|>
Gisteren bij de tandarts gelezen en stonden wel leuke artikels in, maar op 1 uitgave kan je dat moeilijk beoordelen.
Welk tijdschrift geeft wel meerwaarde?
Canon 450D + 18-55mm IS Kitlens || Slingshot 100
Verwijderd
ja, ik heb een abo, best leuk maar niet heel technisch ofzo.RoyPieters schreef op donderdag 14 augustus 2008 @ 19:14:
Heeft er iemand ervaring met zoom.nl?
edit: De gallery is al JAREN traag, en de comments op de foto's vaak erg matig. De dvd's bij het blad zijn wel aardig. Wat ik het meest waardeer zijn de vergelijkingen en tests per toestel. Die zijn goed, grondig en objectief!
@ Ethirty: Ik vind het veel leuker om zelf te zoeken naar een soortgelijk resultaat dan alles in hapklare brokken voorgekauwd te krijgen. Maar ja, dat ben ik. Je mist nogal veel als je alleen op techniekboeken let, hoor!
[ Voor 20% gewijzigd door Verwijderd op 15-08-2008 14:28 ]
Zal dit weekend de startpost eens bij gaan werken. Ben er nog niet helemaal happy mee.
#team_UTC+1
An investment in knowledge always pays the best interest - Benjamin Franklin
You can call me McOverloper Mini '12 i7/16/256 Air '13 i5/8/256 iPad mini 5 64GB iPhone SE 128GB
Verwijderd
Nee, daarom moet je ook proberen om het niet op één manier te doen. Zo zaligmakend zijn technische boeken nou ook weer niet. Wat is er mis met de fotoboeken van de fotografen zelf? Of gewoon een lijst met links van hun sites?Ethirty schreef op vrijdag 15 augustus 2008 @ 14:13:
@Sophietje: ik beweer toch ook nergens dat de ene manier beter is dan de andere manier, iedereen wil op een andere manier zijn kennis verbreden/verdiepen en dit is slechts een van de manieren. Daarmee is het nog niet dé manier
Zal dit weekend de startpost eens bij gaan werken. Ben er nog niet helemaal happy mee.
|>
Ja, vreselijk die kinderachtige letters van dat blad! Waarom vertelt niemand die uitgever dat die knullige typografie hoort bij een kindertijdschrift? Nou ja, ik heb het ook niet verteld. Stond een keer op het punt om te mailen dat er werkelijk in ieder artikel minstens een spelfout stond, die met een normale spellchecker al voorkomen zou zijn. Jammer, dat haalt een blad zo naar beneden, terwijl het inhoudelijk erg interessant is allemaal.Verder zijn er nog blaadjes zoals 'camera' waarvan het lettertype op de voorpagina me al niet aanstaat en uit principe niet open slaat (beetje comic sans ms idee).
Ik koop te vaak losse fototijdschriften, maar dan ben ik toch weer teleurgesteld. Ze noemen al hun artikelen 'masterclass' en 'voor gevorderden', maar dat zijn ze zeker niet. Zoom is leuk voor de échte beginner, maar qua leerzaamheid herhalen ze zichzelf steeds binnen een half jaar. 'Fotograaf' en 'P|f' bieden meer.
Wat de boeken betreft:
'Learn to see creatively' en 'Understanding exposure', beide van Bryan Peterson. Mooie prenten, duidelijke tekst over het hoe en waarom en bij alle foto's de gebruikte instellingen. Ik heb ook 'Licht en belichting' van Michael Freeman. Scott Kelby is ook prima, ik mag die droge tussendoorhumor van hem wel. :-)
[ Voor 26% gewijzigd door SeismicCharge op 15-08-2008 20:07 ]
Je kan leuk plaatjes kijken, maar dat wil nog niet zeggen dat je snapt waarom de plaat werkt
het is ZEKER een aanrader voor de gevorderde amateur
-[ Het Kwartjuh Valt... ]-
tsja, misschien voor jou, maar ik zie geen heil in techniek boeken, als jij een boek koopt van een goede modefotograaf en er goed analytisch naar kan kijken. Tuurlijk zijn die boeken echt handig, maar dat analytisch kijken is belangrijker (imho)...Kwartjuh schreef op zaterdag 23 augustus 2008 @ 09:10:
Ik heb Posing Techniques binnen! Ik moet toch echt Nomad en Simon tegenspreken wat betreft techniekboeken: De auteur geeft prachtige voorbeelden, en verteld vervolgens waaróm die hand zo ligt en die schouders zo staan. daarna geeft hij vaak voorbeelden van hoe het NIET moet.
Je kan leuk plaatjes kijken, maar dat wil nog niet zeggen dat je snapt waarom de plaat werkt
het is ZEKER een aanrader voor de gevorderde amateur
|>
Het Duitse Foto magazin is erg goed en gedetailleerd. Bij het testen van zowel SLR lenzen als compactcamera's testen ze MTF waardes, contrast ruis ed en drukken dat kwantitatief uit. Ben me er nooit bewust van geweest dat twee camera's met dezelfde specs bijna 50% kunnen afwijken als het om resolutie gaat.
Juist om analytisch te kunnen kijken heb je eerst kennis nodig. Als je de onderdelen waaruit een foto bestaat niet herkent, zul je deze ook nooit zelf bewust kunnen toepassen. Als het eenmaal weet kun je best af met alleen de foto`s zelf.simon schreef op zondag 24 augustus 2008 @ 10:45:
[...]
tsja, misschien voor jou, maar ik zie geen heil in techniek boeken, als jij een boek koopt van een goede modefotograaf en er goed analytisch naar kan kijken. Tuurlijk zijn die boeken echt handig, maar dat analytisch kijken is belangrijker (imho)...
