Grijs rijden bij de NS?

Pagina: 1 2 Laatste
Acties:

Onderwerpen


Verwijderd

PatrickH89 schreef op dinsdag 11 februari 2014 @ 17:13:
Wat betreft toestappen naar conducteurs, je kunt vooraf altijd een kaartje kopen bij de conducteur. Dat is bijvoorbeeld ook wat de NS zegt dat je moet doen in het geval dat er geen werkende automaat op een (klein) station te vinden is.
Doen ze niet hoor. Ik heb het bij ons op het station al 2 keer meegemaakt, dat de enige kaartjesautomaat in storing stond. Ik ga ook netjes naar de conducteur toe om te melden dat de automaat het niet doet en dat ik graag een kaartje wil kopen. In zo'n geval zeg ik natuurlijk niet, dat ik een chipkaart heb. Allebei de keren was de reactie: "Tijdens het overstappen in Utrecht even een kaartje kopen. We controleren deze rit niet meer."
Lustucru schreef op dinsdag 11 februari 2014 @ 17:17:
[...]


Idd. Binnen een (half?) uur na aankoop c.q. ingang van geldigheid kun je zonder probleem je kaartje weer inleveren en je geld terugkrijgen. Daarna niet meer (ook niet op een ander station) omdat je altijd grappenmakers blijft houden die na de reis met hun niet gecontroleerd kaartje naar de balie hollen.

Enne misschien vergelijkbaar: ten tijde van de strippenkaart had je speciale roze, voor ouden van dagen en kinderen. Waren gewoon in de verkoop, zodat je ook eens een strippenkaart voor je kind of je ouders kon kopen. Als je daarop afstempelde rijd je gewoon zonder geldig kaartje. Ik zie niet in hoe ik NS aansprakelijk kan stellen voor het feit dat ik de regels niet ken?
Nooit geweten. Hoe doe je dat op een station met 1 kaartautomaat, 0 loketten, 0 medewerkers en 2 van die hippe service-palen met een spraakverbinding naar een of andere meldkamer?

  • Paul
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 17:42
gambieter schreef op donderdag 20 februari 2014 @ 10:45:
Dat blijft het zoeken van technische oplossingen om self-inflicted damage van gebruikers te voorkomen.
Je bedoelt een handig overzicht laten zien van de vele regels die er gelden? Gebruiksvriendelijk zijn? Je klanten netjes behandelen omdat je het zelf behoorlijk ingewikkeld gemaakt hebt?

Ieder ander bedrijf dat jouw denkwijze er op na zou houden is gewoon een faillissement dat aan het wachten is op een bedrijf dat zijn klanten wel ter wille is; helaas zal dat bij de NS niet zo snel gebeuren.

"Your life is yours alone. Rise up and live it." - Richard Rahl
Rhàshan - Aditu Sunlock


  • Maasluip
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 14-09 13:08

Maasluip

Frontpage Admin

Kabbelend watertje

Zoals Zeror in "Grijs rijden bij de NS?" al aangeeft staat het vrij duidelijk op de pagina waar je een kaartje koopt.
Wat wil je nog meer? Dat mensen die een kortingskaartje gekocht hebben over de bol geaaid worden en alleen maar het verschil in prijs bijbetalen? Je begrijpt toch wel dat dat niet gaat gebeuren. De kans dat je gecontroleerd wordt is misschien 1:10, dus dan gaan hele volksstammen willens en wetens grijs rijden.

Enige zelfredzaamheid en eigen initiatief mag je van een reiziger toch wel verwachten? Als je klinisch achterlijk bent moet je sowieso niet zonder begeleiding de straat op.

Signatures zijn voor boomers.


  • Paul
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 17:42
Ik wil niks specifieks, maar alles afdoen als 'technische oplossing tegen self-inflicted damage' vind ik ook te makkelijk :)

"Your life is yours alone. Rise up and live it." - Richard Rahl
Rhàshan - Aditu Sunlock


  • gambieter
  • Registratie: Oktober 2006
  • Niet online

gambieter

Just me & my cat

Paul schreef op donderdag 20 februari 2014 @ 12:10:
Ik wil niks specifieks, maar alles afdoen als 'technische oplossing tegen self-inflicted damage' vind ik ook te makkelijk :)
Nee. Het probleem is in dit topic dat er allerlei manieren worden gegeven die de NS zou moeten doen, zonder dat de klant ook maar enige eigen inzet hoeft te tonen in al die "oplossingen". Oplossingen voor onnodige fouten van klanten moeten imo beginnen met de klant.

I had a decent lunch, and I'm feeling quite amiable. That's why you're still alive.


  • mcDavid
  • Registratie: April 2008
  • Laatst online: 09-09 17:48
Paul schreef op donderdag 20 februari 2014 @ 11:48:
[...]
Je bedoelt een handig overzicht laten zien van de vele regels die er gelden? Gebruiksvriendelijk zijn?
...kortom precies zoals het nu is? Gebruiksvriendelijke knop, en een handige tekst met uitleg op het scherm.

  • Lustucru
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online

Lustucru

26 03 2016

gambieter schreef op donderdag 20 februari 2014 @ 12:29:
[...] Oplossingen voor onnodige fouten van klanten moeten imo beginnen met de klant.
Bjkomend probleem -iig voor de conducteurs- is dat de geloofwaardigheid van een 'dat wist ik niet' zo klein is. Het is bijna niet te geloven hoe het gemiddeld publiek algemene voorwaarden in hun voordeel tot op de letter kent maar opeens volkomen ignorant blijkt als dat in hun nadeel is.

