Boeboe schreef op zondag 16 mei 2010 @ 21:13:
[...]
Omdat die lcd toestanden totaal geen e-reader zijn, hoe graag ze dat zelf ook zouden willen

. Zoals in het ereader topic zo mooi gesteld wordt:
[...]
Dingen zoals de ipad vallen imo perfect onder laptops. Er wordt echt niets nieuws mee gedaan.
Er is 1 argument waar je niets op kan zeggen:
e-readers zijn bedoeld om content op een los apparaat te kunnen lezen. Er waren al e-readers voordat er eink was. Althans, ik kan me dit herinneren omdat ik al jaren op zoek was naar een apparaat waar ik overal en nergens boeken kon lezen. Deze 1e ereaders zijn zover ik weet nooit in Nederland te koop geweest. (of in elk geval niet op veel plekken te koop geweest)
Denk aan:
Wikipedia: Cybook Gen1
Wikipedia: SoftBook
Door eink zijn er een groot aantal nieuwe ereaders gekomen. Deze zijn een succes geworden, doordat het bijna net zo prettig leest als boeken. (als je het gewicht meetelt dan durf ik wel aan dat ereaders prettiger dan boeken zijn) Maar het is dus niet zo dat er pas ereaders zijn sinds eink op de markt is.
En dus kunnen speciale lcd kleuren ereaders best gebruikt worden of zelfs op de markt gezet worden als ereader. Ik kan het nieuwsbericht niet vinden, maar begin dit jaar las ik ergens (het kan ook nu.nl oid zijn geweest) dat grote bedrijven dit jaar met kleuren ereaders willen komen. Uit het bericht bleek dat het om lcd-schermen gingen. Toch zullen ze als ereader verkocht gaan worden.
Dan kunnen wij eink-puristen (dat ben ik dus ook) wel zeggen dat dit geen ereaders zijn: de consument ziet het toch echt anders.
Je kan wel stellen dat eink-schermen de ereaders van betere kwaliteit zijn, omdat ze prettigere leeservaring zullen bieden.
Nu vind ik de ipad een andere categorie, omdat deze niet speciaal als ereader op de markt is gebracht. En feitelijk ook iets te onhandig groot is voor een boek.
Maar feit is weer wel dat de ipad ervoor zorgt dat er meer digitale content op de markt komt.
Wanneer mensen eenmaal digitaal gaan lezen, dan zullen ze er meer informatie gaan zoeken. En dan is het leuk om meer te lezen over speciale ereaders met beter geschikte schermen.
Zeker als volgend jaar de kleurenschermen gaan komen.
Ik vind eReaders nou echt draagbare mediaspelers pur sang. Daarbij denk ik dat de omvang van het onderwerp niet groot genoeg is voor een eigen subforum. En last but not least is er intern nog de wens om het aantal subfora beperkt te houden.
Tja, draagbare mediaspelers kan.
Maar het is niet de 1e plek waar ik zou kijken. Gewoonweg omdat ik bij draagbare mediaspelers denk aan mp3-spelers en mp4-spelers. Dus eigenlijk aan zaken die je vooral buitenshuis gebruikt (althans: ik - en ik gebruik ze nauwelijks meer door mn mobiel).
Maar misschien is er wel iets met de omschrijving te doen... Al heb ik ook geen idee wat.
Of misschien kunnen bepaalde tags echt vastgezet worden.
Nu staan deze tags bij het subforum Draagbare mediaspelers:
"oordopjes, ervaring, in-ear, mp3-speler, creative, android"
Dat is ook nog eens vrij logisch, aangezien er geen losse onderwerpen zijn voor de verschillende e-readers.
Als er voor Kindle, Bookeen, Bebook e.d. aparte onderwerpen zouden zijn met de tag "ereader", dan zou de tag ereader veel populairder worden.
Dus misschien moeten we daar eerst maar mee beginnen, als een soort kleine wijziging.
Hierdoor kan er ook meer inhoudelijk over de apparaten gepraat worden. Nu blijft het een beetje erg algemeen.
Af en toe begint iemand over een bepaald onderwerp. Daar komen wat reacties op, tot iemand weer een ander onderwerp aansnijdt. Waarna het eerste onderwerp weer op de achtergrond verdwijnt.
Hulp wordt niet gewaardeerd. Zoek het dus zelf uit