Centers zijn altijd een beetje een lastig verhaal, vooral omdat ze vaak zoveel kleiner zijn dan hun grote broer de vloerstaander die er links en rechts van staan. Ze zijn gemaakt om plat op een kastje te liggen, hebben hierdoor last van reflecties, slechte imaging of liggen weggemoffeld in een hoekje. Goedkope versterkers hebben ook nog wel eens moeite om een center goed aan te sturen, klinken muf en wollig. Daarnaast hangt het ook heel erg af van het signaal, TV PCM of Dolby Digital klinkt heel anders dan een "echt" 5.1 DTS/Dolby signaal. Met normale TV komt een center eigenlijk niet helemaal tot zijn recht, zelfs met een goede center.
Wil je een echte center die niet onderdoet voor de rest dan zet je een identieke luidspreker neer. Vloerstaander, Links Center en Rechts. Ziet er natuurlijk niet uit en niemand heeft er ruimte voor, maar dan zit je nooit met een ondergeschoven center kindje. Daarnaast gebruik je altijd een goed signaal, dus een echte 5.1 stream en geen upscaled TV signaal. Pro Logic. e.d is en blijft niks, gewoon vanaf blijven en desnoods 2.0 draaien dan.
Ik heb een aantal centers gehad, varierend van <100 tot de prijsklasse van rond de 500. Goedkope centers zijn vaak zo klein dat je er maar weinig van kunt verwachten, woofertjes van 10cm en een tweeter in het midden. Dit is eigenlijk de moeite niet en kun je beter je geld steken in een goede 2.0 setup.
Ga je wel voor een center, ga dan uit van minimaal 6.5" woofers. Dit om de "bottleneck" van de center zo aanvaardbaar mogelijk te maken, Alles daaronder is eigenlijk te klein en biedt niet genoeg zwaarte voor lage stemmen. Wil je het helemaal goed, ga dan absoluut voor een center met een dedicated mid-range driver. Spraak wil je uit 1 unit hebben : de spraak (midrange) driver en niet verdeeld over een MTM design. Als je eenmaal een center hebt gehad met een dedicated midrange wil je nooit meer terug naar een MTM center.
[
Voor 3% gewijzigd door
InfinityG35 op 29-07-2014 20:56
]