• Robin4
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 15:49
Ik zit met een groot probleem waar ik geen raad mee weet.

Ik bezit momenteel de volgende hardware:

E8500 (vind ik zich de beste cpu als het aankomt op OCen)
EVGA 780i SLI moederbord
4x 1GB Team Xtreem PC6400 DDR2
2x samsung 320GB T166 Raid 0
1x 8800GT Jetway maar momenteel een 7900GS Xtreme XFX
Lite-On (die zwarte Sata DVD brander / speler, weet zo even het type niet)

Ik wil het moederbord gaan vervangen omdat ik eerst SLI wilde gaan draaien maar ik toch van gedachte veranderd ben en een crossfire moederbord wil gaan kopen. Ik zit momenteel een beetje krap met het budget en wil graag alleen het nodige vervangen. De moederborden die op me lijstje staan / stonden zijn:

Asus P5E
Asus P5E3 Deluxe
Asus Maximus
Asus Maximus SE
Asus x48 Rampage
Gigabyte EX-38 DS5 (geen DQ6 omdat ik hier de meerwaarde niet voor wil betalen, beetje onnodige extras vind ik dat wat ik niet nodig heb)

Ik heb ook nog een topic lopen op HW.info
http://www.hardware.info/forum/showthread.php?t=151255 dus dan hebben jullie al wat extra infomatie.

In het begin had ik nogal mij ogen op het asus maximus bord. Omdat ik wil gaan waterkoelen lijk me wel verstandiger om voor de SE te gaan. Zo gezegd heb ik toen dat SE bord besteld op 4launch. Maar de SE bleken ze toen niet meer te hebben, dus na 1 a 2 weken bestelling maar weer geannuleerd want ik had ook me ogen op de Asus x48 rampage en de Asus P5E3 deluxe.
Maar toen wilde ik eigenlijk ook helemaal geen maximus meer omdat die zoveel energie verbruikt en eigenlijk wil ik een moederbord die zuiniger is dan de Maximus en het huidige EVGA 780i SLI moederbord. De Rampage viel eigenlijk ook buitenboord aangezien die ook boven de 200 euro kost(aangezien ik ook nog een 2x 2GB kit wilde bestellen) en ik zelf iets tussen de 120 - 180 euro wilde uitgeven aan een moederbord. Toen ging ik reviews lezen over het Asus P5E3 deluxe moederbord. En ik dacht eindelijk ik heb me moederbord gevonden 8)7 In eerste instantie was ik ook van plan om DDR3 geheugen te kopen, ookal was het maar een 2GB setje. Alleen dat P5E3 Deluxe moederbord is geen slecht bord, maar het is geen moederbord die echt aangeraden word als je wilt die-hard ocen, maar waar ik echt nog steeds tegenaan liep was het dure DDR3 geheugen. Aangezien ik nog waterkoelings spullen moet kopen en dus ook een hoop geld ervoor kwijt ben wil ik liever een DDR2 bord kopen

In eerste instantie valt voor mij af:

Asus P5E (verbruikt me veel te veel stroom)
http://www.xbitlabs.com/a.../display/asus-p5e_11.html dat is dus even veel als een Asus P5K moederbord en die borden wil ik eigelijk ook ontwijken vanwege het hoge stroomverbruik.

Asus maximus (se) (ook hier is het verbruik stevig)
http://www.hardware.info/...,0000FF,0000FF/benchmark/

http://www.hardware.info/...,0000FF,0000FF/benchmark/

Dus toen ging ik maar eens bij gigabyte een kijkje nemen. Dus gekeken welke het bord beste bij me past en kwam uit op de EX38-DS5 moederbord.(gevonden via de pricewatch, http://tweakers.net/pricewatch/cat/47 ) Want de DQ6 zitten dingen op waar ik niks mee kan alles in quad uitgevoerd. Ook een paar reviews bekeken en daar kwam ik tot de conclusie dat de gigabyte nou niet zo heel top zijn met overklokken en dat de borden veel last hebben van een Reboot Reset nogwat.
Gigabyte P35/X38/X48 problemen & ervaringen - Deel 2

