Lekker loze uitspraak zonder ook maar enige onderbouwing; je lijkt het alleen maar te roepen omdat je niet bekend bent met het merk. Er zijn zat bedrijven die hun hele Cisco spul maar hebben teruggestuurd en naar Juniper zijn overgestapt. Andersom komt evenwel voor en HP is hier ook geen uitzondering. Maanden moeten wachten tot iets opgelost wordt of maar overal een firmware moeten doen die je dan braaf doet waarna spul echt stuk gaat zijn geen onbekende situaties bij al die merken. Ik ken niemand die daar blij van is geworden.
Op hardforum.com staan genoeg horror verhalen over diverse switches van diverse makelij (ook goede ervaringen trouwens). Als je daar en elders naar Zyxel zoekt vindt je genoeg ervaringen die uitwijzen dat Zyxel prima mee kan komen. Wellicht niet op gebied van core switches en routers zoals je dat bij een internetknooppunt tegenkomt maar daar richt Zyxel zich ook niet op. Grote jongens als Cisco richten zich dan weer minder op het kleine segment en dat is soms goed te merken want juist daar zit nou vaak
Je kunt je ook afvragen waarom Zyxel steeds nieuwe firmware moet uitbrengen voor zo iets simpels als een switch. (Bugs fixen misschien?)
Of je stelt vast dat sommige fabrikanten itt anderen wel bovenop hun firmware zitten en netjes bugs die gerapporteerd worden oplossen (IOS van Cisco is een hele beruchte, vindt je nog terug op aardig wat maillists). Gezien de huidige tendens dat men zich richt op embedded devices zoals printers, switches, routers, enz. is dat geen overbodige luxe (zoals men al eens met printers van HP heeft gedemonstreerd; toen moest HP wel met een firmware update komen).
Feit blijft dat iedere fabrikant z'n nukken heeft en dat je gewoon naar het model ipv het merkje moet kijken. En ja, een goede switch betekent dat je de knip moet trekken ongeacht het merk (dus ook bij Zyxel). Een PoE variant kost al snel aardig wat meer.