• Addsz
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 22-01 21:14
Beste mede ICTers,

Binnenkort heb ik de MBO niv.4 opleiding systeembeheerder afgerond. Ben benieuwd wat ik qua salaris kan verwachten. Het liefst zou ik een voltijd HBO gaan volgen maar dat is financieel niet haalbaar.

Leeftijd: 19 bijna 20
Opleiding(en): MBO
Certificaten: Geen
Werkervaring: 2 jaar Helpdeskmedewerker voor groot callcenter bedrijf. Goed afgeronde stageperiodes o.a. bij een Gemeente waarna ik 3 keer terug mocht komen.

Ik ga dus proberen met een MBO4 diploma op zak door te groeien.
Wat zou het beste zijn eigenlijk? Bij een grote detacheerder solliciteren? Of bij een b.v. overheidsinstelling?

Zelf ben ik van mening dat als je echt iets wil en er hard genoeg voor wil werken je veel kan bereiken. Ik ben dus ook niet van plan om 5 jaar een 1e lijns helpdeskmedewerker te zijn o.i.d.

Bijvoorbeeld: mijn huidige werkgever(bijbaan) betaalt 8,90p.u. maar er zijn geen doorgroeimogelijkheden. Ik heb een vast contract en zou er zo fulltime kunnen beginnen. Maar ik wil niet op 1 niveau vast zitten. Ik ben van plan het meeste eruit te halen en ik word graag geprikkeld met zaken die veel van me eisen.

Zijn er mensen die hetzelfde ervaren of ervaren hebben? Wat voor keuzes zijn er gemaakt en waren het achteraf gezien de beste?

  • bartvl
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 00:45

bartvl

Vlieg! Kan ik niet. Te laat...

Tsja, als je echt alles er uit wil halen dan zou ik als ik jou was onderzoeken hoe je het beste kan doorstuderen en werken tegelijk als fulltime studeren echt geen optie is.

Life is not about specs, it is about joy!


  • Addsz
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 22-01 21:14
Klopt. De enige die ik kan vinden wat een HBO duaal aanbiedt is Getronics. Hierin ga ik me eens verdiepen.

[ Voor 30% gewijzigd door Addsz op 17-01-2011 15:50 ]


  • SneaKz
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 06-11 14:50
Kijk hier even rond : Wat verdient een ICTer gemiddeld? (deel 10)
En hier: http://www.ncoi.nl/opleidingen/HBO-ICT-opleidingen-HBO.html

Ik ben ook bijna klaar met mijn huidige MBO 4 opleiding en ben ook aan het rondkijken :)
Duale opleidingen zijn wel interessant als je genoeg discipline en motivatie voor over hebt om naast werktijd nog te gaan studeren. Een dikke pluspunt hiervan is dat je naast studeren nog een aardig zakcentje verdiend :)
Of zoek een uitdagende baan waar een werkgever bereid is om je op te leiden en certificaten aanbiedt.

[ Voor 73% gewijzigd door SneaKz op 18-01-2011 09:59 ]


  • Cyphax
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 22:09

Cyphax

Moderator LNX
Ik wil me ook aansluiten bij eenieder die je aanraadt door te studeren, en al helemaal als je het echt zelf graag wilt. Desnoods leen je het benodigde bij DUO, maar ik denk dat het te waardevol is om door te studeren om dat maar even te laten zitten. Ik heb zelf zowel MBO als HBO achter me, en ik ben op zich blij dat ik ook HBO gedaan heb. Zo'n papiertje veel waard als je gaat solliciteren.

Saved by the buoyancy of citrus


  • Zoijar
  • Registratie: September 2001
  • Niet online

Zoijar

Because he doesn't row...

Addsz schreef op maandag 17 januari 2011 @ 14:21:
Bijvoorbeeld: mijn huidige werkgever(bijbaan) betaalt 8,90p.u. maar er zijn geen doorgroeimogelijkheden. Ik heb een vast contract en zou er zo fulltime kunnen beginnen. Maar ik wil niet op 1 niveau vast zitten. Ik ben van plan het meeste eruit te halen en ik word graag geprikkeld met zaken die veel van me eisen.
Ik zou als ik 19-20 was nooit iets gaan doen waar je geen doorgroeimogelijkheden hebt. Dat is weggegooide tijd. Of je moet er een studie naast doen, dan groei je op dat gebied.

  • Lyon_NL
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 18-11 14:38
Ik heb mijn MBO niveau 3 vorig jaar rond deze tijd afgerond. Altijd niveau 4 gedaan maar door ziekte en ziekende docenten zo snel mogelijk examen willen doen en niet nog een half jaar extra studie vertraging op te lopen.

Ik ben aan de slag gegaan bij een relatief klein bedrijfje. Een heel prettige werksfeer en de mensen die er zitten zijn stuk voor stuk pure specialisten in wat zij doen. Veel zijn er ook met een MBO diploma gaan werken en vervolgens ervaring op gaan doen en certificaten gaan behalen. Dit traject volg ik nu ook. Ik moet wel zeggen dat het pittig is. Een hoog tempo maar hierdoor heb ik wel in een jaar bijna mijn MCITP Enterprise Administrator Server 2008, een basic Cisco certificaat en een training Citrix gehad.

Het mooie van al dit is dat ik nooit op 1 plek vast zit. Ik heb allemaal verschillende petten op. Zit bijvoorbeeld 2 dagen in de week gedetacheerd bij een klant van ons op Schiphol als interne SysAdmin. Ik mag alles goed zolang ik maar weet wat de grens van mijn kennis is en overleg heb.