Erg interessant boek (Engelstalig) met veel verhalen over, je raad het al, documentairefotografen. Het is wel erg jammer dat er maar heel weinig foto's in staan, maar de verhalen zijn wel indrukwekkend.
ISBN: 1-56098-923-8
Associated Press - Guide to Photojournalism door Brian Horton
Boek met veel indrukwekkende verhalen maar af en toe ook met technische uitleg en tips. Een aanrader voor iedereen die geïnteresseerd is in de wereld van de fotojournalistiek.
ISBN: 0-07-136387-4
Verder verzamel ik de World Press Photo boeken (heb een stuk of 10 verschillende so far) en Zilveren Camera boeken. Ook kijk ik altijd bij de tweedehands boeken in de Slegte, daar zitten soms echt juweeltjes tussen
hmm.. ik denk niet dat een techniek boek je deze analytische kennis leert..Trasos schreef op zondag 24 augustus 2008 @ 19:25:
[...]
Juist om analytisch te kunnen kijken heb je eerst kennis nodig. Als je de onderdelen waaruit een foto bestaat niet herkent, zul je deze ook nooit zelf bewust kunnen toepassen. Als het eenmaal weet kun je best af met alleen de foto`s zelf.
|>
#team_UTC+1
An investment in knowledge always pays the best interest - Benjamin Franklin
You can call me McOverloper Mini '12 i7/16/256 Air '13 i5/8/256 iPad mini 5 64GB iPhone SE 128GB
Verwijderd
Dat is precies wat ik bedoel. Dat is toch ook gewoon veel uitdagender? Als je naar een expositie gaat kijk je toch ook naar hoe dingen gemaakt zijn? Of gaan jullie dan Googelen?simon schreef op zondag 24 augustus 2008 @ 10:45:
[...]
tsja, misschien voor jou, maar ik zie geen heil in techniek boeken, als jij een boek koopt van een goede modefotograaf en er goed analytisch naar kan kijken. Tuurlijk zijn die boeken echt handig, maar dat analytisch kijken is belangrijker (imho)...
Fujifilm X100F, Olympus OM, Rolleiflex, Canon EOS
Nu heb ik wel een hoop gezicht op internet, maar gek veel verder dan de 'rule of thirds' en wat andere basis compositie begrippen kan ik nog niet vinden. Wellicht is er een boek over dit onderwerp wat iemand me kan aanraden?
En uiteraard is "Understanding Exposure" is must voor iedere beginnende fotograaf en later. Voor het geld hoef je het in elk geval niet te laten.
Yamaha - Chario - MJ Acoustics - Squeezebox - Trends Audio - Beresford
Verwijderd
Boek van de bekende modefotograaf (Vogue etc). Met: Foto's, schetsen en polaroids.
Te koop op amazon.com (is trouwens ook gewoon in NL te bestellen).
http://www.amazon.com/Tim...oks&qid=1221213555&sr=8-1
Ook te verkrijgen als special edition: $855 en Collectors edition $2250
Heb zelf deze gevonden:
Adobe Photoshop Lightroom / 2 | Elzenga, J. & Johan W. Elzenga
Iemand hier ervaring mee?
Hier worden er 7 behandeld: http://www.photoshopsuppo...dobe-lightroom-books.htmlkipfel schreef op donderdag 18 september 2008 @ 14:24:
Ik ben nog niet zo'n held in nabewerken, weet iemand misschien een goed boek over lightroom?
Heb zelf deze gevonden:
Adobe Photoshop Lightroom / 2 | Elzenga, J. & Johan W. Elzenga
Iemand hier ervaring mee?
Maar de bijgeleverde help schijnt opzich al wel duidelijk te zijn.
[ Voor 98% gewijzigd door Nomad op 27-10-2008 15:37 . Reden: sorry, geen V&A hier ]
Je kunt misschien beter die Lynda tutorials proberen op 't web, die zijn best wel okay, ik weet nu in elk geval behoorlijk hoe Lightroom in elkaar zit. Collections, sets, catalogs, dat moet je allemaal wel weten.kipfel schreef op donderdag 18 september 2008 @ 14:24:
Ik ben nog niet zo'n held in nabewerken, weet iemand misschien een goed boek over lightroom?
Heb zelf deze gevonden:
Adobe Photoshop Lightroom / 2 | Elzenga, J. & Johan W. Elzenga
Iemand hier ervaring mee?
Photo Digitaal. Ze zeggen een blad neer te hebben gezet voor de "enthousiaste amateur én de professionele fotograaf"
Ik ben er positief over, in mijn ogen hebben ze een gat in de markt gedicht. Niet al te vage reportages zoals in de P|f soms voorkomen, maar toch serieus genoeg voor mij.
www.photodigitaalmagazine.nl
5D III | 1D II | 17-40 | 24-70 | 35 | 85 | 70-200 | parlevlietfotografie.nl
Dit is volgens mij een vertaald Engels blad. Rapportages over "lezers" gaan altijd over britten namelijk.Parle85 schreef op dinsdag 28 oktober 2008 @ 16:00:
Een vrij nieuw blad:
Photo Digitaal. Ze zeggen een blad neer te hebben gezet voor de "enthousiaste amateur én de professionele fotograaf"
Ik ben er positief over, in mijn ogen hebben ze een gat in de markt gedicht. Niet al te vage reportages zoals in de P|f soms voorkomen, maar toch serieus genoeg voor mij.
www.photodigitaalmagazine.nl
het eerste exemplaar was inderdaad een (slecht) vertaald engels tijdschrift. het 2e heb ik hier liggen maar ben er nog niet aan toegekomen die even door te bladeren.Exocet schreef op dinsdag 28 oktober 2008 @ 16:07:
[...]
