Tussen HD Ready en Full HD zit veel meer verschil!
HD ready is een
kwaliteitskenmerk van
EICTA voor TV toestellen. Het betekent dat:
- een toestel compatible is met 720p en 1080i signalen
- Deze signalen accepteert via component en HDMI (en ook die aansluitingen heeft)
- het toestel HDMI beveiligd materiaal kan weergeven
- het toestel minimaal 720 horizontale beeldlijnen heeft (1024x768 bij plasma's is dus ook hd ready!).
FullHD is een zeer succesvolle (zie signature

)
marketingterm en betekent eigenlijk niets dan "De resolutie is 1920x1080".
Overigens zijn alle TVs tegenwoordig wel HD ready. Het was vooral een paar jaar geleden belangrijk om op het HD ready logo te letten.
Wil je toegevoegde waarde hebben? Een mooie review die wmb Tweakers.net waardig is prikt dan door al die marketingblabla (dynamisch contrast, ultra hoge resoluties, schreeuwerige refreshtijdenen) heen

. Ga gewoon meten en ga eens met een panel testen (als dat mogelijk is).
.
Meet de effectieve resolutie bij bewegend beeld. Net zoals je bij camera's het aantal megapixels hebt en daarnaast oplossend vermogen (waarbij het laatste nuttig is, het eerste marketing). Heb je bij LCD TV's en bij Plasma TV's ook diezeldfe resolutie en daadwerkelijk oplossend vermogen bij bewegend beeld. Dat laatste is niet vergelijkbaar met resolutie.
Meet diverse andere waarden (helderheid, contrast, oplossend vermogen, kleurechtheid). Dat is extra toegevoegde waardevolle informatie, samen met een beoordeling van een onbevoordeeld panel die niet weten tegen welk merk/type ze aankijken (stickertjes) al is dat laatste denk ik lastig. Het is wel nuttig

. Specificaties kunnen best wel wat zeggen, maar alleen als ze allemaal in dezelfde omstandigheden worden gemeten (en er over nagedacht is).
Zoals eerder gesuggereerd: Test Standard defenition materiaal (Analoog TV signaal, DVD, Digitaal TV signaal) en beoordeel de TVs op weergave van dit materiaal. Veel mensen zullen nog zat SD kijken. Uiteraard test je ook met HD signaal

.
Verder zou je eens kunnen kijken naar de bruikbaarheid van een scherm als computerscherm (waarbij native panel resolutie en de aansturing ervan) wel belangrijk zijn. Ik vind dat zelf nooit zo boeiend (ik ga toch niet op de bank een rapportage tikken en voor internetten heb ik dan liever hele grote letters dan een 1920x1080 beeld op 3 meter afstand en daardoor zeer strak, bloedscherp, maar VEEL te klein en totaal onbruikbaar

).
Seraphus-Y schreef op woensdag 19 maart 2008 @ 20:48:
[...]
Nou, euh... vorm-testen? Hoe zit het met verhoudingen/vervormingen?
Hoe rond is een circel op Full-HD, HD-Ready LCD en hoe ziet dat er uit op een HD-ready Plasma?
(zoals veel Panasonics een resolutie hebben van 1024x720 (of vergelijkbaar) met niet vierkante, maar rechthoekige pixels).
Die vervormtesten kan je achterwege laten (nofi

). Vervormen is iets wat beeldbuizen doen. LCD's en Plasma's doen dat per defenitie niet (er zijn geen electronen die bijgesteld worden, een pixel zit per defenitie op de goede plek

), Het goed aansturen daarvan is dermate simpel dat een fabrikant die dat fout doet wat mij betreft een levenslang verbod op productie mag krijgen

.
Voor de goede orde zou je het wél kunnen doen bij schermen met een niet 16:9 resolutie. 37" En 42" HD ready plasma's hebben vaak een 4:3 resolutie met bredere pixels. Dit baart bij veel potentiele kopers zorgen. Je kan heel simpel meten in hoeverre die zorgen terecht zijn. Dat lijkt me dan misschien wel weer nuttig.
Verder kan je nog zaken als aanstuurbaarheid: Welke resolutie kan je via welke aansluiting -HDMI, DVI, VGA, Component- gebruiken om het scherm aan te sturen. En kan je de nativepanel resolutie altijd kiezen? En hoeveel voordeel heeft dat bij weergave van tekst en bij films?
Je zou kunnen letten op overscan. Sommige panelen schalen het beeld ALTIJD, ook als je ze op de goede resolutie aanstuurt, zodat bijvoorbeeld de startknop van windows half verdwijnt. Kan zeer lastig zijn.
(hier had ik al eens een keer over nagedacht

).
[
Voor 43% gewijzigd door
JvS op 19-03-2008 23:36
]