Gwaihir schreef op zaterdag 02 mei 2015 @ 11:53:
De indeling instap-, basis- en gamesystem(en), zoals die nu al geruime tijd gehanteerd wordt, voldoet niet aan mijn behoefte, zo merk ik.
...
Wordt er dan niet een "mainstream systeem" (te vaak) vergeten?
Heel erg herkenbaar maar vaak gedacht dat ik hierin de enige was.
Misschien is het mogelijk dat we in een komende BBG opnemen?
Dan is het wel zaak dat we goed specificeren wat de specificaties moeten zijn.
Voor mij persoonlijk geldt dat het Basisysteem snel genoeg is, maar ik vertik het om zo'n grote lelijke minitower onder mijn bureau te zetten. Daarom:
- Behuizing moet klein zijn, maximaal maat schoenendoos.
Omdat de computer vlakbij op het bureau komt te staan (of achter monitor hangt) moet hij weinig geluid maken:
- Stil
Ventilatoren zijn de onderdelen die de meeste herrie maken. Minder opgenomen vermogen betekent minder koelen:
- Zuinige componenten.
- Grote voorkeur voor passieve koeling
- Externe (laptop)voeding mag
Aanvullende wensen / opmerkingen
- Ingebouwde SD-kaart lezer is grote wens maar beperkt keuze voor kasten erg.
- Mogelijkheid tot installeren van DVD-brander is niet nodig
- 8 Gb geheugen
- 256MB SSD
- Mogelijkheid tot plaatsen 3,5" HDD voor films en foto's. (staan ook op NAS maar lokaal werkt sneller).
- Kant-en-klaar BRIX / NUC is optie
- Mogelijkheid om 2e monitor aan te sluiten. Beide moeten digitaal zijn maar geen voorkeur voor type connectoren.
- Hoe veelzijdiger de aansluitingen op het moederbord zijn, des te beter.
Je komt dan al heel snel op een low-profile mITX-kaartje + kleine kast. Beiden zijn wat duurder waardoor dit altijd buiten het budget van het Basissysteem valt. Maar lijkt me leuk om hier met andere op het forum over te sparren.