Stevige laptop waar je een SSD in kunt bouwen

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 485665

Topicstarter
Hoi,

de titel zegt het al: ik ben op zoek naar een stevige behuizing waar ik een SSD ik kan bouwen.
Ik heb al in een eerder topic (Welk budget?)
advies gevraagd voor een budget en een laptop van rond de 14 inch.
Nu hoorde ik dat het soms voordeliger is om zelf een SSD erin te knutselen, in plaats van een kant en klare laptop te kopen. Ik vraag me af wat voor laptops daar geschikt voor zijn (ik weet er niks vanaf maar het lijkt me een leuk avontuur :P).

Alvast bedankt!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 91626

In bijna elke laptop zit de HDD/SSD achter een klepje aan de onderkant wat via 1 schoef te vervangen is. Verwisselen is dus heel makkelijk. Wat wel is een probleem kan geven is 'MRI' (media reductie initiatief) waardoor je geen CD/DVD's meer krijgt maar een recovery partitie. Als je dit hebt moet je eerst een backup maken anders heb je geen OS.
Stevige laptops beginnen bij 700/800 euro en zijn gemaakt van een materiaal wat aluminium heet. Echter blijft een laptop altijd zeer breekbaar dus verwacht geen wonderen! Echter zijn business laptops duurder maar ook met de beste onderdelen uit de markt gemaakt en mogelijk geschikter voor jouw doel (bij Dell heten ze Latitude bv.)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Boudewijn
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online

Boudewijn

omdat het kan

Je hebt ook titanium-gebaseerde laptops, zoals de Thinkpads.

i3 + moederbord + geheugen kopen?


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 485665

Topicstarter
Oké, bedankt! Ik ga ernaar kijken.