Toon posts:

Videokaart geschikt voor PCI-E 1.0a?

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Beste Lui,

voor een kennis ben ik opzoek naar een nieuwe videokaart. De oude heb ik ruim getest en vertoonde in alle gevallen artifacts, ook in windows zelf. Dat was een ASUS 7600GS Silent.

Het geval is dat ik blijkbaar niet iedere videokaart in hun moederbord kan steken. Wat dat betreft is het overzicht duidelijk minder als in de tijden dat ik nog fanatiek met hardware bezig was. Hun moederbord heeft een VIA chipset met een PCI-E x16 slot zoals op de doos staat. In een overzicht http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1241374// op dit forum bleek het te gaan om een 1.0a slot.

Nu is mijn keuze gevallen op een XFX HD 4650 1 GB http://www.zercom.eu/inde...2005&f=1&h=1&s=1&a=184950. Deze kwam naar voren toen ik in de pricewatch alleen kaarten liet tonen met een PCI-E x16 slot (er bestaat namelijk ook een PCI-E 1x optie in dat menu). Omdat ik over deze zaken vrij onzeker ben stel ik nog de volgende vragen:

- Kan ik deze kaart probleemloos installeren op de genoemde chipset?
- Is deze kaart minimaal gelijkwaardig aan de 7600GS? Ik heb diverse VGA charts gezien maar nooit een onderling vergelijk.

Betere alternatieven zijn altijd welkom, maar ik kijk vooral ook naar het energieverbruik dat niet veel hoger moet gaan liggen t.o.v. de 32 Watt van de 7600GS. Ik ga het risico niet nemen dat de voeding het niet trekt.

Verwijderd

PCI-E versie maakt niet uit, hij doet het gewoon, Probeer de oventruc met die 7600GS eens

  • Quad
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 00:58

Quad

Doof

PCI-e 1.0 vs PCI-e 2.x Nieuw moederbord nodig? lees anders dit maar eens door, wordt geloof ik wel goed genoeg uit gelegd :)

Alles went behalve een Twent.
nggyu nglyd


  • Depep
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 27-07-2025
Met een VIA chipset zou ik oppassen. De kaarten vanaf de HD2xxx serie van ATi en de 8xxx serie van nVidia gebruiken allemaal PCI-e 2.0. In de meeste gevallen werkt dit prima met PCI-e 1.0a, maar juist bij VIA chipsets wil dit nog wel eens problemen opleveren. Misschien kan je ergens een PCI-e 2.0 kaartje lenen om op dat moederbord proberen. Als er 1 werkt werken ze namelijk allemaal. Mocht het niet werken ben je toch aangewezen op kaarten van voor de genoemde series.

Om je tweede vraag nog even te beantwoorden, een HD4650 is vele malen sneller dan een 7600GS. Alleen die 1GB geheugen is erg overdreven voor die kaart. Als je voor minder geld een 512MB versie kunt vinden zou ik daarvoor gaan, aangezien er sowieso nooit meer gebruikt zal worden bij games en instellingen die die kaart aan kan.

specs


Verwijderd

Topicstarter
Nu heb ik deze site gevonden http://www.gpureview.com/...s.php?card1=520&card2=387. Hieruit blijkt overigens dat de 2xxx serie nog dezelfde interface heeft als de 7600GS. Ik zit te denken om dan deze X1950 pro http://tweakers.net/price...-512mb-ac.html#tab:prices ga nemen, die in ieder geval zal moeten werken op het moederbord. Helaas verbuikt deze wel 75 Watt i.t.t. de 7600gs die slechts een verbruik van 32 Watt heeft. Dat is nog een risico-tje. Een andere is deze 7600GT http://tweakers.net/price.../msi-nx7600gt-td256z.html die neemt 65 Watt. Het probleem is dat ik van de lagere versies in de HD1xxx serie het verbruik niet kan zien. Iemand advies?

  • Depep
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 27-07-2025
Als de HD2xxx serie echt geen PCI-e 2.0 is dan is de HD2600XT misschien wel een leuk kaartje. De X1950 Pro is echter wel een stuk sneller. Wat betreft je voeding kan je eens vragen in Welke voeding heb ik nodig? Deel 23

specs

Pagina: 1