[ Voor 8% gewijzigd door CaptJackSparrow op 15-11-2010 22:30 ]
Immers heeft DDR3 wel een hogere frequentie, maar ook wel hogere toegangstijden.
Dit heft het effect van de hogere doorvoersnelheid voor een groot stuk op.
Vandaar dat de 4GB waarschijnlijk eerder toekomstproof is tegenover 2GB.
Het hangt er nog wel van af welke processor je hebt (ik meende dat in ieder geval vroeger Intel meer aan doorvoersnelheid hadden en AMD daarintegen liever lage toegangstijden).
Verder kan het zijn dat je CAS6 DDR2 geheugen koopt, of CAS6 DDR3 geheugen. Dan is het DDR3 geheugen wel sneller.
Ook hangt het er nog vanaf hoeveel programma's er nog op de achtergrond draaien.
Kortom: zonder meer uitleg kan er eigenlijk weinig gezegd worden.
En offtopic: CaptJackSparrow heeft wel gelijk: je komt veel verder met een betere videokaart dan het verschil tussen 2GB en 4GB.
'Let's eat Grandma!' or, 'Let's eat, Grandma!'. Punctuation saves lives.
DDR2-800 (PC2-6400) CL5: command rate 400MHz, ofwel 1 puls duurt 2,5ns. CAS latency is dan dus 12,5ns
DDR3-1333 (PC3-10600) CL9: command rate 666MHz, ofwel 1 puls duurt 1,5ns. CAS latency is dan dus 13,5
In Waarom heeft oud RAM zo'n lage cas latency is het ook al veel besproken: er zijn de laatste jaren niet echt grote vorderingen gemaakt op het gebied van CAS latency. Echter, de bandbreedte is wel een stuk breder geworden waardoor er per kloktik meer data kan worden getransporteerd. En dat is wat DDR3 sneller maakt dan DDR2. Een lagere CAS latency zal 99% van de gebruikers niets van merken (tenzij het hoofddoel van de computer geheugenbenchmarking is).
Op de vraag wat nu beter is, is zonder verdere specificaties moeilijk te zeggen. Mijn eerste gevoel zegt dat meer geheugen beter is, maar dat hangt ook af van de rest van het systeem.
[ Voor 10% gewijzigd door RvL op 16-11-2010 07:52 ]
Liefde maakt een smal bed breed!
Nu de dekens nog...
edit: Verder is ddr2 ook in pc2-8500 te krijgen wat weer iets sneller is
[ Voor 10% gewijzigd door jaapsander op 16-11-2010 09:20 ]
4GB is bijna altijd dual channel, dus 2 reepjes (1 reepje van 4GB is een pak duurder). Dat zorgt ervoor dat de doorvoersnelheid verdubbeld wordt van 6,4 GB/s (single channel) naar 12,8 GB/s. Dat is dus meer dan 2 GB (meestal 1 reepje van 2GB) DD3 PC10600 (10,6 GB/s).
Je kan natuurlijk kiezen voor 2GB dual channel (2 reepjes van 1 GB) maar uiteindelijk moet je weten dat de doorvoersnelheid van DDR2 PC-6400 geheugen al overkill is in vergelijking met andere computercomponenten.
Geen enkel component heeft namelijk nood aan een doorvoersnelheid van 6,4 GB. Sata3 controllers kunnen maximum 0,6 GB/s verwerken en dan zijn nog enkel maar high-end SSD's die baad kunnen hebben aan een Sata3 controller. Voor een gewone hdd is Sata2 al voldoende. Laat staan dat ze persé de doorvoersnelheden van DDR3 geheugen nodig hebben. DDR3 is ontstaan omdat het een logisch vervolg is op DDR2 en omdat de technologie het toelaat, niet omdat het persé nodig was. Het zijn andere componenten zoals de klassieke harde schijf of in jouw geval misschien de GPU, die de bottleneck vormen van je PC.
Het klopt dat geheugen tegenwoordig zo snel is dat het geen bottleneck is, maar het gaat te ver om te zeggen dat het overkill is omdat geen enkel component hier baat bij heeft. Als je alleen maar data van de schijf naar het geheugen zou kopieren of andersom is het overkill ja en heb je genoeg aan PC133 SDRAM (1GB/sec), maar dat is slechts een heel klein gedeelte van het geheugengebruik. Als je net als de TS een gamer bent heb je juist veel baat bij snel geheugen. Al de data van de videokaart en de gameplay gaan allemaal via de processor en het geheugen, en die moet dan wel snel genoeg zijn om dat te verwerken. 6,4GB/sec Is dan echt geen overkill maar heel nuttig.ShaiNe schreef op dinsdag 16 november 2010 @ 16:05:
...
Geen enkel component heeft namelijk nood aan een doorvoersnelheid van 6,4 GB. Sata3 controllers kunnen maximum 0,6 GB/s verwerken en dan zijn nog enkel maar high-end SSD's die baad kunnen hebben aan een Sata3 controller. Voor een gewone hdd is Sata2 al voldoende. Laat staan dat ze persé de doorvoersnelheden van DDR3 geheugen nodig hebben. DDR3 is ontstaan omdat het een logisch vervolg is op DDR2 en omdat de technologie het toelaat, niet omdat het persé nodig was. Het zijn andere componenten zoals de klassieke harde schijf of in jouw geval misschien de GPU, die de bottleneck vormen van je PC.
Ehh, wat dacht je van je CPU.....ShaiNe schreef op dinsdag 16 november 2010 @ 16:05:
Geen enkel component heeft namelijk nood aan een doorvoersnelheid van 6,4 GB.
Overigens is het helemaal afhankelijk van het platform of de extra snelheid uberhaupt verschil maakt.
Processor: amd Phenom 2 X4 955 3.2ghz
Moederbord: Gigabyte GA-MA770T-UD3 AMD 770
Videokaart: xfx 8800 gt 512mb
Geheugen: 2x 1GB ddr3 PC-10600
OS: Win 7 ultimate
de reden waarom ik dit vroeg wat beter was, is omdat ik pas deze processor, moederbord en geheugen gekocht had. Ik had voorheen 4GB ddr2 PC-6400.
Maar goed conclusie is dus dat 4GB DDR2 beter is als 2GB DDR3. Nou ik zal binnenkort dan nog wel 2 GB DDR3 erbij kopen dan! en mijn videokaart is ook aan vervanging toe
Maar 1gb DDR3 is toch beter als 1gb DDR2?
[ Voor 3% gewijzigd door Winterzon op 16-11-2010 20:28 ]