Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maartendc
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 20-08 21:26
Net is er iets verschrikkelijks gebeurd volgens mij.
Ik wilde mijn externe harde schijf omzetten naar ext 3 met Partition magic.
Nou programma opgestart. Het was nog niet eens echt opgestart en hij gaf een soort errors en zei dat het wat moest fixen, nou oke. En toen bleven de errors, nou programma afgesloten, ik heb het zelfs nog proberen te verwijderen daarna, maar toen sloeg mun windows compleet vast. En ik zag op een gegeven moment snel dat ik mun c schijf niet meer kon zien. Daarna laptop opnieuw opgestart en uiteindelijk kwam ie meteen met systeem herstel, maar daar kan ik mijn c partitie niet meer zien.
Dan staat er onder: stuurprogramma's laden. Dat is de enige optie die ik heb. De externe hd is nog benaderbaar daarbij, maar daar heeft nooit wat opgestaan (die is nieuw) en een Recovery D schijf. Die zat er al automatishc bij toen ik deze laptop kreeg. Het is een Dell Studio Laptop met vista.

Ongelofelijk stom van me ik weet het ik weet het. Maar hoe nu verder?
Ik zou niet weten wat ik zou moeten kiezen bij stuurprogramma's laden.
250 gb schijf weg zonder dat ik dat vervloekte programma nog maar had opgestart

EDIT: Als ik gewoon op volgende klik heb ik verschillende mogelijkheden. Ik kan hem terugzetten naar de fabrieksinstellingen van Dell. Dan heb ik gewoon weer een laptop zoals die was aan het begin neem ik aan? En dan is de C schijf weer benaderbaar?
En nog wat andere opties. Maar ik wil weten of er nog een mogelijkheid is om die schijf nu al weer benaderbaar te hebben want dan krijg ik m'n gegevens terug.

[ Voor 15% gewijzigd door Maartendc op 12-02-2011 12:14 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

Kun je vanaf die recovery partitie niet gewoon je systeem herinstalleren? Meestal fixen die recoveryprogs ook gewoon de partitie als die corrupt is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rupie
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 16-09 14:14
Je zat nog in Windows en toen kon je je C schijf niet meer zien?

als je c schijf omgezet is naar ext3 gaat je windows recovery die niet zien nee. Wellicht dat je je bestanden nog wel kunt zien (en als je geluk hebt redden, maar reken daar niet te hard op) als je opstart met een live cd zoals Knoppix. Als je Windows weer wil installeren zal je toch echt eerst je C schijf weer FAT of NTFS geformatteerd moeten zien te krijgen.

Desktop | Server | Laptop


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maartendc
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 20-08 21:26
Maar het lijkt me sterk dat binnen 20 sec. heel m'n lokale c schijf is geformatteerd naar ext 3. Ik was nog niets eens in het programma zelf. Volgens mij is tie gewoon corrupt geworden. En ja ik zat nog enkele tellen in Windows toen zag ik mijn c schijf oppeens niet meer staan.

@Terw_Dan
ja maar hoe moet dat?
Kijk ik heb de mogelijkheid om stuurprogramma's te laden maar ik zou bij god niet weten naar wat voor bestand ik moet zoeken. Het moet een 'setup programma' zijn.

Oh en Rupie jij bedoelt dat als ik een Linux live cd oid opstart dat ik dan wel mijn bestanden zou kunnen zien? Dan kan ik de belangrijkste dingen gewoon op mijn externe hd kunnen zetten en daarna weer zorgen dat mijn c schijf werkend word onder windows. Maarja als ik hem wel zou kunnen benaderen onder linux ofzo dan zou die geformatteerd moeten zijn naar ext 3 neem ik aan, wat mij dan weer sterk lijkt aangezien ik daar nog geen opdracht voor gegeven had.

