Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
Waarom heeft/wil iemand een m-itx?
- Omdat het makkelijk mee te nemen is?
- Goedkope oplossing voor een LAN?
- Omdat het ruimte bespaart?
- Als HTPC?
- Omdat het stoer is zo'n krachtig mogelijk systeem in een schoenendoos te proppen?
Ik denk dat als er hier een m-itx systeem wordt samengesteld puur om te kijken hoeveel power we in een zo'n klein mogelijk doosje kunnen stoppen voor heel weinig mensen te informatief is. Het budget is 900 euro. Daar koop je een erg krachtige laptop voor. En voor dat geld koop je al helemaal een 'normale' pc, desnoods een micro-ATX. Ik denk dat de BBG voor een m-ITX systeem het meest waarde heeft voor de groep mensen die voor een m-ITX kiest als HTPC of LAN-kastje dat niet te duur is?
- Voor een HTPC m-itx kun je rond de 400E klaar zijn. Hoeft er ook geen monsterlijke CPU/GPU in. Bovendien zijn er stijlvolle m-ATX kasten te koop die zo bij je stereoinstallatie matchen.
- Voor een LAN oplossing (voor een stuk of 5 LAN's per jaar 900E uitgeven?) Kan ook voor minder geld dmv een goedkopere CPU, GPU, geen SSD etc. Je hoeft er alleen maar op een LAN mee te spelen.
Het is nauwelijks duurder dan een 'normale' PC. De kast is eigenlijk het enige onderdeel dat duurder is. Het budget is inderdaad fors, maar laat de SSD eruit en je bespaard alweer bijna 200 euro.
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
- oops
[ Voor 140% gewijzigd door Stefanovic45 op 13-12-2010 14:48 ]
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
[ Voor 6% gewijzigd door Dreamvoid op 13-12-2010 12:36 ]
Dus ik mis een beetje het doel van het bakje eigenlijk.
Deze BGG komt mij een beetje overhaast over. Als uitgangspunt zou het gebruik centraal moeten staan. Een eis m.b.t. mainboardformaat is een beetje vreemd. Er is meer dan mini-ITX. Waarom niet een omschijving van het doel van de machine, en de tweakers laten zoeken naar de mogelijkheden? wellicht dat er een mini-ITX systeem uitrolt. Maar misschien ook niet....
Qua randvoorwaarden van deze BGG:
Duidelijk lijkt mij dat een small formfactor (SFF) PC gezocht wordt. Is er ook nog een bepaald gebruik, of een bepaalde groep gebruikers waarvoor deze PC bedoelt is? Bijvoorbeeld:
Zoals als genoemd: Voor de tweaker, en met zoveel mogelijk power in een klein kastje.
of: Bedoeld als 'standaard' desktop, met voldoende power voor office werk, een lichte game of een filmpje kijken.
of: Een kleine HTPC.
etc...
Prusa mini+ & Xtool M1 & Anycubic Photon
Ik zal dit in de TS iets meer toelichten.
Zo'n shuttle barebone voldoet wat mij betreft ook aan de voorwaarden, wellicht dat een 'SFF PC' een betere benaming is. Dit ga ik kortsluiten met de mensen die daar over gaan.
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
Voor de meeste mensen is dat formaat 'klein genoeg'.
Niet onaardig voordeel van de WD Black schijven is dat er 5 jaar garantie op zit waar die voor de Samsung 3 jaar is. Altijd meegenomen.
[ Voor 4% gewijzigd door CaptJackSparrow op 13-12-2010 16:13 ]
ik zit me gek te zoeken aan zo een systeem.
Als ik 200 euro meer budget heb (1100 euro) wat zou ik aan dit systeem nog kunnen veranderen ? Past een 5870 in dit systeem ? Nog andere zaken die ik kan veranderen ?
NUC I5 256GB SSD
| # | Product | Prijs | Subtotaal |
| 1 | Samsung Spinpoint F3 HD103SJ, 1TB | € 46,- | € 46,- |
| 1 | Sony NEC Optiarc AD-7700S | € 24,- | € 24,- |
| 1 | Silverstone Sugo SG05BB-450 | € 111,80 | € 111,80 |
| 1 | Arctic Cooling Alpine 11 Pro | € 8,- | € 8,- |
| 1 | Intel Core i7 860 | € 221,85 | € 221,85 |
| 1 | OCZ Vertex 2 SATA II 2.5" SSD 120GB | € 186,- | € 186,- |
| 1 | Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/4G | € 43,92 | € 43,92 |
| 1 | Gigabyte GA-H55N-USB3 | € 89,95 | € 89,95 |
| 1 | Sapphire HD 6850 1GB GDDR5 PCIE | € 164,- | € 164,- |
| Bekijk collectie Importeer producten | Totaal | € 895,52 | |
Dan alleen nog opzoek naar een wat betere CPU koeler en klaar is kees.
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Zou de voeding ook nog een 6870 en wat randapparatuur trekken ? (Stick, externe HDD, controller)-The_Mask- schreef op maandag 13 december 2010 @ 20:39:
# Product Prijs Subtotaal 1 Samsung Spinpoint F3 HD103SJ, 1TB € 46,- € 46,- 1 Sony NEC Optiarc AD-7700S € 24,- € 24,- 1 Silverstone Sugo SG05BB-450 € 111,80 € 111,80 1 Arctic Cooling Alpine 11 Pro € 8,- € 8,- 1 Intel Core i7 860 € 221,85 € 221,85 1 OCZ Vertex 2 SATA II 2.5" SSD 120GB € 186,- € 186,- 1 Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/4G € 43,92 € 43,92 1 Gigabyte GA-H55N-USB3 € 89,95 € 89,95 1 Sapphire HD 6850 1GB GDDR5 PCIE € 164,- € 164,- Bekijk collectie
Importeer productenTotaal € 895,52
Dan alleen nog opzoek naar een wat betere CPU koeler en klaar is kees.
NUC I5 256GB SSD
Dan heb je denk ik net iets meer nodig, en als je wilt overklokken zal ik 500 + aanraden, maar als de voeding van een goed merk is niet, alhoewel een beetje overhead niet kwaad kan natuurlijk.Here is Guru3D's power supply recommendation:
Radeon HD 6850 - On your average system the card requires you to have a 450 Watt power supply unit.
Radeon HD 6870 - On your average system the card requires you to have a 500 Watt power supply unit.
Dan kun je misschien beter dit erin doen en vervangen, of als het mogelijk is de psu in de case vervangen als jij die vase wilt hebben(deze voeding is tevens modulair...):
| # | Product | Prijs | Subtotaal |
| 1 | Lian Li PC-Q08B | € 89,- | € 89,- |
| 1 | Antec TruePower TP-650 | € 68,50 | € 68,50 |
| Bekijk collectie Importeer producten | Totaal | € 157,50 | |
ben je 45 euro duurder uit en ik weet zo 1-2-3 niet of dit past, qua voeding en case.
mijn case is exact hetzelfde, met een blauwe led
[ Voor 10% gewijzigd door alaintje op 13-12-2010 21:34 . Reden: lay-out ]
Absoluut relatief, relatief absoluut.
Het past beter in het [BBG aanschaf] Gamesysteem november - december 2010 topic.
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
Absoluut relatief, relatief absoluut.
En dus niet over persoonlijk advies.StefanvanGelder schreef op maandag 13 december 2010 @ 21:41:
Het is de bedoeling dat er enkel wordt gediscussieerd wordt over de configuratie voor januari
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Meer performance bij lager energie verbruik. De quadcores krijgen een die shrink, een aantal verbeteringen en geïntegreerde video, bij een aantal modellen naar het lijkt op het nivo van een Radeon 4350.
Kortom, juist als je de behoefte voelt om zoveel mogelijk power in een klein kastje te stoppen zijn dit interessante eigenschappen. Die BBG komt dus een maand te vroeg.
Persoonlijk overigens geen behoefte aan. Ik zie liever de combinatie klein-zuinig-goedkoop. Als ik performance wil mag het best iets groter zijn.
De Sharkoon Rush Power M SHA-R600M past er ook perfect in ?
[ Voor 44% gewijzigd door not2secure4u op 13-12-2010 22:32 ]
NUC I5 256GB SSD
Daarna heb ik me een laptop aangeschaft maar onlangs begon het toch weer te kriebelen
Een SG05 is kleiner maar daar zit geen standaard voeding in maar ik weet niet of dat een probleem hoeft te zijn. De SG07 lijkt me ideaal (180 mm fan!) al vind ik het design niet echt super.

Een cpu-temp van 55 vind ik dan erg netjes voor zo'n kleine kast en in zijn review stelt hij dat het luidste onderdeel dan de videokaart is.
