden: Iets beter online gekeken ;-) ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21:01

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

Lexar 2933x werkt prima bij mij, andere types nog niet geprobeerd.

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Mnijland
  • Registratie: Februari 2005
  • Laatst online: 02-09 16:19
Een site met relevante metingen van verschillende geheugenkaarten voor de D500 en andere camera's.

http://www.cameramemorysp...-and-xqd-card-speed-test/

[ Voor 10% gewijzigd door Mnijland op 15-03-2017 10:27 ]

Zwarte doosjes met de tekst "Nikon" + wat lichtdoorlatende lensdoppen || www.marcosplaten.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bollefles
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 25-02 18:52
Mnijland schreef op woensdag 15 maart 2017 @ 10:27:
Een site met relevante metingen van verschillende geheugenkaarten voor de D500 en andere camera's.
Nice! Nu nog een overzicht van duurzaamheid van kaartjes en de wereld is af _/-\o_

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kojoottii
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 17:20
Lexar 2933x doet het bij mij ook prima.

Kwam een leuke discussie tegen over de dynamic AF van d5/500

http://www.fredmiranda.com/forum/topic/1478115

Het lijkt er een beetje op dat de Dx modes als D25 niet helemaal doen wat ze horen te doen en zich meer gedragen als single focus point. Ik gebruik die modes zelf ook nooit meer, heb het een tijdje geprobeerd maar de resultaten waren telkens net niet helemaal lekker en zeker voor BIF is Group veel consistenter voor mij. Ben benieuwd of Nikon gaat reageren

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bollefles
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 25-02 18:52
Kojoottii schreef op woensdag 15 maart 2017 @ 11:04:
Lexar 2933x doet het bij mij ook prima.

(...) zeker voor BIF is Group veel consistenter voor mij.
Merci!

Gebruik je de 3D ook wel eens voor BIF? Ik ben nog erg zoekende (300mm f/4 AF-S).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kojoottii
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 17:20
bollefles schreef op woensdag 15 maart 2017 @ 12:35:
[...]


Merci!

Gebruik je de 3D ook wel eens voor BIF? Ik ben nog erg zoekende (300mm f/4 AF-S).
Heb het toen ik d500 net had wel tijdje gedaan met 3d, maar ben op den duur vrijwel alleen Group gaan gebruiken. Eigenlijk moet ik 3d weer een keer gebruiken, tijd niet meer gedaan, kijken hoe het nu bevalt, als ik het me goed herinner had ik wat wisselende resultaten met 3d.
Enige probleem met Group wat ik tot nu heb gemerkt is dat zeker bij grotere vogels van opzij Group nog wel eens de dichtstbijzijnde vleugel pakt ipv de kop. Maar vind dat niet opwegen tegen hoe snel Group subjecten oppikt en vasthoudt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bollefles
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 25-02 18:52
Dank @Kojoottii. Zodra de vrije vluchtvoorstellingen in Blijdorp weer beginnen ga ik eens lekker experimenteren met de verschillende settings. In oktober Zuid-Afrika, dus dan moet ik er wel klaar voor zijn ;-)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kojoottii
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 17:20
Moet goedkomen met een D500 en 300 f4 lijkt me! Binnekort zijn de boerenzwaluwen er ook weer, prima oefenen met die beesten :P

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bollefles
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 25-02 18:52
Kojoottii schreef op donderdag 16 maart 2017 @ 15:54:
Moet goedkomen met een D500 en 300 f4 lijkt me! Binnekort zijn de boerenzwaluwen er ook weer, prima oefenen met die beesten :P
Goeie! Dat is hogeschool-oefenen :9

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Eloines
  • Registratie: Augustus 2014
  • Laatst online: 17-11-2024
Iemand anders hier ook het probleem dat de batterij in de grip vele malen sneller leegloopt dan die in de body? Ben dit van andere Nikon body's helemaal niet gewend en ik heb nu maar een extra batterij besteld.. Is dit herkenbaar?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21:01

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

Is het niet zo dat hij eerst de batterij in de grip leegtrekt en daarna pas die in de body (meen zelfs dat die volgorde instelbaar is)?

Heb zelf de grip van de D500 niet (want achterlijk duur), maar dat is hoe het bij mijn D7000 en D750 werkte.

Verder zet ik mijn D500 doorgaans in vliegtuigmodus, om te voorkomen dat de connectiviteit voor SnapBridge de accu leegtrekt.

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Eloines
  • Registratie: Augustus 2014
  • Laatst online: 17-11-2024
Orion84 schreef op dinsdag 1 augustus 2017 @ 15:51:
Is het niet zo dat hij eerst de batterij in de grip leegtrekt en daarna pas die in de body (meen zelfs dat die volgorde instelbaar is)?

Heb zelf de grip van de D500 niet (want achterlijk duur), maar dat is hoe het bij mijn D7000 en D750 werkte.

Verder zet ik mijn D500 doorgaans in vliegtuigmodus, om te voorkomen dat de connectiviteit voor SnapBridge de accu leegtrekt.
Ja klopt, eerst de grip inderdaad. Ik bedoel dat hij in vergelijking met bijvoorbeeld de D300s (waar ik vandaan kom) véél sneller leegraakt. Die connectiviteit moet ik dan even naar kijken.. Gebruik het niet maar misschien blijft dat standaard aan staan :o

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21:01

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

Ja, SnapBridge (Bluetooth) slurpt nogal zelfs als je het niet gebruikt. Waar een D300s niets van dat soort features heeft en idle dus inderdaad nauwelijks stroom gebruikt.

