Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

[Advies] Drie auto's, één dilemma?

Pagina: 1 2 Laatste
Acties:

  • wjjkoevoets
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 01-11 13:43

wjjkoevoets

Brabants Gedrocht

Topicstarter
sambalbaj schreef op woensdag 01 oktober 2014 @ 13:32:
zou plus en min bij de kilometerstand van de Peugeot en BMW omdraaien. Die is met 47k uit 2011 juist erg netjes terwijl 2600 bij een jaar oud nog niet eens ingereden is. Vervang de Polo voor een Golf en je kan die wat beter vergelijken.
Pardon my ignorance, maar wat zou het dat die Peugeot niet ingereden is?

Een Golf is helaas geen optie. Nieuw zijn deze te duur en tweedehandse golfjes hebben mij een imagoprobleem.
Señor Sjon schreef op woensdag 01 oktober 2014 @ 13:35:
Bij de Peug hekel ik het te kleine stuur en daardoor moeizame afleesbaarheid van de tellers, de navigatie die QWERTY als invoer nog niet ontdekt heeft (alleen ABCD) en qua reisprognose denkt dat we autobahnsnelheden kunnen rijden in woonwijken. Verder zat er bij mijn uitvoering een glimmende, zwarte strip op de tellerhuizen die zonlicht uit alle hoeken focust op je ogen (aka verblind).

Ik heb er eerder een kleine rant over geschreven:


Señor Sjon in "Ruime, kleine auto. Maar welke?"


[...]

Die heeft geen sportstoelen, dus heeft een hogere zithoogte.

[...]

Ik heb er dinsdag afscheid van genomen na 3 maanden. Samen met de Opel Corsa de slechste auto's die ik heb gereden de laatste jaren.

Deze ervaring heb ik op een crewforum hier achtergelaten:


[...]


Zo zijn er meerdere die soortgelijke ervaringen hebben.


Dus nee, ik zou de Peug niet meer op mijn shortlist hebben. :+
Zo haha, jij bent duidelijk niet tevreden over de 208 :+

Dat gedoe met fabrikanten die nog altijd geen QWERTY input gebruiken is inderdaad belachelijk. Nou is navigatie voor mij niet per se een must, maar als het erop zit wil je het wel goed kunnen gebruiken. Wat betreft de prognose en instructies, is dit niet gewoon een firmware probleem? Wel eens bij de dealer aangekaart?

Verder zit er in mijn Ds3 ook aardig wat "glossy" spiegelend materiaal, maar ik heb het tot nu toe nooit als storend ervaren:
Afbeeldingslocatie: http://i59.tinypic.com/2iuzwie.jpg

Tijdens de proefrit (toch een zonnige dag) is het me ook niet opgevallen, misschien heb ik in een auto gereden die minder "bling bling" op de tellers had zitten :+

Opel viel voor mij al snel af. Doorgaans te druk interieur en waarom moet een Astra 1470kg wegen? Hebben ze een blok beton achterin gegooid voor de wegligging?

Wel naar dat je de auto als vervelend hebt ervaren.
TheJason schreef op woensdag 01 oktober 2014 @ 16:07:
Waarom denk je dat de afschrijving van de Peugeot voordeliger is dan de VW?

Ik heb altijd het idee dat BMW, Audi en VW waarde vaster zijn dan Peugeot, Alfa, Kia e.d..
Hij is niet nieuw, lijkt me dan dat de afschrijving beperkter is dan een nieuwe auto.

Waarde vastheid, volgens mij is Mercedes daar best wel "goed" in. Die vragen gerust 20k voor een Mercedes C200 uit 2006 met anderhalve ton op de teller. Heb je daar toevallig een bron voor?
Deveon schreef op woensdag 01 oktober 2014 @ 16:42:
Overigens ben ik wel benieuwd naar de geschiedenis van de 208 GTI. Na 2600 km wisselen van eigenaar voorspelt weinig goeds. De auto beviel deed niet aan verwachting, er is iets mis mee of de proefrit-auto en heeft dus 75% (met koude motor) op vol vermogen gedraaid.
Demo auto, maar de baas van de dealer heeft er het meeste mee gereden.

Ik snap je punt overigens wel hoor. Ik mezelf de vraag ook gesteld toen ik de Ds3 kocht met 12.000 km. Waarom doet iemand een prima auto weg na 12.000 km? Probleem auto? Ik heb er zelf geen centje pijn mee gehad (ca. 45.000 km) op 1 jaar en 10 maanden (zoveel rij ik overigens nu niet meer ;)).

Aan de andere kant, zoals ik al eerder aangaf hebben mijn ouders een Mercedes ingeruild na 2 jaar met 33K op de teller. Nog niet al te lang geleden hebben ze een Ds3 ingeruild met amper 8.000 km. Niet omdat er iets mee mis mee was, maar omdat ze een auto wilden hebben die wat meer praktisch was.


Overigens wil ik bij pluspunten vermelden dat de BMW een facelift model is (wie wil er nou geen sexy ledstrip :+)

Of all tyrannies, a tyranny sincerely exercised for the good of its victims may be the most oppressive.


  • Señor Sjon
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 20-11 09:01
De 208 was een voorloper. Die uitvoering had een hoogglans strip bovenop de tellers. Bij het testen van de auto waren ze er direct achtergekomen.

This is my signature. There are many like it, but this one is mine.


  • wjjkoevoets
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 01-11 13:43

wjjkoevoets

Brabants Gedrocht

Topicstarter
Señor Sjon schreef op woensdag 01 oktober 2014 @ 19:26:
De 208 was een voorloper. Die uitvoering had een hoogglans strip bovenop de tellers. Bij het testen van de auto waren ze er direct achtergekomen.
Ah zo. Dat verklaart het e.e.a.

Na een korte periode van afwezigheid meld ik mij weer in dit topic. Ik heb inmiddels een proefrit gemaakt in de Volkswagen Polo Blue GT. Deze auto is mij na al het commentaar hier helemaal niet slecht bevallen. In tegendeel zelfs.

Inmiddels heb ik ook een beslissing gemaakt over welke auto ik zou willen hebben. Het is na veel gepieker uiteindelijk de BMW geworden. Qua rijervaring vond ik deze auto net een stukje beter. De Peugeot viel voor mij als eerste af vanwege de gelijkenissen en het volledige kostenplaatje. De Polo staat solide op plek twee. Ik laat nog wel weten wanneer alles rond is :)

In ieder geval erg bedankt voor alle tips, reacties en opmerkingen!

Of all tyrannies, a tyranny sincerely exercised for the good of its victims may be the most oppressive.

Pagina: 1 2 Laatste