De Q08 heeft wel als voordeel dat er meer hd's in kunnen maar voor mezelf maakt dat niet zoveel uit, ik overweg zelfs enkel een SSD in te bouwen. Misschien wachten ik nog even totdat de Silverstone FT03 op de markt komt (die wel een stuk groter is) en de eerste ervaringen kan lezen. Tja, de keuze van case is ook een beetje afhankelijk van wat je er van verwacht, denk ik. Dus het kan nooit voor iedereen goed zijn
@ -The_Mask-
Nofi maar kan je mij uitleggen waarom je een Core i7 860 zou nemen boven een Core i5 760? Ben zo niet meer thuis in het Core i3/i5/i7 platform. Als ik zo de specs bekijken, zie ik enkel verschil in de overclockfeature en hyperthreading. Persoonlijk zie ik daar geen enkele meerwaarde in; het automatisch overclocken gebeurt toch enkel wanneer slechts 1 core actief is? En aangezien steeds meer applicaties gebruik maken van 2 of meer cores...
Dan lijkt de keuze voor de i5 760 van StefanvanGelder logischer. Is het voor games dan niet interessanter om de meerprijs voor de i7 860 bijvoorbeeld in een 6870 te stoppen?
[ Voor 23% gewijzigd door D-Three op 13-12-2010 22:56 ]
Qua CPU koeler passen er niet zo heel veel op. Ik ben bang dat het bij de Arctic Cooling Alpine 11 Pro wordt. Toch al iets beter dan de stock koeler van Intel.not2secure4u schreef op maandag 13 december 2010 @ 22:29:
Welke CPU cooler past hier dan wel op ?
Voordat we de eerste Mini-ITX moederborden leverbaar zien, zijn we zo weer een paar maand verder. Het is dus te makkelijk om te zeggen dat we 1 maand te vroeg zijn. Zo kun je volgens mij alles wel uitstellenlocke960 schreef op maandag 13 december 2010 @ 22:28:
Ik realiseer me dat dit soort zaken altijd wel speelt, maar toch, in Januari komt Intels Sandy Bridge uit.
Meer performance bij lager energie verbruik. De quadcores krijgen een die shrink, een aantal verbeteringen en geïntegreerde video, bij een aantal modellen naar het lijkt op het nivo van een Radeon 4350.
Kortom, juist als je de behoefte voelt om zoveel mogelijk power in een klein kastje te stoppen zijn dit interessante eigenschappen. Die BBG komt dus een maand te vroeg.
Je bedoeld dat er juist wel een standaard voeding in zit? Er is een variant leverbaar met een 450W voeding, het is echter de vraag of dat genoeg zal zijn voor deze setup omdat er verder ook geen gegevens van bekent zijn. De kans is wel erg groot dat er een Silverstone Strider SFX 450W in zit. Die zou de setup in principe wel moeten trekken.Een SG05 is kleiner maar daar zit geen standaard voeding in maar ik weet niet of dat een probleem hoeft te zijn.
Daarnaast past er een videokaart in van 22,8 cm. Laat de 6850 ongeveer net zo lang zijn, als we dan de power connectors nog eens mee rekenen dan gaat het helaas niet passen.
De SG07 heeft inderdaad iets betere afmetingen. Vooral de hoogte scheelt behoorlijk. Over smaak valt natuurlijk niet te twisten, ik zou er persoonlijk wel mee kunnen leven. De kasten zijn denk ik behoorlijk aan elkaar gewaagt. Omdat de Silverstone SG07 kleiner is krijgt die het voordeel van de twijfel denk ikDe SG07 lijkt me ideaal (180 mm fan!) al vind ik het design niet echt super.Maar deze reviewer kon er wel een Scythe Rasetsu in bouwen: http://www.homemedia.fr/t...7-Silverstone-SG07-6.html
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Enig idee wat de maximale hoogte van de koeler mag zijn?StefanvanGelder schreef op dinsdag 14 december 2010 @ 21:14:
Qua CPU koeler passen er niet zo heel veel op. Ik ben bang dat het bij de Arctic Cooling Alpine 11 Pro wordt. Toch al iets beter dan de stock koeler van Intel.
Geen atx-voeding bedoelde ikJe bedoeld dat er juist wel een standaard voeding in zit? Er is een variant leverbaar met een 450W voeding, het is echter de vraag of dat genoeg zal zijn voor deze setup omdat er verder ook geen gegevens van bekent zijn. De kans is wel erg groot dat er een Silverstone Strider SFX 450W in zit. Die zou de setup in principe wel moeten trekken.
Het is niet dat ik de SG07 lelijk vind en als ik nu een mini-ITX case moet kiezen, zou het waarschijnlijk deze worden. Vooral omdat er een 6850/6870 in kan en de cpu passief gekoeld kan worden. Maar ik zie toch liever een nog iets soberder frontDe SG07 heeft inderdaad iets betere afmetingen. Vooral de hoogte scheelt behoorlijk. Over smaak valt natuurlijk niet te twisten, ik zou er persoonlijk wel mee kunnen leven. De kasten zijn denk ik behoorlijk aan elkaar gewaagt. Omdat de Silverstone SG07 kleiner is krijgt die het voordeel van de twijfel denk ik
Dit vind ik ook mooi: http://www.fractal-design...roduct&category=2&prod=43 Less is more!
Wordt die veel duurder die sandy? Wel zuiniger toch en een betere igp heb ik begrepen.
Alleen hoop dat er vlot 1155 socket moederborden komen, die zuinig zijn.
Ik ga een All-in-one pc bouwen, wordt me wat.
Zuinigheid(dus minder warmte) is wel een cruciaal punt +) .
Sandybridge komt zeker niet deze maand nog
Absoluut relatief, relatief absoluut.
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Je hebt gelijk, een 6850 past inderdaad al wordt het wel krap met de voedingsaansluitingen: http://opinena.rajce.idne...o_Black_Box/#DSCN0019.jpg-The_Mask- schreef op dinsdag 14 december 2010 @ 22:19:
Een HD5850 past in de SG05 en volgens mij is deze behuizing aardig vergelijkbaar met de andere en is een HD6850 kleiner. Maar de vorige behuizing is zo goed als niet meer leverbaar dus de pricewatch: Silverstone SG05 dan maar?
Maar nu het leuke, er past zelfs een 6870 in: http://img98.imageshack.us/img98/4031/02122010494.jpg
De voedingsaansluitingen van die kaart zitten niet achteraan maar op de zijkant, ideaal dus!
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
NUC I5 256GB SSD
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Is een 300W voeding niet erg krap voor een 6850 en een Core i5 760? Standaard zal het zeker wel draaien, maar wanneer je de Core i5 nog een beetje gaat overklokken zit je al snel tegen het limiet aan. Al zal dat overklokken sowieso wel problematisch zijn omdat het aantal koeler beperkt is.-The_Mask- schreef op dinsdag 14 december 2010 @ 22:19:
Een HD5850 past in de SG05 en volgens mij is deze behuizing aardig vergelijkbaar met de andere en is een HD6850 kleiner. Maar de vorige behuizing is zo goed als niet meer leverbaar dus de pricewatch: Silverstone SG05 dan maar?
Ligt volkomen aan de kast natuurlijk, aangezien we daar nog niet uit zijn laat ik die nog even liggenLaagvliegerke schreef op dinsdag 14 december 2010 @ 22:58:
[...]
Enig idee wat de maximale hoogte van de koeler mag zijn?
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
Overklokken in zo'n behuizing en met zo'n mobo?StefanvanGelder schreef op woensdag 15 december 2010 @ 16:38:
[...]
Is een 300W voeding niet erg krap voor een 6850 en een Core i5 760? Standaard zal het zeker wel draaien, maar wanneer je de Core i5 nog een beetje gaat overklokken zit je al snel tegen het limiet aan. Al zal dat overklokken sowieso wel problematisch zijn omdat het aantal koeler beperkt is.
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Maar in ieder geval, dit lijkt dan de ideale setup:
| # | Product | Prijs | Subtotaal |
| 1 | Samsung Spinpoint F3 HD103SJ, 1TB | € 47,- | € 47,- |
| 1 | Sony NEC Optiarc AD-7700S | € 24,24 | € 24,24 |
| 1 | Silverstone SG05 | € 83,60 | € 83,60 |
| 1 | Intel Core i7 870 | € 241,- | € 241,- |
| 1 | OCZ Vertex 2 SATA II 2.5" SSD 120GB | € 186,- | € 186,- |
| 1 | Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/4G | € 40,99 | € 40,99 |
| 1 | Gigabyte GA-H55N-USB3 | € 89,95 | € 89,95 |
| 1 | Sapphire HD 6850 1GB GDDR5 PCIE | € 162,22 | € 162,22 |
| Bekijk collectie Importeer producten | Totaal | € 875,- | |
Er is nog ruimte in het budget voor een andere koeler. Ik vind de Core i7 eigenlijk wel overkill voor dit systeem, maar het budget laat het toe dus ik heb weinig andere keus
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
De voeding van deze kast zou ik niet installeren omdat die op een ongelooflijk lompe positie zit(zoals bij elke ITX case.
