Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • joepert
  • Registratie: Februari 2007
  • Niet online
In mijn familie zijn er nogal wat mensen met Nikon-lenzen van vóór het digitale tijdperk. Ik wil wel eens een beetje expirimenteren met die lenzen op mijn D60 body. Dat de AF doorgaans niet werkt vind ik zeer goed te overkomen, ik begrijp dat de hulpmiddelen die de body daar verder voor heeft (knipperend stipje in de viewer) daar ook behulpzaam bij zijn.
Verder vraag ik me af: wat moet ik doen met het diafragma? Moet ik dat (zoals ik las op de site van Ken Rockwell) op de kleinste opening vastzetten (hoe doe je dat overigens?) en dan verder de instellingen van de kamera gebruiken? Of moet ik het diafragma gewoon op de lens instellen? Bij de niet-AF-lenzen werkt de metering geloof in niet, dus dan moet je gokken of je belichting OK is. Dat lijkt me wel heel lastig, hoewel je natuurlijk direct kan zien of je foto enigszins is gelukt of niet.


Ik heb al veel gezocht (hier en elders) en kom (zoals hierboven te zien) wel wat aandachtspunten tegen maar nog niet echt mensen met concrete gebruikerservaring en/of aanwijzingen. Hopelijk hier wel!
Groeten,
Joep

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nomad
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 14:17

Nomad

Moderator Foto & Video

a.k.a. Martijn

Om informatie een beetje centraal in topics te houden, zou ik je willen vragen je vraag te stellen in het algemene lenzen topic van Nikon.
Geef dan ook even aan om welke lenzen het gaat, anders wordt het voor ons ook gissen over wat wel en niet werkt.

Dit topic doe ik dicht

Commercieel fotograaf - Zakelijke portretten


Dit topic is gesloten.