Miscchien zijn jullie al geholpen, maar desondanks toch even mijn input
1. Mijn voorkeur gaat uit naar Media Portal:
Ik zou voor een mediacenter
altijd XBMC nemen. Niets om af te doen aan Media Portal, maar de diversiteit in ondersteuning van o.a. codecs, add-ons, skins en afspeelformaten is echt ongekend. Er is niks wat XBMC niet afspeelt, en met een grafisch lichtere skin kan je zelfs op een Rasperry Pi van € 25,- nog de boel draaien.
2. Wat heb je zelf al gevonden?:
Volgens mij moet je - voor mediacenter doeleinden - prima uit de voeten kunnen met deze setup, ik zou je systeem alleen wel nog even van wat RAM geheugen voorzien
Houdt er daarnaast ook rekening mee dat het geen snelheidsmonster zal zijn, maar goed voor een mediacenter waar wat op gesurft wordt hoeft dat natuurlijk ook niet direct, hoewel ik eerder voor een A6 of A8 zou gaan (misschien zelfs een A10 als je ook 3D wilt), maar dit vreet natuurlijk wel direct weer je budget aan en gebruikt bovendien een klap aan extra stroom (5150 zit op 25W terwijl de A10 al op 100W zit).
Daarnaast zie ik bij je case een externe drive, maar deze staat niet in je lijstje. Heb je deze nog, gooi je daar een hot swap in of wordt dat een blindplaat?
Wat wellicht ook nog het overwegen waard kan zijn, is voor een paar euro een aftermarket koeler i.p.v. de boxed versie, maar of dat hier echt nodig is durf ik zo niet te zeggen, aangezien ik niet bekend ben met het geluid van deze processor.
3. Welke vragen heb je hier nog over?:
Ik zou geen extra geld uitgeven voor een extra remote, want dan kom je toch vaak uit bij de Logitech Harmony, en dan geef je meer geld uit aan je afstandsbediening als aan je HTPC
Bovendien heb je te allen tijden een toetsenbord nodig als je er geen standalone app op zet en eens iets aan wilt passen.
In het geval van XBMC (Media Portal weet ik niet) heb je voor Android en iOs (Windows Phone weet ik niet) diverse (al dan niet third party) apps waarmee je XBMC perfect kunt besturen.
Ik zou dan ook voor een draadloos toetsenbordje gaan (ik heb zelf de Rapoo E2700:
pricewatch: Rapoo Keyboard E2700) voor het bedienen van je PC wanneer je niet in het media center zit.
Dan iets algemeens, ik mis ook een OS voor je HTPC. Nou weet ik niet of je Linux/Unix wilt draaien, of dat je met Windows aan de gang wilt, maar houdt in het laatste geval ook nog rekening met de kosten van een W7/8 licentie (mits je alles legaal doet en deze niet hebt liggen uiteraard).
Ik zag in
je eigen topic je vraag staan over Intel v.s. AMD, en ik zou lekker voor AMD gaan. De kwaliteit van die dingen is gewoon prima, en de power die de Intel CPU's bieden is voor het kijken van een filmpje en wat browsen echt niet nodig.
Wil je video gaan encoden/decoden of zwaardere games draaien dan is een Intel wellicht wel een optie, maar zelfs de goedkoopste recente i3 zit al boven de prijs van een A10, dus ik zou er eerst goed over nadenken voor ik aan de i3/i5/i7 begon voor een HTPC, vooral voor de wat lagere budgetten.
Dan v.w.b. het gebruik van Chromecast i.c.m. Plex. Ik zou eens kijken of het niet een idee is om een iets nettere (lees: geschikter voor een zichtbare HTPC) kast te nemen waardoor je de boel gewoon onder je TV kwijt kan.
Je zou dan i.p.v. Chromecast en Plex, Windows of een Linux distro kunnen gebruiken, waarbij je ook de mogelijkheid hebt om direct in XBMC te booten (XBMCBuntu of met wat tweaks voor Windows).
Nadeel daarvan is dat je - in het geval van Windows - iets meer kwijt bent als aan een Chromecast stikje, maar het voordeel is wel dat je gewoon een beproeft concept (XBMC) kunt gebruiken.
Wellicht dat je deze extra kosten zou kunnen compenseren door een 2 TB schijf i.p.v. een 3 TB. Nou weet ik uiteraard niet hoeveel materiaal jij hebt, en wellicht heb je 3 TB wel nodig, maar als ik naar mezelf kijk, dan kun je met 2 TB wellicht voorlopig wel uit de voeten.
Ik heb hier 2 x 2 TB in de HTPC zitten, i.c.m. een Windows 7 installatie met XBMC, Office 2013 (Word, Excel en Outlook), wat videobewerkingssoftware en bijna 400 (397 om precies te zijn) films/series er op, en ik zit op een totaal gebruik van 1,41 TB volgens de verkenner. M.a.w., m'n 2e schijf is nog leeg...