Dit is volgens mij een vertaald Engels blad. Rapportages over "lezers" gaan altijd over britten namelijk.
spam: http://www.digifotopro.nl
komt als 't goed is binnenkort weer in de winkels.
|>
Over Photo Digitaal ben ik nog niet helemaal uit, het tweede nummer is toch weer wat minder. Hoog photoshop gehalte en kansloze lezersvragen (mompelt iets over een vakantielens) enzovoorts.
Proberen we simon zijn aanbeveling gewoon als volgende slachtoffer.
5D III | 1D II | 17-40 | 24-70 | 35 | 85 | 70-200 | parlevlietfotografie.nl
:^Parle85 schreef op dinsdag 28 oktober 2008 @ 22:13:
Wist dat je zou reageren, simon
Over Photo Digitaal ben ik nog niet helemaal uit, het tweede nummer is toch weer wat minder. Hoog photoshop gehalte en kansloze lezersvragen (mompelt iets over een vakantielens) enzovoorts.
Proberen we simon zijn aanbeveling gewoon als volgende slachtoffer.
heb zowel de zoom als de fotodigitaal gekocht en moet je voor de gein eens de covers naast elkaar leggen. ik roep even:
Zoom:
HDR
Nachtfotografie
modefotografie
FD:
Portret in openlucht
HDR
Nachtfotografie.
Uiteindelijk gaat het om de inhoud en die verschilt wel. Maar op de cover zet je natuurlijk wel interessante termen die nu 'hot' zijn. Hoewel er ook wel verschillen zijn, want ik zie bij Zoom niets over carrièreadviezen en bij PD kun je geen reis naar Japan winnen (helaas).Meulugar schreef op woensdag 29 oktober 2008 @ 09:46:
[...]
heb zowel de zoom als de fotodigitaal gekocht en moet je voor de gein eens de covers naast elkaar leggen. ik roep even:
Verder is PD inderdaad vertaald uit het Engels en staan er dus - omdat het blad nog nieuw is en nog geen vaste Nederlandse lezers heeft - nog veel Engelse lezers in, die soms ook wat suffe vragen stellen
De bron is overigens Digital Photographer, die ook door veel Nederlandse lezers erg gewaardeerd wordt, maar hier erg duur is.
Zodra er nog een paar bladen zijn gemaakt, komt er vanzelf meer Nederlandse content en lezer-input. Maar dat is een kwestie van afwachten.
Verder onthoud ik me maar even van kwaliteitscommentaar, want dat wordt al snel spammerig omdat ik natuurlijk gewoon voor PD werk
Punctuality is the politeness of kings
Uit voorzorg het tijdschrift gescand in de winkel, helaas valt ook dit nummer weer keihard tegen.
- twee reviews over vakantielenzen.
- een review over de 1000D (ik meende dat we hier een blad hadden voor de professionele fotograaf en de serieuze amateur?)
- voor de tweede keer vier pagina's vol met over de top photoshop.
- een topic over scherptediepte.
- een terugblik op de kina..
Ik ga er niet meer woorden over vuil maken, ik heb de laatste versie van de P|f maar weer gekocht
5D III | 1D II | 17-40 | 24-70 | 35 | 85 | 70-200 | parlevlietfotografie.nl
Kortom: wat zou jij in zo'n geval willen zien in een magazine?
En wat voor lenzen zou je getest willen zien? De Sigma 50mm 1.4 en Canon EF-S 17-55 2.8 zijn nou niet direct de goedkoopste prullen die er zijn.
Enlighten me! Ik ben best wel benieuwd naar wat je graag zou willen lezen in zo'n blad. Hopelijk wil je er dus toch nog wat woorden over vuil maken
@Simon: complimenten voor je twee artikelen over Lightroom met India-foto's.
Punctuality is the politeness of kings
Verwijderd
Hetzelfde overkwam mij ook. Naar aanleiding van het eerste blad toch het tweede ook maar eens gekocht om het een kans te geven, maar alleen al aan de welkomstpagina kon ik me ernstig irriteren. Het onder de noemer van lomografie praten over half kapotte spullen, lichtlekke camera's en rolletjes die over datum zijn, vind ik zeer denigrerend voor deze tak van de fotografie. Het foto's maken met bijvoorbeeld een middenformaat Holga met meniscuslens en een vast diafragma is heel wat anders en heeft veel meer charmes dan het gebruiken van een oude, kapotte camera die jarenlang op zolder heeft gelegen.Meulugar schreef op dinsdag 28 oktober 2008 @ 17:27:
[...]
het eerste exemplaar was inderdaad een (slecht) vertaald engels tijdschrift. het 2e heb ik hier liggen maar ben er nog niet aan toegekomen die even door te bladeren.
Over de inhoud van het derde nummer wou ik me aansluiten bij Parle85, behalve het feit dat ik (nog) niet de PF heb gekocht, maar waarschijnlijk de nieuwe DIGIFOTO Pro Magazine ga kopen (eerst even bladeren in de winkel of het wel wat is).
Onderwerpen zoals geotagging en kleurmanagement spreken me meer aan dan dan een masterclass over ND- en polarisatiefilters (een "serieuze amateur" of een "professionele fotograaf heeft over het algemeen al een breed scala aan filters).
Helaas lijkt het tijdschrift niet de hoge verwachtingen waar te maken die ik had net voordat het eerste nummer werd gepubliceerd. Wellicht heeft iemand anders nog leuke tips voor tijdschriften?
Je bent nogal erg defensief in je uitspraken. Begrijpelijk, als jij je hier voorstelt als persoon die voor de PD werkt.
Om maar over te stappen op de opbouwende kritiek:
-Neem een voorbeeld aan de eerste versie van je blad. Het stuk over bruiloftsfotografie interesseerde me zeer zeker.
Al met al is er in het eerste nummer mijns inziens al een behoorlijke hoeveelheid kruit verschoten, gezien je de de 1d, 1ds en d3 in een test er doorheen jast.
