mijn vorige build (nog geen half jaar oud) is uit het raam gedonderd... met alle gevolgen van dien, kapot
nu ben ik van plan om weer een nieuw systeem samen te gaan stellen, liefst in de herfstvakantie, maar dan kan ik alvast mijn keuzes voor onderdelen alweer gemaakt hebben..
Wat mag het systeem gaan kosten?
+-1700 voor nu, wat er later bijkomt is hier nog niet bij inbegrepen
Zijn er componenten die je al hebt en mee wil nemen naar je nieuwe bak? (monitor, tobo, muis, enz.)
mijn AG Neovo scherm zal het tot de zomervakantie nog maar uit moeten houden, draai hem altijd op 1280x1024, maar volgende zomervakantie wilde ik voor het eerst 2! nieuwe beeldschermen halen die 3d ondersteunen @ een vernieuwingsfrequentie van 120. weet nog niet wat hiervan de resolutie gaat worden, maar daar moet ik met de videokaarten even rekening mee houden.
tobo: ik heb een logitech G15 (blauwe verlichting) die gaat nog wel een jaar of 5 mee
muis, komt er met kerstmis nog bij, heb nu een standaard logitech muis, waarvan de rechtermuisknop eraf ligt...
speakers heb ik nog van medion 5.1 stereo 500 watt
welke componenten vallen er nog meer te benoemen?
mijn dvd-brander van asus en mijn dvd-reader van asus (die zijn al 7+ jaar oud, en ondanks de val nog intact) zullen meeverhuizen in de nieuwe build, welk type het zijn zou ik niet weten.
Wat denk je allemaal nodig te hebben? (SSD bijvoorbeeld iets?)
om te beginnen 2tb aan harde schijf 7200 RpM anders is het algauw een bottleneck
SSD twijfel ik nog over, vindt het knap duur voor performance die ik nog niet gezien heb...
Heb je nog bepaalde voorkeuren? Waarom?
ik ben een asus fanboy... (nog nooit iets anders gehad, en alleen maar positief, praktisch alles van asus is goed over te clocken.
Wat voor soort gamer ben je?
total war series, bfbc2, bf3, cod black ops, warrock, minecraft, en spellen die nog gaan uitkomen wil ik ook high quality kunnen spelen.
en ik hou van benchmarken... daar heb je bij de RoG series mobo's ook een licentie voor 3dMark vantage bijgeleverd, en er zit een mooiere versie van cpu-z bij
De build die ik hiervoor heb samengesteld:
# | Product | Prijs | Subtotaal |
2 | Samsung Spinpoint F3 HD103SJ, 1TB | € 41,99 | € 83,98 |
1 | Seagate Constellation ES ST2000NM0031, 2TB | € 65,50 | € 65,50 |
1 | Cooler Master HAF X | € 147,95 | € 147,95 |
2 | Sharkoon Quad CCFL Caselight | € 8,65 | € 17,30 |
1 | Cooler Master V8 | € 49,95 | € 49,95 |
1 | Scythe Kaze Master Ace 5.25" Zwart | € 27,60 | € 27,60 |
1 | Cooler Master Megaflow Red, 200mm | € 10,72 | € 10,72 |
1 | Corsair Vengeance CMZ8GX3M2A1600C8R | € 63,50 | € 63,50 |
1 | Arctic Silver Silver 5 - 3.5 Gram | € 5,40 | € 5,40 |
1 | Logitech G35 gaming headset | € 79,50 | € 79,50 |
1 | Intel Core i7 2600K Boxed | € 253,- | € 253,- |
1 | Nexus RX-1.1K GOLD (1100 Watt) | € 149,90 | € 149,90 |
1 | Crucial m4 CT064M4SSD2CCA met Data Transfer Kit 64GB | € 92,90 | € 92,90 |
2 | Asus ENGTX560 Ti DCII/2DI/1GD5 | € 199,95 | € 399,90 |
1 | Asus Maximus IV Extreme-Z | € 303,45 | € 303,45 |
Bekijk collectie
Importeer producten | Totaal | € 1.750,55 |
toelichting:
De kast:
Komt geen verandering in, of er moet wel een veel betere kast zijn, ik ben van mening dat deze mooi is om naar te kijken... en dat het makkelijk is om er componenten + verlichting in te bouwen.
