Maar bij CPU's worden stukken cache of cores uitgeschakeld als ze mislukt zijn, en bijvoorbeeld als tripple core verkocht.
Bij GPU's gebeurt het volgens mij ook, aangezien het topmodel van de 4xxx-serie bij ATI 800 streamprocessors heeft. Deze zijn verdeelt over 10 SMID cores.
Echter, de 4770 heeft 640 streamprocessors, wat 8 SMID cores zijn.
Het is dus gemakkelijk om 2 SMID cores uit te schakelen (al dan niet beide mislukt), kloksnelheiden terugschroeven en verkopen als een 4770.
Soortgelijk verhaal gaat op voor de texture unids, ...
Bij Nvidia heb je bijvoorbeeld de GTX280 die 240 unified shaders en een geheugenbus van 512bit heeft, terwijl de GTX260 216 unified shaders en een geheugenbus van 448bit heeft. Hier ook een kwestie van uitshakelen en verkopen. Zeker Nvidia heeft hier voordeel bij, aangezien de yields van hun chips niet echt hoog liggen. Door de kapotte te recupereren halen ze de yields dus iets naar boven.
[
Voor 9% gewijzigd door
Malantur op 09-11-2009 15:34
]
'Let's eat Grandma!' or, 'Let's eat, Grandma!'. Punctuation saves lives.