Ik zelf had de HDD cage eruit gemod(aangeien ik alleen een SSD heb) en daar de voeding plaatsen, als je die wilt gebruiken.
Maar helemaal die voeding niet gebruiken en daarvoor een pico psu nemen is misschien beter
| # | Product | Prijs | Subtotaal |
| 1 | Samsung SE-S084F Zwart | € 32,- | € 32,- |
| 1 | Lian Li PC-Q08B | € 89,- | € 89,- |
| 1 | Scythe Shuriken Rev. B | € 21,94 | € 21,94 |
| 1 | Intel Core i5 750 | € 159,- | € 159,- |
| 1 | Mini-box PicoPSU 150 | € 40,67 | € 40,67 |
| 1 | OCZ Vertex Series SATA II 2.5" 60GB | € 101,70 | € 101,70 |
| 1 | Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/4G | € 40,99 | € 40,99 |
| 1 | Gigabyte GA-H55N-USB3 | € 89,95 | € 89,95 |
| Bekijk collectie Importeer producten | Totaal | € 575,25 | |
Hier zit dat geen grafische kaart in want dat vind ik dus niet passen in een ITX case.
En je kunt gaan zeuren over dat je een adapter nodig hebt bij de pico-psu maar die is zeker makelijker weg te werken dan die voeding.
En of het doel van dit topic nou is om een zo krachtig mogelijk systeem in een zo'n klein mogelijke ruimte te creeëren of niet, kracht kun je niet in zo'n klein formaat doen, tenzij je geen goede airflow wilt en daardoor je temps zo hoog zijn. Wat dus niet goed is voor je hardware.
En omdat we zo'n hoog budget hebben kun je er makelijk een SSD van 256 gb in pleuren als je geen grafische kaart neemt.
Je zou eventueel nog een ATI 5570 of Nvida GT240 er in doen. Ik weet niet of het past qua energie verbruik met de proc. Maar met een i3 moet het wel te halen zijn.
(Dit is zeker weer een nutteloze reactie?)
Absoluut relatief, relatief absoluut.
Jou systeem heeft trouwens geen grafische kaart
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
Ben het wel met je eens, 800 euro is een veel mooier budget. Krijg je dit:StefanvanGelder schreef op woensdag 15 december 2010 @ 18:37:
Ik vind de Core i7 eigenlijk wel overkill voor dit systeem, maar het budget laat het toe dus ik heb weinig andere keus
| # | Product | Prijs | Subtotaal |
| 1 | Samsung Spinpoint F3 HD103SJ, 1TB | € 47,- | € 47,- |
| 1 | Sony NEC Optiarc AD-7700S | € 24,24 | € 24,24 |
| 1 | Silverstone SG05 | € 83,60 | € 83,60 |
| 1 | Intel Core i5 760 Boxed | € 169,35 | € 169,35 |
| 1 | OCZ Vertex 2 SATA II 3.5" SSD 90GB | € 153,90 | € 153,90 |
| 1 | Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/4G | € 40,99 | € 40,99 |
| 1 | Gigabyte GA-H55N-USB3 | € 89,95 | € 89,95 |
| 1 | Sapphire HD 6850 1GB GDDR5 PCIE | € 162,22 | € 162,22 |
| Bekijk collectie Importeer producten | Totaal | € 771,25 | |
Nog ruimte over voor een betere koelert.
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Absoluut relatief, relatief absoluut.
Dit is de voeding die in de Silverstone Sugo SG05 zit, goede voeding zo te zien.
Verbruik van deze PC zal max tussen de 150/200 Watt zitten max tijdens games.
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
De i5 6xx serie heeft er wel een.alaintje schreef op woensdag 15 december 2010 @ 20:10:
Kak, de i5 geen igp, goed dat je het zegt waha.
Zo zie ik het voorlopig:
| # | Product | Prijs | Subtotaal |
| 1 | Samsung Spinpoint F3 HD103SJ, 1TB | € 47,- | € 47,- |
| 1 | Sony NEC Optiarc AD-7700S | € 24,24 | € 24,24 |
| 1 | Silverstone SG07 | € 167,- | € 167,- |
| 1 | Scythe Rasetsu | € 34,55 | € 34,55 |
| 1 | Intel Core i5 760 Boxed | € 169,35 | € 169,35 |
| 1 | OCZ Vertex 2 SATA II 3.5" SSD 90GB | € 153,90 | € 153,90 |
| 1 | Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/4G | € 40,99 | € 40,99 |
| 1 | Gigabyte GA-H55N-USB3 | € 89,95 | € 89,95 |
| 1 | Gigabyte GV-R685D5-1GD | € 168,44 | € 168,44 |
| Bekijk collectie Importeer producten | Totaal | € 895,42 | |
Onder andere de cpu koeler en de duurdere case stuwen de prijs wat de hoogte in waardoor ik heb moeten besparen op de SSD. Jammer. Ofwel moeten we deze volledig achterwege laten?? Dan kan die er later nog in als upgrade en dan hebben we nog steeds een prima presterend € 800 systeem. Of we kunner er meteen een 6870 in gooien
edit:
Koeler past niet op het mobo
Wel juiste cijfertjes nemen en geen verkeerde aannames doen natuurlijk.Laagvliegerke schreef op woensdag 15 december 2010 @ 22:13:
Die 300W zal dan ook zonder problemen geleverd kunnen worden, het piekvermogen zal nog wat hoger liggen. Maar hoe goed de voeding ook is, ik vraag me af of 300W niet wat krap is? Een HD6850 heeft een TDP van 127 W en een i5 760 heeft een TDP van 95W, dit maakt samen 222 W. Wanneer je een HD6870 zou nemen, zou dit al stijgen naar 246W. En zoals we weten staat TDP voor Thermal Design Power, het werkelijke maximale verbruik ligt hoger.

Furmark verbruik ligt op 105 Watt voor de HD6850 en 160 Watt voor de HD6870.
http://www.xbitlabs.com/a...d6870-hd6850_9.html#sect0
De CPU's van Intel, vooral de Core i5 760 verbruikt veel minder dan de opgegeven TDP.
Verbruik tijdens games ga je met een HD6850 dus echt niet voorbij de 200 Watt krijgen, dat lukt misschien net met Furmark en LinX.
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Een SSD weglaten lijkt me geen goed idee, een 90 of 120GB model lijkt me toch wel wenselijk. Als we een 6870 pakken dan gaat de voeding het waarschijnlijk niet meer trekken, dus we moeten over naar de SG07. Gevolg: de configuratie wordt 80 euro duurder. Dat is een behoorlijke hap, terwijl de prestaties niet extreem gaan toe nemen. Een 6870 en de SG07 is gewoon niet realistisch binnen het budget. De SSD zal moeten worden weggelaten en de prestaties zijn marginaal beter voor een hele hoop extra euro's.Laagvliegerke schreef op woensdag 15 december 2010 @ 22:13:
Onder andere de cpu koeler en de duurdere case stuwen de prijs wat de hoogte in waardoor ik heb moeten besparen op de SSD. Jammer. Ofwel moeten we deze volledig achterwege laten?? Dan kan die er later nog in als upgrade en dan hebben we nog steeds een prima presterend € 800 systeem. Of we kunner er meteen een 6870 in gooien
Het koel systeem van de SG05 is denk ik niet veel minder dan die van de SG07. De SG05 heeft namelijk een front intake fan, terwijl de SG07 het moet doen met de fan op de top. Beide 1 fan die voor de nodige airflow zorgt. Daarnaast is de SG05 toch weer iets kleiner, bij dit systeem geldt in mijn ogen, hoe kleiner hoe beter.