- De tweede versie was het buitenportretten artikel best interessant.
Dat je een vakantielens in je blad zet is al erg, maar dan nog becijferen met een 9/10???
Adviespunten:
- Doe vaker leerzame stukken over bijvoorbeeld hoe andere fotografen hun ding doen. Er zijn legio varianten van fotografie die de revue kunnen passeren.
- Een vervolgverhaal wil ook nog wel eens boeien, een reisverslag zoals simon heeft gedaan van diverse landen kan mij in ieder geval grijpen. Op zich heb je al een opzetje met de 'op locatie' artikels, maar wat mij betreft mag het best wat verder weg.
- Een apart deel in het blad met pagina grote foto's, zoals in de P|f, zijn ook erg te waarderen.
- Probeer niet de lege stukken in je blad vol te blaffen met photoshop geneuzel. Dit is puur mijn mening, ik heb het niet zo op het extreme bewerken, anders had ik de photo"shop"digitaal wel gekocht.
- De doelgroep voor een gratis statiefje lijkt me nou niet echt de 'serieuze amateur en de professionele fotograaf'.
- Doe die CD's uit dat blad, ze verpesten de leesbaarheid. En mocht je nou echt samples erin zetten, zorg dan dat ze in ieder geval iets groter zijn dan deze formaten.
Eigenlijk had ik geen zin om hier een dik verhaal op te gaan hangen, maar ik vind dat meningen van mensen de inhoud van een blad grotendeels moeten bepalen, niet wat de redactie leuk lijkt te vinden. Ik ben best bereid om het blad nog een kans te geven.
Oh ja, als je geen fatsoenlijk spul hebt om te testen, pak je toch wat uit de oude lenzendoos. Desnoods vergelijk je verschillende lenzen onderling.
5D III | 1D II | 17-40 | 24-70 | 35 | 85 | 70-200 | parlevlietfotografie.nl
Waar kan ik die artikelen vinden?dreamscape schreef op donderdag 27 november 2008 @ 15:42:
...
@Simon: complimenten voor je twee artikelen over Lightroom met India-foto's.
No Signature
Dat was ook de reden dat ik je om commentaar vroeg. Ik kan hier wel met een paar redacteuren gaan bepalen wat wij leuk vinden, maar als ik op deze manier directe feedback kan krijgen, dan is dat toch ontzettend waardevol?Parle85 schreef op vrijdag 28 november 2008 @ 09:47:
Eigenlijk had ik geen zin om hier een dik verhaal op te gaan hangen, maar ik vind dat meningen van mensen de inhoud van een blad grotendeels moeten bepalen, niet wat de redactie leuk lijkt te vinden. Ik ben best bereid om het blad nog een kans te geven.
Ik ga straks nog wel even kijken naar de andere punten die je aandraagt, maar ik moet nu in de tussentijd even druk aan het werk. Twee deadlines tegelijk op vrijdag, da's niet fijn...
Digifotopro, uitgave 2.
Punctuality is the politeness of kings
Interessant concept:
Online community post foto's waar community op stemt, ik geloof dat elke keer gevraagd wordt naar een bepaald thema.
Beste foto's (meeste stemmen gelden) worden in JPG magazine afgedrukt.
Ik heb 1 magazine gezien en die zag er goed uit.
This too shall pass
Debian | VirtualBox (W7), Flickr
Lijkt me interessant.
Verwijderd
@dreamscape: Zelf zou ik het wel eens interessant vinden om bijvoorbeeld wat dieper in te gaan op kleurbeheer. Ik heb wel een gecalibreerd PVA scherm thuis staan, maar wat is het feitelijke effect van aRGB of SGRB en hoe zorg je er voor dat je foto's met de juiste kleuren bij de fotoboer geprint worden. Of moet je er dan een zoeken die kleurprofielen online heeft staan? En hoe ga je in Photoshop om met de Color Settings en wat het verschil er tussen is. Dat zijn wat mij betreft interessante Photoshop artikelen, in tegenstelling tot bijvoorbeeld het veranderen van de hemel op een foto, iets wat ik als fotograaf nooit zou doen.
Interessant wat betreft hardware reviews zou bijvoorbeeld zijn om er een vergelijkende test in te doen. Dan bedoel ik bijvoorbeeld (stel dat de D300 gereviewd zou worden) een test tussen de D200 en de D300 waarin de verschillen en overeenkomsten besproken worden. Of hetzelfde principe tussen verschillende klasses zoals bijvoorbeeld de D300 en D700. En dan niet een opsomming van megapixels, etc (dat is op elke hoek van de straat te vinden), maar praktijkverschillen in foto's die met deze camera's gemaakt zijn in verschillende situaties. Dit heeft wat mij betreft meer diepgang dan een losstaande review waar een goede camera (misschien niet eens onterecht) de hemel ingeprezen wordt.
Hetzelfde geldt voor lenzen en zoals Parle85 al opmerkte mogen dit ook best oudere lenzen zijn. Het is algemeen bekend dat een goed stukje glas vrijwel eeuwig meegaat. Leg eens wat lenzen in dezelfde categorie (qua bereik) en verschillende prijsklasses naast elkaar en vergelijk de verschillen in kwaliteit eens. Bijvoorbeeld: Dat de lens van 400 euro waarschijnlijk beter is dan die van 75 euro kan iedereen raden, maar is die van 1200 euro nou echt zo veel beter dan die van 400 euro?
Dit is wat ik verwachtte van het tijdschrift en dat bleek helaas niet geheel uit te komen.
Ik hoop dat je iets aan m'n feedback hebt, of in ieder geval begrijpt wat voor soort artikelen ik graag zou zien.
Wij willen binnenkort ons pa een DSLR cadeau doen (waarschijnlijk de 450D, omdat hij dan zijn huidige canonmount lenzen van zijn analoge EOS-300 kan blijven gebruiken).
