Toon posts:

[PC] Project Reality (een mod voor Battlefield 2)

Pagina: 1
Acties:
  • 1.410 views

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Afbeeldingslocatie: http://www.michielhennink.nl/overige/pr/header.png

Afbeeldingslocatie: http://www.michielhennink.nl/overige/pr/watis.png

Project Reality is een gratis mod (modification) voor Battlefield 2. Zoals de naam al zegt is deze mod gericht op realisme en zal teamwork de sleutel naar de overwinning zijn.

De basis van Battlefield 2 is genomen en met nieuwe wapens, voertuigen en een hele andere sfeer is er een compleet nieuwe game ontstaan.

Gelijk naar de downloadssectie »

Afbeeldingslocatie: http://www.michielhennink.nl/overige/pr/watisanders.png

Er zijn een paar hele grote verschillen tussen gewoon Battlefield 2 en Project Reality.
  • Bevel is bevel: Een squadmember heeft te luisteren naar de squadleader, de squadleaders hebben te luisteren naar de commander. In tegenstelling tot Battlefield 2 waar je maar ziet wat je met je orders doet, lig je er hier zo uit wanneer je niet meespeelt.
  • Commander: Heeft niet meer de beschikking over atillerie en een RPV. Moet de Command Post zelf bouwen.
  • Vechten op volgorde: Niet elke basis kan direct aangevallen worden. Je valt basissen gemarkeerd met een oranje schild aan, en basissen met een paars schild dienen verdedigd te worden. Andere basissen aanvallen heeft geen zin.
  • Maps: Alle maps zijn anders, voornamelijk groter. Je zit echter altijd in de actie als je eenmaal weet waar je moet zijn, veel meer dan in de kleinere BF2-maps.
  • Vechtende partijen: Je speelt met de Amerikanen (USA/USMC), de Britten (GB), de Middel-Oosten Coalitie (MEC), de communisten (PLA) of de (al dan niet goedbewapende) opstandelingen.
  • Spawnpoints: Je kan niet meer zomaar op elke basis en op je squadleader spawnen. Je kan meestal alleen op de mainbase spawnen, en je squadleader kan een plek uitkiezen om een spawnpoint neer te zetten.
  • Kits: Je bent gewend te kunnen kiezen uit vijf totaal verschillende kits. Je kunt nu kiezen uit vijf kits, die vrij dicht bij elkaar liggen. Je kan in basissen een specifiekere kit aanvragen zoals de sniperkit.
  • Voertuigen: Wat niet kan missen bij een realiteitsmod is dat je moet instappen bij het deurtje. Daarnaast heb je bij zowel de vliegtuigen en helicopters als de tanks en pantservoertuigen een speciale kit nodig.
  • Bunkers & firebases: Ter ondersteuning van de infanterie kunnen bunkers (gesloten) en firebases (open) gebouwd worden door de commander en squadleaders.
  • Voice over IP: Je zou VOIP nu wel als een verplichting kunnen zien. Iedereen gebruikt het, en het is onmisbaar wanneer je snel oorlog wilt voeren.
Ik leg in dit topic slechts de belangrijke verschillen uit om zo een goed beeld van de game te creëeren. Controls, details, en andere muk geef ik dus niet. Het spel is zo geavanceerd geworden tegenover Battlefield 2 dat je echt hun eigen gebruiksaanwijzing moet lezen om goed mee te kunnen doen!

Afbeeldingslocatie: http://www.michielhennink.nl/overige/pr/partijen.png

Er zijn zes partijen waarmee gevochten kan worden.
  • USA/USMC (de Amerikanen): Zeer goed bewapend en krachtige voertuigen.
  • GB (de Britten): Zeer goed bewapend en krachtige voertuigen. Staat aan dezelfde kant als de USA/USMC.
  • MEC (de Middel-Oosten Coalitie): Goed bewapend en prima voertuigen.
  • PLA (de communisten): Goed bewapend en prima voertuigen. Staat aan dezelfde kant als de MEC.
  • Militia (bewapende opstandelingen): Ouderwetse wapens maar daarom niet minder gevaarlijk. De voertuigen zijn waardeloos. Ze zullen moeten winnen door tactische aanvallen.
  • Insurgents (opstandelingen): Zeer slecht bewapend en voornamelijk burgerauto's. Ook enkele zelfmoordwapens. Komt enkel voor in een apart gametype, dat - hoe kan het ook anders - 'Insurgency' genoemd is. Meer informatie!
Afbeeldingslocatie: http://www.michielhennink.nl/overige/pr/spawnpoints.png