Dus ik heb niet zoveel in al die problemen en wil dus ook geen bord van gigabyte hebben.
Tegen de avond heb ik me 4 X 1GB kit tekoop aan geboden omdat ik in eerste instantie DDR3 geheugen wou gaan kopen, maar dat vind ik te duur. En wou eigelijk een 2x2GB DDR2 kit gaan kopen. Kwa moederborden had ik al niet veel keus. Dus ik dacht misschien is de Asus rampage toch wat. Dus ik reviews wezen zoeken(moet zeggen zijn er echt niet veel) Kan ik op deze site:

http://enthusiast.hardocp...1Nyw3LCxoZW50aHVzaWFzdA==

En las ik dit:

As for conventional overclocking it was a snap. The board is very OC-friendly and I simply can’t recommend it enough. Even overclocking with a 4x1GB DDR 2 configurations over 1066MHz speeds didn’t prove to be the impossible task it has been on some other motherboards. In fact I reached a maximum stable speed of 1135MHz with 4 modules installed. Using my Corsair Nautilus I was able to reach 528MHz FSB. Oddly enough 525MHz was easy to reach. I could get the system to POST at higher speeds, but it would lock up trying to get into Windows. Even 528MHz wasn’t stable. Below are some screenshots for your viewing pleasure.

Dus het is toch mogelijk om met 4 reepjes nog goed te overklokken. Dus ik twijfel nou om toch me geheugen niet weg te doen aangezien ik het geld niet in de tuin heb groeien. Dus er bestaan toch borden waar 4x1GB er goed mee werkt. (geheugen wilde ik weg doen, omdat men zegt dat je beter 2x2GB kan hebben) Misschien is dat wil zo, maar had dat geheugen toen al zo gekocht.
Wat me hoofd vraag dan ook is, welke borden doen het ook zeer goed met 4x1GB modules. Want ik ben niet zo`n die-hard OCer en weet daarom ook niet op welke borden 4 x 1GB wil goed werkt.
Want voor die 2/3 jaar dat ik deze pc nog gebruik vind ik het eigenlijk zonde om nou nieuw geheugen te kopen. Sorry als het verhaal wat brakkig in elkaar zit, maar ik ben niet zo`n verhaal verteller, en typen doe ik ook al niet zo`n best. :| En weet iemand ook wellicht het stroomverbruik van het asus Rampage moederbord, want dat kan ik in geen enkele review / test vinden.

http://specs.tweak.to/12249 Nieuwe stuff, zie link links.


  • Elledan
  • Registratie: Maart 2008
  • Laatst online: 17-11-2013
Wel, waar gebruik je het systeem voor? Je noemt OCen, dus energieverbruik en zo kan niet echt een groot probleem zijn? ( ;) ).

Ik zou zelf wachten met DDR3 geheugen omdat het nog zo duur is, maar ook omdat het nog een tijdje zal duren voordat echt snel DDR3 op de markt komt en de voordelen ervan zichtbaar worden. DDR2 is nu trouwens nog eventjes spotgoedkoop, dus je bent een dief van je eigen portemonnee als je met DDR3 gaat :)

www.mayaposch.com


  • Robin4
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 15:49
Ik vind energieverbruik wel belangrijk ik vind zoals het verbruik is van de asus maximus / 780iSLI wel belachelijk veel en dat voor een pc dat alleen idle draait, en dan komt er nog eens bij dat het systeem nog moet gaan draaien op full speed( En elke paar maanden gaat het verbruik weer omhoog zoals altijd als er weer nieuwe moederborden komen). Een asus P5E3 Deluxe kan toch ook zuinig zijn( en de gigabyte borden), als d.m.v overklokken ietsie hoger word vind ik het niet erg, maar als een moederbord stock al zuipt vind ik het wel erg.