| # | Product | Prijs | Subtotaal |
| 1 | Samsung Spinpoint F3 HD103SJ, 1TB | € 47,- | € 47,- |
| 1 | Sony NEC Optiarc AD-7700S | € 24,24 | € 24,24 |
| 1 | Silverstone SG05 | € 83,60 | € 83,60 |
| 1 | Intel Core i5 760 Boxed | € 169,35 | € 169,35 |
| 1 | OCZ Vertex 2 SATA II 2.5" SSD 120GB | € 186,- | € 186,- |
| 1 | Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/4G | € 40,99 | € 40,99 |
| 1 | Gigabyte GA-H55N-USB3 | € 89,95 | € 89,95 |
| 1 | Sapphire HD 6850 1GB GDDR5 PCIE | € 162,22 | € 162,22 |
| Bekijk collectie Importeer producten | Totaal | € 803,35 | |
Of
| # | Product | Prijs | Subtotaal |
| 1 | Samsung Spinpoint F3 HD103SJ, 1TB | € 47,- | € 47,- |
| 1 | Sony NEC Optiarc AD-7700S | € 24,24 | € 24,24 |
| 1 | Silverstone SG07 | € 167,- | € 167,- |
| 1 | Scythe Rasetsu | € 34,55 | € 34,55 |
| 1 | Intel Core i5 760 Boxed | € 169,35 | € 169,35 |
| 1 | OCZ Vertex 2 SATA II 3.5" SSD 90GB | € 153,90 | € 153,90 |
| 1 | Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/4G | € 40,99 | € 40,99 |
| 1 | Gigabyte GA-H55N-USB3 | € 89,95 | € 89,95 |
| 1 | Gigabyte GV-R685D5-1GD | € 168,44 | € 168,44 |
| Bekijk collectie Importeer producten | Totaal | € 895,42 | |
90 euro goedkoper en een grotere SSD, do the math
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Mijn TDP cijfertjes zijn juist-The_Mask- schreef op woensdag 15 december 2010 @ 22:31:
[...]
Wel juiste cijfertjes nemen en geen verkeerde aannames doen natuurlijk.
Kan me wel een tijd herinneren dat dit anders was-The_Mask- schreef op woensdag 15 december 2010 @ 22:31:
De CPU's van Intel, vooral de Core i5 760 verbruikt veel minder dan de opgegeven TDP.
Bedankt voor de link trouwens, die getallen geven een goed idee van het werkelijke verbruik. Mooi ding dat xbitlabs daar gemaakt heeft! [offtopoic]Ik heb zelf nog met die ACS713 stroomsensor zitten spelen. Leuk om te zien wat ze er mee doen al is het nog lang geen vermogenmeter; geen spanningsmeting en lage samplerate. Al zullen ze er niet ver naast zitten. Maar nu ga ik wel ver offtopic zeker?[/offtopic]
Genoeg offtopic; ik geloof je wel dat die voeding voldoende zal zijn, de twee 12V lijnen kunnen samen 22A (264W) leveren. Maar dan heb je nog weinig ruimte over om te upgraden of te overclocken. Al ben je daarin sowieso toch beperkt door de keuze van itx & case
[ Voor 9% gewijzigd door D-Three op 16-12-2010 00:34 ]
Nee maar het is ook niet slim om een TDP op te geven welke veel te laag is dan kan de koeler de hitte niet meer afvoeren.Laagvliegerke schreef op donderdag 16 december 2010 @ 00:26:
Maar TDP is normaal gezien altijd gelijk of lager aan het maximaal verbruik van de cpu/gpu. Het heeft namelijk geen weinig zin een koelsysteem te ontwerpen dat meer hitte kan afvoeren dan er in gestopt wordt.
Maar tegenwoordig heeft het nog weinig zin om naar TDP te kijken. nVidia geeft tegenwoordig onzin waardes op om zuinig te lijken (GTX580 bijv. TDP = 244W, max verbruik zo'n 350W) Terwijl Intel voor een hele serie dezelfde TDP gebruikt en zelf de snelste er nog vaak dik onder blijft. Core i5 750 t/m i7 870 allemaal 95 Watt.
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
[ Voor 6% gewijzigd door D-Three op 16-12-2010 01:01 ]
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Verwijderd
[ Voor 22% gewijzigd door Verwijderd op 16-12-2010 01:14 ]
Moeten we toch nog de Arctic Cooling Alpine 11 Pro erin stoppen
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
Vind 'em ook niet echt goedkoop maar hij schijnt in een SG05 te passen. En als je er een koeler bij koopt, moet hij toch zeker een stuk beter koelen dan de stock-cooler, anders heeft het geen zin-The_Mask- schreef op donderdag 16 december 2010 @ 01:03:
Niet iets goedkopers? Wat ook redelijk koelt, overklokken lijkt mij niet echt van toepassingen maar alleen stille werking. Dus een koeler van hooguit zo'n 20 euro, anders wordt het een beetje zonde van het geld.
Neen, mini-ITX!Verwijderd schreef op donderdag 16 december 2010 @ 01:12:
Waarom zou je nog een i5 760 kopen als heel spoedig die nieuwe processoren reeks van Intel eraan komt? Oeps heb niet goed gelezen, dit is een topic voor m-ATX.
Ben nu aan het twijfelen of ik een nieuwe laptop ga kopen of terug een mini desktop. En dan misschien een kleinere, goedkopere laptop er bij. Of tablet. Of... Jammer dat het budget niet altijd mee wil
Mijn stem zou gaan naar 800 euro, bij 900 euro is de prijs/prestatie echt veel minder.Laagvliegerke schreef op donderdag 16 december 2010 @ 12:25:
Maar proberen we nu onder de € 800 te blijven of onder de € 900?
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Zo te zien worden de temps hoger dan bij AMD en Intel Retail koelers. Dan is het de moeite toch niet echt waard.-The_Mask- schreef op donderdag 16 december 2010 @ 12:24:
Zo heel slecht is die niet eens hoor.
http://www.tweaktown.com/...thermal_paste/index5.html
Ga inderdaad maar uit van 800 euro.-The_Mask- schreef op donderdag 16 december 2010 @ 12:30:
[...]
Mijn stem zou gaan naar 800 euro, bij 900 euro is de prijs/prestatie echt veel minder.
[ Voor 25% gewijzigd door Stefanovic45 op 16-12-2010 13:12 ]
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
Dat is bij deze review wel zo, maar daar staat tegenover dat de koeler wel veel stiller is. Andere review die ik tegen kwam liet een veel lagere temp zien maar iets meer lawaai. Of te wel is helemaal afhankelijk van de hoe je het mobo de fan laat aansturen, maar beter dan de stockkoeler was overduidelijk.StefanvanGelder schreef op donderdag 16 december 2010 @ 13:10:
[...]
Zo te zien worden de temps hoger dan bij AMD en Intel Retail koelers. Dan is het de moeite toch niet echt waard.
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
| # | Product | Prijs | Subtotaal |
| 1 | Samsung Spinpoint F3 HD103SJ, 1TB | € 47,- | € 47,- |
| 1 | Sony NEC Optiarc AD-7700S | € 24,24 | € 24,24 |
| 1 | Silverstone SG05 | € 83,60 | € 83,60 |
| 1 | Arctic Cooling Alpine 11 Pro | € 8,- | € 8,- |
| 1 | Intel Core i5 760 Boxed | € 168,90 | € 168,90 |
| 1 | OCZ SATA II 3.5" SSD 90GB | € 154,90 | € 154,90 |
| 1 | Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/4G | € 40,99 | € 40,99 |
| 1 | Gigabyte GA-H55N-USB3 | € 89,95 | € 89,95 |
| 1 | Sapphire HD 6850 1GB GDDR5 PCIE | € 163,13 | € 163,13 |
| Bekijk collectie Importeer producten | Totaal | € 780,71 | |
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
| # | Product | Prijs | Subtotaal |
| 1 | Samsung Spinpoint F3 HD103SJ, 1TB | € 47,- | € 47,- |
| 1 | Sony NEC Optiarc AD-7700S | € 24,24 | € 24,24 |
| 1 | Silverstone SG05 | € 83,60 | € 83,60 |
| 1 | Arctic Cooling Alpine 11 Pro | € 8,- | € 8,- |
| 1 | Intel Core i5 760 Boxed | € 168,90 | € 168,90 |
| 1 | OCZ SATA II 2.5" SSD 90GB | € 159,98 | € 159,98 |
| 1 | Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/4G | € 40,99 | € 40,99 |
| 1 | Gigabyte GA-H55N-USB3 | € 89,95 | € 89,95 |
| 1 | Sapphire HD 6850 1GB GDDR5 PCIE | € 163,13 | € 163,13 |
| Bekijk collectie Importeer producten | Totaal | € 785,79 | |
Dan maar snel veranderen naar dit.
pricewatch: Xigmatek Durin D982 of pricewatch: Thermaltake ISGC-100 misschien iets?