het moederbord:
ik ben een asus-fan, en ook van de RoG-series, er gaat dus ook niets anders dan een RoG-series mobo inkomen, vanwege de xtreme overclockmogelijkheden, en ik heb een hekel aan de ''lichtblauwe mobo's''
lelijke kleur voor een mobo als je een window hebt...
de grafische kaart:
dit lijkt mij wel een redelijk goede grafische kaart, daarom ook x2 (niet te duur, goede overclockmogelijkheden, goed materiaal, en een mooi uiterlijk.
als er een betere kaart aanwezig is voor een dergelijke prijs, wordt namelijk toch een sli-opstelling, anders wordt het mij te duur.. het liefst van asus dan heb ik graag feedback daarover.
de cpu
ik wilde de 2600k nemen omdat die in benchmarks toch wel beter uit de bus komt met prestaties dan de 2500k, ook is er bij de 2600k 8gb L3-cache aanwezig. de rest van de features van een cpu maken mij niet veel uit, zolang hij maar goed te overclocken is en snel genoeg is.
de cpu-koeler
ik heb lang genoeg zitten twijfelen tussen de mugen 2 rev B en de cooler master V8 en een H80 watercooler, echter ben ik tot de conclusie gekomen dat de V8 mij het beste schikt? uiterlijk is érg mooi.. ik vindt de mugen namelijk knap lelijk met die pinnetjes die uitsteken op dat stalen plaatje, geen gezicht om tegenaan te kijken.
de h80, ik heb nog te weinig ervaring met watercoolers, deze is volgens mij niet bij te vullen met vloeistof en dat verdampt/condenseert toch ook een keer? dan gaat hij met hoge temperaturen max. 5 jaar mee? ook is hij niet heel makkelijk te mounten in de coolermaster haf X heb ik het idee?
De SSD
ik zit nog te twijfelen of ik deze wel of niet nu al ga nemen, ik vindt ze namelijk nog knap duur voor iets wat nog in de kinderschoenen staat.
Ook ben ik nog niet overtuigd van performance die ik nog nooit aan het werk heb gezien.
maar als ik er wel een neem, zal het deze worden, aangezien ik er dan hooguit windows en een paar games op zal gaan zetten.
De harde schijven
over deze harde schijf lees ik de meeste positieve reacties, en ook qua prijs vindt ik hem goed presteren!
voor nu 2 schijven, komt een uitbreiding in de zomervakantie voor.
de constellation schijf is bedoeld als externe harde schijf
Het geheugen:
hier heb ik heel weinig weet over, 1600mHz leek mij wel goed genoeg? en een 1/9 performance winst doordat er slechts 8clockcycles zijn?
het geheugen is iets wat ik niet te duur ga maken dus niet boven de 75 euro
de voeding,
ik weet dat het voor nu ZEKER weten overkill is, maar ik heb gelezen dat als je maar 50% van je wattage gebruikt dat hij dan efficienter is?
ook zal deze voeding toch minimaal 8 jaar mee moeten gaan, en aangezien ik een cf/sli opstelling ga gebruiken, leek het mij voorlopig wel voldoende, ik hoop niet dat hij bij 50% gebruik, wel de 1100 wat erdoorheen slurpt, is niet erg leuk voor de energie-rekening... die wil ik niet al te hoog laten oplopen.
de headset
ik ben bij randapparatuur een fanboy van logitech, en al zeker van de G-series, is enorm handig bij spellen zoals bfbc2... ook is hij qua design erg mooi, en hij heeft 7.1
het is ook voor het eerst dat ik er lichtjes in ga bouwen, vandaar de rode fan, die is bedoeld voor bovenin de haf X, en de ccfl lights zijn bedoeld om de kast van de binnenkant op te lichten, heb hier nog geen ervaring mee, dus leek dit mij wel een goedkope optie om hierbij in te stappen..
de arctic silver pasta voor de koeler, omdat die beter schijnt te koelen
de fan controller, omdat er volgens mij geen zit op de kast die alle fans zou kunnen ondersteunen?
dan heb ik volgens mij wel alles genoemd.
ik sta volkomen open voor commentaar, en heb graag feedback!
alles wat ik goedkoper uit kan komen en met indien mogelijk betere prestaties (voor niet te veel stroom extra) is héél mooi meegenomen!
Let a.u.b. niet op de typo's etc. we zitten hier op een forum waar pérfect nederlands geen verplichting hoort te zijn... voor de pendantic bastards onder ons, verander van baan naar leraar/lerares nederlands...
Alvast bedankt