
Microsoft Lync 2010
Lync 2010 is de laatste versie van Microsofts oplossing voor chat, presence, audio-, video- en webconferencing, en voice. De volledige naam van de het serverproduct luidt Microsoft Lync Server 2010, de clients zijn onder andere:- Lync 2010: De rijke client-applicatie voor op de desktop: IM, telefonie, video, sharing, alles zit er in.
- Lync 2010 Mobile: De Lync client voor op mobiles.
- Lync 2010 Attendant: Speciale full-screen client voor mensen voor wie Lync hun belangrijkste applicatie, zoals bijvoorbeeld helpdeskpersoneel.

Nieuwe naam?
Als je denkt dat Microsoft al eerder een vergelijkbaar product had, dan heb je het helemaal goed. De vorige versie heette nog Office Communications Server 2007 R2, daarvoor Office Communications Server 2007, Office Live Communications Server 2005 en daarvoor Office Live Communication Server 2003. Wie nog verder in de tijd terug wil gaan komt bij de IM service van Exchange 2000, je kunt stellen dat het daar allemaal mee begonnen is.Van de grote Office en Server releases zitten we nu in Wave 14 (Exchange 2010, Exchange 2010, SharePoint 2010) en dus kom je Lync ook nog wel eens tegen onder de naam OCS 14, dit was de codenaam tijdens de ontwikkelperiode.

Wat is nieuw?
Ten opzichten van OCS 2007 R2 is er veel veranderd, niet alleen op het gebied van clientfunctionaliteit maar zeker ook wat betreft installatie en configuratie. Het aantal beheerconsoles is teruggebracht tot twee:- Lync Management Shell
- Lync Control Panel
De eerste is een PowerShell console waarmee je alles van Lync kunt configureren, inclusief de mogelijkheid om repeterende of complexe taken uit te voeren of op te slaan in scripts. De tweede is een Silverlight-based webinterface die het grootste deel van het 'dagelijks' beheer mogelijk maakt.
Qua deployment is er ook veel verbeterd. Aanpassingen aan de architectuur leg je eerst vast in een zogenaamde Topology, de configuratie wordt dan weggeschreven in een centrale database. Alle servers hebben een replica van deze database en zijn worden in een mum van tijd up-to-date gebracht.

Meer informatie?
Kijk eerst op het Lync Server TechCenter.Daar vind je ook de Lync Server 2010 Technical Library.
NextHop is het officiële blog van het Lync Team: NextHop

Waar te vinden?
Er is een 180-dagen proefversie van Lync die je hier kunt downloaden.
En dit topic dan?
Dit topic is bedoeld om Lync Server 2010 te bespreken, om ervaringen te delen en algemene zaken te bespreken. Voor een concreet technisch issue kun je misschien beter een eigen topic openen.Opmerkingen of aanvullingen mbt. deze startpost zijn van harte welkom.