Nou moet wel gezegd worden dat niet alle films in Blu-ray kwaliteit zijn, maar ze zijn op zijn minst DVD kwaliteit, en een groot aantal zijn er Full HD, al dan niet met menu en extra's.
Als je dus voor de 2 TB optie zou gaan, dan kun je die 3/4 tientjes wellicht in een nettere case steken waar ook 2 of meerdere schijven in kunnen.
Voor de volledigheid, dit is mijn build, die ik destijds bij Alternate gehaald heb. Dit was een van de duurdere opties volgens de pricewatch, maar de enige winkel waar ik alles direct af kon halen dus daar heb ik toen bewust voor gekozen. bovendien was het advies en de service die ik daar kreeg om de laatste losse eindjes aan elkaar te knopen gewoonweg top.
Daarnaast is deze build uit 2012, dus niet van alle onderdelen zijn nog prijzen beschikbaar, maar destijds heb ik bij Alternate € 462,65 afgerekend, waarbij ik e.e.a. zo ook nog even toe zal lichten.
| # | Product | Prijs | Subtotaal |
| 1 | AMD A4-5300 Boxed | € 31,50 | € 31,50 |
| 1 | ASRock FM2A75 PRO4-M | € 0,- | € 0,- |
| 2 | Seagate Barracuda 7200.14 ST2000DM001, 2TB | € 68,77 | € 137,54 |
| 1 | Silverstone Legacy LC13B-E (Zwart) | € 109,50 | € 109,50 |
| 1 | Spire SIgor IV | € 0,- | € 0,- |
| 1 | Rapoo Keyboard E2700 | € 39,90 | € 39,90 |
| 1 | Corsair XMS CMX4GX3M2A1600C9 | € 47,- | € 47,- |
| 1 | be quiet! Pure Power L7 350W | € 74,99 | € 74,99 |
| 1 | KNCOne Cineview Ci-Module | -- | -- |
| 1 | KNCOne TVStation DVB-T | -- | -- |
Bekijk collectie
Importeer producten | Totaal | € 440,43 |
Toelichting en specificatie:
Specificatie:- De AMD A4 was destijds € 47,49
- Het moederbord (Asrock) € 66,90
- Het geheugen was destijds slechts € 23,99
- De voeding kostte € 45,99
- De HDD was € 89,90
- Het toetsenbord € 49,99
- De koeler (Spire Sigor) kostte me € 10,49
- De KNCOne modules waren samen € 110,89
Toelichting:- Ik heb destijds een 350W voeding gekozen omdat de 300W er niet meer was, deze was dus iets duurder, maar ik was niet voor van Nijmegen naar Ridderkerk gereden om vervolgens zonder het meest cruciale stukje hardware terug te keren

- In de door Tweakers gegenereerde tabel staan 2 HDD's, ik heb er destijds bij Alternate 1 gekocht. De andere had ik nog uit mijn Popcorn Hour
- Ik heb gekozen voor het PRO moederbord, omdat ik alle mogelijke uitgangen op dat bord wilde hebben voor toekomstige uitbreidingen of veranderingen in mijn home cinema set-up. Tot vorige week heeft alles aangesloten gezeten via HDMI, maar nu is dat S/PDIF geworden omdat XBMC wat kuren had met het afspelen van geluid over HDMI. Bij een goedkoper moederbord waar ik naar gekeken had was deze uitgang niet aanwezig geweest, en was ik dus nu de pineut geweest
- De behuizing vond - en vind - ik te duur, maar ik wilde per sé een behuizing waar minimaal 4 schijven in konden, en dit was de enige toonbare, horizontale kast die ze hadden. Voordeel van de grotere kast was dat ik reguliere componenten kon gebruiken omdat ik me niet druk hoefde te maken om de ingenomen ruimte. Achteraf gezien had ik prima afgekund met een goedkopere kast met minder ruimte, daar ik dus nu - bijna 2 jaar later - nog steeds niet aan mijn 2e schijf begonnen ben.
- De genoemde KNCOne modules betreffen 2 modules voor het kijken van Digitenne via de HTPC (waarvoor ik de extensies van Media Portal gebruikt heb), maar deze zijn nu niet meer in gebruik, en zaten bovendien niet bij de originele build inbegrepen. Destijds woonde ik nog met mijn vriendin op kamers, en daar was alleen Digitenne beschikbaar, vandaar dat ik deze toen heb aangeschaft.
- Als OS draait er Windows 7 Home Premium op, welke ik nog had liggen en opnieuw bij Microsoft heb laten activeren als zijnde systeem upgrade, aangezien het een OEM versie betreft.