Ja met DDR3 denk ik ook om mee te wachten, het word toch nog niet goedkoper als de Nelehem er nog niet is. En dan duurt nog wel een half jaartje, zo lang ga ik niet wachten.

Maar met die moederborden, welke doet het wel goed met 4 x 1GB op zo`n bord?

Systeem is voor de Ocen en gaming vooral.

[ Voor 10% gewijzigd door Robin4 op 18-05-2008 00:08 ]

http://specs.tweak.to/12249 Nieuwe stuff, zie link links.


  • Cota
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 15-05 02:00
Meer een luxeprobleem zo te zien :D
Je zou voor de P5E of voor een Gygabyte EX38-DS5 kunnen gaan (+/- 160 Euro). Ben namelijk zelf ook op zoek naar een nieuwe PMG upgrade. Die borden ontlopen elkaar weinig, alhoewel ik niet zeker weet of die Gygabyte wel 2x16 2.0 lanes heeft voor CF, de P5E iig wel 8).
Snap niet dat je moeilijk loopt te doen over het stroomgebruik, dat ontloopt elkaar niet heel veel bij die mobo's, 20 watt hooguit bij weinig belasting.
Verder is DDR3 echt nog niet interessant vind ik, veel te duur en nauwelijks sneller dan DDR2.
Dat Team Xtreem geheugen wat je al hebt is echt super geheugen hoor, naar 2x2 GB overstappen is echt performance verlies.

[ Voor 45% gewijzigd door Cota op 18-05-2008 02:24 ]

I5 12600KF | CM Hyper 212 BE | MSI MAG B660M Mortar WiFi DDR4 | Kingston Fury 32GB DDR4 3600 CL16 | EVGA GeForce GTX 1070 FTW ACX 3.0 | Samsung 860 EVO 500GB | Samsung 870 EVO 2TB | WD20EZRX 2TB | Antec P280 | Seasonic G-series 550 Watt PCGH


  • Bitage
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 21-05 00:59
alhoewel ik niet zeker weet of die Gygabyte wel 2x16 2.0 lanes heeft voor CF, de P5E iig wel 8).
Ja, die hebben allebei 2x PCIe 2.0.

Ik zou zelf kijken naar de featerset van alle bordjes. Hoeveel SATA aansluitingen zitten erop, wat zijn de OC mogelijkhedene in het BIOS en hoe blijkt dit in de praktijk (reviews), wat voor kabeltjes worden er meegelevert, krijg ik er ook nog eSATA brackets bij, zitten er al NB/SB waterblokjes op, etc etc.

IIRC heb je allemaal X38 bordjes op het oog, nu OC'en die per definitie best goed, dus daar hoef je het iig niet voor te laten.

Verder spuit 11 met de mensen boven mij die zeggen dat DDR3 nog niet interessant is: dat is het ook nog niet. Veel te duur zonder meerwaarde op dit moment. DDR2 voldoet nog prima.

  • Robin4
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 15:49
@cota

Alleen het probleem met het Gigabyte (e)x38-DS5 bord(en) zijn dat er veel problemen mee zijn.(en niet alleen die serie) En dat geef ik ook aan in me topic. Het gaat hier iets om spontaan uitvallen van de computer of dat de computer in een reboot loop blijft.Ook het overclocken schijnt nog wel een beetje tegen te vallen. Ik heb geen zin in een moederbord die in het begin al problemen vertoont.
De P5E verbruikt me veelste veel stroom. Zowat evenveel als de P5K borden.
http://www.xbitlabs.com/a.../display/asus-p5e_11.html

Daarnaast zou ik vanwege het stroomverbruik eerder een Gigabyte kopen dan een P5e. Alleen prestaties van het gigabyte bord zijn weer minder.

En daarnaast kan je misschien praten over 20 watt extra, maar als ik ga overklokken kom daar nog zoveel bij. En misschien woon je nog bij je ouders waarom je het niet kan schelen, maar ik woon heb me zelf en dan zin je in een andere situatie.