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bollefles
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 25-02 18:52
Eloines schreef op dinsdag 1 augustus 2017 @ 15:48:
Iemand anders hier ook het probleem dat de batterij in de grip vele malen sneller leegloopt dan die in de body? Ben dit van andere Nikon body's helemaal niet gewend en ik heb nu maar een extra batterij besteld.. Is dit herkenbaar?
Dit is helemaal herkenbaar voor mij. Als ik een batterij in de grip (Jupio, want dat ding van Nikon is natuurlijk achterlijk geprijsd) laat zitten is-ie de volgende dag gewoon leeg. Heel irritant. Komende herfst ga ik naar Zuid-Afrika en ik vraag me af of ik die grip gewoon thuis moet gaan laten. Beetje jammer als ik halverwege de dag zonder stroom zit (ik heb twee accu's).

Standaard heb ik alle connectivity uit staan (in flight mode).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Eloines
  • Registratie: Augustus 2014
  • Laatst online: 17-11-2024
bollefles schreef op woensdag 2 augustus 2017 @ 05:54:
[...]


Dit is helemaal herkenbaar voor mij. Als ik een batterij in de grip (Jupio, want dat ding van Nikon is natuurlijk achterlijk geprijsd) laat zitten is-ie de volgende dag gewoon leeg. Heel irritant. Komende herfst ga ik naar Zuid-Afrika en ik vraag me af of ik die grip gewoon thuis moet gaan laten. Beetje jammer als ik halverwege de dag zonder stroom zit (ik heb twee accu's).

Standaard heb ik alle connectivity uit staan (in flight mode).
Ik heb dan wel de Nikon grip, maar het uitzetten van die Bluetooth connectie maakt veel uit. Zou dat zeker aanraden. Inmiddels getest en ik schiet nu iets meer dan 2000 foto's op een batterij :Y

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bollefles
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 25-02 18:52
Eloines schreef op dinsdag 22 augustus 2017 @ 17:19:
[...]


Ik heb dan wel de Nikon grip, maar het uitzetten van die Bluetooth connectie maakt veel uit. Zou dat zeker aanraden. Inmiddels getest en ik schiet nu iets meer dan 2000 foto's op een batterij :Y
Da's mooi. Maar zoals ik al zei- ik heb het ding altijd in flight mode staan.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 21:01

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

Dan klinkt het vooral als een brakheid in die Jupio grip :?

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bollefles
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 25-02 18:52
Zou kunnen! Eens kijken wat Kamera Express ervan zegt...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BaasG
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 23-08 10:58

BaasG

Spiral out. Keep going

*klein schopje*

Firmware 1.20 is uitgebracht voor de D500.

Wijzigingen t.o.v. de vorige versie:
  • De camera kan nu via Wi-Fi verbinding maken met apparaten waarop SnapBridge is geïnstalleerd. Voor meer informatie, zie de “Aanvulling op de Gebruikshandleiding” waarin deze functie wordt beschreven. Voordat u deze functie gebruikt, moet u upgraden naar de volgende versie van de app:
    - SnapBridge versie 2.5.4 of hoger
  • De volgende problemen zijn verholpen:- De camera kon soms moeilijk scherpstellen op onderwerpen in de scherpstelpunten aan de randen van het beeld.
    - De camera reageerde soms niet meer tijdens het maken van opnamen in continu-hoge-snelheid (CH) ontspanstand.
    - De camera schakelde soms niet uit nadat de hoofdschakelaar op “OFF” werd gedraaid.

member of the Dark side: black Nikon gear


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Beetje vreemd om in dit topic te vragen misschien, maar ik heb een probleempje. Ik heb jarenlang Nikon camera's gebruikt en ben nu overgestapt op de d500. Echter gaat hij niet aan. Ik switch naar 'On', het schermpje bovenop gaat aan, met daarin de info die ik zou verwachten, maar het grote scherm (waar ik volgens de handleiding de taal zou moeten instellen) blijft uit. Ik kom er met de handleiding niet uit :s

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ventieldopje
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 10:47

Ventieldopje

I'm not your pal, mate!

Verwijderd schreef op maandag 26 augustus 2019 @ 14:50:
Beetje vreemd om in dit topic te vragen misschien, maar ik heb een probleempje. Ik heb jarenlang Nikon camera's gebruikt en ben nu overgestapt op de d500. Echter gaat hij niet aan. Ik switch naar 'On', het schermpje bovenop gaat aan, met daarin de info die ik zou verwachten, maar het grote scherm (waar ik volgens de handleiding de taal zou moeten instellen) blijft uit. Ik kom er met de handleiding niet uit :s
Ook niet als je op Menu drukt? Zo niet dan zou ik eens terug gaan naar de winkel of dubbel checken dat je accu helemaal is opgeladen want dat is niet goed.

www.maartendeboer.net
1D X | 5Ds | Zeiss Milvus 25, 50, 85 f/1.4 | Zeiss Otus 55 f/1.4 | Canon 200 f/1.8 | Canon 200 f/2 | Canon 300 f/2.8


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ventieldopje schreef op maandag 26 augustus 2019 @ 14:59:
[...]


Ook niet als je op Menu drukt? Zo niet dan zou ik eens terug gaan naar de winkel of dubbel checken dat je accu helemaal is opgeladen want dat is niet goed.
Thanks, het acculampje knipperde, dus ik laad hem eerst helemaal op. Als het scherm het niet doet bij een knipperend lampje is het probleem, denk ik, geadresseerd.
Pagina: 1 2 Laatste