Dat denk ik niet hoor, bij de 1100D.
Volgens de handleiding loopt het van -2.5 tot 0.5 waarbij het middelpunt -1 is.
En die -1 van mij is dus de rugbybalvorm voor beide ogen wat dus iets anders is dan de dioptrie instelling.
Maar het gekke is dus dat ik toch die instelling helemaal op min wil hebben om het scherp te zien en heb dus de neiging om hem verder te draaien dan mogelijk is om het beeld ook weer onscherper te kunnen krijgen om zo de optimale instelling te kunnen selecteren.
Ik moet wel zeggen dat ik bij de laatste drie klikjes weinig tot geen verschil zie tussen de instellingen.
Daarom vraag ik mij af of het aan de camera kan liggen, en of meer mensen dit hebben of dat de meeste mensen de dioptrie in het midden laten staan ongeveer.
Het bereik van die instelling zou toch overeen moeten komen met brilglazen dioptrie daarom vind ik die -2,5 zo vreemd.
Manual focus is wel leuk als de foto's ook scherp zijn, heb nu wel moeite om de focus goed te kunnen zien.
Autofocus is natuurlijk ook fijn maar zou voor de lol wel manuele focus bediening willen hebben.
Nou zijn er ook wel extra voorzetlensjes te krijgen zoals -3, met moeite en lang wachten, maar weet niet of het dat dus waard is.
Edit: De tweede opticien zegt dat ik naar de oogarts moet om de sterkte goed te kunnen meten omdat mijn accomodatie-vermogen te sterk is, dan gaan ze dat verlammen.
Maar er zit wel iets zegt hij dus het ligt waarschijnlijk niet aan de camera, dus inderdaad ben ik er achter gekomen door mijn camera dat er iets met mijn ogen mis is.
[
Voor 10% gewijzigd door
Soldaatje op 12-06-2013 15:00
]