Weet iemand op welke borden met 4 x 1GB Ocen wel goed gaat? (Dit is eigenlijk de hoofd vraag)


Ook als ik dit lees, word ik al niet vrolijk om voor een gigabyte moederbord te gaan..

\[OC-775]Gigabyte X38-series

Zoals:

pfff mijn EX38-DS5 heeft een serieuze vdroop

Ik had exact hetzelfde probleem met mijn DS5 na wel 6 hele dagen van gebruik... PC liep vast, reboot geeft BootBlock auto bios recovery, waarna hij automatisch weer opnieuw een reboot deed. Zwart scherm, reboot, BootBlock, reboot, zwart scherm, reboot, zwart scherm, reboot .

Krijg hem nu als het goed is na 4 weken eindelijk terug, eens zien of alles weer werkt. Is er trouwens iemand al wat wijzer over fanspeeds regelen via het moederbord (naast die van de CPU

Bekend, heb ik sinds vannacht ook. Gaat aan, fans gaan draaien, HD's gaan draaien. En dan een paar seconden later gaat de boel weer uit, om vervolgens een paar seconden later weer aan te gaan. Etc etc etc...

Joeppie.... 8)7

Nog een Quote:

Ik heb een X38-DQ6 in RMA en nu een P35-DS3R. Maar beide kunnen niet goed overweg met 4x1 GB Micron D9 geheugen modules. Los doen de modules 1200 MHz. Op de DQ6 hebben ze 3 dagen op 1066 MHz kunnen draaien met 5-5-5-12 toen het moederbord kapot ging en op de DS3R kom ik niet verder dan 800 MHz. 800 MHz 4-4-4-12 werkt ook maar MHz omhoog doen gaat gewoon niet.

Ja dat heb ik ook micron D9 (team xtreem) dus dan zal het ook op een EX38-DS5 niet lekker lopen, aangezien de borden praktisch het zelfde zijn.

[ Voor 67% gewijzigd door Robin4 op 18-05-2008 16:28 ]

http://specs.tweak.to/12249 Nieuwe stuff, zie link links.


  • Robin4
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 15:49
Als ik zou moeten kiezen tussen:

Asus P5E
Asus Maximus SE
Asus Rampage

Welke van de borden kan je ook goed overklokken met 4 x 1GB modules.
Welke moederbord komt er vaker een nieuwe bios voor uit, en welke heeft momenteel goede support
afgezien wat de prijs is voor dat bord.
Is het mogelijk om van de Asus P5E ook een Asus Rampage van te maken?

Geen gigabyte graag vanwege wat hier boven staat. En een andere keuze is de DFI X38 moederbord alleen is die moeilijker leverbaar.

http://specs.tweak.to/12249 Nieuwe stuff, zie link links.


  • Cota
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 15-05 02:00
Robin4 schreef op zondag 18 mei 2008 @ 20:17:
Is het mogelijk om van de Asus P5E ook een Asus Rampage van te maken?
Dat kan: http://en.hardspell.com/doc/showcont.asp?news_id=3208

Scheelt weer :+

[ Voor 34% gewijzigd door Cota op 19-05-2008 03:50 ]

I5 12600KF | CM Hyper 212 BE | MSI MAG B660M Mortar WiFi DDR4 | Kingston Fury 32GB DDR4 3600 CL16 | EVGA GeForce GTX 1070 FTW ACX 3.0 | Samsung 860 EVO 500GB | Samsung 870 EVO 2TB | WD20EZRX 2TB | Antec P280 | Seasonic G-series 550 Watt PCGH


  • Turkish
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 13-04 10:11

Turkish

zhé germans

Toen ik je topic las dacht ik dat het om een probleemtopic ging, echter het blijkbaar toch over het probleem dat je niet weet wat voor moederbord je moet kopen in plaats van je huidige.

Dergelijke beslissingen moet een tweaker gewoon zelf kunnen maken. Zie ook de FAQ. Topic dus dicht :)

'When you're not paying for the product, you are the product!'

Pagina: 1

Dit topic is gesloten.