[ Voor 3% gewijzigd door -The_Mask- op 16-12-2010 17:37 ]
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Het zou mooi zijn mocht zijn grote broer passen, dat probeer ik nog even uit te zoeken: pricewatch: Scythe Big Shuriken
Nu we toch over koelers bezig zijn, misschien voor € 4 meer deze videokaart nemen?
pricewatch: Gigabyte GV-R685D5-1GD
Of zouden de twee fans voor meer lawaai zorgen?
Ik wil niet meer zagen over de voeding (valt toch niet meer binnen het nieuwe budget van € 800) maar ben je zeker dat die SG05-450W niet meer leverbaar is? Vraag het me gewoon af omdat hij in de meeste shops op voorraad staat.-The_Mask- schreef op dinsdag 14 december 2010 @ 22:19:
Een HD5850 past in de SG05 en volgens mij is deze behuizing aardig vergelijkbaar met de andere en is een HD6850 kleiner. Maar de vorige behuizing is zo goed als niet meer leverbaar dus de pricewatch: Silverstone SG05 dan maar?
Beide passen niet volgens mij.Laagvliegerke schreef op donderdag 16 december 2010 @ 21:06:
Of deze: pricewatch: Scythe Shuriken Rev. B ?
Het zou mooi zijn mocht zijn grote broer passen, dat probeer ik nog even uit te zoeken: pricewatch: Scythe Big Shuriken
De Sapphire had ik al gekozen door zijn stilte, koeler van de Gigabyte lijkt alleen wel wat uit te steken, dus weet niet hoeveel ruimte er nog is maar krap gaat het wel worden.Nu we toch over koelers bezig zijn, misschien voor € 4 meer deze videokaart nemen?
pricewatch: Gigabyte GV-R685D5-1GD
Of zouden de twee fans voor meer lawaai zorgen?
Alle webshops met een groen winkelmandje hebben er zo ik kan zien maar één op voorraad bij hun distri en dit gaat waarschijnlijk dus om maar één distri met één exemplaar. Dus ik noem het dan idd niet echt een optie.Ik wil niet meer zagen over de voeding (valt toch niet meer binnen het nieuwe budget van € 800) maar ben je zeker dat die SG05-450W niet meer leverbaar is? Vraag het me gewoon af omdat hij in de meeste shops op voorraad staat.
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
| # | Product | Prijs | Subtotaal |
| 1 | Sony NEC Optiarc AD-7700S | € 24,24 | € 24,24 |
| 1 | Antec ISK 310-150 | € 76,- | € 76,- |
| 1 | Scythe Shuriken Rev. B | € 21,94 | € 21,94 |
| 1 | Intel Core i5 661 | € 176,91 | € 176,91 |
| 1 | OCZ SATA II 2.5" SSD 90GB | € 159,98 | € 159,98 |
| 1 | Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/4G | € 40,99 | € 40,99 |
| 1 | Gigabyte GA-H55N-USB3 | € 89,95 | € 89,95 |
| Bekijk collectie Importeer producten | Totaal | € 590,01 | |
Nog een stem voor onboard graphics. Die kastjes kunnen kleiner mensen!
Hier past een big shuriken in dit kastje met een kleine mod:
http://carelessmusings.com/new-rig-part-4-salvation
Neem aan dat de normale versie zo wel past.
Het doel van dit systeem is om zoveel mogelijk power in een klein kastje te stoppen. Er moet fatsoenlijk op kunnen worden gegamed, verder moeten de allround prestaties goed zijn.
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Volgens wat ik gevonden heb, zou de Shuriken moeten passen. De Shuriken koelt even goed als de stock cooler maar is wel stiller. De AXP-140 en de Samuel 17 passen ook. Die laatste twee zijn duurder maar koelen wel beter, vooral de AXP-140. De Big Shuriken past niet in combinatie met een videokaart dus deze valt zeker al af.-The_Mask- schreef op donderdag 16 december 2010 @ 21:19:
Beide passen niet volgens mij.
Terug op een forum iemand gevonden die deze kaart heeft zitten in een SG05. Maar het is wel nipt en een "pain in the ass" om hem er in te krijgenDe Sapphire had ik al gekozen door zijn stilte, koeler van de Gigabyte lijkt alleen wel wat uit te steken, dus weet niet hoeveel ruimte er nog is maar krap gaat het wel worden.
En dat betekent dan dat de case niet meer leverbaar is?Alle webshops met een groen winkelmandje hebben er zo ik kan zien maar één op voorraad bij hun distri en dit gaat waarschijnlijk dus om maar één distri met één exemplaar. Dus ik noem het dan idd niet echt een optie.
Ook met het mobo (PCIe slot en geheugensloten)? En in de behuizing? Dacht namelijk ergens te zien dat het niet kon.Volgens wat ik gevonden heb, zou de Shuriken moeten passen.
[ Voor 45% gewijzigd door -The_Mask- op 16-12-2010 22:40 ]
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Die eerste 2 zijn allebei te groot denk ik. Je hebt echt weinig ruimte op dit moederbord. De Shuriken Rev. B gaat daarin tegen wel passen.Laagvliegerke schreef op donderdag 16 december 2010 @ 22:34:
[...]
Volgens wat ik gevonden heb, zou de Shuriken moeten passen. De Shuriken Rev. Bkoelt even goed als de stock cooler maar is wel stiller. De AXP-140 en de Samuel 17 passen ook. Die laatste twee zijn duurder maar koelen wel beter, vooral de AXP-140. De Big Shuriken past niet in combinatie met een videokaart dus deze valt zeker al af.
Het probleem is inderdaad de kleine ruimte tussen het socket en het geheugen en PCI-e slot.-The_Mask- schreef op donderdag 16 december 2010 @ 22:38:
Geen idee maar hij staat nu al een tijd op één exemplaar bij de distri en dan kun je hem sowieso niet in de BBG zetten.
[...]
Ook met het mobo (PCIe slot en geheugensloten)? En in de behuizing? Dacht namelijk ergens te zien dat het niet kon.
Die Thermaltake ISGC-100 lijkt wel een goede optie, die net past. Als ik de reviews zo lees zal die zeker niet beter koelen dan de standaard koeler, echter maakt die veel minder lawaai. De Xigmatek Durin D982 lijkt een mindere optie. Koelt even goed, maar de ventilator draait ook sneller. De stock koeler van Intel draait op 3100 RPM maximaal? De Xigmatek Durin D982 draait op maximaal 2500 RPM en de Thermaltake ISGC-100 draait maximaal op 1500 RPM.
Thermaltake ISGC-100 VS Shuriken Rev. B VS Arctic Cooling Alpine 11 Pro ?
[ Voor 29% gewijzigd door Stefanovic45 op 16-12-2010 23:50 ]
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
http://www.hardwaresecret...0-CPU-Cooler-Review/786/7
Hmmm, vind de prijs wat aan de hoge kant in vergelijking met de Arctic.Thermaltake ISGC-100 is a very quiet cooler and can be installed on SFF (Small Form Factor) cases. Besides this we could not find any good thing to say about it.
It cooled our CPU a little better than Intel stock cooler under full load, but in idle state its performance was worst than Intel stock cooler. We were expecting more from it, because of its heatpipe design, copper base and a 92 mm fan. And not forgeting that, according to the manufacturer, this fan can offer 15% more airflow than "common" CPU coolers. But even with all this features its cooling performance was awful. It does not have a "cool" looks and it is not easy to install on Intel CPUs.
But the worst thing is its price, too high for the achieved performance. We can find cheaper options with better cooling performance and still producing a low noise level. So we cannot recomend this cooler, unless you have a SFF, a low TDP processor and you are only looking for a cooler that is quieter than the cooler that comes with the processor.
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Heb zitten zoeken maar ik kan de post niet meer terug vinden-The_Mask- schreef op donderdag 16 december 2010 @ 22:38:
Ook met het mobo (PCIe slot en geheugensloten)? En in de behuizing? Dacht namelijk ergens te zien dat het niet kon.
Ik denk dat ikzelf toch maar voor een SG07 ga, zelfs al is de SG05-450 vlot verkrijgbaar. Qua grootte verschillen ze weinig van elkaar en de keuze van heatsink is wat gemakkelijker. Alleen wat duurder hé
De Arctic staat dus nog bovenaan jou lijstje? De lage prijs is inderdaad wel een voordeel. Alle 3 de koeler koelen toch even goed. Het gaat eigenlijk alleen om geluidsproductie. Dan hou je er 2 over, de Arctic & de Thermaltake.-The_Mask- schreef op donderdag 16 december 2010 @ 23:44:
[...]
Hmmm, vind de prijs wat aan de hoge kant in vergelijking met de Arctic.
