Toon posts:

NAS kapot - hoe data benaderen

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Wij hadden een Sitecom NAS met daarin 2 schijven (1,5 TB) in RAID 1. Toen ging onze NAS kapot. Daar wordt helaas nergens voor gewaarschuwd want meestal gaat er een schijf kapot. Maar goed, inmiddels hebben we een andere NAS gekregen ter vervanging maar we willen eerst onze data veiligstellen voordat de nieuwe NAS (Thecus) de schijven opnieuw gaat formatteren.
We hebben de schijven al in een behuizing gezet en via de USB aangesloten op de computer maar dan kunnen we de data niet zien. De schijven kunnen we wel zien via "schijfbeheer".

Helaas weten we zelf niet genoeg van deze materie maar hopelijk zijn er hier experts die ons kunnen helpen.
Liefst een antwoord in "jip en janneke-taal" dan kunnen we er iets mee.

Verwijderd

Je moet een systeem hebben met dezelfde controller. En dan ligt het ook nog eens aan de controller of de configuratie op de harddisks staat of niet. Zo niet, dan moet je die configuratie dus eerst instellen op de controller alvorens je er iets mee kunt. Eigenlijk kun je de schijven dus het best in een soortgelijke NAS stoppen.

En voortaan backups maken.

Verwijderd

Raidconfiguratie staat zover ik weet altijd op de schijven.
Voor het recoveren van je data, neem het datarecoverytopic eens door.

Thematopic: Datarecovery

Verwijderd

RAID 1 schijven zou je uit de array moeten kunnen halen, en zonder enig probleem in een ander systeem als single disk uit moeten kunnen lezen...

  • pizzaboertje
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 23:01
Waarschijnlijk is de schijf niet NTFS. Grote kans dat deze het EXT2 of EXT3 bestandsssysteem heeft. Hiervoor heb je een mounter nodig.

http://www.howtoforge.com...x-partitions-from-windows

  • ramonlambal
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 19:28
maar ik weet niet welk file-systeem sitecom gebruikt, afhandelijk van dit heb je misschien een ander OS als windows nodig om het uit te lezen (ext3 bijv)

damn you pizzaboertje

na ff gegoogled te te hebben lijkt het om een ext2 of 3 variant te gaan, je kunt dit benaderen via een linux live cd of via een tool in windows die ext2-3 kan lezen

[ Voor 39% gewijzigd door ramonlambal op 30-11-2011 07:03 ]

Pagina: 1