[ Voor 32% gewijzigd door Maartendc op 12-02-2011 12:24 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nielson
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 20:34
Partition Magic gaf die fouten al aan bij het starten, dus er is nog niks omgezet naar ext3. Het antieke PM kan gewoon niet goed omgaan met moderne ntfs versies en grote partities, dan krijg je dat soort meldingen en als je die laat 'herstellen' door PM is de hele boel corrupt. 'k Zou eens proberen om met een linux live cd'tje te starten en kijken of je zo nog die partitie kan benaderen, en anders eventueel met het programma testdisk proberen of je de originele partitie terug kunt vinden. Kun je bv de bijna gelijknamige linux live-cd Parted Magic voor gebruiken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

Maartendc schreef op zaterdag 12 februari 2011 @ 12:21:
@Terw_Dan
ja maar hoe moet dat?
Kijk ik heb de mogelijkheid om stuurprogramma's te laden maar ik zou bij god niet weten naar wat voor bestand ik moet zoeken. Het moet een 'setup programma' zijn.
Maar naar wat voor stuurprog vraagt hij dan precies? In wat voor scherm zit je precies?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jimster
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 11:23
Een wijze les voor de toekomst: Gebruik nooit meer Partition Magic. Dat programma stamt nog uit 2003. Nog ver voordat Windows Vista uitkwam. Als het goed is kreeg je in Vista nog een waarschuwing dat PM niet compatible is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maartendc
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 20-08 21:26
Ik krijg zegmaar dit te zien:
http://www.computerfeeling.nl/Plaatjes/reparatie2.jpg
Alleen dan is het bij mij helemaal leeg.
En dan wel dit:
https://h10025.www1.hp.co.../Doc/images/c02073860.jpg

Maar idd het is een wijze les. Ik wist niet dat het prog. al zo oud zou zijn. En ik kreeg idd waarschuwingen maar hij vroeg ook om het te fixn zegmaar dusja in mijn naiviteit dacht ik dat het geen kwaad kon, helemaal niet omdat ik nog niet in het programma zat.

Maar wat Nielson beschrijft is precies bij mij gebeurd: 'dan krijg je dat soort meldingen en als je die laat 'herstellen' door PM is de hele boel corrupt.' Ik liet ze idd 'fixen'.

Maar wat ik nu dus moet doen is bijv. dat Parted Magic op een cdtje branden en dan booten op m'n laptop?
Dus nu eerst ervoor zorgen dat ik mijn bestanden kan benaderen, die dan op m'n externe hd oid zetten en daarna ervoor zorgen dan mijn hd niet meer corrupt is en eventueel heel de laptop terug zetten naar de fabrieksinstellingen oid?

EDIT: Ik heb verkeerd gelezen denk ik. Eerst een linux live-cd (puppy linux?) gebruiken en als ik hem dan niet kan benaderen dan parted magic gebruiken?

[ Voor 7% gewijzigd door Maartendc op 12-02-2011 13:11 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nielson
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 20:34
Hopen idd dat je vanaf een linux live-cd'tje (bv parted magic) direct bij je data kan en deze zo veilig kan stellen. Heeft PM de partitie/file system echter zodanig vernaggelt dat dat niet wil zul je mogelijk met datarecovery software aan de slag moeten als je echt data erop hebt staan waar je geen backup van hebt en die je niet kan missen. Eventueel kun je dus ook met het eerder genoemde testdisk kijken of deze een oude partitie indeling terug kan vinden. Het is echter allemaal nogal afhankelijk van wat PM nu precies gedaan heeft.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

Ik zou echt niets meer doen met PM. Ik zou eerst beginnen met je data terug te halen via een datarecoverprog voordat je dingen gaat veranderen aan je disk.
Desnoods je schijf even in een ander systeem prikken om op die manier het spul terug te halen.

Hoe meer je verandert aan de schijf, hoe kleiner de kans is dat je je data terug kan vinden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maartendc
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 20-08 21:26
Ja ik doe nou ook niks meer met m'n schijf. Ik ga even cd'tjes halen want die heb ik niet meer.
Ik kan helaas de hd niet in een ander systeem prikken, het is een laptop.
Dan ga ik de programma's van Nielson even 1 voor 1 af.
En nee ik doe niks meer met het verdoemde programma's. Nu ik aan het zoeken was, zie ik meer van dit soort 'doom' topics. Alleen die gast hoefde z'n data niet terug en ik wil eigenlijk nog even kijken wat ikterug kan halen. Ik houd jullie op de hoogte.