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
Dit zijn de laagste(edit: in mm natuurlijk) die in de pricewatch van T.net staan en redelijke prestaties tot (zeer)goede prestaties leveren. Ik had er op het begin dus ~15 maar die zijn het proberen niet waard, na benchmarks te lezen bleek dat de stock koeler misschieen betere optie was
1
2
3
4
5
6
| Shuriken Rev. B hoogte:64 (100mm fan) hoogte inc.fan:78mm (+standaard fan+14) NH-C14 (2fans) hoogte:105 (inc.fan 140mm onder) hoogte inc.fan:130mm(+25) Nitrogon NT06 hoogte:82 (ex fan. 120mmfan) hoogte inc.fan:107mm(+25) Samuel 17 hoogte:45 (120mm fan) hoogte inc.fan:70mm (+25) Vortex Plus hoogte:58 (92mm fan) hoogte inc.fan:83mm (+standaard fan+25) Slim X3 hoogte:36 (80mm fan) hoogte inc.fan:61mm (+80x25) |
Ik heb overal waar geen fan bij zat of die hoger was een fan van 25 cm hoog gepakt(dat zijn alle 'normale' fans). Bij de eerste afmetingen van de Noctua zit dus een fan aan de onderkant, deze zorgt dan toch voor geen hoogte verschil, de 2de fan op de top is niet echt nodig en zou je beter als outtake kunnen gebruiken. bijna alle koelers hebben een ander fan-formaat
Misschien hebben jullie er wat aan, maar het ligt natuurlijk ook weer aan de spacers dien zijn gebruikt van het moederbord enzo
[ Voor 10% gewijzigd door alaintje op 17-12-2010 12:17 . Reden: Tik foutjess ]
Absoluut relatief, relatief absoluut.
Door de prijs idd, maar liever natuurlijk een veel betere voor zo'n 25 euro.StefanvanGelder schreef op vrijdag 17 december 2010 @ 08:29:
[...]
De Arctic staat dus nog bovenaan jou lijstje? De lage prijs is inderdaad wel een voordeel.
Het gaat helaas niet alleen om de hoogte van de koeler, maar ook om de breedte. Als je naar het moederbord kijkt zie je dat het geheugen en het PCI-e slot nogal dicht bij de socket zit.alaintje schreef op vrijdag 17 december 2010 @ 12:09:
Misschien hebben jullie er wat aan, maar het ligt natuurlijk ook weer aan de spacers dien zijn gebruikt van het moederbord enzo.
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
De NT06 zou ik niet aanraden. Die heb ik zelf gehad in mijn SG01. De E6500 werd een stuk warmer dan met de stock cooler. Had was doenbaar en zorgde nooit voor problemen. Maar boven de koeler zat wel de voeding met 120mm fan die de warme lucht rechtstreeks naar buiten zoog. In de SG05 daarentegen zit een veel kleiner fannetje in de voeding. En de i5-760 verstookt meer dan een E6500. Ik denk dat de cpu te warm zou krijgen tenzij je misschien nog een low profile fan onder de koeler zou monteren.
edit:
De Shuriken past dus: http://hardforum.com/showthread.php?t=1566522
[ Voor 6% gewijzigd door D-Three op 17-12-2010 20:55 ]
| # | Product | Prijs | Subtotaal |
| 1 | Samsung Spinpoint F3 HD103SJ, 1TB | € 47,- | € 47,- |
| 1 | Sony NEC Optiarc AD-7700S | € 24,99 | € 24,99 |
| 1 | Silverstone SG05 | € 83,60 | € 83,60 |
| 1 | Scythe Shuriken Rev. B | € 21,94 | € 21,94 |
| 1 | Intel Core i5 760 Boxed | € 168,90 | € 168,90 |
| 1 | OCZ Vertex 2 SATA II 2.5" SSD 90GB | € 159,98 | € 159,98 |
| 1 | Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/4G | € 40,83 | € 40,83 |
| 1 | Gigabyte GA-H55N-USB3 | € 89,95 | € 89,95 |
| 1 | Sapphire HD 6850 1GB GDDR5 PCIE | € 164,- | € 164,- |
| Bekijk collectie Importeer producten | Totaal | € 801,19 | |
Voor het idee, je zal de voeding ongeveer voor de helft belasten tijdens de zwaarste games. Max belasting Furmark/LinX zal denk ik zo rond de 200 Watt zijn. Dus een overklok naar 3,6GHz met laag ingesteld voltage en een overklok op de videokaart zonder voltage aanpassing zou niet echt een probleem voor de voeding moeten zijn.
[ Voor 4% gewijzigd door -The_Mask- op 17-12-2010 21:23 ]
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
Overklokken zal sowieso beperkt zijn door de warmte ontwikkeling.
[ Voor 35% gewijzigd door Stefanovic45 op 17-12-2010 21:29 ]
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic
| # | Product | Prijs | Subtotaal |
| 1 | Samsung Spinpoint F3 HD103SJ, 1TB | € 47,- | € 47,- |
| 1 | Sony Optiarc AD-7260S Zwart | € 15,50 | € 15,50 |
| 1 | AOpen ES45H | € 41,92 | € 41,92 |
| 1 | Scythe Mugen 2 Rev. B | € 31,95 | € 31,95 |
| 1 | Nexus Real Silent D12SL-12 BW, 120m | € 5,- | € 5,- |
| 1 | Nexus Real Silent DF1209SL-3 , 92mm | € 3,50 | € 3,50 |
| 1 | Corsair Builder CX430 | € 36,36 | € 36,36 |
| 1 | OCZ Vertex 2 SATA II 2.5" SSD 60GB | € 104,35 | € 104,35 |
| 1 | Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/4G | € 37,46 | € 37,46 |
| 1 | Lian Li CR-36B | € 18,99 | € 18,99 |
| 1 | AMD Phenom II X4 955 Black Edition | € 125,38 | € 125,38 |
| 1 | Asrock 870 Extreme3 | € 75,- | € 75,- |
| 1 | Palit GeForce GTX 460 Sonic (1024MB GDDR5) | € 139,90 | € 139,90 |
| Bekijk collectie Importeer producten | Totaal | € 682,31 | |
In dit opzicht is een M-ITX systeem toch behoorlijk speciaal en je kunt er (vind ik) niet van op aan om het systeem alleen theoretisch in elkaar te zetten. Het lijkt me niet verantwoord om hierover een BBG uit te geven. Je weet bovendien niet hoeveel lawaai iets maakt, hoe warm het in de praktijk wordt etc...
Verder wordt er behoorlijk in de marge gediscussieerd over kleine nuances in bijvoorbeeld de videokaart. Afgezien van de fysieke afmetingen van de kaart zal dit toch echt aan de gebruiker liggen die dit systeem inelkaar gaat zetten.
Dat staat inderdaad in de TS maar ik denk dat dit niet de beste verwoording is. Met een hoger budget zou je best meer power in een klein kastje kunnen stoppenNikeo schreef op zaterdag 18 december 2010 @ 21:54:
Als ik de doelstelling in de TS lees, gaat het er om zoveel mogelijk power in een klein kastje te stoppen. Gaan jullie daadwerkelijk ook zo'n systeem bouwen om de performance te controleren? Performance van m-itx moederborden ligt vaak zo'n 5-10% lager dan zijn normale tegenhangers.
http://forums.pcper.com/showthread.php?t=473348
Vandaar ook dat er eerst uitgezocht wordt of de koeler wel past met een link en foto.En als ik nu al zie dat een koeler die wordt aangedragen niet blijkt te passen lijkt mij het risico best aanwezig dat iets anders ook niet helemaal past. Misschien koelt er iets niet goed, loopt er iets aan...
Het ideale zou zijn dat ieder systeem in de BBG gebouwd en gebenchmarked wordt op performance, lawaai en verbruik. Maar dat gebeurt niet. Van de andere systemen weet je dus ook niet hoe warm ze worden, hoeveel lawaai ze maken en of alles wel past. Dat is net hetzelfde alsof je een systeem voor jezelf zou samenstellen en via een webshop. Daarvoor baseer je je ook op reviews en gebruikerservaringen. Hier gebeurt hetzelfde.In dit opzicht is een M-ITX systeem toch behoorlijk speciaal en je kunt er (vind ik) niet van op aan om het systeem alleen theoretisch in elkaar te zetten. Het lijkt me niet verantwoord om hierover een BBG uit te geven. Je weet bovendien niet hoeveel lawaai iets maakt, hoe warm het in de praktijk wordt etc...
Wat bedoel je hier precies mee?Verder wordt er behoorlijk in de marge gediscussieerd over kleine nuances in bijvoorbeeld de videokaart. Afgezien van de fysieke afmetingen van de kaart zal dit toch echt aan de gebruiker liggen die dit systeem inelkaar gaat zetten.