Om maar te zwijgen van de gasten die enkele weken later wéér worden aangetroffen met een ongeldig kaartje. Een vriendin van me is conducteur en heeft een ijzersterk geheugen voor gezichten. :+

En persoonlijk snap ik niet dat iemand die in staat is akkoord te gaan met de gebruiksvoorwaarden van zijn iPhone de NS-voorwaarden ingewikkeld kan vinden. ;)
Verwijderd schreef op donderdag 20 februari 2014 @ 11:10:
Nooit geweten. Hoe doe je dat op een station met 1 kaartautomaat, 0 loketten, 0 medewerkers en 2 van die hippe service-palen met een spraakverbinding naar een of andere meldkamer?
Ik zou het niet weten. Vermoedelijk de conducteur van de langskomende trein vragen je kaartje ongeldig te maken. Helemaal zelf verzonnen *O*

[ Voor 20% gewijzigd door Lustucru op 20-02-2014 21:58 ]

De oever waar we niet zijn noemen wij de overkant / Die wordt dan deze kant zodra we daar zijn aangeland


  • AW_Bos
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 16:25

AW_Bos

Liefhebber van nostalgie... 🕰️

Het blijven rare automaten. Er klopt echt soms geen ene f*ck van.
Ik heb een Weekend-vrij abonnement voor de 2e klasse, en wil een dagje eerste klas reizen....

Ik houd mijn kaart bij het leesvlak van de automaat, ik kies: Wijzig klasse, zet deze op 1e klasse, en houd de kaart nog even bij het leesvlak, en ik heb 1e klas op mijn kaart staan, en dat zonder extra ervoor te betalen?

Waarom? Geen idee, maar bij inchecken wordt ik blijkbaar op 2e klasse ingecheckt. Wat is dan het nut van die functie? Disable die knop dan ofzo...

Morgenavond ga ik nog eens kijken hoe dit truukje zit, als het me nog lukt, want sinds enkele dagen geleden heb ik toevallig mijn Weekend-Vrij naar 1e klas omgezet voor een jaar, via 'Mijn NS', ik houd gewoon van luxe ;).

Maar de werking van de automaat blijft soms echt vreemd 8)7

[ Voor 6% gewijzigd door AW_Bos op 20-02-2014 22:38 ]

Telecommunicatie van vroeger
🚅Alles over spoor en treintjes


  • Lustucru
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online

Lustucru

26 03 2016

Die is idd verwarrend. Als je op een vrijreizendag een dagje eerste klas wilt reizen moet je het via overige produkten doen en reken je direct af.

Op andere dagen doe je wel die klassewissel en dan kost het je pas geld bij het reizen zelf.

[ Voor 8% gewijzigd door Lustucru op 20-02-2014 23:43 ]

De oever waar we niet zijn noemen wij de overkant / Die wordt dan deze kant zodra we daar zijn aangeland


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Paul
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 17:42
Lustucru schreef op donderdag 20 februari 2014 @ 21:56:
Het is bijna niet te geloven hoe het gemiddeld publiek algemene voorwaarden in hun voordeel tot op de letter kent maar opeens volkomen ignorant blijkt als dat in hun nadeel is.
Mja, 'gemiddeld publiek' zijn duizenden of miljoenen mensen :) De USA is de meest preutse bende die er is en heeft de grootste pornoindustrie. Oftewel, dat zijn binnen de 'groep' USA gewoon twee subgroepen. Zo heb je in de groep 'gemiddeld publiek' ook twee (of meer) subgroepen, zij die de regels kennen en zij die dat niet doen...
En persoonlijk snap ik niet dat iemand die in staat is akkoord te gaan met de gebruiksvoorwaarden van zijn iPhone de NS-voorwaarden ingewikkeld kan vinden. ;)
Je maakt mij niet wijs dat je ze allemaal gelezen hebt, en zelfs al heb je dat wel (chapeau, ik val na 3 alinea's in slaap) dan geloof ik niet dat je denkt dat alle andere mensen met een iPhone het allemaal hebben doorgelezen, laat staan begrepen :P

Op een gegeven moment (en ik zeg niet specifiek dat dat bij de NS zo is) zijn er zo veel regels dat men ze laat voor wat het is en op 'gezond verstand' probeert te navigeren.

"Your life is yours alone. Rise up and live it." - Richard Rahl
Rhàshan - Aditu Sunlock


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Lustucru
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online

Lustucru

26 03 2016

Ik weet niet hoe het met jouw gezond verstand zit, maar het mijne zegt dat als er de keuze is tussen 'enkele reis' en 'enkele reis met korting' dat er aan die korting additionele voorwaarden zijn verbonden. Vervolgens fluistert een stemmetje mij in dat ik óf kan nagaan wanneer die korting van toepassing is óf dat het risico dat die korting helemaal niet op mijn situatie van toepassing is voor mijn rekening komt. >:)

De oever waar we niet zijn noemen wij de overkant / Die wordt dan deze kant zodra we daar zijn aangeland


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Paul
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 17:42
Ik snap je punt helemaal, en omdat ik de NS ken weet ik dat het bij hen inderdaad zo werkt, maar als ik de AH binnen wandel en kan kiezen uit 40 rollen pleepaper in stelling A voor € 8,- en 40 rollen pleepapier in de aanbieding voor € 5,- in stelling B dan hoeft het ineens weer niet :P

Als korting niet van toepassing is, dan is het meest klantvriendelijk om die ook helemaal niet aan te bieden. Nu kan het zijn dat het bepalen of het van toepassing is dusdanig ingewikkeld is (iets met tijden en pasjes en anderen etc etc?) dat dit de makkelijkste oplossing is maar het blijft verwarrend dat bij het ene bedrijf kortingen no strings attached komen en bij het andere bedrijf je zomaar € 50 extra kan kosten :)

"Your life is yours alone. Rise up and live it." - Richard Rahl
Rhàshan - Aditu Sunlock

Pagina: 1 2 Laatste