Je kunt niet meer op elke basis spawnen.
  • Vaste spawnpoints: Aan het begin van het spel kan er meestal op een stuk of vier plekken gespawnd worden, zodat je verspreid begint. Daarna kan je meestal alleen op de main base spawnen. Zo af en toe heb je hier een uitzondering op.
  • Bunkers & firebases: Je kunt op bunkers en firebases spawnen.
  • Rallypoints: Een squadleader kan een punt creëeren waarop gespawnd kan worden. Hiervoor moeten er twee squadmembers bij de squadleaders in de buurt staan. Een rallypoint ziet er bij de Westerse partijen uit als een hoopje rugzakken, en bij de Militia en Insurgents als een hoopje drankkratten
Afbeeldingslocatie: http://www.michielhennink.nl/overige/pr/kits.png

Je hebt vijf basiskits, die je kiest voor je spawnt. Ik noem slechts de bijzonderheden.
  • Rifleman Iron Sights: Standaard soldaat.
  • Rifleman Optics: Standaard soldaat met scope op wapen.
  • Combat Engineer
  • Combat Medic
  • Officer: Zeer belangrijk, en slechts beschikbaar voor de squadleader. De squadleader heeft deze kit nodig voor het plaatsen van rallypoints, het bouwen van bunkers en firebases.De kit heeft extra opties zoals flashbanggranaten en een pistool.
Naast de gewone kits heb je nog kits die slechts beperkt beschikbaar zijn, maar elke speler kan aanvragen in een basis, bunker of firebase.
  • Sniper: Een scherpschutterskit. In plaats van claymoremijnen heb je rookgranaten die afgaan wanneer iemand er overheen loopt.
  • Marksman: Een soldaat met een geweer met een sterkere scope.
  • Special Operations: Een soldaat voor geheime operaties zoals het opblazen van een bunker. Beschikt over tijdbommen, een pistool, een krachtig geweer en veel kogels.
  • Automatic Rifleman: Een soldaat met een zwaar automatisch geweer.
  • Rifleman AT: Een soldaat met een gewoon wapen maar als extraatje een bazooka.
  • Grenadier: Een soldaat met een grenade launcher. Heeft geen losse (rook)granaten meer.
  • Anti-Tank: Een anti-tank soldaat. Heet verder slechts wat lichte wapens.
  • Anti-Aircraft: Een anti-aircraft soldaat. Heeft verder gewone wapens.
De volgende kits zijn altijd vrij beschikbaar, maar niet voor iedereen nuttig:
  • Crewman: Nodig wanneer je een tank of APC wilt bemannen als chauffeur of schutter.
  • Pilot: Nodig wanneer je wilt vliegen of schutten in een helicopter of vliegtuig.
Over het algemeen hebben de hele exclusieve kits zoals Special Operations en Officer geen schep, en de kits voor de simpele soldaat zoals een Automatic Rifleman wel. Ik licht het gebruik van de schep straks verder toe.[/list]