De prestaties zijn helemaal niet 5 tot 10% lager, ik zou zeggen; neem eens een kijkje bij de buren. De koeler blijkt zeker wel te passen, het is alleen wel zo dat je er moet oppassen met welke koeler je neemt. Wij zijn daar voor om dat uit te zoekenNikeo schreef op zaterdag 18 december 2010 @ 21:54:
Als ik de doelstelling in de TS lees, gaat het er om zoveel mogelijk power in een klein kastje te stoppen. Gaan jullie daadwerkelijk ook zo'n systeem bouwen om de performance te controleren? Performance van m-itx moederborden ligt vaak zo'n 5-10% lager dan zijn normale tegenhangers. En als ik nu al zie dat een koeler die wordt aangedragen niet blijkt te passen lijkt mij het risico best aanwezig dat iets anders ook niet helemaal past. Misschien koelt er iets niet goed, loopt er iets aan...

Inderdaad.Laagvliegerke schreef op zondag 19 december 2010 @ 09:52:
Van de andere systemen weet je dus ook niet hoe warm ze worden, hoeveel lawaai ze maken en of alles wel past. Dat is net hetzelfde alsof je een systeem voor jezelf zou samenstellen en via een webshop. Daarvoor baseer je je ook op reviews en gebruikerservaringen. Hier gebeurt hetzelfde.
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
De fans zijn voor nog meer stilte. De DVDR is voor de games op DVD. Ik heb een USB3 extern hardeschijf voor de data.
| # | Product | Prijs | Subtotaal |
| 1 | Sony NEC Optiarc AD-7700S | € 24,99 | € 24,99 |
| 1 | Silverstone Sugo SG05BB-450 | € 111,80 | € 111,80 |
| 1 | Scythe Shuriken Rev. B | € 21,94 | € 21,94 |
| 1 | Noctua NF-S12B FLX, 120mm | € 16,95 | € 16,95 |
| 1 | Scythe Kaze Jyu Slim, 100mm | € 5,75 | € 5,75 |
| 1 | Intel Core i3 540 | € 91,92 | € 91,92 |
| 1 | OCZ Vertex 2 SATA II 2.5" SSD 60GB | € 104,35 | € 104,35 |
| 1 | Corsair CMV4GX3M1A1333C9 | € 31,38 | € 31,38 |
| 1 | Gigabyte GA-H55N-USB3 | € 89,95 | € 89,95 |
| 1 | Palit GeForce GTX 460 Sonic (1024MB GDDR5) | € 139,90 | € 139,90 |
| Bekijk collectie Importeer producten | Totaal | € 638,93 | |
| # | Product | Prijs | Subtotaal |
| 1 | Samsung Spinpoint F3 HD103SJ, 1TB | € 46,- | € 46,- |
| 1 | Sony NEC Optiarc AD-7700S | € 24,97 | € 24,97 |
| 1 | Silverstone SG05 | € 82,80 | € 82,80 |
| 1 | Intel Core i5 760 Boxed | € 167,93 | € 167,93 |
| 1 | Corsair CMV4GX3M1A1333C9 | € 45,76 | € 45,76 |
| 1 | ECS H55H-I | € 72,- | € 72,- |
| 1 | Sapphire HD 6870 1GB GDDR5 PCIE | € 215,- | € 215,- |
| Bekijk collectie Importeer producten | Totaal | € 654,46 | |
De i5 zal undervolt worden en ik ben er zeker van dat die 6870 dan prima zal draaien
Iemand nog tips mbt CPU-koeler, de Shuriken Rev B. lees ik hier overal? Moet voldoende koelen en vooral -stil- zijn.
| # | Product | Prijs | Subtotaal |
| 1 | Samsung Spinpoint F3 HD103SJ, 1TB | € 46,- | € 46,- |
| 1 | Lian Li PC-V351B (Zwart) | € 96,39 | € 96,39 |
| 1 | Noctua NH-C12P SE14 | € 57,90 | € 57,90 |
| 1 | Noctua NF-R8-1800 , 80mm | € 11,90 | € 11,90 |
| 2 | Noctua NF-S12B FLX, 120mm | € 16,95 | € 33,90 |
| 1 | Intel Core i5 750 | € 159,- | € 159,- |
| 1 | Samsung SH-B123L (8x, SATA-300, dual-layer, Zwart, Retail) | € 65,- | € 65,- |
| 1 | Cooler Master Silent Pro M700 | € 89,- | € 89,- |
| 1 | OCZ Vertex 2 SATA II 2.5" SSD 60GB | € 104,35 | € 104,35 |
| 1 | GeIL Ultra GU34GB2133C9DC | € 0,- | € 0,- |
| 1 | MSI H55M-ED55 | € 84,81 | € 84,81 |
| 1 | Asus EAH6870/2DI2S/1GD5 | € 229,50 | € 229,50 |
| Bekijk collectie Importeer producten | Totaal | € 977,75 | |
[ Voor 198% gewijzigd door FZJ220706 op 23-12-2010 18:29 ]
mag ik je dan een tip geven die het ook voor het wat minder into-the-hardware publiek begrijpelijker en leesbaarder maakt?StefanvanGelder schreef op maandag 13 december 2010 @ 10:21:
Uiteraard omdat het ruimte bespaarT.
Schrijf dan minimaal één keer uit wat SFF inhoudt : small form factor, oftewel een lekker klein formaat.
ik heb een 864 GB floppydrive! - certified prutser - the social skills of a thermonuclear device
Haal dan een SG07, dan heb je een iets ruimere en beter koelende case voor de prijs van de SG05 + 450W voedingQurius schreef op donderdag 23 december 2010 @ 18:07:
De i5 zal undervolt worden en ik ben er zeker van dat die 6870 dan prima zal draaien. Anders schaf ik me alsnog een zon 450SFX voeding aan van silverstone.
Er zijn maar weinig koelers die passen omdat de socket zo dicht bij het pci-e slot zit. De AXP-140 en Samuel 17 schijnen ook te passen (met slim fans!) en zullen waarschijnlijk beter koelen. Maar ze zijn ook duurder. Want vergis je niet, de Shuriken zal misschien wel stiller zijn dan de stock cooler maar zal zeker niet beter koelen. Ik denk niet dat overclocken er in zal zitten. Wel opletten met de AXP-140 (en misschien ook andere koelers) dat de backplate niet gebruikt kan worden omdat enkele componenten aan de onderkant van de GA-H55N-USB3 in de weg zitten. Verder is het geen probleem om de koeler te gebruiken: http://hardforum.com/showthread.php?t=1528717Iemand nog tips mbt CPU-koeler, de Shuriken Rev B. lees ik hier overal? Moet voldoende koelen en vooral -stil- zijn.
Gezien het budget zou ik terug een SG07 aanraden. Deze is al kleiner dan jouw Lian-Li maar heeft iets meer ruimte, grotere casefans en een betere voeding dan een SG05. Just my 2 centsFZJ220706 schreef op donderdag 23 december 2010 @ 18:26:
Het begint te kriebelen om onderstaande te wijzigen naar een mITX systeem (Silverstone SG05 en Gigabyte GA-H55N-USB3).
Voor degenen die overwegen om te wachten op Sandy Bridge. Blijkbaar is Gigabyte al bezig met een mini ITX bordje: http://www.itxgamer.com/motherboards/gigabyte-ga-h67n-usb3/ Maar of ze het onmiddellijk op de markt zullen brengen... Hopelijk wel gezien het succes van de H55N.
[ Voor 137% gewijzigd door D-Three op 23-12-2010 22:06 ]
Hij hoeft ook niet beter te koelen, maar moet vooral stil zijn, dus ik ga toch een kijken voor die shuriken.
Ik vind de SG07 echt 100% poep, hijs niet alleen erg duur , het design vind ik ook maar erg matig...
Moederbord, Case (SG05 incl.450W PSU) en CPU cooler. In mijn ogen niet veel meer hoor...of zie ik het verkeerd?Gezien het budget zou ik terug een SG07 aanraden. Deze is al kleiner dan jouw Lian-Li maar heeft iets meer ruimte, grotere casefans en een betere voeding dan een SG05. Just my 2 centsEn je zal uiteraard meer moeten wijzigen aan jouw setup dan enkel moederbord en case.
