Onlangs de Samsung qx510 gekocht:
Specificaties
-Intel i5 460M processor
-500 GB HDD
-15,6" LED HD (1 366 x 768) 16:9 Glanzend
-nVIDIA GeForce GT420M met Optimus
-4 GB (DDR3 / 2 GB x 2)
Inleiding
Je hebt deze laptop voor rond de 1100 euro. De specificaties zeer degelijk en Samsung zet deze laptop neer met een goede prijs/kwaliteitsverhouding. Ik heb deze laptop gekozen vanwege het goede evenwicht in de hardwarecomponenten, het fantastische design en de goede prijs/kwaliteit daarvoor. Eindelijk een fabrikant die niet zomaar wat aluminium op een hoopje gooit, maar begrijpt dat aluminium gebruikt moet worden i.c.m. de elegantie die het uitstraalt. Deze laptop is dan ook zo dun mogelijk gehouden en alle knoppen en uiterlijkheden zijn zo strak mogelijk gehouden: subtiele stijlvolle knopjes, edge to edge scherm, degelijk chiclet toetsenbord, groot touchpad met geïntegreerde muisknoppen, netjes gebruchede achterkant van het scherm en het fantastisch gevoel van aluminium onder je polsen..
Bouwkwaliteit
Over het design heb ik nix aan te merken en ook de gebruikte materialen zijn van topkwaliteit, zelfs het gebruikte plastiek voor de zijkant en onderkant zijn zeer kwaliteitsvol. Toch is het niet allemaal rozegeur en maneschijn. Na een grondige kwaliteitscontrole kon ik enkele krasjes op de zijkanten en hoeken van het scherm vinden. Ook 2 kleine miniputjes in het aluminium bleven niet onopgemerkt. Ondanks dat je die putjes en de kleine krasjes niet ziet vanuit de meeste hoeken en op 30 cm afstand, is het toch duidelijk dat er te weinig aandacht besteed wordt vanuit de quality control in de fabrieken. Geen enkel van de krasjes lijkt mij voorkomen uit automatische productieprocessen maar wel vanuit menselijke handelingen. Helaas hebben wij klanten daar nix over te zeggen en is het te nemen of te laten. We kunnen alleen maar hopen dat Samsung in de toekomst strenger toeziet op het productieproces en de nodige maatregelen neemt om de opvolger van deze laptop krasvrij te maken.
Accu
De batterij gaat 3.30 uur mee (aero ingeschakeld, scherm niet gedimd, 2 films aan het downloaden via utorrent, muziek halfluid aan het afspelen via windows media player en internet)
Volgens Samsung zou de batterij tot 7 uur moeten meegaan, dat is bijna dubbel zo lang! Ik heb nog niet getest of dit haalbaar is. Sowieso is 3.30 uur bij iets meer dan bovengemiddeld gebruik bovengemiddeld dus ben ik vrij tevreden over de batterij.
Scherm
Het scherm zelf kon beter. Het is een LED HD scherm maar als ik van dichtbij op het scherm sta te kijken kan ik zo de pixels tellen. De resolutie is jammer genoeg slechts 1 366 x 768. Vooral in de hoogte vind ik het een jammere zaak. Zeker als je laptop in zijn geheel bekijkt is het jammer dat Samsung niet voor een full hd scherm gekozen heeft bij deze laptop. Zeker als je weet dat ze de schermen zelf maken. Dit doet toch iets af aan de finesse van deze laptop.
WPI
De windows prestatie indexcijfers (score op 7,9)
Processor: 6,8
Geheugen: 5,9
Grafisch: 4,6
Grafische weergave voor spellen: 6,4
Primaire harde schijf: 5,9
Ontdekte minpunten:
-de multitouch zoomfunctie werkt niet zo vloeiend als op een macbook
-als je hd films op youtube bekijkt en overschakelt naar "volledig scherm" dan flikkert de onderkant van het scherm enkele seconden totdat de balk met de pauzeknop weggaat.
-geen usb 3.0 poorten
-geen e-satapoort
-opstarten in windows 7 duurt nog altijd 1 minuut (in speed boot modus) eer je op het internet geraakt (met ingeven wachtwoord om in te loggen in windows)
-geen achtergrondverlichting voor het keyboard.
Eindoordeel
Wrs de beste prijs/kwaliteitslaptop op dit moment met een geweldig stijlvol design. Ideaal voor mensen die een goede multimedialaptop willen hebben. De hardware is perfect in evenwicht op elkaar afgestemd, op het scherm na dat best een hogere resolutie mocht hebben.