Je zou ook gewoon kunnen proberen om de problemen op te lossen middels dit forum?
Zonder dat ik ernaar gezocht heb denk ik dat je zomaar een aantal topics kan vinden over NAT translatie met de Experia box, zowel de Siemens versie als de Speedtouch versie. En anders zijn er 10 tallen guides te vinden op internet. (lang leve goooooogle)
Zolang je zelf niet echt snapt hoe NAT werkt of hoe je het in moet stellen, gaat XS4ALL of elke andere provider dat echt niet voor jouw doen. Overstappen naar een andere internet provider zal je probleem dus niet oplossen, dat moet jij doen.
Edit:
Mijn advies luidt dus:
Zoek op dit forum naar topics waarin jouw probleem aan word gehaald, doe daar wat mee, stel je NAT translatie in en gaan met die banaan.
Snap je het niet of werkt het niet, dan stel je de vraag in 1 van die topics, met daarbij de informatie wat er niet lukt, wat je niet snapt en wat je probeerd te bereiken. Of als de vraag erg afwijkt van de reeds bestaande topics, dan maak je een nieuwe.
Iedereen kan NATten, dus jij ook.
Nee dus.
Edit2:
Oh wacht, je had er gisteren al een topic over gestart:
kpn Experia Box NAT-probleem
Het had mij een hoop typewerk bespaard als je dat even had vermeld in je topicstart.
Denken dat dit soort problemen* bij andere internet providers niet voorkomen is hetzelfde als denken dat je auto op water rijd als je er maar gewoon water ingooit. Je houd jezelf voor de gek en gaat veel moeite doen om er uiteindelijk achter te komen dat je tegen dezelfde problemen aanloopt. Namelijk het -kunnen- configureren van NAT entries.
* Hoewel ik het woord problemen noem, is het helemaal geen probleem, al helemaal niet die van de internet provider. NAT translatie werkt gewoon goed, ook bij IPB. Je moet het gewoon goed instellen.
[
Voor 110% gewijzigd door
remco_k op 22-07-2008 13:13
]
Alles kan stuk.