- De plaats of persoon van wie je dat hebt gehoord had niet meer info?
- Een
MOSFET is een Metal-Oxide-Semiconductor Field-Effect
Transistor (eerste zin van de eerste hit als je op Google zoekt naar 'mosfet'). Dus als je de moeite had genomen om zelf 1 minuut op Google te zoeken, had je niet hoeven vragen naar een 'mosfet of transistor'.
- Hetzelfde geldt voor 'open input'. Wederom de eerste hit op Google die bruikbare informatie oplevert. Kom je nou tijdens het lezen van zo een pagina tot de conclusie dat je iets niet snapt of ergens niet uitkomt, dan Google je dat ook weer even. Als je er dan nog niet uitkomt dan kun je hier posten, met vermelding van je eigen zoekwerk, wat je al wel uitgevonden hebt en waar je bent gestrand.
Dus wederom, toon wat meer eigen inzet, vertel waar die inzet uit bestond, en geef lekker veel info. 'een projectje met led arrays' zegt mij namelijk helemaal niets; hoeveel leds? verschillende kleuren? hoe aangesloten? hoeveel spanning / stroom is nodig? etc. Een schema helpt altijd ook enorm. Je hoeft niet per sé je volledige schema te posten als dat lastig is, alleen het gedeelte waar het om gaat is ook prima.
Ik begrijp dat je beginner bent en alle begin is moeilijk. Zeker als je geen / weinig mensen in je omgeving hebt die hier kennis van hebben. Zou je deze vraag aan een bekende stellen dan zal hij waarschijnlijk doorvragen. Op een forum werkt dat echter niet lekker, omdat het langzaam gaat, waardoor mensen al snel afhaken en de hele thread door moeten spitten op zoek naar alle info, of vragen dubbel gaan stellen, of met oplossingen komen die niet werken voor jouw situatie.
P.S. Hopelijk laat je je niet wegjagen door mensen zoals ik die je keer op keer wijzen op de noodzaak van eigen inzet en een informatieve openingspost

"The general rule on about people on IRC seems to be "Attractive, single, mentally stable: choose two"