Heel erg bedankt iig allemaal alvast, jullie geven mij nog wat sprankeltjes hoop :P

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maartendc
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 20-08 21:26
Oh hij is benaderbaar in parted magic! Geweldig! Ik ben nu iets aan het kopieren naar mun ext hd om te kijken of dat werkt. Zo te zien wel.
Maar wat kan ik nu het beste doen? Wat is de volgende stap?
Bij de partition ediotor stond dat de schijf unallocated is oid. Dus wat is de volgende stap?
Ik ben nu ondertussen maar wat belangrijke dingen aan 't kopieren maarja als ik heel mijn muziek collectie e.d moet over kopieren dan gaat dat nogal lang duren. Is er een mogelijkheid om die schijf te herstellen en weer gewoon te gebruiken als normaal inclusief de bestanden die erop stonden?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maartendc
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 20-08 21:26
Ben heel de dag al aan 't overkopieren, ik weet niet precies wat ik allemaal moet maar ik ben nu praktisch alles aan het overzetten. Ik weet eigenlijk nog steeds niet hoe ik verder moet?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maartendc
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 20-08 21:26
Sorry voor de bump weer. Maar moet ik nu proberen met gparted (via parted magic) die unallocated space (mijn C schijf met windows erop) resizen oid naar zijn orgineel? En houd die dan ook z'n bestanden? Of mopet ik nu gewoon compleet formatteren en windows opnieuw installeren?
Sorry voor mijn vele vragen maar ik moet mijn laptop weer werkend krijgen. En aangezien jullie me al heel goed op weg hebben geholpen wil ik het ook weer goed afronden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nielson
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 20:34
Heb je nu al gekeken naar testdisk? Als deze je oude ntfs partitie indeling kan achterhalen heb je kans dat 'ie deze kan herstellen en ws heb je dan ook al je bestanden nog. Anders nieuwe partitie aanmaken en recovery draaien zodat je alles nieuw geïnstalleerd hebt, ben je wel alles kwijt en valt er met data recovery software later ook weinig meer terug te halen. Op welke manier kun je nu trouwens bij je data, aangezien de partitie unallocated aangeeft?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maartendc
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 20-08 21:26
Nee nog niet gekeken ik zal dat meteen is doen, dat is gewoon via een live-disc toch? Ik kan nu via parted magic bij mijn data. Ik ga naar My documents op het bureaublad en daar zie ik mijn externe harde schijf 1 TB staan en OS. Dat is mijn lokale c schijf waar alles op staat zoals het er altijd al opstond. Nu heb ik gisteren praktisch alles naar mijn externe hd gekopieerd gewoon via my documents zeg maar. Dus dat is al mooi :)
Maar bij gparted geeft ie wel unallocated aan bij die os schijf. Bij mun externe hd trouwens ook.
Maar ik zal eens kijken naar testdisk. Bedankt voor je antwoord weer :)

EDIT: Oh lol testdisk zit gewoon bij parted magic dom. Zal eens kijken hoe het werkt

[ Voor 6% gewijzigd door Maartendc op 13-02-2011 18:00 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maartendc
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 20-08 21:26
Hij vind hem wel. Een FAT gedeelte [DellUtility], m'n RECOVERY (ntfs) en m'n OS (ntfs ook). Maar ik weet niet precies wat ik moet doen, hoe zou ik het kunnen herstellen met testdisk?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • F.West98
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 02:24

F.West98

Alweer 16 jaar hier

iig eerst de externe HDD eruit, dat zou nog mis kunnen gaan, heb je alles back-upped naar je externe hdd, dan kan je gewoon herstellen

2x Dell UP2716D | R9 7950X | 128GB RAM | 980 Pro 2TB x2 | RTX2070 Super
.oisyn: Windows is net zo slecht in commandline als Linux in GUI


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maartendc
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 20-08 21:26
Ik heb deze stappen doorlopen: http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step
Alles ging goed, comp opnieuw opgestart maar als ik bij gparted kijk zie ik nog steeds dat de schijf unallocated is. Ik kreeg bij het kopje 'NTFS Boot sector recovery' de eerste 2 screens en uitleg niet ik kreeg in een keer: You will have to restart the computer etc.
Windows boot trouwens nu helemaal niet meer ik krijg meteen 2 mogelijkheden om een test uit te voeren van het system en memory. Dus ik weet niet wat ik bij testdisk nou moet doen voor de rest.