Hij heeft in zijn jonge jaren altijd zeer fanatiek gefotografeerd en zijn eigen doka gehad tot enkele jaren nadat er kinderen in beeld kwamen, de doka moest plaats maken voor een slaapkamer eb hierna is deze hobby langzaam in het slop geraakt.
Gelukkig voor hem zijn de kinderen inmiddels de deur uit, gaan ze wat vaker op vakantie etc. etc. waardoor hij weer steeds fanatieker wordt met zijn Powershot A720 (uit mijn hoofd, kan ook een ander type zijn).
Daarom hebben we dan dus ook besloten hem hier nog wat meer in te stimuleren door hem een DSLR cadeau te doen voor zijn verjaardag.
En nu over naar mijn vraag: Naast de camera willen we hem ook graag een abonnement op een tijdschrift cadeau doen, maar we hebben eigenlijk geen idee welk tijdschrift het best geschikt is voor de herintredende fotograaf.
Hij heeft de fijne kneepjes waarschijnlijk nog in zich, maar deze moeten weer even opgehaald worden, we zoeken dus eigenlijk een tijdschrift, liefst in het nederlands, wat niet voor de beginner, maar ook niet direct voor de gevorderde fotograaf geschikt is.
Om een lang verhaal kort te maken: Welk tijdschrift zouden jullie aanraden voor de herintredende amateur-fotograaf?
Edit: voor ik het vergeet, liefst nederlandstalig!
Verwijderd
Vind het altijd wel een grappig blad, met veel mooie foto's.
Als je het verhaal goed doorleest zie je dat het niet voor mezelf is, maar voor mijn pa, welke vroeger zeer fanatiek gefotografeerd heeft.Verwijderd schreef op maandag 01 december 2008 @ 10:50:
Is Zoom wat voor je, of vind je dat te babyachtig, en weet je alle basiskennis al?
Vind het altijd wel een grappig blad, met veel mooie foto's.
Alle basiskennis is dus aanwezig, maar kan enigszins vastgeroest zitten
Kun je niet een paar verschillende bladen kopen en aan hem geven? Dan kan hij zeggen welke hij het meest boeiend vindt en dan geef je hem daar een abonnement opfloriske.nl schreef op maandag 01 december 2008 @ 10:53:
[...]
Als je het verhaal goed doorleest zie je dat het niet voor mezelf is, maar voor mijn pa, welke vroeger zeer fanatiek gefotografeerd heeft.
Alle basiskennis is dus aanwezig, maar kan enigszins vastgeroest zitten
lol, dat ik daar zelf niet aan gedacht hebsOid schreef op maandag 01 december 2008 @ 11:26:
[...]
Kun je niet een paar verschillende bladen kopen en aan hem geven? Dan kan hij zeggen welke hij het meest boeiend vindt en dan geef je hem daar een abonnement op
Ach, overkomt ons allemaal wel eensfloriske.nl schreef op maandag 01 december 2008 @ 11:34:
[...]
lol, dat ik daar zelf niet aan gedacht hebdat is ook een goed idee natuurlijk!!
Daarnaast (ja, de boekenbonnen moesten op) voor slechts 15 euro "compositie en vormgeving in digitale fotografie" van Michael Freeman. Typisch een freeman boek, ontzettend gedegen, duidelijke voorbeelden en de voorbeeld foto's zijn van hoog niveau. Hij laat zien wat wel en niet werkt en behandelt erg veel verschillende voorbeelden en compositie's. Alleen al als kijkboek een koopje.
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Spijtig genoeg iets dat je niet wekelijks doet
Graag had ik ook wat lectuur gevonden aangaande lingerieshoots. Iemand enige kennis van goede lectuur hiervoor ?
Naakt en lingerie is in mijn ogen een wereld van verschil, dus ik vermoed dat er ook met andere dingen rekening moet gehouden worden tov naakt.
Of zijn er hier op GoT mensen die ervaring hebben met beiden en hun kennis willen delen ?
Ik zoek vooral meer informatie aangaande de belichting, voorbereiding, dingen waar rekening mee te houden enz.
Of als iemand goede online lectuur hiervoor zou weten, dat zou ook leuk zijn.
-| Hit it i would ! |-
This too shall pass
Debian | VirtualBox (W7), Flickr
Misschien is het handig als je dan ook meteen verteld welk goed boek je hebt gekocht...Falcon10 schreef op dinsdag 13 januari 2009 @ 07:37:
Onlangs op een boekenbeurs een goed boek gekocht voor naaktfotografie.
...
Of als iemand goede online lectuur hiervoor zou weten, dat zou ook leuk zijn.
Ik hou me ook aanbevolen voor goede lectuur omtrendt dit onderwerp. Wat ik zelf vaak gebruik voor inspiratie is Flickr, daar doe je zo af en toe leuke ideeën op voor compositie. Zoeken op "boudoir" levert genoeg materiaal op. Ik zou het persoonlijk bij lingerie meer in de details zoeken.
En volgens mij zijn er via Google ook genoeg tips te vinden.
DeFeCt : Zal het vanaaf even nakijken en posten, ben de naam kwijt, is eigenlijk maar een simpel boek met de basisdingen in uitgelegd over naaktfotografie, waar rekening mee te houden etc, maar ik vind het perfect om mee te beginnen.
Je vindt inderdaad al veel inspiratie op fotosites voor poses, compositie enz, maar je vind er meestal geen info over : welke soort belichting gebruikt, en meer uitleg erbij over waarom de foto zo genomen is, waarom met die lens, is die "perfecte" foto zo geschoten door zelf het model de pose aan te geven, of was het een gelukstreffer etc.
Wat versta je trouwens onder "Ik zou het persoonlijk bij lingerie meer in de details zoeken.
" ?
