Nog even geen uitgebreide review want ik wil hem iets langer gebruiken en.. weinig tijd.
Ik heb mijn radar gisteren gekregen en er ongeveer 2 uurtjes mee gespeeld.
Mijn vorige telefoon was een HTC Legend met android 2.2.
Mijn eerste indruk:
Het instellen van mijn accounts ging perfect. Inloggen met Google account en je agenda staat goed, etc. Ook is veel geïntegreerd in Hubs. Je kan met 1 update op al je sociale netwerken posten en je kan ook op 1 plaats alle updates van 1 persoon/groep zien (op alle sociale netwerken). Windows Phone ziet er goed uit. Ik heb nog geen performance dingen gedaan. Ik kom van Amoled en ja, dat was iets snappier, maar ik mis het niet. Qua beeldscherm (grootte, pixels) ben ik tevreden en de touchscreen werkt goed. Zoals in andere reviews heb ik soms wel dat ik per ongeluk de touch knoppen raak.
Uiterlijk
Solide telefoon. Ik vond hem er op de foto's lelijk uitzien, en dat valt me heel erg mee. Dankzij de alubody voelt hij solide, en het formaat vind ik perfect. De kleurstelling lijkt erg op die van de HTC Desire Z. Daar heeft hij helemaal wel wat van weg, eigenlijk.
Browsen
Is snel! Wel naar tevredenheid. Alleen moet ik nog even bladwijzers vinden.
Zune/media/etc.
Om media op je telefoon te zetten heb je Zune nodig. Bij de 100mb download kreeg ik wel iTunes flashbacks, maar ik heb het nu alleen gebruikt om te synchroniseren. Zune ziet er prima uit en werkt intuïtief. Met mijn HTC Legend heb ik nooit filmpjes gekeken maar de Zune videomap zag er zo verleidelijk uit dat ik wat afleveringen van series op mijn telefoon heb gegooid.
Het viel me wel tegen dat ik weinig ruimte had om dingen op te slaan. Ik zou even moeten kijken maar volgens mij was het iets van 6gb.
Marketplace
Alles is betaald! Ik game nagenoeg niet met mijn telefoon, maar vond het bij android wel fijn om een spelletje erop te hebben staan voor iemand anders of als ik ergens lang moet wachten. Nu zal ik toch mijn cc erbij moeten halen.
Rectificatie: ook hier kan je gratis games vinden. Voor mij als zeeeer casual gamer hardstikke prima. En ik ben erop gewezen dat er ook een topic is op tweakers over leuke gratis WP7 games.
Windows Phone vs. Android
Laat ik eerlijk zijn: deze eerste dag mis ik Android wel. Ik ben geen echte tweaker, heb geen custom roms gebruikt, maar mijn telefoon was wel handig ingedeeld en had fijne widgets.
Voor mijn gevoel (hopelijk vind ik de weg nog!) moet ik nu meer handelingen verrichten om iemand te bellen, muziek aan te zetten, internet/wifi aan of uit te zetten, etc. Mijn contactenlijst was eerst ook hel, maar die heb ik nu alleen op gmail staan.
Aanvulling: er is een widget voor internet&wifi aan/uit-zetten. Klinkt als een goede oplossing. Ik moet sowieso mijn 'homescreen' nog instellen voor mezelf.
Concluderend
De eerste indruk deed me heel even verlangen naar een Android telefoon. Ik ben geen zware gebruiker (toch voornamelijk bijblijven social media en bellen/sms-en/whatsappen) en.. het is nog even zoeken. Ik heb er vertrouwen in dat als ik eenmaal de routine krijg ik erg tevreden zal zijn met Windows Phone. Ook wel: deze review is misschien nog aardig negatief, maar dat ligt aan mij en omdat ik het pas 2 seconden gebruik.
Aanvulling: Na een ruime dag ben ik al iets positiever. Het voelt in ieder geval samenhangender dan Android.
Edit: De handleiding van Windows moet ik nog even doornemen:
http://www.microsoft.com/...NL/howto/wp7/default.aspx?
[
Voor 11% gewijzigd door
veincode op 14-10-2011 09:47
]