[ Voor 48% gewijzigd door Maartendc op 13-02-2011 18:44 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maartendc
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 20-08 21:26
Ik heb het in het afgelopen weekend helaas niet meer werkend gekregen. Ik hoop dat ik het vandaag weer in orde krijg maar ik weet niet echt goed hoe ik nu verder moet. Ik had even in m'n bios gekeken en daarin stond: fixed HDD. Dus hij staat er daar wel gewoon in, LBA format 250gb. Maar windows boot dus helemaal niet meer. Ik krijg dus een soort vaag scherm te zien, het lijkt wel of dat van m'n moederbord afkomt oid. En bij gparted staat er nog steeds unallocated. Ik heb met testdisk hem trouwens van een 'D' naar een 'L' gezet zoals staat beschreven in die guide. Ik weet niet of het wat uitmaakt als ik hem naar P (primary) zet? Help :(

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

Kun je die partitie niet gewoon helemaal weggooien. En booten vanaf je recoverypartitie of schijfje, en daar een reinstall mee doen.
Proberen de isntall te redden lijkt me vrij zinloos, gezien de mate waarin de partitie gesloopt lijkt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nielson
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 20:34
Maartendc schreef op maandag 14 februari 2011 @ 13:41:
Maar windows boot dus helemaal niet meer.
Huh, hoezo boot windows niet meer, dat deed deze toch sowieso al niet? Je zei iig dat C: totaal niet meer benaderbaar was.
Ik heb met testdisk hem trouwens van een 'D' naar een 'L' gezet zoals staat beschreven in die guide. Ik weet niet of het wat uitmaakt als ik hem naar P (primary) zet? Help :(
Lees je svp eerst wat meer in, want als je zo klakkeloos dingen gaat doen maak je het alleen maar erger. L staat voor Logical en een Windows installatie staat in normale gevallen altijd op een Primary bootable.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maartendc
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 20-08 21:26
Ja hij lijkt mij ook gesloopt maar ook weer niet, aangezien testdisk nog heel vaak partties kan herstellen. De mijne had ie zo gevonden e.d ook zijn alle bestanden nog intact volgens mij, alleen hij is unallocated. Misschien doe ik iets wel niet goed bij testdisk. Maar ik kan natuurlijk ook gaan voor fresh install inderdaad maar het zou zo onhandig zijn om alle data weer terug te zetten, en wss doet alles het dan ook niet helemaal goed meer denk ik. Hoe boot ik hem trouwens vanaf de recoverypartitie? Ik kan ook kijken of ik windows vista opnieuw kan installeren, mits die m'n partitie vind.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

Op mijn notebookje is het F3 rammen voor de recoverypartitie, maar dat kun je vast wel in de manual vinden. Ligt er maar net aan hoe de fabrikant dat gemaakt heeft.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wagenveld
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online
Zoals ik het lees boot je nu naar de Dell diagnostic partitie ipv Vista. Om dat te herstellen moet je deze stappen even volgen:
http://windows.microsoft....requently-asked-questions

Met een beetje geluk fixed dat je bootsector en start het geval weer door naar Vista.

edit: dan moet je OS partitie wel primary zijn natuurlijk.

[ Voor 9% gewijzigd door wagenveld op 14-02-2011 14:31 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pearl
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 18:44
Zet wat screenies van TestDisk hier neer.
Wel de juiste partitie gekozen en ook de partitietabel hersteld met write?
Overigens dient de bootpartitie ook aktief te zijn, is dat zo?