Bij grote bedrijven heb je een kader om je heen. In dat kader dien je je werk te doen en anders moet je het doorgeven (zoals je eigen ervaring ook al is.) Mijn advies is dan ook, ga niet de detachering in! Plaats een goed geupdate CV op Monsterboard en de aanbiedingen stromen binnen! (Eigen ervaring)

Qua salaris zou ik een afweging maken wat je belangrijk vind. Bij detacheerders (Centric, Peak-IT etc.) betalen ze je een basis salaris met "Korting op G-star kleding" als secundaire voorwaarde. Niet echt iets om over naar huis te schrijven.

Stel, je wilt een auto, telefoon en notebook van de zaak dan zou ik niet te hoog inzetten op salaris. Neem een start salaris van ong. €1600,- bruto in de maand. Pak de secundaire arbeidsvoorwaarde en ga hard studeren aan je certificeringen. Laat veel groei zien qua kennis en qua persoonlijk inzicht in de organisatie en ga dan na een half jaar of jaar weer rond de tafel zitten en bespreek je resultaten en kijk wat de mogelijkheden zijn.

Zelf heb ik mijzelf net ingeschreven voor een HBO opleiding. Puur omdat het werk wat ik wil doen, projectmanagement, niet aangeboden wordt aan MBO'ers met de relatief korte werkervaring die ik heb (Werk inmiddels ook al een ruime 4 jaar in de ICT maar 2 jaar als IT Pro).

Het ligt aan je ambities, wil je Senior SysAdmin worden van een Enterprise omgeving, wil je een Sneior Consultant worden met een specialisatie ergens in of wil je projecten managen e.d.? Het is handig om je doel duidelijk te krijgen en daarop je keuze te baseren. Ik weet zelf de waarde nog niet helemaal van mijn HBO diploma (wanneer ik deze haal) maar zoals ik nu merk is deze van groot belang voor een, in mijn optiek, leuke baan en een goed salaris met goede secundaire voorwaarde.

[ Voor 9% gewijzigd door Lyon_NL op 18-01-2011 11:02 ]


  • dieselb0y
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 00:24
Misschien is het verstandig je cv op monsterboard te gooien en hier duidelijk bij te vermelden dat je naast werken ook een hbo opleiding wilt volgen. Er zullen vast genoeg werkgevens zijn die je niet 40 uur per week nodig hebben?

Vergeet hiernaast ook niet de studie lening die je kan aanvragen.

[ Voor 13% gewijzigd door dieselb0y op 18-01-2011 13:34 ]


  • fRiEtJeSaTe
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 17-11 09:02
Laat je zeker niet vertellen dat je met je opleiding systeembeheerder alleen maar als helpdesker kan beginnen (dat vertelde mijn mentor bij het uitreiken van m'n diploma mbo4 |:( )
Zeker in de randstad zijn er genoeg mogelijkheden. Pas ook op voor detacheringsbureaus, salarissen zijn daar erg laag en ruimte voor onderhandeling is vrijwel nihil.

  • Addsz
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 22-01 21:14
Bedankt allemaal voor de reacties.

Fulltime studeren gaat het zowieso niet worden. Ik ben niet zo kapot van geld lenen. Het zou zich uiteindelijk terugbetalen maar ik heb meerdere vasten lasten waarvoor ik nu al een parttime baan heb. Ik ben niet bereid om weer overdag naar school en savonds te gaan werken voor een "habbekrats". Het beste een duaal of deeltijd studie zodat ik meer geld ernaast kan verdienen om alvast wat spaarcenten en ervaring te hebben.

@Frietjesaté - Dat is bij ons op school ook inderdaad wel eens verteld ja, maar dat hangt af van de situatie natuurlijk. Daarbij komt ook dat ik goed de overeenkomsten enz. door ga lopen voordat ik uberhaupt ergens geplaatst wil worden. Functiebeschrijving moet overeenkomen met de werkzaamheden die ze me laten doen, indien ik meer moet doen als er op papier staat passen ze mijn functie incl salaris maar aan.

De NCOI heeft meerdere korte opleidingen heb ik gezien? Wat is de waarde van enkel bedrijfskundige informatica tegenover de bachelor bedrijfskundige informatica? En ik kan me niet voorstellen dat men binnen 1 jaar een HBO diploma op zak heeft.

  • Tank80
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 00:09

Tank80

Cyanide&&Happiness

Addsz schreef op dinsdag 18 januari 2011 @ 15:34:
De NCOI heeft meerdere korte opleidingen heb ik gezien? Wat is de waarde van enkel bedrijfskundige informatica tegenover de bachelor bedrijfskundige informatica? En ik kan me niet voorstellen dat men binnen 1 jaar een HBO diploma op zak heeft.
Bij de ncoi moet je voor een volledig HBO diploma ook 3 jaar vakken volgen en daarna nog minimaal een half jaar afstuderen. Bij een regulier hbo is datzelfde traject 4 jaar. Niet echt een verschil dus. Wat pleit voor een regulier hbo is dat de kosten daar een stuk lager zijn (lesgeld ncoi ~ €3000/jaar, regulier hbo € 1500,-) en dat een reguliere hbo opleiding nog altijd beter op je cv staat dan een opleiding van het ncoi (nofi).

Je imiteert me mateloos.

Pagina: 1