Dat het nog in Europa uit gaat komen:
Tegen:
-tegen Clove (een grote retailer in de UK) is gezegd (onofficieel) dat het niet in de UK uit komt. Later is daar door Clove aan toegevoegd dat dat mogelijk komt omdat de Motorola Pro (ook qwerty) al uit zou komen in de UK, waarvoor de Milestone 3 te veel concurrentie zou geven.
-De Milestone 2 had mogelijk geen goede verkoop cijfers in de EU, wat een reden zou kunnen zijn om de Milestone3 hier ook niet uit te brengen.
-veel toestellen komen niet in de EU uit
-er is nog geen ander bericht over Milestone 3 en de EU naar buiten gekomen, wat de kansen met elke maand verder verkleint.
Voor:
-de milestone 1 en 2 zijn ook in de EU uitgekomen
-vorige Motorola toestellen komen (als ze in Europa uit komen) meestal een paar maanden later uit dan in de VS.
-motorola brengt volgens mij relatief vaak Europese toestellen uit. Wel blijven ze vaak kort op de markt, en wordt er weinig reclame voor gemaakt.
-er is naast de Droid 3 al een GSM versie beschikbaar, waardoor de stap relatief klein is om het in Europa uit te brengen
-Er is weinig concurrentie voor de Droid 3 in de EU, tegelijkertijd is het een veel besproken toestel.
-Een tijdje na het bericht van Clove, heeft Google Motorola's smartphone divisie overgenomen, waardoor eventuele onofficiele plannen over het niet uitbrengen gewijzigd kunnen zijn.
-De Milestone 3 kwam vrij plotseling uit in Brazilie, en gaat later nog in andere zuid-amerikaanse landen uit komen. Hetzelfde kan uiteraard gebeuren voor Europa.
Op basis hiervan schat ik zeer grof en subjectief een kans in van 35% dat het hier binnen een half jaar uit gaat komen.