Nieuwe Pc gebouwd maar voldoet nog niet met 4K beelden.

Pagina: 1
Acties:

  • JordyKroon
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 03-03-2025
Beste,

Ik heb een pc gebouwd met de volgende onderdelen die ik graag wil gaan gebruiken voor het editen van mijn 4k beelden:

- Gigabyte GA Z97 DH3
- Intel i5 4690K
- MSI Geforce GTX970
- Kingston Hyper Furry Red 8GB
- Coolermaster G650W Voeding
- Samsung 850 EVO SSD 250
- Samsung 1tb HDD

Ik had gehoopt met deze opstelling dat ik mijn 4K beelden wel fatsoenlijk kon bewerken maar kwam er achter dat als ik alleen al op bijvoorbeeld Youtube een 4K filmpje afspeel hij een soort strepen boven door het beeld laat zien.. Het lijkt niet of de pc er moeite mee heeft om de 4K beelden af te spelen maar toch gaat dit niet goed.

Merkte dat wanneer ik de kwaliteit terug draaide naar 1440p en 1080p dat het ook af en toe gebeurde.. :/

Op mijn macbook pro van 2011 lukt het afspelen namelijk wel prima dus ging er vanuit dat het met deze setup wel moest lukken..

Ik heb nog niks qua overklokken gedaan etc.

Heb de pc ook op een 4k scherm aangesloten 200hz en ook hierbij deed hij hetzelfde met de strepen.

Hoop dat jullie een oplossing voor mij weten. Ik heb alles net aangeschaft dus mocht ik iets moeten omruilen hoor ik dit graag.

Groeten Jordy :) 8)7

[ Voor 4% gewijzigd door JordyKroon op 09-07-2015 23:56 ]


  • Slaut
  • Registratie: December 2014
  • Laatst online: 15:46
Het systeem dat je hebt zou toch in ieder geval 1080p video moeten kunnen afspelen en waarschijnlijk ook wel 4k. Dat je pc dit niet doet kan door verschillende delen komen en als je deze één voor één kan elimineren kom je hopelijk op het defecte onderdeel uit.
Je hebt al gecontroleerd dat de strepen niet in het scherm of de video zitten, dus de videokaart kan de boosdoener zijn. Haal de videokaart zorgvuldig uit je systeem en sluit je videokabel aan op het moederbord en controleer of de strepen er nog zijn.
Ook is het misschien handig wanneer je een foto of screenshot van je strepen hier plaatst.

  • JordyKroon
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 03-03-2025
Vandaag mijn oudere kaart AMD Radeon HD6770 geprobeerd in de kast en deze werkte wel gewoon naar behoren.

Het lijkt alsof hij bij de GTX 970 de frames niet goed aan kan ofzo.. vooral bij wat snellere bewegingen heeft hij moeite. Is het raadzaam hem terug te brengen voor een nieuwe of kunnen dit instellingen zijn?

  • TommieW
  • Registratie: December 2010
  • Laatst online: 21:37

TommieW

Numa numa.

"Strepen door het beeld" is redelijk vaag. Kan je er misschien een foto ofzo van maken?

Hoe dan ook, het lijkt op een gevalletje DOA.

1700X@3,9GHZ - Asus Crosshair VI Hero - 32GB Corsair LPX - GTX 1070Ti
iPhone 17 Pro Max - Macbook Pro 16" M1 Pro