Toon posts:

Nieuw te bouwen systeem voor CE2/Entropia Universe

Pagina: 1
Acties:
  • 241 views

Verwijderd

Topicstarter
Hallo,

Sinds 2 weken is de MMORPG Entropia Universe overgegaan van de Gamebryo Engine naar CE2. Mijn PC trekt het absoluut niet meer (22 fps op low settings). Als 6+ jaar veteraan moet ik natuurlijk door kunnen spelen, maar rondvraag hier op Tweakers heeft al geleerd dat upgraden weinig zin heeft. Dus moet er een nieuwe PC komen, simpel :).
Deze wil ik zelf samenstellen en online, samengebouwd bestellen. Hier beneden staat wat ik bij elkaar uitgezocht heb:

Mobo:
ASUS M4A79XTD EVO AMD790x socket AM3
Cpu:
AMD Black Edition Phenom II x2 550 3.1Ghz socket M3
RAM:
Kingston HyperX singel channel 2 Gb DIMM 240-pins DDR3-1800Mhz(2x)
Gfx kaart:
Club3D Radeon HD4890 PCI-Express 2.0x16 1Gb DDR5
HDD:
Seagate SV35.3 Series ST3500320SV 500Gb SATA300 7200tpm 32 mb buffer
DVD/CD:
ASUS DRW 24B1ST
Voeding:
Silverpower SP-SS650 650W
Koeler:
Cooler Master Hyper 212 Plus
Nog geen kast uitgezocht.

Mijn vragen zijn:
1. Graag algemeen advies over deze combo. Antwoorden als: Als je nou dit en dit moederbord neemt voor een tientje meer dan zijn dat en dat de voordelen. Of: Waarom neem je nou dat geheugen? Het is duurder en je mobo trekt die en die eigenschappen toch niet. Neem beter dat en dat geheugen, dat is ook nog goedkoper.
2. Ik zie vaak de Radeon HD4770 of HD4850 aanbevolen staan. Brengt de HD4890 me echt meer resultaat en heeft deze daardoor ook een langere houdbaarheidsdatum? Brengt 1 gig gfx geheugen ook echt meer dan 512mb?
3. Is alleen een processor koeler voldoende?
4. De harde schijf die ik gekozen heb is 3,5". Is dit gangbaar of zou ik een 2,5" moeten nemen?
5. Een aanbeveling voor een mooie toren tussen de €50-100 is welkom.
6. Ik heb dit systeem in eerste instantie samengesteld bij Azerty.nl. Hier komt mijn huidige PC ook vandaan en naar alle tevredenheid. Is er een beter alternatief qua webwinkel?

Als laatste nog een hulpje, de systeem req. voor Entropia Universe onder CE2:
http://www.planetcalypso....es-1/system-requirements/

Bij voorbaat dank aan iedereen die al eens de moeite genomen heeft om het hele verhaal te lezen!

  • alex3305
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 14:55
Waarom ga je niet uit van de Tweakers Best Buy Guide? Deze heeft genoeg tips en pointers om je goed genoeg op weg te helpen.

Daarnaast zou je ook kunnen overwegen om een alvast geassembleerd systeem aan te schaffen. Het voordeel hiervan is namelijk bijvoorbeeld de garantie van de fabrikant/leverancier.

Verwijderd

Topicstarter
Dat wil ik wel en daar heb ik ook al het een en ander bekeken. Maar veel systemen daar zijn met monitor/muis/keyboard en misschien ook nog eens wat over the top. Ik heb een budget in gesteld van ca. €700,- en mijn kennis schiet tekort om het verschil te zien tussen een systeem van €800,- of €1200,- dat in de BBG getoond wordt.

Misschien toch nog iemand anders die zijn licht wil laten schijnen over mijn vragen betreffende bovenstaand systeem?

  • alex3305
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 14:55
Persoonlijk heb ik ongeveer anderhalf jaar geleden een 'standaard' systeem gekocht bij Dell. Hierbij heb ik destijds de XPS 420 (inmiddels geupgrade naar de XPS 430). Dit was toen een goede bang-for-buck en deze heb ik daarna uitgebreid met eigen hardware (nieuwe grafische kaart, geluidskaart, geheugen, harde schijven) en dat gaat erg goed. Was destijds ook nog wat goedkoper dan een nieuw systeem kopen.

Kijk ook even naar het Dell Kortingscodetopic, zodat je meestal ook nog 10 - 20% korting kunt krijgen!

  • GENETX
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 13:04
Helaas zijn dergelijke topics in losse vorm niet toegestaan, lees hiervoor CSL Beleid en Wat is er, in 2009, anders in CSL? eens door.

Echter is er wel ruimte voor advies omtrent de aankoop van systemen en laptops. Hiervoor hebben we echter centrale topics aangemaakt om zo te voorkomen dat het Complete Systemen & Laptops (CSL) forumdeel dicht groeit met "boodschappenlijstjes". Ik adviseer je om vooral *LET OP* - Wat moet ik kopen? eens door te nemen.

Je kan advies vragen in een van de topics genoemd in *LET OP* - Wat moet ik kopen?. Probeer echter eerst wel wat componenten uit te zoeken met behulp van reviews en benchmarks. Een goede start daarvoor is het doorlopen van HOWTO: Hoe stel ik een systeem samen?. Ook de BBG ([BBG] Best Buy Guide topicoverzicht) geeft een idee in welke richting je moet kijken qua componenten.

Ik wens je veel succes met het zoeken van een goed systeem. Dit topic sluit ik echter, maar zoals hierboven aangegeven ben je vrij om advies te vragen in de daarvoor bestemde topics.

Dit topic is gesloten.