De SG07 is overpriced en butt-ugly.
| # | Product | Prijs | Subtotaal |
| 1 | Western Digital Caviar GreenPower WD20EARS, 2TB | € 82,- | € 82,- |
| 1 | Sony Optiarc AD-7260S Zwart | € 16,50 | € 16,50 |
| 1 | Lian Li PC-Q11B | € 79,- | € 79,- |
| 1 | Scythe Big Shuriken | € 24,- | € 24,- |
| 1 | Intel Core i5 760 Boxed | € 167,67 | € 167,67 |
| 1 | Seasonic M12II 520W | € 75,- | € 75,- |
| 1 | OCZ Vertex 2 SATA II 3.5" SSD 90GB | € 154,- | € 154,- |
| 1 | Kingston ValueRAM KVR1333D3N9K2/4G | € 37,20 | € 37,20 |
| 1 | Gigabyte GA-H55N-USB3 | € 89,99 | € 89,99 |
| 1 | Gigabyte GV-N460OC-1GI | € 159,90 | € 159,90 |
| Bekijk collectie Importeer producten | Totaal | € 885,26 | |
Nog kleiner, compacter en strakker kastje (geen fanintake voorzijde). Videokaart, harddisk en voeding gekozen op stilte.
Voor upgrade, complete zelfbouw, herstellen van windows/software klik hier!
precies ook mijn mening.
Normaal maal ik niet zo om het design van een PC, maar die SG07 is echt té lelijk. De verhouding is uit balans (veel te diep) en die front is ook echt zwaar mislukt -.-
Je zit behoorlijk boven het budget... Je kast is trouwens behoorlijk groter dan de Silverstone SG05. En de discussie sloot al op 23 decemberMadrox schreef op vrijdag 24 december 2010 @ 11:40:
Mijn idee voor de SFF:
Nog kleiner, compacter en strakker kastje (geen fanintake voorzijde). Videokaart, harddisk en voeding gekozen op stilte.
Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP
Veel keuze heb je dan inderdaad niet.Qurius schreef op donderdag 23 december 2010 @ 22:28:
Het is een 2de hands setje, dus veel keuze heb ik niet, maar ik heb er vertrouwen in dat het prima zal werken.
Hij hoeft ook niet beter te koelen, maar moet vooral stil zijn, dus ik ga toch een kijken voor die shuriken.
Ik vind de SG07 echt 100% poep, hijs niet alleen erg duur , het design vind ik ook maar erg matig...
Jouw blu-ray speler past er ook niet inFZJ220706 schreef op vrijdag 24 december 2010 @ 09:28:
[...]
Moederbord, Case (SG05 incl.450W PSU) en CPU cooler. In mijn ogen niet veel meer hoor...of zie ik het verkeerd?
De SG07 is overpriced en butt-ugly.
De Big Shuriken past niet op dat moederbord in combinatie met een videokaart.Madrox schreef op vrijdag 24 december 2010 @ 11:40:
Mijn idee voor de SFF:
[KNIP]
Nog kleiner, compacter en strakker kastje (geen fanintake voorzijde). Videokaart, harddisk en voeding gekozen op stilte.
Ook zie ik graag een budgetversie van dit soort configuraties (aangezien niet iedereen een budget heeft van 800+ euro).
Dit topic is nog steeds behoorlijk actief: [BBG aanschaf] HTPCmichavb schreef op maandag 27 december 2010 @ 08:21:
Misschien een idee om een extra topic te maken voor een HTPC versie (SFF)?
Budgetversie is gemakkelijk, denk ik. Gooi de SSD er uit en vervang de CPU door een i3-540. Dan ben je al ruim € 200 goedkoper uitOok zie ik graag een budgetversie van dit soort configuraties (aangezien niet iedereen een budget heeft van 800+ euro).
Je hebt gelijk maar buiten dat niet veel meer
AMD Radeon HD6870 € 239,90
Intel Core™ i5-560 € 134,90
Kingston 4 GB DDR3-1333 Kit € 39,99
Samsung BD SH-B123L € 69,90
Seagate ST95005620AS € 109,90
Subtotaal: € 843,59
Dit leek me wel een hele snelle oplossing voor kleine pc. ff 15 minuten googelen.
Hier en daar is er nog ruimte voor verbetering. Echter wordt er boven een I5 650
aanbevolen een power supply van 500Watt te kiezen.
specs:
Silverstone SG05 300W
ECS H55H-I
Intel i5 750
2x2GB DDR3
Samsung 1TB
Sapphire HD6870
foto's : http://foto.arkona.be/#0.0
Tot nog toe errug tevreden! Vooral de stile valt enorm op, de pc is in Idle toestand bijna onhoorbaar.
Heb mijn spullen eindelijk binnen om mijn eerste SFF systeem te bouwen, en heb gekozen voor de
Fractal Design Array R2 Mini ITX behuizing. Wordt mijn eerste systeem dat ik geheel zelf ga bouwen maar kom er even niet uit hoe het nu zit met de bevestiging van het moederbord. Is het normaal dat het 'koud' op de spacers van de behuizing komt zonder kunststof ring o.i.d.?
Bij de gaten op het moederbord zitten ook een hele reeks soldeerpunten direct rondom elk gat, en deze raken dus de schroeven. Schroeven zitten keurig bij de behuizing, maar dus geen ringen.
zie foto: H55N-USB3
Is dit normaal? Neem aan dat deze punten dan verbonden zijn met de massa van de behuizing?
De voeding ga ik door middel van een modje voor in de behuizing plaatsen, in dit geval zal ik dan tevens goed naar een bevestiging van de massa moeten kijken?
Dit is overigens mijn lijstje, budget is wel wat hoger maar ben al een tijdje bezig geweest met samenstellen en heb besloten dat dit het toch echt moest worden daar ik de behuizing echt super mooi vind.
| # | Product | Prijs | Subtotaal |
| 1 | Fractal Design Array R2 Mini ITX | € 114,40 | € 114,40 |
| 1 | Thermalright AXP-140 | € 39,95 | € 39,95 |
| 1 | Silverstone FM181 Silverstone SST-FM181 | € 22,02 | € 22,02 |
| 1 | Thermalright Spitfire | € 53,99 | € 53,99 |
| 1 | Intel Core i5 760 Boxed | € 172,80 | € 172,80 |
| 1 | Silverstone SST-ST45SF (450W) | € 70,89 | € 70,89 |
| 1 | OCZ Vertex 2 SATA II 2.5" SSD 60GB | € 104,35 | € 104,35 |
| 1 | OCZ Vertex 2 SATA II 2.5" SSD 120GB | € 175,84 | € 175,84 |
| 1 | GeIL Black Dragon GB34GB1333C7DC | € 55,60 | € 55,60 |
| 1 | Gigabyte GA-H55N-USB3 | € 90,03 | € 90,03 |
| 1 | Gigabyte GV-R687D5-1GD-B | € 214,99 | € 214,99 |
| Bekijk collectie Importeer producten | Totaal | € 1.114,86 | |
En grafische kaart gaat niet passen ivm de kooi voor de harddisks. Op de website staat er ook "Space available for expansion card: circa 140mm length". Dus dat wordt of modden of een andere behuizing. Deze behuizing wordt normaal gesproken gekozen voor homeservers vanwege de 6 HDD's.
Ok bedankt, het is me nu duidelijkiDaniel schreef op maandag 03 januari 2011 @ 15:08:
Die soldeerpunten horen contact te maken met de schroeven ja. Aan de onderkant zitten die puntjes ook en die maken contact met de afstandsbusjes.
Ik ben al bezig met de behuizing, is een simpele mod door inderdaad het HDD rack te dumpen en het voorste stuk aluminium met fan te vervangen door een wat ander exemplaar, in mijn geval dus met een 180mm fan en de voeding ook in het vooronder. Met 2 stuks SSD's houd ik nog plenty ruimte over voor een mooie koelerT !En grafische kaart gaat niet passen ivm de kooi voor de harddisks. Op de website staat er ook "Space available for expansion card: circa 140mm length". Dus dat wordt of modden of een andere behuizing. Deze behuizing wordt normaal gesproken gekozen voor homeservers vanwege de 6 HDD's.
[ Voor 15% gewijzigd door Qurius op 03-01-2011 15:43 ]
Waarom 2 SSD's? En beschouw je het gebrek aan een optische drive niet als een gemis?h4ns schreef op maandag 03 januari 2011 @ 15:38:
[...]
Ik ben al bezig met de behuizing, is een simpele mod door inderdaad het HDD rack te dumpen en het voorste stuk aluminium met fan te vervangen door een wat ander exemplaar, in mijn geval dus met een 180mm fan en de voeding ook in het vooronder. Met 2 stuks SSD's houd ik nog plenty ruimte over voor een mooie koelerT !
[ Voor 92% gewijzigd door Edmin op 04-01-2011 00:16 ]
Dit topic is gesloten.
![]()