SAS-raid-controller met SATA-schijven? SAS 6I/R

Pagina: 1
Acties:

  • chronoz
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 09-10-2022
Ik wil graag een raid-array overzetten naar een nieuwe server en ben al een paar dagen veel aan het zoeken en de Dell telefonische helpdesk heeft me ook weinig kunnen helpen.

Ik wil een raid-array omzetten met 2xSATA-320GB van een R300 server naar een R210 non-raid server. Hiervoor wil ik de SAS 6I/R raid-kaart overzetten die past, maar hij heeft slechts 4 SAS-poorten en ik heb 2 raid-schijven in gebruik op de R300 die ik in de R210 wil zetten.

De R300 maakt gebruik van een soort adapter-achtig iets dat perfect past op de beide schijven die naast elkaar zitten. De R210 zit anders in elkaar.

Mijn budget is erg beperkt, dus ik zoek een goedkope mogelijkheid om de raid-array over te zetten van de R300 naar de R210. Is het mogelijk om gewoon SATA<>SAS kabels te kopen zoals een enkele kabel op http://www.informatique.nl/124794/lian-li-sata-st90.html?

Zie ook mijn vorige topic op Dell R300 RAID set-up verplaatsen naar Dell R210?

  • chronoz
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 09-10-2022
Indien iemand mij kan helpen met een "SAS 32 pin To 4x SATA"-kabel in de omgeving van Rotterdam, hou ik me van harte aanbevolen.

  • Femme
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 07:53

Femme

Hardwareconnaisseur

Official Jony Ive fan

Je beschrijving van de aansluiting van de kabels is niet heel erg duidelijk. Als ik zoek op plaatjes van een SAS 6I/R-controller krijg ik onderstaande kaart te zien met twee SFF-8484 sas-receptacles:

Afbeeldingslocatie: http://www.scsi4me.com/images/Dell-SAS6iR_3.jpg

Wat voor kabel je nodigt hebt hangt af van de eventuele backplane in de server. Als de kabels direct op de harde schijven worden aangesloten heb je een SFF-8484- naar SFF-8482-kabel nodig. SFF-8482 is de receptacle op een normale sata-kabel. Zo'n kabel dus alleen dan met de SFF-8484-zijde ingeplugd op de sas-controller:

Afbeeldingslocatie: http://ic.tweakimg.net/ext/i/1139507243.gif