-| Hit it i would ! |-
Dat is toch juist het punt van fotografie? Dat je dat soort dingen zelf bepaald? Er is geen perfecte lens voor welke situatie dan ook. Je gaat natuurlijk niet met een fisheye portretten schieten (behalve als je doel is om vertekening te krijgen) maar verder is het vooral experimenteren.Falcon10 schreef op dinsdag 13 januari 2009 @ 11:20:
Je vindt inderdaad al veel inspiratie op fotosites voor poses, compositie enz, maar je vind er meestal geen info over : welke soort belichting gebruikt, en meer uitleg erbij over waarom de foto zo genomen is, waarom met die lens, is die "perfecte" foto zo geschoten door zelf het model de pose aan te geven, of was het een gelukstreffer etc.
Over licht is ook al veel gesproken, kijk maar eens op www.strobist.com.
close ups van delen van het lichaam waar de details in de lingerie mooi uitkomen.Falcon10 schreef op dinsdag 13 januari 2009 @ 11:20:
Wat versta je trouwens onder "Ik zou het persoonlijk bij lingerie meer in de details zoeken.
" ?
De nederlandse tweakers kunnen 'm alsnog meepakken via http://player.omroep.nl/?aflID=8708673&rid=1
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Ik denk dat je met dit boek zowat alles in 1 hebt, een stuk handiger dan al die losse boekjes van 20-25 euro.
koop je toch een 4x5" TC? kost (tweedehands) een fractie van zo'n tilt/sift lens en benaderd de fotografie van Atget en Abbott véél meer. Abbott (met twee t's) schoot overigens op film en niet op glas.Wijnands schreef op maandag 19 januari 2009 @ 11:07:
Heb zelf zitten genieten en had meteen zoiets van "goh, hoeveel kost zo'n tilt/shift lens eigenlijk?" (veel te veel)
Doe 's een link naar wat jij voor apparaat bedoelt?
Edit, laat maar, wat ik zie begint bij 600 euro. Plus, wie kan er vlakfilm verwerken?
[ Voor 20% gewijzigd door Wijnands op 19-01-2009 16:49 ]
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Abbott schoot wel op grootformaat, maar niet op glas.Wijnands schreef op maandag 19 januari 2009 @ 16:47:
Excuus voor de typo. Wat ik zag in de docu deed voorkomen alsof ze in ieder geval een deel van 't werk ook op groot formaat schoot.
Wikipedia: Technische cameraWijnands schreef op maandag 19 januari 2009 @ 16:47:
Doe 's een link naar wat jij voor apparaat bedoelt?
die dingen zijn voor de helft van die prijs ook te vinden en in goede staat. misschien niet zo veel als een gemiddelde dSLR of een lensje, maar met een beetje geduld koop je voor 300 euro een leuke technische camera.Wijnands schreef op maandag 19 januari 2009 @ 16:47:
Edit, laat maar, wat ik zie begint bij 600 euro.
wie niet? als eerste is het - zeker in zwart-wit - iets wat je gewoon zelf kan doen. daarnaast kan het via de goede fotozaken ook nog steeds.Wijnands schreef op maandag 19 januari 2009 @ 16:47:
Plus, wie kan er vlakfilm verwerken?
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
en dat is nog een hele mooie wereld ookWijnands schreef op maandag 19 januari 2009 @ 17:28:
Er gaat een wereld voor me open.
het is misschien niet altijd even praktisch, maar als ik als hobby-ist voor mijn lol zou fotograferen, zou ik het tegenwoordig wel weten.
Duurzaamheidmaatregelen aan het treffen? Lees https://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/2114724 even ivm het energielabel.
Kent iemand toevallig beide boeken en zou een oordeel kunnen geven welk boek een betere start voor me zou zijn? Om een open deur in te trappen lijkt mij dat het D90 boek beter op mijn camera gericht is dus dat zou dan de betere keuze zijn, maar klopt dit inhoudelijk dan ook qua informatievoorziening?
https://smashrun.com/hans.vandermeer/invite
Stop de verwelking!
COVID19 resultaat: 30% meer hardgelopen dan ooit, langste afstand van 52 -> 69km gebracht
#team_UTC+1
An investment in knowledge always pays the best interest - Benjamin Franklin
You can call me McOverloper Mini '12 i7/16/256 Air '13 i5/8/256 iPad mini 5 64GB iPhone SE 128GB
Je kan imo veel beter een boek kopen dat niet specifiek op een bepaalde camera ingaat. Leer je meteen meer voor een eventuele andere camera.Xaverius schreef op donderdag 26 februari 2009 @ 11:47:
Ik zit er aan te denken om een basisboek aan te schaffen zodat het leren fotograferen me wat beter af zal gaan, een stukje naslag is natuurlijk nooit weg. Nu heb je het boek "Fotograferen met een digitale spiegelreflexcamera 2e Editie" van Jeroen Horlings die ik zou kunnen kopen. Maar aangezien ik een Nikon D90 heb zou "Fotograferen met een Nikon D90" van Dre de Man ook een optie zijn.
Kent iemand toevallig beide boeken en zou een oordeel kunnen geven welk boek een betere start voor me zou zijn? Om een open deur in te trappen lijkt mij dat het D90 boek beter op mijn camera gericht is dus dat zou dan de betere keuze zijn, maar klopt dit inhoudelijk dan ook qua informatievoorziening?
Overigens valt er over technische dingen ook ontzettend veel te vinden op internet.
https://smashrun.com/hans.vandermeer/invite
Stop de verwelking!
COVID19 resultaat: 30% meer hardgelopen dan ooit, langste afstand van 52 -> 69km gebracht
In dat geval is Understanding Exposure van Bryan Peterson een aanrader (mits je Engels goed is).Xaverius schreef op donderdag 26 februari 2009 @ 12:17:
Inderdaad zal er veel te vinden zijn op internet maar ik weet van mijzelf dat ik bij dit soort zaken het liever op papier heb staan om rustig op de bank (of ergens anders) door te nemen in plaats van voor een monitor te zitten.
