Toon posts:

Harde schijf niet herkent in BIOS

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Hallo,

Ik heb een externe 2,5" harde schijf van Iomega van mijn broer mee gekregen omdat deze niet meer werd herkend door windows. Hij zei dat ie de schijf had laten vallen en dat deze sindsdien niet meer werd herkend.
Ik heb de schijf aangesloten en hij gaf een aantal rare tikken. Ik vind de tikjes het meest lijken op badhead.wav uit de faq. Ik heb de schijf aangesloten met de externe case via USB en direct op het moederbord. De computer kan niet opgestart worden met deze harde schijf. Hij blijft hangen bij het allereerste scherm (waar de processor snelheid staat, aantal intern geheugen etc.). Ik kan dus niet kijken of de schijf wordt herkend door het BIOS maar ik ga hier niet van uit. Ik heb ook geprobeerd om alleen de stroomkabel aan te sluiten en de datakabel pas aan te sluiten vlak voordat het windows scherm komt zodat ik in ieder geval windows kan opstarten met de schijf aangesloten. Windows start dan wel op, maar ik zie de schijf niet bij schijfbeheer staan.
Ik heb al wat op internet gezocht maar ik vind continu dingen over recovery tools, niets over het herstellen/weer herkenbaar maken van je harde schijf voor het BIOS/windows zodat de data gekopieerd kan worden.
Ik vraag mij af of iemand mij hierbij kan helpen, of er nog truucjes zijn om de schijf toch herkenbaar te maken?
Ik neem ook aan dat de schijf open schroeven, zodat ik indien er wat los of scheef zit dit heel misschien kan herstellen, het geheel niet zal helpen en eventueel herstel alleen moeilijker maakt door stofdeeltjes etc in de harde schijf. Toch zou ik hier graag ook uitsluitsel van iemand over krijgen.

  • Rupie
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 13-02 20:32
Volgens mij ga je een USB schijf nooit in de BIOS zien. Je zou kunnen proberen om hem direct op je mobo aan te sluiten door de schijf uit de behuizing te halen en hem aan te sluiten zoals je normale interne schijven.

Als je hem op die manier in je computer hangt is de kans aanwezig dat je met een tool als Testdisk de gegevens terug kan halen. zie voor andere tools het Thematopic: Datarecovery

Desktop | Server | Laptop


  • E-Vix
  • Registratie: Juni 2000
  • Nu online

E-Vix

Nu met sneeuw!

De harde schijf heeft zo'n harde klap gehad dat behalve de koppen waarschijnlijk ook de electronica beschadigd is geraakt. Het zal niet goedkoop worden om daar de data van af te krijgen.
Als je het losse schijfje neemt zonder de USB behuizing, druk dan eens de printplaat onderop die schijf aan. Mogelijk dat daar een connectortje niet helemaal goed contact meer maakt.Als dit zo is dan heb je heel erg veel mazzel gehad. Zo nee, dan bestaat de kans dat de printplaat door de smakker die hij heeft gemaakt beschadigd is geraakt. In dat geval zou je kunnen proberen die printplaat te vervangen door eentje van exact het zelfde merk / model. Dat zal alleen niet goedkoop worden, als je hem uberhaupt al kan vinden.
Een ander alternatief is om hem naar een gespecialiseerd data recovery centrum te brengen. Die heben speciale apparatuur waarmee ze ook rechtstreeks de data uit kunnen lezen. Dit kost alleen veel geld (denk aan een paar honderd euro), en het is geen garantie dat ze de exacte data er af kunnen krijgen. De koppen kunnen namelijk in de val de schijf ook nog eens fysiek beschadigd hebben.

Failed opening '/home/users/7942/signature.inc' for inclusion (include_path='.:') in /home/www/got/userstats.php on line 25


Verwijderd

Topicstarter
@Rupie, ik hem hem dus zoals in mijn verhaaltje te lezen is al direct op de computer aangesloten. Volgens mij zou het BIOS de schijf dan moeten kunnen herkennen (indien deze nog werkt natuurlijk). Zo'n recovery programma werkt neem ik aan ook niet als de schijf niet wordt herkend door het BIOS.

@E-Vix: ik zal zo meteen eens proberen of het helpt de printerplaat aan te drukken,bedankt voor de tip. Over recovery bedrijven had ik inderdaad al wat gelezen, ik zal dat wel als laatste optie aan mijn broer voor leggen mocht het niet op een andere manier lukken.
edit: helaas na het aandrukken nog steeds het tikkende geluid en geen herkenning.

[ Voor 6% gewijzigd door Verwijderd op 03-09-2009 15:05 ]


  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

Over recovery bedrijven had ik inderdaad al wat gelezen, ik zal dat wel als laatste optie aan mijn broer voor leggen mocht het niet op een andere manier lukken.
Bedenk wel dat de dingen die je zelf probeert desastreus kunnen zijn voor zo'n disk. Als de data erg belangrijk is dan is het verstandiger gelijk even een datarecoverybedrijf te vragen. Als jij namelijk bezig bent geweest met het openmaken van de disk kun je nog wel eens wat dingen onherstelbaar beschadigen, dus voordat je dat doet zou ik eerst kijken wat die data je waard is.
Neem de filmpjes die in het datarecoverytopic staan gelinkt eens door (met name de eerste serie biedt veel inzichten in wat je kunt doen), maar bedenk wel dat het fout kan gaan.

  • Rupie
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 13-02 20:32
Verwijderd schreef op donderdag 03 september 2009 @ 15:00:
@Rupie, ik hem hem dus zoals in mijn verhaaltje te lezen is al direct op de computer aangesloten. Volgens mij zou het BIOS de schijf dan moeten kunnen herkennen (indien deze nog werkt natuurlijk). Zo'n recovery programma werkt neem ik aan ook niet als de schijf niet wordt herkend door het BIOS.
sorry, ik had gelezen dat je hem met de case en via usb direct op het mobo had aagesloten, dus op een usb poort aan de achterkant van het mobo ipv op een frontpaneel o.i.d. ;)

Desktop | Server | Laptop

Pagina: 1