ZyXEL P-2602R-D1A + Linksys WRT160N. Hoe te configureren?

Pagina: 1
Acties:

  • Daffie
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 19-02 13:56
Hallo forumleden,

naar aanleiding van mijn vorige topic over poorten etc, heb ik via Telfort een nieuw modem gekregen (ging snel trouwens, vrijdag gebeld, vandaag binnen). Het gaat om een ZyXEL P-2602R-D1A.

Vanuit dit modem gaat er een lijntje naar de telefoon (VoIP) en een lijntje naar mijn WRT160N. Vanuit de router gaan er een paar kabels naar PC's, en zitten er op wireless ook nog 2 of meer laptops.

De vraag is nu: Hoe ga ik dit goed instellen? Op dit moment is het dus zo dat zowel mijn router als modem als DHCP Server fungeren, ook staan bij beide NAT aan, en de firewall, en ik weet niet wat nog meer allemaal.

Hier is een plaatje van mijn huidige netwerk layout.

Wat ik eigenlijk wil, is dat de modem niks doet dan alleen het internet signaaltje doorsturen naar de router. Dus ook geen poorten tegenhouden, geen NAT, geen DHCP, misschien alleen firewall. Zodat ik vervolgens alleen in mijn router poorten open hoef te zetten (of DMZ gebruiken), en dat mijn router de IP-adressen uitdeelt, NAT enabled is, etc.

Ik zou alleen niet weten hoe.Ik heb hier op het forum wat geneusd naar vergelijkbare vragen maar dan kom ik dingen tegen als DHCP pool, en dan moet de router buiten die pool liggen maar binnen de subnet mask, en dan heb je ook nog iets als Default Gateway.... Raak ik de weg een beetje van kwijt :? .

https://freight.associates


  • Daffie
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 19-02 13:56
Niemand die mij iets kan vertellen?

https://freight.associates


  • Daffie
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 19-02 13:56
Niemand..?

https://freight.associates


  • kalizec
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 20-12-2025
Zet het DHCP-gedeelte van je WRT160N uit en hang een van de switch-poorten ervan aan een van de switch-poorten van de Zyxel.

Mochten anderen suggereren om je Zyxel in bridge te ztten, dan hebben ze het mis, want in Bridge kun je je VoIP niet gebruiken.

Verder is het hier op GoT not-done om binnen 24 uur te reageren in een topic als de laatste reactie al van jezelf is. Al helemaal als het je eigen topic is. GoT is geen helpdesk maar een forum. Dus geduld!

Core i5-3570K/ASRock Z75 Pro3/Gigabyte Radeon HD7850/Corsair XMS3 2x4GB/OCZ Vertex2 64GB/3x640GB WD Black/24" B2403WS Iiyama x2/Nec 7200S


  • Daffie
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 19-02 13:56
Bedankt voor de reply. Ik zal het eens proberen. Ben ik dan wel meteen af van dat NAT-gebeuren en die dubbele poorten? Of moet dat toch apart ingesteld worden?

btw excuses voor de overbodige bumps.

https://freight.associates


  • kalizec
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 20-12-2025
Als de Zyxel en Linksys via hun LAN-poorten aan elkaar hangt, dan zal de Linksys niet routeren. Dat doet die namelijk tussen zijn WAN-poort en de LAN-poorten, en de WAN-poort is niet aangesloten.

Dus nee, op die manier heb je geen dubbele NAT en dus ook niet de bijbehorende problemen.

Core i5-3570K/ASRock Z75 Pro3/Gigabyte Radeon HD7850/Corsair XMS3 2x4GB/OCZ Vertex2 64GB/3x640GB WD Black/24" B2403WS Iiyama x2/Nec 7200S


  • Daffie
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 19-02 13:56
Ah, best logisch eigenlijk...

OK, dan moet de DHCP van de linksys dus uit. De opties die ik dan overhoud zijn Static IP (waarbij ik een internet IP adres, subnet mask, default gateway, DNS1, 2 en 3 moet invullen), PPPoE, PPTP, L2TP, Telstra Cable. Welke van de 4 moet ik dan instellen? Of is dat niet relevant omdat de WAN-poort toch niet gebruikt wordt?

EDIT: Oh wacht, ik zie nu pas dat je de DHCP Server-functie apart kan uitzetten. Ik denk dat dat 'm is dan, hmm?

EDIT2: Advies opgevolgd van kalizec, probleem is opgesolved :)

[ Voor 19% gewijzigd door Daffie op 18-11-2009 21:01 . Reden: Problem solved ]

https://freight.associates

Pagina: 1