Een specialist weet alles van niks en een generalist weet niks van alles.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maartendc
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 20-08 21:26
Dat werkt nog niet echt. Hij herkende nou wel mijn C schijf met windows vista als ik mijn vista cd opstarte en merkte vervolgens op dat er opstartproblemen waren en dat zou fixen maar na 2x boot ie direct naar dat ene scherm (de Dell diagnostic partitie volgens jou). Maar mijn Dell Utility partitie is nou ingesteld (was al standaard bij testdisk) als * oftewel primary bootable device, en dan stonden mijn OS en Recovery als D. Die moest ik veranderen. OS naar P gezet en hij kleurde groen maar als ik iets verander bij mijn Recover partitie word ie rood gekleurd dus ikdacht dat verander ik maar niet. (Die staat nu ook als 14.6 gb niet toegewezen ruimte als het Windows Vista install vraagt op welke partitie ik Vista wil hebben.) Hetzelfde als de Dell Utility partitie als ik daar de 'letter' van veranderde dan kleurde die ook rood, net zoals mijn OS partitie als ik die veranderde naar * (primary bootable).

Maar het lijkt mij dat dat wel gewoon moet. Ik hoop dat jullie me nog begrijpen. Maar het lijkt mij logisch dat m'n OS als primary bootable moet. Ik weet niet hoe ik de rest moet instellen. M'n recovery naar E (extended)? En die Dell Utility partitie waar moet die dan naar? (ook al zou het 'rood' kleuren)
Dit lijkt me trouwens alleen een beetje begrijpbaar voor mensen die testdisk een beetje kennen.

EDIT: Oh ik heb net uitgelegd hoe het er bij mij staat maar ik wil nog best wat screenies maken als het nog niet duidelijk is.
En wat bedoel je met 'Overigens dient de bootpartitie ook aktief te zijn'? Hoe kun je zien of die actief is of niet.

[ Voor 8% gewijzigd door Maartendc op 14-02-2011 16:41 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maartendc
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 20-08 21:26
http://img594.imageshack.us/i/17392818.png/
Zo ziet het eruit.Ik ben er trouwens achter dat ik mijn OS op * kan zetten en als ik dan mijn Dell U. op P zet dat mijn OS dan groen kleurt. Ik kan bij alle 3 de partities kiezen uit alles behalve E (extended).
En de recovery partitie kleurt alleen bij de D groen. Ik dacht ik maak van de OS een * en van de overige 2 een E maar die kan ik dus helemaal niet kiezen. Ik moet nu met test disk volgensmij alles even goed krijgen en dan kan ik hem denk ik gewoon goed booten. Maarja wat moet ik nu kiezen.
Meer screens kunnen altijd :)

[ Voor 14% gewijzigd door Maartendc op 14-02-2011 18:04 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maartendc
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 20-08 21:26
Oh hij doet het weer! Precies zoals hij was voordat de boel crashte.
Ik moest m'n OS gewoon op primary bootable zetten en hij doet het weer. Het gebrek aan ervaring met partities heeft mij flink tegengehouden maar ik heb er wel veel van geleerd. Ik heb geluk gehad denk.
Alles ziet er weer normaal uit op het oog, al had ik het idee dat ie ietsje langzamer was maar dat kan aan mij liggen.

Er is alleen iets raars. Ik had gelezen dat je bij Dell computer de Dell Utility moest zetten naar DE, dat is een ander partitie type. Dus ik gedaan en vervolgens moest ik die op P zetten en m'n OS schijf op *. Alleen ik kon de recovery partitie alleen op D laten staan anders werd ie rood volgensmij. En de Dell partitie zou hidden moeten zijn maar hij is nu zichtbaar onder windows -> lokaal station v. De recovery partition is niet meer zichtbaar, terwijl hij dat altijd is geweest. Als iemand kan helpen om dit op te lossen dan ben ik weer helemaal gelukkig.

Maar zo ie zo iedereen hartstikke bedankt! Ik had dit binnen een paar minuten weer kunnen herstellen maar ach,, aldoende leert men. Jullie hebben m'n week gered :P Nielson ook bedankt voor mij uitstekend op weg te hebben geholpen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Best

Ik zit met hetzelfde probleem en vroeg mij af hoe je het uiteindelijk hebt opgelost?

mvg
Pagina: 1