Onderwerpen die er in voorkomen:
basiskennis (digitale)fotografie zoals scherpstelpunten, sensor, diafragma, etc
info over diverse toestellen en lenzen
compositie
verschillende fotografie thema's met voorbeelden zoals natuur en architectuur
basis beeldbewerking
info over raw, filters en allerhande accesoires
Al met al best interessant als je er nog niet veel vanaf weet en op je gemak op de bank eens wat meer info tot je wil nemen.
#team_UTC+1
An investment in knowledge always pays the best interest - Benjamin Franklin
You can call me McOverloper Mini '12 i7/16/256 Air '13 i5/8/256 iPad mini 5 64GB iPhone SE 128GB
Heb me net aangemeld bij Fotaal
Link
Verwijderd
-Bewuster en beter fotograferen met de Sony Alfa 350/300
-Fotograferen met een Sony A200, A300 en A350 - Polder, L.
Ik kan ze nergens bestellen, ze zijn allemaal in herdruk en niet eerder leverbaar als begin 2010.
Heeft iemand hier deze boeken in bezit en wil ze misschien verkopen dan hoor ik het graag.
Tips over andere boeken mbt de A350 hoor ik natuurlijk ook graag.
Dat boek van Pieter Dhaeze zie ik overal liggen bij de betere boekhandel, maar ook op de boek/tijdschriften afdeling vd Bijenkorf of V&D. Dus maar even een half uurtje winkelen?Verwijderd schreef op vrijdag 24 juli 2009 @ 18:34:
[...]
-Bewuster en beter fotograferen met de Sony Alfa 350/300
[...]
http://www.bol.com/nl/p/b...dex.html#product_overview
https://wren.co/join/Devian
GvK heeft jarenlang als docu fotograaf rondgetrokken in Irak. Vooral Why mister, why geeft een mooie weerspiegeling van hoe de burgers de Amerikanen ervaren tijdens deze oorlog. Dit mede omdat GvK materiaal heeft gebruikt van locals (foto's van mobieltjes, andere bronnen). Ik vond het een sterke docu, goed samengesteld in dit boek.
5D III | 1D II | 17-40 | 24-70 | 35 | 85 | 70-200 | parlevlietfotografie.nl
Is er iemand die ervaring heeft met dit boek(Handboek digitale fotografie & beeldbewerking)? Ik overweeg hem aan te schaffen.Trent900 schreef op maandag 19 januari 2009 @ 12:30:
Ik kwam dit boek tegen: http://www.bol.com/nl/p/b...01004006409088/index.html
Ik denk dat je met dit boek zowat alles in 1 hebt, een stuk handiger dan al die losse boekjes van 20-25 euro.
[ Voor 5% gewijzigd door Isniedood op 21-09-2009 12:25 ]
Ik zou hem niet aanschaffen als ik in jouw schoenen stond. Als je dan toch iets wilt weten van photoshop, zou ik eerder een boek van Scott Kelby kopen.
5D III | 1D II | 17-40 | 24-70 | 35 | 85 | 70-200 | parlevlietfotografie.nl
Ik ga switchen van baan en nu moet ik mijn persoonlijk budget opmaken ter waarde van 150 euro. Na even navragen mag het ook fotografie gerelateerd zijn, ik dacht dat het met je werk te maken moest hebben. Dit is mooi want een biochemie boek is ook wel leuk maar daar heb ik al een kast vol van. Dus het worden aan fotografie gerelateerde boeken. Nu is een eis dat het niet, of heel weinig over de techniek moet gaan, dat vind ik namelijk minder interessant en het internet staat er al helemaal vol mee. Ik zoek dus dit soort boeken:
Best of national geographic gaat er dus komen, op aanraden van Simon in dit topic. Dat is 35 euro. Heeft er iemand anders nog ideeën?Nomad schreef op woensdag 13 augustus 2008 @ 12:58:
[...]
zit ook in mijn boekenkast, erg fijn boek.
Het laat de kant van moment/compositie/emotie zien en eigenlijk weinig/niets van techniek. Precies zoals het hoort eigenlijk.
Kink FM radio player. Doet aan ultracrepidarianisme
leest lekker weg, en geeft met de voorbeelden goed weer hoe/wat/waarom hij dat zo gedaan heeft.
Nu nog zorgen dat ik die flitser ook zo kan beheersen
Tesla Model 3 LR DualMotor - AP & FSD | 4800Wp solar panels | 11.4GJ thermal solar panels
Nu zijn mijn vriendin en ik redelijke beginners op het gebied van fotografie. Vooral mijn vriendin snapt de verhoudingen ISO, diafragma en sluitertijd nog niet helemaal, dus het lijkt me leuk om een boek voor haar te kopen waarin dit uitgebreid aan bod komt. Vooral met praktijkvoorbeelden waarin duidelijk wordt wat je er zoal mee kan doen. We houden wel een beetje van uitdaging dus het hoeft geen boek voor dummies te zijn, het lieft een boek met zo groot mogelijke leercurve.
Voor mezelf zou ik het liefst een boek over fotobewerking kopen, ook vanaf de beginselen tot wat verder. Het liefst een recent boek wat up-to-date is met de huidige technieken.
We fotograferen vooral buiten. Af en toe een portretje en op een verjaardag of feestje een enkele keer binnen. Wie heeft er geweldige tips?
there's no tweak without the tweaker
Een goed boek over fotobewerking zoek ik zelf ook nog.