Afbeeldingslocatie: http://www.michielhennink.nl/overige/pr/voertuigen.png

Er zijn enkele belangrijke wijzigingen bij de voertuigen. Ik zal ze hieronder opsommen.
  • Instappen: Gebeurt nu dus netjes bij de deur of cockpit.
  • Tanks en pantservoertuigen: Te besturen door twee personen, een chauffeur en schutter. De schuttert wisselt met F tussen de soorten munitie. Let wel: het duurt even na het wisselen voor je weer kan schieten. Zowel de chauffeur als de schutter zoomt met C. Je hebt een crewmankit nodig, tenzij je passagier bent.
  • Helicopters: Je moet de motor ongeveer een halve minuut laten opwarmen voor je opstijgt. De besturing voelt heel anders aan, dit zul je zelf moeten uitvinden. Bij een gevechtshelikopter switcht de schutter met de nummers tussen schietmodussen. Je zoomt met C. Je hebt een pilotkit nodig, tenzij je passagier bent.
  • Vliegtuigen: Je moet meestal eerst met de pijltjestoetsen naar de landingsbaan taxiën. Je hebt een pilotkit nodig.
Naast de veranderingen in het gebruik is de algehele kracht van de voertuigen erg toegenomen, maar de spawntijden heel erg verlengd (héél erg).

Afbeeldingslocatie: http://www.michielhennink.nl/overige/pr/bunkers.png

Ter ondersteuning van de infanterie kunnen er twee bunkers en twee firebases opgezet worden. Je hebt verschillende benodigdheden.
  • Een command post: Deze kan opgezet worden door de commander.
  • Een build order: Het startsein om te bouwen. Een commander kan direct starten, en een squadleader moet eerst bij de commander vragen om een build order.
  • Een officerskit: Zowel de commander als de squadleader heeft een officerskit nodig om te kunnen bouwen.
  • Een supply truck: Deze moet in een straal van 50 meter van de plaats waar de bunker/firebase gebouwd moet worden staan.
Afhankelijk van de situatie wordt er een bunker of firebase gebouwd.
  • Een bunker: Een gesloten ruimte. Wordt gebouwd wanneer er opdracht gegeven wordt binnen een straal van 100 meter van een basis. Maximaal twee.
  • Een firebase: Een gecamoufleerde, met zandzakken versterkte positie. Wordt gebouwd wanneer er opdracht gegeven wordt binnen een straal van 100 meter van een basis. Maximaal twee.
Wanneer een bunker of firebase geplaatst is moet deze gebouwd worden door scheppende soldaten. Bunkers en firebases kunnen uitgebreid worden met de volgende objecten.
  • Zandzakken: Geven dekking aan de bunker/firebase en de troepen erbij. Moet door scheppende soldaten gebouwd worden. Maximaal vijf keer.
  • Prikkeldraad: Vermoeilijkt het om de bunker/firebase te bereiken voor een vijand. Maximaal vijf keer.
  • Afweergeschut: Eigenlijk voor helicopters en vliegtuigen natuurlijk, maar tegen alles inzetbaar. Kan één keer geplaatst worden.
Afbeeldingslocatie: http://www.michielhennink.nl/overige/pr/media.png

De website van Project Reality heeft een uitgebreide mediasectie met screenshots, filmpjes en wallpapers.

Je kan natuurlijk ook op YouTube naar filmpjes zoeken (YouTube > Project Reality).

Afbeeldingslocatie: http://www.michielhennink.nl/overige/pr/downloads.png

Klik hier voor de downloadsectie op RealityMod.com »

Je moet eerst de Core installeren, en daarna de Levels.

Als je zelf een server wilt starten, staat onderaan de downloadsectie een uitleg.

Ik wens jullie veel plezier met het spel, probeer het gewoon eens!

Wanneer je vragen stelt in het topic zal ik ze altijd proberen te beantwoorden.

Vooruitlopend op toestemming vast gepost, omdat ik niet zeker weet of ik de komende dagen beschikbaar ben. Recent is er al een ander topic geopend, ik heb daar ook wat over meegestuurd naar de verantwoordelijke moderator :-). Graag dit topic niet vervuilen met berichten omtrent de legaliteit van deze start ;-).

Verwijderd

Topicstarter
Ik merk toch weinig belangstelling :-). Ik zou zeggen: probeer het gewoon eens! Helemaal gratis, en heel anders dan de gewone Battlefield 2.

  • TheZeroorez
  • Registratie: September 2005
  • Niet online
Dupe: Project Reality v0.7

Misschien kun je met de TS daarvan iets regelen om samen deze code in de topicstart te zetten :)

Dit topic is gesloten.