Ik ben mij wat aan het inlezen wat betreft gsm's, maar heb een 'algemeen' vraagje over symbian. Omdat ik geïnteresseerd ben in de G700 kan het misschien hier?
Zoals ik het zie heb je ofwel een eigen OS ontwikkeld door de fabrikant (gewone SE phones bvb), Symbian of Windows mobile. Die laatste hoef ik helemaal niet, maar aangezien ik twijfel tussen G700 en K850i...
• Symbian is een 3rd party gsm OS ontwikkelaar waarbij bvb SE een licentie kan nemen. Echter zie je bij de phones nooit enkel Symbian staan, maar meestal Symbian UIQ (SE) of Symbian S60 (nokia). Met Symbian alleen kan je dus geen telefoon gebruiken? Er moet altijd nog een laagje 'user interface' overheen gezet worden? Kan je UIQ en S60 vergelijken met wat gnome en KDE is voor linux? Of gaat het nog verder dan dat?
• Goed, stel je hebt een Symbian phone met Symbian OS 9.1, kan je dan upgraden naar 9.5? Of zit de telefoon voor altijd vast aan de Symbian waarmee het geleverd is. Vind ik op zich geen punt, maar ik vroeg het mij af. Ik zou niet weten hoe je dat zou moeten doen.
Met de G700 slaagt SE erin z'n klassieke traditionele menu over te zetten naar een symbian OS. Ze tweaken met andere woorden die UIQ op die manier dat de herkenbare SE interface ook op symbian kan gebruikt worden? (menu telt wel maar 3x3 ipv 3x4 items, maar het is vergelijkbaar) Vind ik wel netjes en geeft een telefoon wel identiteit.
• Aangezien zowel nokia als deze SE symbian is, kan je dan ook software voor nokia telefoons op een G700/G900 gebruiken?
• Het belangrijkste voor een telefoon is dat het OS stabiel is, nooit hoeft
gereset/reboot te worden, en dat de interactie
vlot en snel is. Is deze G700/900 qua 'snappyness' gelijkwaardig met bvb het OS wat een K850i gebruikt? Of betekent meer complexiteit automatisch dat je in een windows mobile achtig scenario vervalt (andere uiterste, maar dus een voorbeeld van wat ik absoluut NIET op een telefoon verwacht)
Laatste vraagje over deze specifieke telefoons: in reviews lees ik dat je het touchscreen met de duim kan bedienen. (anno 2008 verwacht ik ook niets minder) Dus de grootte van die icoontjes is daar op aangepast. Gaat dat een beetje aardig? Want bij elke product foto van de G900 zie ik een touch pen afgebeeld. Heb je die echt nodig, of kan je met de duim ook redelijk door de menu's lopen?
Ja, ik heb een paar jaar gsm ontwikkeling gemist

Als student is/was een simpele gsm meer dan voldoende en in België zijn er geen subsidie abonnementen, dus iedereen zingt het hier véél langer uit met een normale gsm. In tegenstelling tot Nederland waar niemand rondloopt met iets wat ouder is dan een jaar.