Give a man a fire and he will be warm for a day. Set fire to him and he will be warm for the rest of his life. Terry Pratchett - Jingo
Iemand ervaring/kennis van Michael Freeman? Zag nog een algemeen boekje van hem liggen namelijk voor hetzelfde bedrag, denk dat ik die ook ga halen.
there's no tweak without the tweaker
Jepz, dat algemene boekje zou wel "The Photographer's Eye" kunnen zijn, iets waar ik best veel in gebladerd heb. Leest lekker weg en was verbazingwekkend leerzaam. Al vind ik zijn foto's niet altijd even mooi...virtualJac schreef op maandag 14 juni 2010 @ 08:11:
Ik heb dit weekend een boek gescoord van Michael Freeman. Deze heeft een compleet boek gewijd aan High Dynamic Range. Wellicht een tip voor andere mensen aangezien het nog geen 10euro kost. Het gaat redelijk diep in op de techniek en is voor de fotograaf met wat voorkennis.
Iemand ervaring/kennis van Michael Freeman? Zag nog een algemeen boekje van hem liggen namelijk voor hetzelfde bedrag, denk dat ik die ook ga halen.
Sony A7III | Sony a6300 | Sony ZV-E1 | 12 2.0 | 21 1.4 | 24 1.4 | 35 2.8 | 50 1.4 | 135 1.8 | 16-28 2.8 | 16-70 4 | 28-75 2.8 | 70-200 2.8 II |
Life is not about specs, it is about joy!
Nu heeft Bol.com een aantal boeken voor deze wat oudere camera en kom hier op GoT alleen maar tips tegen over boeken welke niet meer verkrijgbaar zijn.
Kan iemand mij aangeven wat een echt goed boek is voor deze camera? Bol.com heeft deze boeken t.b.v. de 450D in het assortiment.
Mij leek Digitale fotografie Canon EOS 450D een geschikt boek. Iemand die ervaringen en tips kan geven?
Als het een boek moet zijn om te leren fotograferen, dan weet ik niet of een cameraspecifiek boek nu zo'n meerwaarde heeft. De gebruiksaanwijzing en websites zouden het 450D-specifieke gedeelte moeten doen. Daarnaast zou ik op zoek gaan naar een boek over de technische aspecten van fotograferen, bijvoorbeeld de relatie diafragma/iso/sluitertijd, compositie, perspectief, scherptediepte, et c. Eventueel nog in de context van een bepaalde voorkeur, zoals landschap, portret of iets anders. Jammer genoeg kan ik je niet iets aanraden omdat ik niet bij mijn boekenkast kan de komende tijdIbidem schreef op vrijdag 25 juli 2014 @ 12:57:
Heb zojuist een tweedehands Canon 450D op de kop getikt voor mijn vriendin om dSLR fotografie mee te leren. Nu wilt ze uiteindelijk een foto cursus gaan doen maar mij lijkt het handig om te beginnen met een goed boek.
Nu heeft Bol.com een aantal boeken voor deze wat oudere camera en kom hier op GoT alleen maar tips tegen over boeken welke niet meer verkrijgbaar zijn.
Kan iemand mij aangeven wat een echt goed boek is voor deze camera? Bol.com heeft deze boeken t.b.v. de 450D in het assortiment.
Mij leek Digitale fotografie Canon EOS 450D een geschikt boek. Iemand die ervaringen en tips kan geven?
This too shall pass
Debian | VirtualBox (W7), Flickr
http://www.fnl.nl/haal-me...flex-complete-editie.html
Wat voor tips verwacht je dan? Ik heb nog nooit een specifiek boek over een camera gelezen, maar als je weet wat alle knopjes doen dan is het verder toch aan jou? Of ben ik nu te kortzichtig?pdebie schreef op vrijdag 08 augustus 2014 @ 12:18:
Iemand tips voor een goed boek over de Nikon D7000? Ik heb het toestel al een tijdje en heb de handleiding al wel 3x van voor naar achter gelezen, maar ik vermoed dat ik bij lange na nog niet alle handige tips & tricks weet.
Fotografie kanalen: Website - Royz.nl | YouTube - @Royz.nl | Instagram - @Royz.nl.
Als Douglas Klostermann's Nikon D7000 Experience ebook net zo fijn leest als de D7100 versie kan ik je die van harte aanbevelen.pdebie schreef op vrijdag 08 augustus 2014 @ 12:18:
Iemand tips voor een goed boek over de Nikon D7000? Ik heb het toestel al een tijdje en heb de handleiding al wel 3x van voor naar achter gelezen, maar ik vermoed dat ik bij lange na nog niet alle handige tips & tricks weet.
AMD Phenom II X4 955BE 960~3720MHz @ 1,4V | Scythe Mugen 2 Rev. B | Gigabyte GA-770TA-UD3 R1.0 F2 | GeIL DDR3 Black Dragon DC 8GB GB34GB1600C8DC @ 1,6V 1600MHz 8-8-8-28 2T tRC34 | Asus nVidia GeForce GTX670 DC2OG | Intel X-25M 80GB | Corsair TX650W
Nou ik heb laatst pas ontdekt dat je de AE-AF lock knop kon omzetten naar een AF-ON knop.Royz schreef op vrijdag 08 augustus 2014 @ 14:49:
[...]
Wat voor tips verwacht je dan? Ik heb nog nooit een specifiek boek over een camera gelezen, maar als je weet wat alle knopjes doen dan is het verder toch aan jou? Of ben ik nu te kortzichtig?
Dit stond ook in de handleiding, maar het nut begreep ik er nooit zo van. Daar kwam ik achter via een Youtube filmpje. Dit soort handige tips&tricks bedoel ik vooral.
@jelbo: thanks. even kijken wat het is.
[ Voor 3% gewijzigd door PdeBie op 08-08-2014 15:15 ]
zojuist het boek gekocht. Ben benieuwd of het wat is. Voor het geld (€ 8,60) kon ik het niet laten natuurlijk