Beakzz schreef op donderdag 31 januari 2013 @ 00:01:
[...]
Zagen de handelaars dit nu niet aan komen of heeft de uitgever schaars uitgedeeld is dan de vraag. De game tales of versperia ( deze game doet mij daar een beetje aan denken) was ook lange tijd niet goed vekrijgbaar als ik het me goed herinner. Zelfs een hele tijd helemaal niet meer als nieuwe game en is sinds eind vorig jaar weer in de online shops te vinden.
De fout ligt volledig bij Namco Bandai. Die hebben totaal geen rekening gehouden met de hoeveelheden die handelaars bij hun besteld hebben, maar gewoon een standaard (lees minimale) hoeveelheid afgeleverd per retailer.
Naar het schijnt zijn er zelfs amper CE's geleverd in de Benelux. Kwatongen beweren dat dat door de sluiting van het Namco Bandai kantoor in de Benelux komt. GameMania heeft bijvoorbeeld zelfs niet voldoende CE's gekregen om ieder filiaal er eentje te geven en dit terwijl alle pre-orders wel degelijk zijn doorgegeven plus nog enkele extra.
Had Namco Bandai dan zo weinig vertrouwen in het product? Ik verbaas me eigenlijk ook wel over het feit hoe populair deze game is. Maar er zijn natuurlijk wel enkele redenen voor:
1. De pers is unaniem lovend over deze game. Goeie kritieken in de pers is nog gaan garantie voor een goede verkoop (Beyond Good & Evil, Psychonauts,...), maar het helpt natuurlijk altijd wel.
2. Het is enorm stil op de markt qua grote releases. Januari is enorm kalm qua grote releases en de grote voorjaarskleppers (Bioshock Infinite, Tomb Raider, God of War, Metal Gear Solid...) laten allemaal wel nog eventjes op hun wachten.
3. JRPG's zijn eerder uitzondering dan regel op deze generatie van consoles. Er is dan ook geen JRPG-fan in de ganse wereld die deze titel wil/zal overslaan.
Ik heb dus ergens wel begrip voor het tekort, maar het blijft uiteraard onvergeeflijk dat een uitgever zelfs niet aan de pre-orders kan voldoen. Waarom pre-orderen we dan? Retailers en uitgevers hebben graag dat consumenten pre-orderen, want zo kunnen ze veel beter aan de vraag voldoen en niet met een onverkoopbare stock zitten.
Toch wel diep teleurgesteld in Namco Bandai. Goede les voor de toekomst voor mezelf ook allessinds.