Met welk programma kan ik, als newbie op dit gebied, het best beginnen met programmeren ?Ik wil het nml heel graag leren!
thnx
thnx
Klaar voor een nieuwe uitdaging.
Blog, Stratego/XT: Program Transformation, SDF: Syntax Definition, Nix: Software Deployment
Verwijderd
Visual Basic: SUPER makkelijk, maar moeilijk om echt grote/ingewikkelde progs in te maken.Op zaterdag 09 juni 2001 11:35 schreef cybermatrix het volgende:
Ik wil programma's maken maar weet niet met welke taal ik moet beginnen. Ik moet dus kiezen tussen Delphi of Visual Basic
- "Als ik zou willen dat je het begreep, legde ik het wel beter uit!" | All number systems are base 10!
Verwijderd
Wat een reden om niet met java te beginnen zeg...Op zaterdag 09 juni 2001 17:05 schreef turbop het volgende:
Java heb je meteen te maken met Casesensive,
Verwijderd
Je hebt gelijk, alleen vind ik Java allemachtig traag. Voordeel is weer dat elk java progsel zowel onder win als linux als mac etc moet draaien.Op zaterdag 09 juni 2001 17:30 schreef ACM het volgende:
[..]
Wat een reden om niet met java te beginnen zeg...
Ok, ikke:
Ik zou met java beginnen, dan leer je tenminste strict en gestructureerd programmeren.
En ik kan je verzekeren dat je er echt wel mee kan leren programmeren (heb ik ook gedaan...)
PV Output - Obdam; SolarEdge SE5K 'Voor korte strings'; 12x350Wp Oost-West 13°; 8x415Wp Zuid 10°; Totaal 7520Wp.
Verwijderd
Door dat ge-OO wordt het wel een stuk vager om je eerste woordjes op het scherm te krijgen. Dat kan demotiverend werken.Op zaterdag 09 juni 2001 17:42 schreef turbop het volgende:
zou dan meteen met c beginnen als je gestructureerd wilt beginnen. heb je alles.. ( behalve classes ) maar ligt eraan als je niet voor i'net wil maken zou ik zeker niet java doen.. is langzaam.
Daarvoor kan je echt wel OO overslaan hoor...Op zaterdag 09 juni 2001 17:55 schreef sproggle het volgende:
Door dat ge-OO wordt het wel een stuk vager om je eerste woordjes op het scherm te krijgen. Dat kan demotiverend werken.
Advanced sheep-counting strategies
Verwijderd
Feest is datOp zaterdag 09 juni 2001 17:58 schreef ACM het volgende:
[..]
Daarvoor kan je echt wel OO overslaan hoor...
Ook in java kan je "niet-OO" programmeren...
Kunnen programmeren != alle talen die er zijn kennen...Op zaterdag 09 juni 2001 18:00 schreef BrammeS het volgende:
Als je echt wil leren programmeeren begin je natuurlijk met Pascal als basis. Laters pak je C++ & Delphi erbij. Kun je dat pak je Java, Perl, PHP en of Fortran...
Verwijderd
Beep! licht er aan HOE je wilt leren programmeren.Op zaterdag 09 juni 2001 18:00 schreef BrammeS het volgende:
Als je echt wil leren programmeeren begin je natuurlijk met Pascal als basis.
Jouw logica ontgaat me, maar is het niet slimmer om te kijken wat je nu precies wilt maken en daar je programmeer taal op uitkiezen?Laters pak je C++ & Delphi erbij. Kun je dat pak je Java, Perl, PHP en of Fortran...
Als jij de syntax gaat leren, hoef je nog niet perse en direct de OO achtergrond te leren.Op zaterdag 09 juni 2001 18:02 schreef sproggle het volgende:
Feest is dat
Een programmeertaal die met zorg vanaf de basis is opgebouwd om mee te OOP'en en Meneer ACM roept zojuist dat hij een manier heeft gevonden om het te omzeilen.
Nee, als je aan Java begint begin dan meteen goed en leer denken in objecten denken.
..so be wary of any man who keeps a pig farm..
Dit is onzin, takke traag is Java niet(meer) jdk 1.3 was al een enorme vooruitgang en 1.4 is helemaal snel.. Dus waar je dat op baseerd weet ik niet.Op zaterdag 09 juni 2001 18:06 schreef sproggle het volgende:
Java is wel takke traag maar daar krijg je platform onafhankelijkheid voor terug.
Verwijderd
Verwijderd
Verwijderd
Dat is niet waar: sommige talen hebben een eigen 'paradigma', zoals Haskell, Lizp, Prolog en Smalltalk. Die vereisen ieder een eigen denkwijze.Op zondag 10 juni 2001 21:04 schreef daniel_hoenderdos het volgende:
Programmeren is universeel. De taal is de syntax. Die je kunt leren. Programmeren is in iedere taal hetzelfde, alleen de syntax is anders.
Op deOp zondag 10 juni 2001 20:35 schreef wasigh het volgende:
Dus waar je dat op baseerd weet ik niet.
At your service:ik had laatst een mooi linkje gekregen van mbraveboer waar een mooi verhaal stond over de snelheid in 1,4 maar die ben ik ff kwijt..
Blog, Stratego/XT: Program Transformation, SDF: Syntax Definition, Nix: Software Deployment
Verwijderd
Verwijderd
Verwijderd
Verwijderd
Verwijderd
Verwijderd
Verwijderd
Verwijderd
Verwijderd
Verwijderd
Verwijderd
Verwijderd
Verwijderd
Verwijderd
Verwijderd
Verwijderd
Verwijderd
Klaar voor een nieuwe uitdaging.
Verwijderd
Verwijderd
ik wil het ook heel graag wetenVerwijderd schreef op zaterdag 09 juni 2001 @ 10:54:
Met welk programma kan ik, als newbie op dit gebied, het best beginnen met programmeren ?Ik wil het nml heel graag leren!
thnx
Taal maakt nooit uit; neem gewoon een moderne, goede taal, koop een boek over 'leren programmeren' waar alles haarfijn van naaldje tot draadje uitgelegd wordt, en hop met de geit.
https://fgheysels.github.io/
Ken Thompson's famous line from V6 UNIX is equaly applicable to this post:
'You are not expected to understand this'
Dit topic is gesloten.
![]()
Apple iPhone 17 LG OLED evo G5 Google Pixel 10 Samsung Galaxy S25 Star Wars: Outlaws Nintendo Switch 2 Apple AirPods Pro (2e generatie) Sony PlayStation 5 Pro
Tweakers is onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden - Auteursrecht © 1998 - 2025
•
Hosting door TrueFullstaq